Арома органик

  • 17 239
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
ColourIndex, гледам че си по-запознат с материята. Кажи тогава кои са истинските органик козметики в БГ, че явно много подвеждаща информация има и вече взех да се обърквам Rolling Eyes
Незнам, честно!
Нещо и аз се загледах по Арома Органик .
http://www.nisea-bg.com/i.php/products/search.html?search=%EE%F0 … A&x=0&y=0
Виждам че компетентно се отнасяш към темата ето и състава да го коментираш: newsm78

# 16
  • Мнения: 1 520
Наскоро видях продукти на марката "Арома Органик" в един магазин за козметика. Най-важното, което ми хвана окото като четях беше че е БЕЗ КОНСЕРВАНТИ Hug

Всичките продукти съдържат екстракти от маслина, с което напомнят чуждата марка "Д'Олива" Wink

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 14:32 от krem-karamel

# 17
  • Мнения: 1 222
ColourIndex, гледам че си по-запознат с материята. Кажи тогава кои са истинските органик козметики в БГ, че явно много подвеждаща информация има и вече взех да се обърквам Rolling Eyes
Незнам, честно!
Нещо и аз се загледах по Арома Органик .
http://www.nisea-bg.com/i.php/products/search.html?search=%EE%F0 … A&x=0&y=0
Виждам че компетентно се отнасяш към темата ето и състава да го коментираш: newsm78


Малко по-горе съм коментирал, състава го знам.
Възможни (но не е задължително да са, и сигурно не са) натурални компоненти:
Глицерил стеарат, цетеарил алкохол, карилик/каприк триглицерид, зехтин, глицерин, пропилен гликол, колаген, токоферил ацетат. Всичко друго е синтетик пюр и нефтопроизводни.

# 18
  • Мнения: 43
ColourIndex, гледам че си по-запознат с материята. Кажи тогава кои са истинските органик козметики в БГ, че явно много подвеждаща информация има и вече взех да се обърквам Rolling Eyes
Незнам, честно!
Нещо и аз се загледах по Арома Органик .
http://www.nisea-bg.com/i.php/products/search.html?search=%EE%F0 … A&x=0&y=0
Виждам че компетентно се отнасяш към темата ето и състава да го коментираш: newsm78


Малко по-горе съм коментирал, състава го знам.
Възможни (но не е задължително да са, и сигурно не са) натурални компоненти:
Глицерил стеарат, цетеарил алкохол, карилик/каприк триглицерид, зехтин, глицерин, пропилен гликол, колаген, токоферил ацетат. Всичко друго е синтетик пюр и нефтопроизводни.

Нефтопроизводните също са  органични съединения  smile3521 Арома правят органичен крем което е вярно.

# 19
  • Мнения: 253
Ех, тия реклами бе...
 Според мен няма "напълно натурална" козметика, има такава с много вредни съставки, и друга- с по-малко.

Има  Peace L`Occitane взимала съм си какви ли не продукти-от балсам за тяло, през масло от карите та до балсам за устни-до сега нямам никакви забележки  Hug

# 20
  • Мнения: 1 222
ColourIndex, гледам че си по-запознат с материята. Кажи тогава кои са истинските органик козметики в БГ, че явно много подвеждаща информация има и вече взех да се обърквам Rolling Eyes
Незнам, честно!
Нещо и аз се загледах по Арома Органик .
http://www.nisea-bg.com/i.php/products/search.html?search=%EE%F0 … A&x=0&y=0
Виждам че компетентно се отнасяш към темата ето и състава да го коментираш: newsm78


Малко по-горе съм коментирал, състава го знам.
Възможни (но не е задължително да са, и сигурно не са) натурални компоненти:
Глицерил стеарат, цетеарил алкохол, карилик/каприк триглицерид, зехтин, глицерин, пропилен гликол, колаген, токоферил ацетат. Всичко друго е синтетик пюр и нефтопроизводни.

Нефтопроизводните също са  органични съединения  smile3521 Арома правят органичен крем което е вярно.

разбира се, че нефтът е органична материя, но не и органик в смисъла на козметичен продукт.
защо тези неща са извън списъка - много просто - нефтодериватите съдържат висок процент ароматни (не в смисъл, че миришат приятно - имат бензолна или бензолоподобна структура, или по-точно броя "пи"-електрони е равен на формулата 2n+2: 2 (n=0, циклопропен), 4 (n=1, циклопентадиен), 6 (n=2, бензен, бензол), 8 (n=3, нафталин), 10 (n=4, антрацен) и т.н., където n е цяло число и сумата е равна на броя "пи"-електрони) органични вещества, които са силни канцерогени. Тези на практика не могат да се изчистят докрай. Затова.
Органик значи добито от растителна суровина и тя трябва да е отгледана като:
1. Неизползване на генномодифицирани семена и култури.
2. Отгледжане в сертифициран географски район - да не е бил преди депо за изхвърляне на отпадъци и заразено с тежки метали и пестициди.
3. Неизползване на минерални торове.
4. Нетретиране с пестициди и токсични химикали.
може идруги "не"-та да има.
И затова!

