Яслата (9)

  • 32 772
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 235
desiteam, ако можеш виж се с директорката и говори с нея, за това, че държиш лелките да се занимават с образователни игри с децата. Даже най-добре се уговори и с други майки и правете психо атака на лелките и директорката и трябва да има резултат. Wink
Ним, в нашата ясла едно шкафче е за 2 деца.
... Аз друго почнах да се чудя - от онзи ден Ива почна да говори, че не трябва да тича, защото ще падне и ще си счупи главата... Ние у дома така не говорим, очевидно лелките така ги плашат. Не ми е приятно, но едва ли ще постигна нещо, ако говоря с тях.
Tani4ka_04, за мен лелките са прави от гледна точка на това, че 2 жени да гледат на вън 20 деца е лудница #Crazy, но наистина е можело просто да обяснят, че така може да се удари.  Аз понякога с моята ставам разногледа, а тях не си ги представям.
catty m, ааа помислили са за боядисването, ама някоя майка трябва да купи латекса.  Confused
ВечеПетя, според мен би трябвало да се счита реалната дата, от която детето посещава детското заведение. За тръгването на ясла не е ли по-добре да е в началото на седмицата? Говори с директорката и й обясни за изследванията, ако я приеме във вторник, а пък ти ще занесеш резултатите. Ако не е съгласна по-добре от понеделник, иначе става 2 дена ходи, 2 не и може да й се отрази по-лошо.

# 226
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001
Вчера се обадих да питам как върви ремонта и кога да очакваме да тръгнем. И ме сюрпризираха, че ако искаме да свърши ремонта, трябва да закупим латекс за боядисване... Не разбрах много по телефона, какво точно означава това, във вториник сутринта ще ходим с една друга майак да разговаряме с диркеторката, ама ми е странно как се прави ремонт, а не са помислили и за завършващото - боядисването... Та така... Както каза една майак, започва се с искането...

За тези ремонти са отпуснати средства по различни програми. Не би трябвало да искат пари от родителите!!! Училището зад нашия блок също го ремонтираха. От балкона си наблюдавах работата на работниците. След като смениха дограмите, всичко се измаза и пребоядиса. Значи и за довършителните работи са отпуснати пари. Не може някъде да има, и някъде - не. Като говорите с директорката й обяснете, че и в общината ще отидете да проверите, и наистина го направете. Според мен тук има нещо нередно!

# 227
  • Мнения: 3 216
GERY80, на мен няма да ми е спокойно, ако детето тръгне на ясла, пък изследванията не са готови още. Ами, ако недай боже, има някакъв проблем  Confused Пък и днес педито ми вика, че ако и при второ изследване на урината излезе белтък, се налагат по-сериозни изследвания, и на мен направо ми настръхна косата. Каза, че няма проблем да я пусна на ясла с тези изследвания - няма да я върнат, но е по-добре за наше успокоение (или обратното) да пуснем още една урина. Дано всичко е наред, че както бях уверена, че най-вероятно проблемът е в чашката, днес, след разговора с педиатърката, нещо се сдухах - като ми заговори за едни гломерулонефрити, пък аз като взех да се ровя из нета и направо  smile3511 Така де, да не ви занимавам с моите глупости, но смятам да приключим с всички видове изследвания и живот и здраве, тогава на ясла   Peace

# 228
  • София
  • Мнения: 1 235
ВечеПетя, ще стискам палци да вземеш урина бързо и изследванията да са наред. Когато за 1г. дадох урина на Ели за изследване в резултатите от лабораторията пишеше, че има 10-15 левкоцити и същата бройка бактерии. Свекърва ми е лаборантка и като чу се притесни, защото левкоцитите са признак за проблеми с бъбреците. Занесох урина и при нея, и показателите бяха в норма. Дано поне малко съм те успокоила.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 00:41 от GERY80

# 229
  • Мнения: 3 216
Ами, и аз гледах, че седиментът е ОК, ПКК също и бях спокойна, че по-скоро е някаква грешка, ама педито ме замисли днес  Thinking Мерси за успокоението  Hug

