мама или майка?

  • 5 376
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Аз към моята майка се обръщам с "майко",сестра ми-също.Обръщението "мамо" от човек на 45-50 години ми звучи някак си странно.

# 16
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Интересен въпрос ,зачудих се  Confused Всъщност и аз и съпруггът ми викаме на майките си "мамо",докато на свекървата и тъщата съответно викаме "лельо" и името.

# 17
  • Мнения: 1 586
Мама ми звучи по нежно,затова използвам това обръщение към майка ми, Хриси също ми казва мама......... Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 298
Не мисля,че има значение но за темичакта:Аз казвам на моята- майко и мамо,сестра ми също.Малката ми вика мамо,маме и др.такива.На свекърва ми не и викам майка,нито мама.И все пак по-добре звучи когато малкото човече казва мамо.

# 19
  • София
  • Мнения: 23 097
Казвам "мамо" или "мами"- звучи ми някак нежно  Hug (а на баба казвам "баби")  Mr. Green
На свекървата - по име  Peace
Надявам се един ден и малката да ми казва "мамо"  Heart Eyes

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Никога не съм се замисляла как й казвам.Идва си от вътре и според разговора и ситуацията.Използвам и двете , но май повече майко.Като малка повече мама и маминка .На свеки с името й  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 4 434
Казвам Мамо
към свекървата никак Twisted Evil

# 22
  • SF
  • Мнения: 19
За мен няма значение - както ти е по-удобно. Аз майка ми сия наричам всякък - все пак май най-често й казвам мамо. Докато при свекърва ми е друго - така и не свикнах да й казвам майко, както й казава мъжа ми. Аз й казвам майче - иначе ми се струва много грубо да й казва майко, а пък мамо - не мога  Embarassed

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На майка ми - мамо,
на свеки - по име.

# 24
  • Мнения: 543
На майка ми казвам "майко", а на свекървата - по име. Човек има само една майка, независимо как се обръща към нея.

# 25
Za mene "mama", "mami", "mamo" e samo 1 4ovek na sveta - moiata maika! Kam svekarva mi se obrawtam po ime! Nemoga da si predstavia, 4e na druga jena wte kaja "mamo" ili "maiko" - za men maikata e edna! Ami ako se razveda i pak se omaja - na 3ta jena li wte vikam sawto "maiko"?!

# 26
  • Мнения: 959
Към майка ми се обръщам със мамо - маме, когато я закачам и викам и по име.
Към свекърва ми се обръщам най често със майко, но понякога и със майче и по име. Всичко според разговора и настроението.

Децата за сега се обръщат към мен със мамо, но като пораснат най вероятно, ще променят обръщението. Стига да се обичаме и разбираме, на мен ми е все тая, как ще ме наричат. Heart Eyes

# 27
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
още от малка казвам ''майко'', а сестра ми ''мамо'  Wink
а на свеки никак

# 28
  • Мнения: 1 187

Освен това аз викам на моята майка -мама, а на свекърва ми- майка. Някой от вас прави ли такива разграничения??
Аз съм така, правя разлика, мама  си е мама, а свекърва ми - тя си остава свекърва независимо колко е добричка(не винаги естествено), така че за нея е майко.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Аз винаги съм казвала майко на майка си , но сега като се замисля мамо , настина звучи далеч по мило  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт