4-та тема на снежните мами и бъдещите такива /Финландия/

  • 19 473
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 312
Дааа, познахте,това е брат ми. Аз си мислех,че не си приличаме много, но щом казвате ви вярвам  Grinning
Аз мисля,че предложението на Bee е чудесно. Само да кажа,че не аз сложих картата, а Дивиана (даже й благодарих за това). Можем да й пишем да смени картата тогава. Изобщо не обърнах внимание,че е старата. Иначе мога да се опитам да поставя линкове към старите теми в първия пост, за да е по-лесно ако някой търси стара тема,която вече сме обсъждали. Друго не се сещам ,което би било в ползва.

# 46
Ние пък тук си имаме Мetsämörri,/добри/ и peikot /лоши.

# 47
A извинявай Рали,сбъркала съм значи,но все пак наистина трябва да подредим малко..И по тоя повод да ти кажа/сега се сещам/,че миналата година когато ти първа влезе тук/така си беше/ аватарчето ти беше с онази мацка с размятащата черна рокля...та си помислих/ух,как не ме е срам/ако Еовин не може,ти да се заемеш с наредбата..Много нахалствам,ама няма начин..

# 48
  • Мнения: 6 996
Ето ги темите:
Първата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217210.0
Втората: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=313207.0
Третата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=326368.0

Не мога да ги кача на първия пост обаче. Темите могат да редактират само модераторите, администраторите и авторите до 24 часа от създаването. А аз може да съм хакер, но модератор не съм  Mr. Green

А ето и последната карта, може би не съм я показала и за това Дивиана не я знае.
http://i289.photobucket.com/albums/ll217/ificouldfly/funny/MomsinFinland-1.jpg
Иначе , Рали, в началото могат да се сложат и важни линкове като онзи към инфопанкки, към Кела, към мол.фи и прочие newsm78

А мен ме нямаше, защото бяхме на село Simple Smile
Утре (о, след 18 минути  Joy) имаме годишнина от сватбата Crazy

# 49
А сега на всички желая Лека нощ,че от утре пак се почва...

# 50
  • Мнения: 3 674
Привет на всички снежинки и елфи!    bouquet

Попи.
..къде изчезна линка с това зайче, което трябваше до 1 минута да му се имплантира 100 млг...кво беше там... newsm78

Чак на  7-ия път успях да го съживя зайчето.... Joy Пълен шах... Crazy

 А рецептата ти веднага я копнах!    chef Само ми кажи,, а  тази сметана на Президент течна ли е или е заквасена? newsm78   Тука я няма тази фирма...затова питам и колко грама е сметаната ? newsm78

Пчелиии..и аз искам снимки!  Rolling Eyes  Аз съм по снимките.... Sunglasses

Маргинце...радвам се да те видя мила   bouquet Е , значи имаме еднакъв вкус за пуловерчета... Blush  Hug

Попи...айдееее, скоро ще има пръстенче ..усещам... Wink Grinning

щастлива....ние сме елфички, щото сме жени... Blush  а мъжете са тролове... Joy

А времето днес у наше село беше разкошно, по-топло от България. Grinning

Така че решихме да оползотворим неделята с малка разходка.  Първо отидохме на хижа "Лаволен " .
 Беше пълно с хора...

 Горе на хижата  ядохме гофретки  с  чайче с моето любимо кафяво кашкавалче!!!  Heart Eyes Снежинки..имате ли кафяв кашкавал във Финско?  newsm78


И после  с моя трол... Joy добре де..."викинг"  Crazy ,   ходихме да се изкачамеа  на една планина, която се казвала " Козята планина" Laughing

После разбрах защо е козя, щото последните 100 метра са доста стръмни и скалисти.  Rolling Eyes  Та  трябваше да се катерим като кози за да стигнем до върха...  Joy     Ето една коза...

От горе от високото се наслаждавах на нашия Трондхаймски фьорд и яркосинята  му  вода... и наистина  беше магнетичнa гледка...поне за мен де  Blush

На връщане към колата видяхме поляна с жълт кантарион... Shocked   ей това не очаквах!  newsm78

Почнах да бера за да си  направим чайче.  Heart Eyes Моя не знаеше, че от "това красиво жълто горско  цвете" става чай... Joy всички си мислят че това е само цвете....и никой не го бере Whistling

Така ни мина неделята на нашето фемъли, много приятно сред природата!  Hug



Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 00:16 от ЧервеноВинце

# 51
  • Мнения: 3 674
Еовинче... Кликни тук! Честита ви годишнина!!!!!!  


Още мнооого години да се обичате и да остареете заедно!!!

# 52
  • Мнения: 2 786
Еовин, честита ви годишнина и много, много щастие заедно!  Heart Eyes

Винце, викинги ми харесва повече от тролове що се отнася до мъжете hahaha

Снежинки, имате ли си тролове във Финландия, а?

