Цените на жилищата и условията на ипотечните кредити

  • 2 800
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте , и ние си търсихме жилище повече от 3 месеца , като аз бях категорична че ново строителство не искам , просто не виждах смисъл да инвестираме 100хил . евро100кв.  в апартамент , който чистата му жилищна площ е по малко от 80 кв. , двете спални със зор ще сложиш две детски легла , а за гардераба ни предложиха да направим едната тоалетна на дрешник  Shocked
намерихме чисти 76кв. с три нормални стаи , където и гаредроби мога даже да сложа Joy пък нека да е старото монолитно  строителство   bouquet

# 16
  • Мнения: 18 542
Когато аз избирах апартамента, който да купя гледах чиста жилищна площ (без общи части), а не на колко стаи е разделен. Винаги може да си преградиш пространството според изискванията за брой стаи, които имаш. Тук не става въпрос за апартаменти с безумно много чупки. Другото изискване, което имах е да няма скосове. В крайна сметка намерих това което ми трябваше и то директно от строителя. Не е перфектното жилище като квадратура (бих взела по-голямо), но в крайна сметка толкова мога да си позволя.

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Когато аз избирах апартамента, който да купя гледах чиста жилищна площ (без общи части), а не на колко стаи е разделен. Винаги може да си преградиш пространството според изискванията за брой стаи, които имаш. Тук не става въпрос за апартаменти с безумно много чупки. Другото изискване, което имах е да няма скосове. В крайна сметка намерих това което ми трябваше и то директно от строителя. Не е перфектното жилище като квадратура (бих взела по-голямо), но в крайна сметка толкова мога да си позволя.
Точно такива претенции имах и аз, даже исках по-малко на брой стаи за определена площ (по-добре една нормална стая 15кв, отколкото 2 стаи от по 6-7кв примерно )  Tired Аз имах претенции и за изложение, и за етаж също така. И не разбирам как независимо от етажа и изложението цената е еднаква и твърда на кв. еди си колко евро и това е  Shocked

# 18
  • София
  • Мнения: 4 041
Уф, извинявам се за спама, но наистина ли сте виждали стая по 7-8 кв? Когато ние търсехме, най-малката стая беше 10 и нещо и не се водеше стая,а кабинет. Брокерката се опита да ни убеди,че си е стая, щото има прозорци, от строителната фирма тактично си замълчаха.  Whistling но пък по-малко от това никъде не видях, а доста неща разгледахме.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 819
10 кв.м. е достатъчно малка. Нашата спалня е такава и ни е ррудно да се раминаваме. Но на въпроса ти - да, виждала съм и по-малки.
Но големите не се купуват. Хората смятат на стаи, а не на квадратура на стаи. И това е нормално когато си броиш всеки лев.

# 20
  • Мнения: 18 542
Аз нямах претенции за етаж и изложение, поне не твърди, ама като са на една цена всички и имаше свободни взех на 3 надпартерен и югоизточно. Това и на мен ми направи впечатление - няма значение скосове етаж, всичко на една цена.
При мен стаята е 12кв, а дневната с кухненския 21кв - напълно прилично. Друг е въпросът, че аз ще деля. На едно място ме бяха насолили що деля вместо да си купя с още една стая ама аз ако можех да си го позволя, нямаше да се гъчкам...та така...

# 21
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Уф, извинявам се за спама, но наистина ли сте виждали стая по 7-8 кв? Когато ние търсехме, най-малката стая беше 10 и нещо и не се водеше стая,а кабинет. Брокерката се опита да ни убеди,че си е стая, щото има прозорци, от строителната фирма тактично си замълчаха.  Whistling но пък по-малко от това никъде не видях, а доста неща разгледахме.
Д, гледах 3-стаен ап. от 65кв чиста площ, детската стая беше точно 2,20 на 3,20  Tired

# 22
  • София
  • Мнения: 4 041
etomira, и аз това казвам-10кв не е спалня, а кабинет. Може и за гардеробна да се ползва  Mr. Green И самите строители си го обявяваха като кабинет.  Peace Но тук се спрягат стаички по 7-8кв, ми наистина не съм виждала такива.

Сиренце  ooooh! . Три стаи на 65кв  Shocked

# 23
  • Мнения: 18 542
На мен ми се иска да насочим темата към ипотечните кредити, какво ще кажете?
Аз за момента съм внесла само 30% капаро и напролет ми предстои теглене на такъв. Все още не съм обикаляла да правя проучване по банките за условията и се чудя дали няма да имам проблеми.
За съжаление не ме осигуряват на пълната заплата, а не ми се иска да тегля кредит без доказване на доход заради по-високите лихви.
Моля, някой ако е теглил такъв скоро да сподели повече подробности.
Благодаря!   bouquet

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 628

Сиренце  ooooh! . Три стаи на 65кв  Shocked
Мда, нашите са 2 на 60кв, смятай  Mr. Green

# 25
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
На мен ми се иска да насочим темата към ипотечните кредити, какво ще кажете?
Аз за момента съм внесла само 30% капаро и напролет ми предстои теглене на такъв. Все още не съм обикаляла да правя проучване по банките за условията и се чудя дали няма да имам проблеми.
За съжаление не ме осигуряват на пълната заплата, а не ми се иска да тегля кредит без доказване на доход заради по-високите лихви.
Моля, някой ако е теглил такъв скоро да сподели повече подробности.
Благодаря!   bouquet
Минимума е 300лв на човек на месец, значи можеш да теглиш всичко останало като кредит. Примерно ако те осигуряват на 1000лв, и си сама , можеш да теглиш кредит със до 700лв вноска. Ако сте двама, заплатите на двамата-2по300лв, ако имате деца вадиш и за тях и така. Поне така беше преди година и  половина, сега може да са се променили условията.
П.П. не тегли креди с недоказах доход.

# 26
  • Мнения: 18 542
Хъх, осигуряват ме на 319 и сме двама - аз и детето.

# 27
  • Мнения: 1 975
Много полезна тема  Hug

И ние се оглеждаме за жилище, но чакаме малко поне да паднат цените, кога ще стане Бог знае, но дано стане Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 4 041
Миоки, не може ли да ти увеличат дохода- може и като хонорари, банките го признават. С тия 300 лв. ... А без доказване на доход лихвите са много по-високи. Те и без това се качват, до пролетта кой-знае колко ще са.
В един друг форум все повече се говори,че цените на старите имоти( панел и ЕПК) ще падат. Новите ще се задържат, старата тухла-също( особено като се има предвид ,че е предимно в центъра-то е ясно). Става въпрос за нормални жилища, с нормално разпределение, не стая 6кв., коридор 12.

# 29
  • Мнения: 278
И аз ще тегля но КТП първоначално. От банката ме убеждават , че било изгодно кредита да е в евро , защото лихвата била по - малка и до сега не се вдигала така , както на тези които са в лева. Та се чудя , след време като развържат еврото , каква вноска ще трябва да плащам. Не е ли по- добре да си е в лева и без това заплатата ми не я дават в евро Rolling Eyes Thinking

Общи условия

Активация на акаунт