СНБМ - инициативи - 24 част

  • 14 504
  • 265
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 517
и мен Веселячета по- ме устройва
не съм 100 % сигурна че ще съм дете, не знам дали да го имате предвид при резервациите  newsm78, по-скоро не, ако дойде, ще е извънреден, няма да го върнат Simple Smile

# 196
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз лично нямам против по въпроса със свидетелството на МВ Peace

Аз също!  Mr. Green (въх какъв дълбокомислен и всепроникновен пост измъдрих!)

# 197
  • Мнения: 1 828
Не съм ходила до Иван, преди да замина него го нямаше.
Можеш ли да минеш да ги събереш?

Гледам никой не е отговорил на ФРГИ така, че пиша себе си и Доли (надявам се нямаш нищо против) тъй като участва и в миналия модул, мислех да пиша и Силвето (щото и тя участва), но по обясними причини ще я пропусна.
Аз съм ок. Разбира не за по цял ден.
Договорите за дарение с МВ и МБ след празника останаха в Христина. Може да ги е предала и на Изи...
Не, не са у мен. Аз ще донеса протокола от ОС
Ще издиря договорите. За протокола предлагам аз последна да го гледам след като се нанесат евентуални корекции и допълнения (ако има желаещи да го правят), т.к. аз ще трябва да го подготвя за носене в съда. Вчера почнах да го гледам, но моето детенце вече 3 ден реве нервно от ваксина (дори и в момента) и не успях да го дочета. Набързо видях, че като анекс ще трябва да се добавят и Устава с новите данни и.. забравих още какво.. абе имам някои чисто стилови допълнения  Mr. Green

Говорих със Силвето и уточнихме, че като НПО ще отразяваме промените само в съда без да се налага да се виси в Агенцията по вписванията за пререгистрация. Трябва да внесем документите във вторник другата седмица. Ще ми трябва и снимано копие от ДВ с поканата за ОС и копие от дневния ред (имаше ли пуснато такова  Thinking). Саня ти можеш ли да направиш копие на поканата от ДВ и да донесеш в неделя?

Съгласна съм на всеки вариант за среща в неделя и съм ок и за свидетелството на МВ.

# 198
  • Мнения: 1 828
Момичета, относно подготовката на брошурата. Ще имам нужда от доброволец по писането на текстове и редактиране. Кой може да се включи. За сега екипа за това сме аз и Ани Велчева, която ще прави дизайна. Ще помоля да е някой от по-малко ангажираните момичета в момента. Тони, ти ще имаш ли възможност да се включиш с редакторския поглед - имаш си дарба за това.

Мацки никой не ми отговори тук. Айде, че нема време  Praynig

# 199
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 529
Договорите за дарение с МВ и МБ след празника останаха в Христина. Може да ги е предала и на Изи...
Не, не са у мен. Аз ще донеса протокола от ОС
Ще издиря договорите. За протокола предлагам аз последна да го гледам след като се нанесат евентуални корекции и допълнения (ако има желаещи да го правят), т.к. аз ще трябва да го подготвя за носене в съда. Вчера почнах да го гледам, но моето детенце вече 3 ден реве нервно от ваксина (дори и в момента) и не успях да го дочета. Набързо видях, че като анекс ще трябва да се добавят и Устава с новите данни и.. забравих още какво.. абе имам някои чисто стилови допълнения  Mr. Green

Говорих със Силвето и уточнихме, че като НПО ще отразяваме промените само в съда без да се налага да се виси в Агенцията по вписванията за пререгистрация. Трябва да внесем документите във вторник другата седмица. Ще ми трябва и снимано копие от ДВ с поканата за ОС и копие от дневния ред (имаше ли пуснато такова  Thinking). Саня ти можеш ли да направиш копие на поканата от ДВ и да донесеш в неделя?

Съгласна съм на всеки вариант за среща в неделя и съм ок и за свидетелството на МВ.

