приятно въпросче

  • 5 359
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 586
Съжалявам, че темата бе преместена, което ме хвърли н асъвсем други потребителки.
Съжалявам също, че авторката след 12 часов развой си промени постинга, което ме
поставя м необрано лозе. Да съм цитирал.
Първоначално изобщо не ставаше въпрос само за инсекти, жилещи, хапещи, а за бръмбърчета.
И не съм против детето да гони с палка муха, влязла в кухнята. А да тъпче, мачка безпричинно
буболечки и мравки, а баба му да изпада в умиление. Виждал съм го, жертвите бяха божикравички.
Нищо не остава без последствия. Вие си мислите, че детето се е заиграло и не ви вижда.
Мислите си, че то достига до същите изводи, като вас. Не е така.
Аде сега вървете му купете палка за мухи, райд, воден пистолет, лазерен меч, святкащ автомат, танк.

# 76
  • Мнения: 4 841
А да тъпче, мачка безпричинно
буболечки и мравки, а баба му да изпада в умиление. Виждал съм го, жертвите бяха божикравички.

Неколкократно различни потребителки поясниха, че не става въпрос за БЕЗПРИЧИННО насилие, да не говорим за УДОВОЛСТВИЕ (  #Crazy ) от такъв акт. Това се подразбира според мен.
И съвсем искрено се надявам, че никоя от майките, пишещи във форума, не убива насекоми за удоволствие, независимо дали пред детето или насаме  Heart Eyes

# 77
е га ти въпросчето!
утрепа ме!
поздрави за чудесното чувство за хумор на всички и най-вече на теб

# 78
  • София
  • Мнения: 7 097
след време няма ли да стане буболечкоубиец?   Laughing Peace

Ще рискувам...

# 79
  • Мнения: 4 195
моя син страда от раздвоение на личноста ooooh!
обожава да гони мухите и комарите и да ги "трепе" и в същото време може да си играе цял ден с божакравичка или с мравка ooooh!
сигурно му е време за психолог, за да реши буболечкоубиец ли е или е буболечкозащитник ooooh!
някой ако ми обясни как да хвана 5 см стоножка и да я изкарам от хола, обещавам да не я убивам, защото ми става лошо като я видя ooooh!
а хлебарките ако ми покаже някой апартамент, от който да са прогонени, ще го призная Peace

# 80
  • Мнения: 12
е га ти въпросчето!
утрепа ме!
поздрави за чудесното чувство за хумор на всички и най-вече на теб
е га ти въпросчето!
утрепа ме!
поздрави за чудесното чувство за хумор на всички и най-вече на теб
ми от време на време е добре да си дърдориме глупости,въпросът е доста "ителигентен"...но все пак видях в такава ситуация как постъпват майките,защото в някои случаи повече възрастните се страхуват и "пищат" и се страхуват повече да убият или настъпят някоя гадина от колкото детето си...  Joy Joy Peace Laughing Laughing

# 81
  • Мнения: 8 999
...Всъщност аз отдавна очаквах природозащитниците да нададат вой в защита на бълхите и комарите...
                       Брей  newsm78... Ако погледнем една идея по-глобално 'природо' 'защитниците' защитават природата. И доколкото тя е задължителна предпоставка за оцеляването на хората, то може да се каже, че се борим за що-годе нормално оцеляване на нас и децата ни. Любопитно ми е обаче, след като ти се разграничаваш от природозащитниците, като каква се самоопределяш? За какво се бориш, каква е твоята кауза? Си ли природоунищожителка?

Боря се за това, в градовете да няма бездомни кучета, котки, да няма бълхи, да няма мухи и комари, да няма плъхове и мишки, да няма хлебарки и паяци. И никой не може да ме убеди, че с тези липси ще се наруши равновесието в природата. Както по улиците не скитат вълци и лъвове, мисля, че е редно да не се навъртат и гореизброените гадини. За тях има достатъчно място извън градовете. Там да си се въдят на воля, достатъчно място има в горите и полята, та не е нужно да милеем, че екосистемата е нарушена в града. То затова са и нарича град, а не джунгла.
Невинни буболечки, които си пълзят в парка, не убивам. Децата ми също не им посягат. И изобщо моята цел в живота не е да мачкам бабалюги. Изтребвам ги до крак, обаче, ако нарушат личното ми пространство. Независимо дали с чехъл, или със средства за масово поразяване.

