какъв подарък бихте подарили на лекаря след операция

  • 23 917
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 947
В "Спешно отделение" имаше един епизод, в който една от сестрите обясни защо не е станала лекар - защото всъщност сестрите вършели повечето работа и имали връзка с пациентите. Може би и този лекар затова да е отказал - защото е мислел, че сестрата повече заслужава...

Лично на мен сервизи са ми малко поизтъркан подарък  Wink В магазините за сувенири има страхотни неща обаче и само като влезеш - ти идва идея, защо не поразгледаш?

# 46
  • Мнения: 1 479
--------------------------------------------------------------------------------

"Нищо.Не бих дала нищо.Все пак това му е работата и за това му се плаща нали?"

Точно така и аз съм на същото мнение! Ние сами си научихме лекарите да искат. Точно с тъпата си благодарбност... благодарноста може да се изрази и с едно просто "благодаря" ама не, ние трябва да се набутаме с цветя , алкохоли, бонбони, баници и какви ли още не глупости. Сами се докарахме до тук! Два пъти ми се е случвало лекар да ми иска пари и двата пъти не дадох, няма и да дам! Преди българина имаше и от "благодарност" даваше а сега няма и лекарите (някои) си искат...

п.п. Докато благодарим така на това дередже ще сме...  Peace
 

 

# 47
  • Мнения: 7 947
Докато благодарим така на това дередже ще сме... 

на кое?

Никой не говори за искани - дадени пари, а за съвсем друго - жест от добра воля.

# 48
  • Мнения: 2 309
имам две операции. след секциото дадох на лекаря пари, освен уискито и бонбоните. взе ги и не беше обиден. след другата ми операция подарих скъп парфюм и уиски, но лекаря беше познат и предпочитах да не му давам пари. намирам за нормално да подариш нещо на човек, който е държал живота ти в ръцете си. нямам за практика на всеки преглед да подарявам нещо, само тези два пъти и сама реших, нищо не са ми искали. аз също получавам подаръци от клиенти, хем от мен не зависи човешки живот.

# 49
  • Мнения: 1 858
Ехооо, подаръците днес  се наричат КОРУПЦИЯ! На тези които "подаряват" разни неща се наричат склоняващи към корупция...

# 50
  • Мнения: 1 479
Ехооо, подаръците днес  се наричат КОРУПЦИЯ! На тези които "подаряват" разни неща се наричат склоняващи към корупция...
newsm10

# 51
  • Мнения: 7 947
Ехооо, подаръците днес  се наричат КОРУПЦИЯ! На тези които "подаряват" разни неща се наричат склоняващи към корупция...

Значи мъжа ми редовно ме скланя, а  Joy
Глупости! Корупция е когато , за да се извърши нещо - се искат пари или се предлагат пари! Когато извършеното е факт - тогава подаръкът не бих нарекла корупционен.

# 52
  • Мнения: 1 858
Не става въпрос за теб и мъжа ти ама както и де ... скоро до Европа няма да стигнем с този наш балкански манталитет...

# 53
  • Мнения: 7 947
Не става въпрос за теб и мъжа ти ама както и де ... скоро до Европа няма да стигнем с този наш балкански манталитет...

мнооого изтъркано...

какво мислиш, че в Европата не се подарява? Не бих казала - ползвала съм услугите на лекар в Брюксел и на тръгване за Бг една позната, която си е от там ме посъветва да занеса нещо. Да, занесох му саксия с цветя, просто така, от благодарност /кабинета му беше пълен с красиви такива и разбрах, че ги обича/. Та за коя Европа говориш?

# 54
  • Мнения: 1 858
Там си занесла саксия с цветя... а тук би ли направила същия подарък?

# 55
  • Мнения: 1 294
Хубаво уиски с луксозни бонбони (не такива, с които да се мине номера) Peace Т.е. ако не можеш да подариш нещо хубаво, по-добре не подаравяй нищо. Но според мен е задъжително да се отчетеш подобаващо пред лекаря, който те е оперирал или оперирал твой близък.

# 56
  • Мнения: 200
Луксозна бонбониера, бутилка уиски и пари в плик ( не много , колкото да се почерпи в сладкарница - сок, паста, кафе) + снимка с бебка и нашите думи на признателност за това че на тях дължим нашето щастие да се радваме на първородното си дете, на гърба на снимката. Секциото беше наложително  по мед. причини.
Лично аз мисля че лекарите заслужават много по достойно възнаграждение за тежкия си и отговорен труд. Но също така както те така и аз сме потърпевши от родната реалност. Не аз съм тази която трябва да отстоявам правата им , по скоро - техни отганизации и профсъюзи. И не искам да бъда изнудвана като пациент със суми  и допълнително заплащане в болниците. От сърце обаче ги почерпих за наше здраве, и дано се върне добрината която ми сториха.
Мисля че и сестрите, акушерките също са много кадърни и свестни хора и ми е съвестно за тях. Няма да забравя операционната сестра беше много мила и истински загрижена. Но след операцията повече не я видях, искаше ми се да и благодаря.

# 57
  • Мнения: 2 022
Българина като цяло е неблагодарен (преди сякаш не е било така), свикнал е всеки да му е длъжен, все някой да му е виновен, все някой да се опитва да го измами. Щом нарича корупция дори израза на едно прекрасно човешко чувство.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 08:38 от Cygnus

# 58
  • Мнения: 3 016
Знеш ли кой е най -добрия подарък за лекарите  -естествено парите. Те сами си го казват .

# 59
  • София
  • Мнения: 15 486
След една операция доктора ми намекна,че неговата кола с бонбони и уиски не върви, трябвало бензин, а бензина бил с пари.

Общи условия

Активация на акаунт