# 230
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!
И ние ще сме на ясла евентуално след 2 седмици!
Доста се наплаших след всичко изписано тук!
Нашето дете почти не плаче и не мога да си представя да го оставя в яслата и той да се разплаче и да се тръшка,а аз да замина Rolling Eyes Rolling Eyes
Иначе от много малък е свикнал с доста хора,тъй като си счупих крака,когато той беше едва на 2м и имах нужда от помощ с отглеждането му.И досега не тъгува като го оставяме при бабите му,но яслата е друго нещо....
ще ви следя с най-голям интерес
За протокола:Ние сме в "Приказен свят"

# 231
  • Мнения: 3 695
ВечеПетя, и според мен е важи датата на реално постъпване на детето в яслата!  Peace Дано са наред изследванията!  Praynig
desiteam, в нашата ясла има педагожка, която всеки ден занимава децата с нещо. Вики все още нищо не може да ми разкаже какво правят, но като я вземам сестрата споменава по някоя дума, примерно, че са пели песнички или е трябвало да различат жълто от червено кубче. Питай при вас има ли нещо такова? Браво на теб, много неща си го научила младежа, на каква възраст е?
Tani4ka_04, няма как да очакваш лелите и сестрите да споделят твоите виждания и думи във всичко. Те ще влияят по един начин, ти по друг, накрая детето само ще реши на кой да вярва или ще си изгради трето мнение.  Peace
Ним, броят на шкафчетата не мисля, че е някакъв ограничител на броя на децата, които ще приемат. Ако са решили да приемат повече, винаги ще намеря начин. Някъде четох, че държат багажа на децата в торби в групата.  Confused
Елена82, много неприятно това с ухапването, не защото не може да се случи, ами за това, че не са ти казали.  Sad

# 232
  • Мнения: 1 586
mama_na_kiki Привет! Hug Радвам се да те видя .... WinkУспех на малкият Криско и безпроблемна адаптация в яслата ви пожелавам.

tini-mini Благодаря за съчувствието и на мен за това ми стана кофти, знам,че са деца и такива неща се случват но поне да ми бяха показали известна загриженост и да ме бяха предупредили ,че е ухапан..... Confused

ВечеПетя
За датата, тази на ,която го заведеш за пръв път е датата,от която започват да го водят на ясла и да го вписват в дневника.Успех с изследванията и дано всичко се окаже от замърсена чашка. Hug

Какво стана със списъка?Дали ни включиха и нас,писалите през последните страници?

# 233
  • Мнения: 1 081
tini-mini, на 2 години и 2 месеца е. Просто е много любопитен, аз исках просто много да играе, да тича, да бяга, да се измаря, бях решила да не го тормозя излишно от най-ранно детство, но пусто любопитство:) Все към книжките посяга, когато сме в нас, повтаря всичко, като попивателна е. Затова ще ме е яд, ако го пречупят и не откликват на интересите му...GERY80, психо атака има всеки божи ден, чак почвам да се притеснявам, че съвсем ще ни отсвирят лелите и сестрите. Но няма да се отказвам...все пак това да се грижиш за толкова малки деца, и то през първите и най-важни 7 техни години, и то почти по цял ден-наистина е социално значима професия, и няма как да правим компромиси с това! Оправдание за немарливост в това отношение за мен няма!

# 234
Няма нужда от психо атаки!Работата на сестрите е да следят за доброто здраве на децата:да не се ударят, да са нахранени ,да не са жадни, да придобият определени хиг.навици.Те не са учили песнички и приказки.Това е работа на педагога-той е учил как да подходи към децата.Но за жалост не навсякъде го има.В яслите работят сестри тъй като децата са малки и се акцентира върху грижата за здравето и придобиването на определени хиг.навици.Обучителния период започва в градината.

# 235
  • Мнения: 983
На мен пък миналия ден ми дадоха списък с неща, които трябва да занеса за малкия в яслата като блокче, лепило, гланцов блок, пастели, пластелин и т.н., което означава, че все пак нещо ги учат да правят. Далече съм от мисълта, че дете на няма още и две години ще рисува или ще прави фигурки от пластелин, но все пак е важна идеята  Wink

# 236
  • Мнения: 1 081
Sestrata, напълно наясно сме, че яслите са под опеката на МЗ, и че в тях работят мед.лица. Но съгласи се, че не е нормално до 3 години за детето да е нахранено,чисто и наспано-е достатъчно. Затова попитах има ли регламент за минималните часове с педагог в яслите! Освен това ми е напълно неясно как може 20 деца по цял ден да си седят на столчетата и нищо да не правят, и да не реват  newsm78 Ясно е, че не ги извеждат навън-веднъж, щото не им се занимава с преобличане и преобуване, второ, уж ги било страх да не се разболеят. А не се ли разболяват повече от застоялия въздух в стаята, където са по 10 часа?Спят, ядат, играят-все на едно място?!А няма ли да им е по-лесно да ги приспят, ако ги пуснат да потичат половин час навън, да се изморят?