Хайде, лека нощ от нас  Crazy

# 53
  • Мнения: 2
Еовин,честита годишнина и от мен,много разбирателство,съвместно щастие и любов  Peace и най-важното - купон да става  Crazy
пчеличке,снощи пуснах линка,но по-късно го изтрих,реших че би могло да е неуместно.ето го : http://10mg.nl/
Винце, понеже ядем за четирима  Mr. Green аз използвах 2 кутии сметана (пише че са по 2dl), 2 консерви гъби (всяка по 390 грама) и 2 тарелки пилешко (по 300 грама) и да ти кажа дойде таман. отначало ми се видя рядко, но като поизстине се сгъстява. предупреждавам, че върви с мнооого хляб  Sunglasses другото е, че му сложих пипера в началото, още докато запържвах (запичах) месото, после съм добавила едно пилешко бульонче (да има  Wink ) и накрая някаква комбинация от подправки, ама не съм сигурна какво има вътре, освен босилек и риган  Sunglasses
някой може ли да каже каква е тайната на финските кексове,та колкото повече време седят, толкова по-вкусни стават? аз си харесвам българските повече (както и 90% от манджите по принцип  Mr. Green например тук ядох за сефте зелева манджа.....със захар и някакъв сироп  Crazy тия хора са луди  Joy ) , но ми е много любопитно. и името е сладурско - "снежна пеперуда"  Heart Eyes
за пръстена-казала съм, че без пръстен не се давам  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 3 674
Попи...аз питах за зайчето, не пчеличка... Blush А твоята рецепта ще я сготвя още тези дни.  Peace

Ох , и вашето ли зеле е сладко?  И тука така... Crazy И боба в консерви с доматен сок е сладък... Crazy И ядат  една манджа с месо и  с вареени картофи, заляти с кафяф сос, и отгоре пльоснато  някакво сладко ... Crazy  нещо като червени боровинки...  newsm78 УжасТSick

щастлива, определено и аз си падам повече по викингите , отколкото по троловете... hahaha

 Ама моя ако  ме ядосва, ще му викам, че е  Трол   newsm65

Лека и от мен снежинки!!!    mrstraetz

# 55
  • Мнения: 2
ах,извинявам се тогава  Peace
мерси,винце,поне ще знам какво да НЕ ям  Mr. Green а ако викинга се ядосва,сготви му леща.моичкият до ден днешен се оплаква от отвратителната кафява супа,която съм му сготвила  hahaha заплашила съм го, че ако не слуша, ще кажа на майка му рецептата, тя е маниак на тема здравословно хранене, а лещата била много полезна и диетична  Joy дотук се разминаваме само с броколи и марули на килограм. щом и кучето ги яде, представете си за какво става дума  hahaha
другото, дето съм решила да опитам да му направя е грах....като видях как го ядат суров, направо от шушулката....  Sick  newsm78

# 56
  • Мнения: 3 674
Оле, Попи... не мога да го  уплаша моя с леща, понеже  лещата е една от любимите му  супи на моя  викинг Joy

Аз готвя леща поне 1 път на две седмици, и то  когато ме мързи да мисля нещо друго.  Имам три вида леща в къщи: зелена, оранжева и кафява. Mr. Green   Понеже готвя някои арабски ястия, а те много ползват леща и кус кус/ ама не като българския,а от царевично брашно./ 

Аз  лещата я правя с парчета картофки.../ това е от първата ми свекърва рецепта и от тогава все така правя лещата/ и накрая  отгоре в чинията рендосвам половин твърдо сварено яйце. Става вкусотия... Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 312
Еовинче честита ви годишнина!!! Много любов, семейно щастие и постигнати мечти  smile3525
Ех момичета като гледам на къде отива темата, аз няма да се включвам,че и без това от известно време единственото, което правя е да ям  Weary Иначе леща и аз много обичам.
Пчеличка то единствения начина да се подреди темата е да изпратя една молба към Дивиана за редакция на темата. Няма проблем, ще е свършено до ден, два.
Винце  много са ведри снимките, направо да ми се прииска на човек да долети веднага. Често ли ходите по такива местенца?
Щастлива тролове си имаме и в България. Аз например познавам лично няколко  Mr. Green .
Приятна и успешна седмица елфички и снежинки  Peace

# 58
  • Мнения: 2 786
рали, плъзнали са навсякъде казваш  Joy
Днес ще правя втория си пататник в живота, стискайте палци да стане ядлив.
Макар че мъжът ми не е капризен изобщо, аз искам да стане както трябва  Crazy

# 59
  • Мнения: 832
ей голямо пътуване...но накрая се дотътрих до Куопио...повече от 12 ч път и висене по летищата
хубавото е, че времето не ме изненада и е много приятно...
еовин - честито и от мен   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт