чешмяна или минерална

  • 4 435
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 164
Вкъщи чешмяна, на работа минерална.

# 31
  • Мнения: 3 641
Предимно минерална, но се случва и чешмяна. Предпочитам Банкя Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 250
Минерална, понякога сменям с изворна. Чешмяна не помня от кога не съм пила.

# 33
  • Мнения: X
А трапезната вода към минералната или към чешмяната я причислявате , че наскоро имахме един проблем със жабунясалата вода на "Живена", за която разбирачи ни успокоиха,че било нормално да си жабунясва, защото била трапезна...знам че звуча доста неадекватно,ама таковУ е полужениЙту... Crazy

# 34
  • Мнения: 9 093
Според Наредбата за изискванията към бутилираните натурални минерални, изворни и трапезни води, предназначени за питейни цели, трапезна вода е: всяка вода от подземен или повърхностен водоизточник, третирана или нетретирана, която отговаря на изискванията на Наредба № 9 от 2001 г. за качеството на водата, предназначена за питейно-битови цели (ДВ, бр. 30 от 2001 г.), но не отговаря на изискванията за натурална минерална или изворна вода и при производството й са спазени изискванията на наредбата;

Много са интересни тези водни работи Crazy

Тук пише всичко за трапезните, минералните и т.н. води - какви трябва да бъдат, изисквания, състав и т.н. - http://www.mi.government.bg/norm/nar.html?id=103971

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Пия предимно чешмяна, рядко минерална.
Особено след един репортаж, че цената, която се плаща за минералната, покрива разходите по бутилиране, а показателите на водата не са по-различни от на чешмяната.

# 36
  • Мнения: 2 229
В София - минерална. Peace Когато съм на морето, или изобщо някъде извън София - минерална!

# 37
  • Мнения: X
Хм,хм, хм... мисля да за почна да бутилирам дъждовна водица.

# 38
  • Мнения: 2 388
Само минерална, която е подходяща за ежедневна употреба.
От години не си спомням да съм пила чешмяна в чист вид, а и как да го направя?
Като си налея чаша вода и я оставя за около минута се получава ефекта на не добре измита чаша от айрян.

# 39
  • Мнения: 247
Редувам 3 месеца минерална, 2 чешмяна. Повече ми   харесва минералната вода, но прочетох в научно списание, че не трябва да се пие постоянно минерална вода.

# 40
  • Мнения: 3 459
Вкъщи чешмяна, като съм на вън - минерална, но задължително само на Банкя.
Другите марки не ми понасят изобщо и ми става лошо от тях  Confused

# 41
  • Мнения: 1 447
А на мен минералната ми горчи,чешмяната не е никак хубава и то какво ми остава  newsm78 да не пия вода  Mr. Green
В интерес на истината наистина много рядко пия вода .

# 42
  • Мнения: 790
Чешмяна, когато сме вкъщи. Имаме филтър на Уотърпик, който се монтира директо на кухненския смесител и се сменя на около 3 месеца.
Иначе истинска  изворна вода съм пила на Соколския манастир, до Габрово. Невероятна вода.
  Случвало ли ви се е да натопите връзка магданоз и да я забравите 4-5 дни. Водата след това мирише едновременно на блато и на разложено в блатото умряло животно. Е, в тази вода от чешмата на Соколския манастир, магданоза ми стоя 1 седмица и не се вмириса. Уникално беше.

# 43
  • Мнения: 2 169
Предимно минерална, понякога и изворна, но не и чешмяна Stop Не знам за другите градове, но в Пловдив е ужасна.  Naughty

# 44
  • Мнения: 2 926
Редувам минерална с чешмяна вода.

Общи условия

Активация на акаунт