# 237
  • София
  • Мнения: 259
Аз пък покрай сблъсъка ми с яслите в последно време, се чудя защо децата трябва да се гледат от медицински сестри? Не се заяждам, просто наистина питам, защото аз лично не виждам належаща необходимост. Съгласна съм, че във всяко заведение трябва да има медицинско лице (едно или две) и то може би трябва всеки ден да минава през групите, но не разбирам как сестрите допринасят повече от един педагог за развитието на децата? На всички ни е ясно, че има много проблеми по яслите, особено с адаптацията, и смятам, че ако там работеха хора с педагогическо образование може би нещата щяха да са една идея по-спокойни.

Въпроса не е да се нахранят децата и да се сложат да спят, ами и да почустват, че са на място на което са желани, да им се поговори, да им се покаже някоя и друга играчка, да ги гушне някой. Не знам колко от персонала в момента има желание и сили за тези неща, и най-важното дали осъзнава колко са важни.
Да не говорим как в днешно време, когато 3 годишни деца вече играят с компютри, пътуват с родителите си из различни държави и въобще се развиват страшно бързо, е абсурдно да се твърди, че обучението и заниманието с интелектуална дейност на децата започва чак в градината.

# 238
Всъщност децата вече не се изкарват по настояване на родителите!Повечето от тях коментират че вече е студено за вънка.На мен лично ми е по-добре децата да са навън-играят шума не е толкова голям а и повече се умарят и спят добре.И не стоят само по столчетата а играят игри строят рисуват и т.н.Не си мислете че тези хора които работят там не правят нищо за да е по-малко шума и рева.нали и те са майки домакини и трябва да са пълноценни в семействата си и за собствените си деца а не с натежали от ревове глави.               
Аз пък покрай сблъсъка ми с яслите в последно време, се чудя защо децата трябва да се гледат от медицински сестри? Не се заяждам, просто наистина питам, защото аз лично не виждам належаща необходимост. Съгласна съм, че във всяко заведение трябва да има медицинско лице (едно или две) и то може би трябва всеки ден да минава през групите, но не разбирам как сестрите допринасят повече от един педагог за развитието на децата? На всички ни е ясно, че има много проблеми по яслите, особено с адаптацията, и смятам, че ако там работеха хора с педагогическо образование може би нещата щяха да са една идея по-спокойни.

Въпроса не е да се нахранят децата и да се сложат да спят, ами и да почустват, че са на място на което са желани, да им се поговори, да им се покаже някоя и друга играчка, да ги гушне някой. Не знам колко от персонала в момента има желание и сили за тези неща, и най-важното дали осъзнава колко са важни.
Да не говорим как в днешно време, когато 3 годишни деца вече играят с компютри, пътуват с родителите си из различни държави и въобще се развиват страшно бързо, е абсурдно да се твърди, че обучението и заниманието с интелектуална дейност на децата започва чак в градината.

Ами точно затова защото до 3год.се акцентира върху грижата за детето и хиг.навици.Това са деца току що проговорили и трябва да ги научиш да се обслужват сами да махнат памперса да се обличат събличат да пият вода от чаша-не да броят четат и смятат.За сведение само сестрите затова получават 250-300лв. а педагозите 500.

# 239
  • София
  • Мнения: 259
Ами точно затова защото до 3год.се акцентира върху грижата за детето и хиг.навици.Това са деца току що проговорили и трябва да ги научиш да се обслужват сами да махнат памперса да се обличат събличат да пият вода от чаша-не да броят четат и смятат.За сведение само сестрите затова получават 250-300лв. а педагозите 500.

Значи просто е по-евтино да има повече сестри от педагози? Защото за другите неща си мисля, че и педагозите са толкова квалифицирани колкото и сестрите. Или просто аз влагам друго значение в професията "медицинска сестра"  newsm78
Нали хигиенните навици са общочовешки и се възпитават в децата чрез педагогически методи, не им се инжектират подкожно?

Общи условия

Активация на акаунт