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 21:52 от ColorIndex

# 21
  • Мнения: 1 520
Купих си от любопитство околоочни& … 88;ем, овлажнява, колкото да не е без хич, за 5 лв - толкоз.

Нанасяй по-голямо количество и ефекта може и да е по-добър Peace Аз също ще си взема от него т.к. е от малкото кремове за очи без консерванти и на добра цена.
Крайно време беше и българските производители на козметика да престанат да пълнят с консерванти продуктите си Sick

# 22
  • Мнения: 120
Купих си от любопитство околоочния крем, овлажнява, колкото да не е без хич, за 5 лв - толкоз.

Нанасяй по-голямо количество и ефекта може и да е по-добър Peace Аз също ще си взема от него т.к. е от малкото кремове за очи без консерванти и на добра цена.
Крайно време беше и българските производители на козметика да престанат да пълнят с консерванти продуктите си Sick

До преди 7-8 години българските кремове бяха с годност 1 година но с поевтиняването на консервантите това се промени.

# 23
  • Мнения: 7 723
....а кво ще кажете за новата хидратираща серия на
Арома органик с тиква? Whistling

# 24
  • Мнения: 215
Е, предизвикахте ми интереса.Ще разгледам утре по аптеките и магазините за тази серия.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 563
За да е "органик" в смисъла, който влагат в Европа, а и в САЩ, както беше споменато по-горе, например въпросната тиква трябва да е сертифицирана като биологична или органик (едно и също означава, но в България официалната дума е био), а също и Арома, за да могат да докажат, че са използвали точно органик тикви, а не други. И на етикета трябва да пише кои съставки са от органик произход, да е цитиран Регламент 2092/91, който важи за Европейския съюз, и да е посочен контролният орган. Всичко друго е заблуда. А рекламата им е толкова безумно тъпа, че някой с пълна липса на мозък трябва да я е одобрил. Жалко, че така се излагат.

# 26
  • Мнения: 1 243
Прочетох темата и така и не ми стана ясно добра ли е като цяло тази серия, която се рекламира, или е поредната лъжа? Rolling Eyes Много много на такива "чисти" продукти вяра им нямам, ама все пак...?

# 27
  • Мнения: 3 376
Момичета нали не вярвате,че има напълно натурална козметика?
И това,че е без консерванти не означава,че е био Rolling Eyes

Такъв крем бих нарекла по-скоро този който съм си забъркала сама вкъщи.

# 28
  • Мнения: 658
Точно така, това е поредната лъжа и липса на компетентност от страна на БГ козметични производители. Поредното напъване "да се включим и в този сегмент, че да крадем пазарен дял с дъмпинг на цените". Извинете ме за патоса, но познавам екипа, създал тази серия и съм наясно с примитивните им маркетингови подходи.

CI е обеснил чудесно какви са изискванията за BIO, което е едно и също с органична козметика. (BIO=органична козметика)
Ето и моя коментар:
Първо: Натурална, природна, фито, билкова и органична козметика не са едно и също. Това са 5 различни типа козметика.
Второ: Консервантите може и често липсват в първите 4 типа козметика, споменати по-горе, но това не ги прави BIO. Съответно органична козметика, не е тази в която няма консерванти, а това й е минимум условие.

Да предположим, че рекламното послание е маркетингова грешка, Арома не е изтъкнала основното предимство на продукта и той дефакто си е органичен. Тогава си задайте въпросите: Къде в БГ има органично земеделие? Кой би могъл да финансира такива smart проекти при условие, че основното ни земеделие за насъщния е в криза? ОК, тогава може би си внасят всички суровини от вън, включително и водата щото и тя трябва да е сертифицирана по друг начин от общата?  Май повечето такива ресурси се намират на територията на EU? Ей добре де тогава, как успяха да произведат краен продукт с такава безбожно ниска потребителска цена? 5 лева??? Стига бе, не съм виждала истински органик продукт и за 5 Euro...
Все пак да им благодарим за старанието и за това, че проправиха път да се заговори за органичната козметика. Евала  newsm20

# 29
  • Мнения: 7 723
Прочетох темата и така и не ми стана ясно добра ли е като цяло тази серия, която се рекламира, или е поредната лъжа? Rolling Eyes Много много на такива "чисти" продукти вяра им нямам, ама все пак...?
Ми...не знам.
Арома е доказано име на българския пазар.
Вземи крем "Здраве", например, или..."Дунавски вълни".
А оранжевия крем за лице с невен?

...доколкото разбрах, серията с Q10 вече няма да се произвежда
и на нейно място се появява Органика- в две разновидности-
С маслина- против бръчки и с тиква- хидратираща серия.

Защо "Билка" направиха освен с червеното грозде, и с бяло?
Конкуренция...

Дали е наистина органична, или не- Арома си е Арома
и се харчи (дори и без раклама на тоя етап...) Wink

Общи условия

Активация на акаунт