Договорите явно се намират в Христина т.е. не е необходимо да се издирват.
Протоколът - установил е реалното положение /да не напомням, че настоявах за др форма/.
Агенцията по вписванията - АБСОЛЮТНА НЕОБХОДИМОСТ, ако ще съществуваме като НПО.
бр. ДВ в оригинал и три копия предоставих на ОС, кой от троицата Ги Пое - не стана ясно, както и мн др. ТЪРЖЕСТВЕНО ОБЕЩАВАМ ДА НЕ ОСПОРВАМ ПО СЪДЕБЕН РЕД, тези нерегламентирани действия

# 200
  • Мнения: 4 970
Момичета, относно подготовката на брошурата. Ще имам нужда от доброволец по писането на текстове и редактиране. Кой може да се включи. За сега екипа за това сме аз и Ани Велчева, която ще прави дизайна. Ще помоля да е някой от по-малко ангажираните момичета в момента. Тони, ти ще имаш ли възможност да се включиш с редакторския поглед - имаш си дарба за това.

Мацки никой не ми отговори тук. Айде, че нема време  Praynig
И Валя се включва тук.Говорих с нея.Ще отсъства за 2-3 дни от София, но след понеделник е налична Peace.Като нов член не е много в час за написване на  съвсем нови текстове за брошурите, но за редакция е ок Peace Всъщност- ние нови текстове ли  ще пишем или ще пипнем просто старите newsm78

# 201
  • Мнения: 2 388
Момичета, относно подготовката на брошурата. Ще имам нужда от доброволец по писането на текстове и редактиране. Кой може да се включи. За сега екипа за това сме аз и Ани Велчева, която ще прави дизайна. Ще помоля да е някой от по-малко ангажираните момичета в момента. Тони, ти ще имаш ли възможност да се включиш с редакторския поглед - имаш си дарба за това.

Мацки никой не ми отговори тук. Айде, че нема време  Praynig

Доли, ще се включа и аз.

# 202
  • Мнения: 5 401
Добрутро!  Hug Направих няколко корекции в Протоколът:

* добавих уточнението за Изходящ номер в писмата;
* добавих изречение, че не е настъпила промяна в останалите координатори на звена;
* смених лицата за подпис: Хриси и Доли.

Сега го пускам отново. Ако имате забележки, моля да ги кажете докъм 15 ч., защото ще печатам за подписи в неделя.  Hug


Моля ви да ми отговорите и за лицата за контакт в писмата за детските площадки.  Blush

# 203
  • Мнения: 2 388
изи, аз съм в траур и в неделя няма да идвам на срещата. нека протокола да го подпише хриси. и без това мен ме нямаше на събранието

# 204
  • Мнения: 4 181
Момичета, не съм ви чела.
Искам само да направя обобщение на темата за детегледачките, така както се разбрахме на ОС, защото е първата седмица на месеца  Peace

Вчера беше приет на 2-ро четене в НС изменение на Закона за насърчаване на заетостта.
С това изменение се дава възможност по програми за заетост да се наемат и пенсионери, т.е. по програмата "В подкрепа на майчинството" ще могат да се наемат детегледачки пенсионери  Peace
Сега ще трябва да се промени програмата, чакахме първо законово да се уреди това като възможност. Другата седмица ще се виждам с жената от МТСП, за да уточняваме възникнали в практиката въпроси и такива свързани с промяната на програмата  Peace

Искам да ви кажа също така че вчера в НС беше приет Семейния кодекс на 1-во четене. Започва да тече срока за предложения. Моля ви ако можете да се включите, пишете в темата за Семейния кодекс.
Саня, в тази връзка ще те помоля да подготвиш нашите предложения, а ако нямаме конкретни предложения просто текстове които не са изпипани и ни притесняват в една или друга посока. Peace

Последно, снимаха ме от ББТ, дойдоха във вторник в обедната почивка накрая, защото нямаше кой да иде при тях за снимки  Laughing Ще излъчват материала мисля в неделя сутрин "Здравен лабиринт". Само общи неща за сдружението съм коментирала.

