Мнение за цветове на мебели

  • 3 508
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 105
Моето мнение е да се избягват тъмните цветове за мебели. Работих в магазин за мебели и от опит знам, че тъмните мебели като се надраскат много им личи, пък и се поддържат по трудно. Освен това със светлите мебели се създава по-голям простор.

# 16
  • York
  • Мнения: 826
Виж част от моята комбинация - светъл ламинат и светли плоскост. Снимката не е много добра, но може да те ориентира.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1253/747341815.JPG

# 17
  • Мнения: 8 999
змейковица  , да ти кажа честно, разположението изобщо не ми харесва. Най-малкото заради това, че се минава през спалнята за хола и трапезарията. По-логично би било, ако спалният кът заеме кьошето, което сега е свободно /между трапезарийната маса и стенета на кух. бокс. От друга страна, при толкова ограничено пространство, не бих заградила бокса със стена. Не знам какви са размерите на помещението, а и доколкото виждам има само един прозорец, но все пак бих изнесла кухненската и холната част по-близо до входната врата, а спалнята бих сбутала във възможно най-отдалечения ъгъл.
Ако вратичките на секцята са светли, то спокойно може да направиш корпуса, от който ще се вижда много малка част, в контрастно по-тъмен нюанс.
Първият вариант на ПДЧ, който си показала, ми допада повече. Вторият е прекалено "измит" и безличен. Ако стените са ти светли, без притеснения може да сложиш по-тъмни мебели.
Не трупай много ярки цветове, ако помещението е малко, защото, макар и светли /като оранжево, резеда, цикламено/, те пак стесняват пространството. Мисля, че ще е по-добре, ако направиш стените чисти - бели, слонова кост, оризова хартия, а цветове вложиш в мебелите.
 

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
baibibi, не се минава през спалнята  Peace
Скицата е само на холовата част, а иначе има и още една стая и коридор, които не се виждат.
Всъщност спалнята е в кьошето, но там също си има "прозорец" - стъклена врата на терасата.
А вратата на хола, през която се влиза е вдясно от секцията. Боксът не е зараден със стена - ще е едно цяло с хола, няма да има и барплот. Цялото показано помещение е 35 квадрата, а боксът е 2 на 2 метра
Умишлено съм се спряла на светлите цветове, заради простора, който създават.
Аз пък мислех, че един свеж цвят като оранжевото не затваря помещението  newsm78 - пък и ще е само за 1 стена, всички останали стени ще са светли, както ти казваш  Laughing

# 19
  • Мнения: 18 542
Една оранжева стена няма да ти стесни толкова помещението, че да се лишиш от нея, споко  Wink
Аз мисля, че най-добрия вариант е образно казано един основен светъл цвят и един по-искрящ на отделни малки елементи. Тоест броя на цветовете да е максимално редуциран.

# 20
  • Мнения: 8 999
Хм, змейковица , почти нищо не разбрах, но явно си го преценила. А ярките цветове "затварят", както и тъмните.
Но, от друга страна, само за справка го споделям, най-приятната част в моята баня е изгледът към стената в тъмно венге, която е под ъгъл с вратата - също тъмно венге. Учудващо, но тази стена съвсем не затваря пространството, а напротив, някак дори прави банята ми по-просторна /което звучи малко смешно, когато говорим за помещение от 4 квадрата, но ме е яд, че не сложих повече венге и по-малко пясъчно/.
За ярките цветове говоря от личен опит - една приятелка имаше оранжев хол. Когато го пребоядиса бял, сякаш влязох в двойно по-голяма стая.

# 21
  • Мнения: 18 542
Ето поглед към холната секция:

# 22
  • Варна
  • Мнения: 480
Миоки ,би ли споделила плоскостите на секцията в комбинация с бял лак ли са?

# 23
  • Мнения: 18 542
Така мисля да са. Корпус мат, вратички лак всичко бял MDF.
Евентуално може да има цвят на гръбчето или някакъв орнамент от фолио, но не съм го решила още.
Определено мебелите и стените ще са с основен цвят бяло. Възможно е да реша и пода даже да е бял.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 231
baibibi, като цяло съм съгласна с теб, но не забравяй, че всичко е доста относително. Всяко помещение е индивидуално - форма, светлина, предназначение и прочие.  Така че да съветваме наизуст е много общо.
Аз също мисля, че не трябва да се прекалява с цветните акценти, но ако са добре премерени ще дадат живот на помещението.

змейковица, приятелката ми направи кухнята си в почти същата комбинация преди три години: същият ламинат, зебрано,  в съчетание с млечножълто и оранжево + зелено пано на едната стена. Стана учудващо добре, защото аз й избрах ламината Mr. Green, но все пак помещението е обособено и с площ около 20 квадрата.
Мисля си дали няма да е по-добре да се спреш на едноцветни плоскости. Защо не и бели.
Само да не са лакирани. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 5 920
Миоки,чудесен проект,поздравления.
Змейковица,не зная дали реши вече,но показания в ляво цвят жълтее.Ако го връзваш с ламината-не върви.По-добре с десния,но пък ако търсиш връзка с оранжевите мебели и стени..
Вмъкни тъмно.Дори като акцент само.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Миоки, много ми хареса проекта ти, поздравления   bouquet

Благодаря на всички ви за мненията - имам още 1-2 месеца да се почудя  Laughing

W - ще го има тъмният акцент - в дивана и някои аксесоари, просто искам да е миииииинимален  Laughing
А левият цвят "на живо" не жълтее толкова - имам мостри вкъщи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт