Как давате пюретата

  • 2 294
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Захранването става най-рано след 4 месец. Моят избор за последователността на храните е оризова каша на 4,5 месеца, зеленчуково пюре на 5 месеца и плодово пюре на 6 месеца. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 3 524

Трудно ще ти бъде в началото, но не решавай проблема по "лесния" начин давайки от шише. Идеята да захраниш и да даваш храната с лъжичка е че бебето е достигнало до такъв етап от развитието си в който това е нормално за него, т.е. съответства на възрастта му. чудя се как ще го храниш на 3 месеца като то не може да стои седнало още?
не е въпроса дори във възрастта която смяташ да захраниш (има много спорове, аз също съм против ранното захранване)-  но като му дадеш храна сега едва ли видимо ще му стане нещо, както тук една майка писа че му нямало нищо- ефекта е след време. помисли добре преди да продължиш Peace

# 17
  • Мнения: 9 814
Започнах да захранвам директно с лъжица.

# 18
  • Мнения: 3 695
С лъжица захраних, след 6 месечна възраст на детето.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 734
Храненето с лъжица не ви върви,защото бебенцето ти е още малко и не е израснало инстинкта за сучене и избутване с език.В библиотеките на форумите за кърмене и хранене с АМ има статии за прознаците,по които може да се разбере,че едно бебе е достатъчно пораснало,за да се захранва.Пюренцата трябва да се дават с лъжица,въпреки,че с шишето е по-лесно,защото това е смисъла на захранването-детето да се научи да яде от лъжица.Аз също бих те посъветвала да събереш малко повече инфо за храненето на бебетата на тази възраст. Peace

# 20
  • Мнения: 8 999
Само с лъжица. Редувах различни пюрета, които бяха прдназначени за съответната възраст. В началото плюеха, но с много търпение и настоятелност от моя страна, за около седмица свикнаха с новия начин на хранене и новите вкусове.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 235
Наистина е много малка, изчакай със захранването до 5м. и тогава няма да имате проблеми с яденето от лъжичка.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 296
Храненето с лъжица не ви върви,защото бебенцето ти е още малко и не е израснало инстинкта за сучене и избутване с език.В библиотеките на форумите за кърмене и хранене с АМ има статии за прознаците,по които може да се разбере,че едно бебе е достатъчно пораснало,за да се захранва.Пюренцата трябва да се дават с лъжица,въпреки,че с шишето е по-лесно,защото това е смисъла на захранването-детето да се научи да яде от лъжица.Аз също бих те посъветвала да събереш малко повече инфо за храненето на бебетата на тази възраст. Peace
Напълно подкрепям това. Peace

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
С лъжичка разбира се.Ако изчакаш още малко може и да стане.

# 24
  • Мнения: 1 168
Става трудно защото детето ти е малко и не е готово за пюре.
Един от признаците за готово за захранване бебе е да приема лъжицата и да не избутва храната и нея с език навън....докато го има този рефлекс е рано за каквото и да е освен мляко.

Пюрета и каши се дават с лъжица, не с шише, така ги е яло и детето ми ест...аз също не си пия пържолите от шише....
Не точно. Мойта щерка отдавна яде без проблем с лъжица, но като и дам нещо ново пак избутва с език и плюе първите няколко лъжички, а може и първите няколко дни /както стана със сирената попарка/.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 734
Това вече е от новия и непознат вкус,а не от инстинкта за избутване,след като познатите неща си ги яде нормално с лъжица.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 735
Захранването според педиатрите започва между 4 и 6 месец,в зависимост от готовността на бебето.Започва се със зеленчуково пюре /ако се започне с плодовите т.е. сладките, после може да откаже солените т.е. зеленчуковите/разредено с АМ или кърма и се дава с лъжичка.Детето е удобно да е в шезлонг или столче за кола.

# 27
  • Мнения: 1 674
захраних на 5 месеца-дотогава бяхме изцяло на кърма.Биберон използвах само за вода.Нямах никакви проблеми с лъжичката.

# 28
  • Мнения: 336
Еххххх, като малки нямахме проблеми с лъжиците... А елате ни вижте сега. Ядем сами, но пюретата много се разливат от лъжицата, на малката й е трудно да си ги вкара в устата и затова не ги иска. Така че само с биберон мога да й дам плодово пюре. Разреждам с повечко вода и малко захар.

# 29
  • Мнения: 384
С лъжичка. Не сме имали проблеми, защото по този начин му давах и "Еспумизан" в периода на коликите, а и го захраних късно, така че си беше напълно готов.

Общи условия

Активация на акаунт