# 82
  • Мнения: 1 947
   Наистина много приятно въпросче. Peace
   Преди няколко дни някаква буболечка подскачаше из краката ни, докато играехме в стаята на детето
и ми заприлича на кърлеж. Първична реакция - да намеря вестник или чехъл, за да го фрасна, обаче, и
аз не знам защо, скъсах едно ъгълче от лист хартия и подложих съществото да изпълзи на нея и после
го пуснахме през прозореца (на първия етаж сме, надявам се да не е починала Laughing). На другия ден
дъщеря ми възторжено ме води да видя един паяк до дивана, оплел мрежа нашият, като веднага
намери един лист и ми го подаде. И аз в първия момент не загрях за какво ми е този лист и тя показа,
че иска да вземем паяка и да го пуснем навън. Е, не успях да го хвана, но почистих паяжинката и се
престорих, че го пускам вън. Тя беше толкова щастлива и дори му каза чао! Е, как да убия някакво
нищо и никакво насекомо пред нея оттук-нататк?? Няма да мога... Crazy

# 83
  • Мнения: 5 940
За мен е странно подскачането  и пищенето от някакви безобидни и понякога симпатични буболечки. Не ми е приятно да вкарвам синът ми във филми на ужасите. Той с удоволствие си окичва скакалци по блузката и възторжено вика "скок"... Гледа движението на мравките и е опиянен, знае, че пчелите и осите  правят "бъзззз" и трябва да се пази "аууу".

# 84
  • Мнения: 9 814
 ooooh! Преди час отнех живот на буболечка.
Размазах една нищо и никаква, безобидна хлебарка, която лазеше на пода в кухнята и то пред детето. И хич, даже хич не изпитвам угризения.


моя син страда от раздвоение на личноста ooooh!
обожава да гони мухите и комарите и да ги "трепе" и в същото време може да си играе цял ден с божакравичка или с мравка ooooh!
сигурно му е време за психолог, за да реши буболечкоубиец ли е или е буболечкозащитник ooooh!
някой ако ми обясни как да хвана 5 см стоножка и да я изкарам от хола, обещавам да не я убивам, защото ми става лошо като я видя ooooh!
а хлебарките ако ми покаже някой апартамент, от който да са прогонени, ще го призная Peace

За стоножката- измети я с метлата и лопатата и през балкона.
Апартамент без хлебарки е моят до три месеца след като е напръскан. После гадовете прииждат с пълна сила.

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
Лятото бяхме седнали в едно заведение, в планина. Синовете ми подскачаха наоколо и играеха. По едно време забелязах, че Денис се е концентрирал върху нещо, а на лицето му грее садистична усмивчица. А малкия му брат, клекнал го наблюдава с интерес. Заинтригувана станах и отидох да видя какво правят децата.
С един камък Деньо размазваше едни безобидни червени бубулечици, които си пъпляха по каманаците.
Стана ми ужасно неприятно. Изражението му ме разтревожи.
И се постарах внимателно и задълбочено да му обясня защо не бива да убива просто така, за удоволствие, забава или само игра. Без значение дали става въпрос за мравка или каликанзер.
Разказах му, че когато съществото не представлява опасност, че не му е сторило нищо лошо, не го застрашава - е безмилостно да го убива, защото по-силния го може, но понякога не в силата е силата.
Можеш да настъпиш буболечката, когато вървиш - без да искаш. Но това е раззлично от желанието да я унищожиш съзнателно и това да ти достави удоволствие.
Обясних и защо мисля по този начин - нещо което не смятам да разказвам тук, тъй като съм убедена, че на вас ви е известно.
Надявам се, че сина ми е запомнил този елементарен урок, защото той е от незначителните, които обаче възпитават в милосърдие, толерантност и любов. Ако не го е запомнил - ще го повтаряме  Simple Smile

П.П. Не съм природозащитничка от фанатизираните. Мисля, че тук дори не става въпрос за прородозащита, а за възпитание в съвсем други аспекти.

# 86
  • Мнения: 502
    Дааа...Племеникът ми се радваше на едно майско бръмбарче в бурканче. Носеше навсякъде буркана с него. Вътре беше сложил листенца и камъчета,за по-естествена среда. Но след няколко дена насекомото започна да линее. Обяснихме на детето,че бръмбарчето иска  въздух, свобода,и го пуснахме. Малчуганът беше малко разочарован,но повече не поиска бръмбар в буркан. Laughing

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 12:28 от maraidara

# 87
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Буболечките навън въобще не ми пречат, но у дома смятам, че трябва да се отърва от тях по най - лесния начин, по който мога. Това, че пръскам с Raid хлебарките по - хуманно ли е ?

# 88
  • Мнения: 9 814
Буболечките навън въобще не ми пречат, но у дома смятам, че трябва да се отърва от тях по най - лесния начин, по който мога. Това, че пръскам с Raid хлебарките по - хуманно ли е ?

 newsm78
Едва ли!
Използваш химическо оръжие.

# 89
  • Мнения: 1 349
Сори за спама, но Райд е сигурно най-неефективното химическо оръжие, изобретено срещу хлебарките, при това вредно и за децата. Има къде по-добри средства, които са абсолютно безвредни за топлокръвните, че и действат "прогонващо", а не толкова да убиват отделни екземпляри. А и са по-евтини. Пак се извинявам Peace

Общи условия

Активация на акаунт