# 205
  • Мнения: 5 401
Клуб "Веселячета" не съществува - Ани провери на място!  Rolling Eyes Моля ви да се активираме и да изберем дружно място за среща!


# 206
  • Мнения: 258
Проверих няколко клубчета.Едното е Веселите жаби, на ул.Овче поле 125, http://www.jollyfrogs.com/ За неделя в 16ч нямат парти, но работят до 18ч. Другото клубче е Патета, http://www.pateta-bg.com/contacts.htm, в неделя имат свободни часове от 15.30 до 17.30.
В клубче"Всички звездички", също нямат парти в неделя и работят до 19ч. http://bulinfo.info/clients/view/id/979

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 13:10 от Мишелинка

# 207
  • София
  • Мнения: 2 708
Ето и обобщението за детските заведения за месеца:
В работната група в СО след края на ваканцията беше осъществена само една среща до момента. На нея се обсъждаха отново критериите за кандидатстване в детските заведения за догодина. Отново бяха обсъдени всички точки с плюсовете и минусите им, като точки не бяха заложени за момента. Беше решено да се направи анкета на децата (оформена от Явор Джонев) на кои точно критерии отговарят за да се създаде нещо като "база данни" на децата в СФ, разбира се няма да е официална извадка, а пожелателна от родителите. На база събраната информация от тази анкета ще се "разиграят" точките, като разбира се най - много точки се заложат на най - нуждаещите се (деца на инвалиди, сираци ...). След като се събере информацията ще има нова среща (вероятно около средата на Октомври), на която да се конкретизират точките и ще се стремим да се стигнем до някъкво общо решение за критериите, което да бъде подложено за обсъждане в СОС и да влезне в действие.
В понеделник аз  Embarassed  ще дам интервю за Хоризонт точно по тази тема, дано не се изложа много. В предаването ще участва вероятно и Мария Минчева, директор дирекция образование към СО и член на работната група.
На дискусионния форум за училищата, на който аз присъствах, разговарях с г-жа Фанъкова по повод предложената от нея среща/кръгла маса за превенция на забавяне на ремонтите в годините, както се получи сега и беше предложено тази тема да бъде включена към кръглата маса за хранене и хигиена, която ние организираме

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 14:40 от куки

# 208
  • София
  • Мнения: 2 708
Проверих няколко клубчета.Едното е Веселите жаби, на ул.Овче поле 125, http://www.jollyfrogs.com/ За неделя в 16ч нямат парти, но работят до 18ч. Другото клубче е Патета, http://www.pateta-bg.com/contacts.htm, в неделя имат свободни часове от 15.30 до 17.30.
В клубче"Всички звездички", също нямат парти в неделя и работят до 19ч. http://bulinfo.info/clients/view/id/979

Патетата за мен е много удобно, много близо до него са Двете фей, там също е приятно и по спомен цените бяха добри. Мога да се опитам да изнмеря телефон, защото сайта им не работи. Всички звездички не е подходящо ако е лошо времето, защото вътре няма къде да седнат родителите, само отвън и то под една тента, иначе за децата е добре, защото е с двор и пързалки и т.н. но както се очаква лошо време май не става. А за Веселите жаби - мястото май не е много удобно  newsm78

# 209
  • Мнения: 1 517
Танче, съжалявам за загубата ти  Hug
Наде, сигурна съм, че ще се справиш чудесно на интервюто  Peace

За мен всички клубове са удобни Simple Smile (само дано не са твърде скъпи, че ние доста време ще откараме). Жалко, че дават времето лошо - иначе щеше да ни е супер навън.

Чакам всички отчети по теми, за да направя резюмето за месеца

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 13:57 от Ellea

Общи условия

Активация на акаунт