Застраховате ли децата си?

  • 2 289
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ами медицинска се води на моето дете - точно срещу заболявания, лежане в болница, купуване на лекарства и т.н. Защо да не можеш да го застраховаш?  newsm78

Медицинска - може. Написала съм го по-горе в поста си.   Peace

Нали в училищата и детските градини се прави някаква- тя за какво е? Не  е ли ако се нарани детето или разболее, да се даде някакво обезщетение? Брех, ще изляза много неграмотна...
Искам да застраховам самото дете за здравето  му. Това може ли?
.
.

Ти говориш за медицинска застраховка.  Peace

# 16
  • Earth
  • Мнения: 1 952
А иначе застраховка живот на дете - не може...

От презумция, че родителя може да убие детето си, за да му вземе застраховката ...

# 17
  • Мнения: 1 187
В Граве - избираш си програмата. Аз го застраховах за 500 евро на година - до 18 годишна възраст. Той е застраховано лице 1. Баща му е застраховано лице 2. Ако нещо се случи с баща му ( да не дава Господ), му се изплаща пълната сума веднъж и на 18г. - пак. Ако баща му е с постоянна нетрудоспособност над 50% - спираме да внасяме и на 18г пак му се изплаща сумата ( около 8 000 евро +лихвите). Така хем е застрахован, хем ще има някакви парички за учене, дано да му се учи де.

# 18
  • Мнения: 1 187
Имаше и допълнителни пакети за болничен престой и всякакви такива, но лично на мен вноската ми ставаше непосилна и се отказах. Ако се замогна, ще променя плана. Ако спреш да внасяш - лихвите ти се изчисляват на база това което си внесла и детето ще получи съответно по-малка сума. Не знам дали ме разбрахте - имах предвид че няма санкции.

# 19
  • Мнения: 1 494
Мина ми през ума, че е именно така- живот не  може, а злополука- може, ама поне се изясни. Simple Smile
Та именно за таква става въпрос.
dididid, искат ли някакъв медицински преглед за детето или възрастния, както е в твоя случай?

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Не съм, но все по- сериозно се замислям да направя медицинска застраховка на детето. Но това изисква наистина сериозно проучване. Миналата година дъщерята на моя приятелка си счупи ръката, но 1 лв не й изплатиха, въпреки че уж застраховката покриваше и това  ooooh!

# 21
  • Мнения: 1 187
Мина ми през ума, че е именно така- живот не  може, а злополука- може, ама поне се изясни. Simple Smile
Та именно за таква става въпрос.
dididid, искат ли някакъв медицински преглед за детето или възрастния, както е в твоя случай?
не, не са искали преглед. Защо да не може живот, моето е застраховано (да не дава Господ Praynig) Лично моята застраховка е много добра, даже не знаех, че са измислили такова нещо, а съм финансист (по образование, де). Когато ми го предложиха, бях скептично настроена и няколко месеца проучвах, четях и т.н. След това като погледнах реално нещата - по-добре застраховка, отколкото влог в банка. Освен Граве, знам че и Алианц имат подобни програми. Евролайф ще ти дадат консултация http://www.eurolife.bg/

Общи условия

Активация на акаунт