Някой може ли да разгадае реакцията на дъщеря ми?

  • 2 004
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Калинка, моето мнение е, че чрез тази му реакция иска да те "накаже" за това, че ходиш на работа и не си до него. Това е начин да изрази липсата ти през деня.
и аз така мисля Peace
Когато синът ми беше на 1г6м го оставихме за първи път при баба му/свекървата/,а ние с мъжът ми отидохме на почивка за 5 дни.Като се прибрахме за мое най-голямо учудване той не се втурна към мен да ме гушне,а като ни видя се обърна и се скри #Crazy

# 16
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Баща ми гледаше детето, докато бях на работа. Малката още не можеше да говори, но щом се върнех, се хвърляше към мен и почваше да плаче истерично. Не спираше цяла вечер и беше изключително капризна. Удряше ме и ме прегръщаше.
И това след твърденията на баща ми, че през деня е била спокойна и тиха.

Ами трябва да ви кажа, че в момента, в който баща ми си замина и не се грижеше вече за нея, истериите на детето престанаха.

Същото беше и когато свекърва ми я гледа. Жената много добре се грижеше за детето, но имаше неблагоразумието да говори срещу мен, а знаете колко са чувствителни децата, що се отнася до майките им.  И до ден днешен отказва да остане сама със свекърва ми.

Докато я гледаше детегледачката, нямаше такива изпълнения, намирах я усмихната и весела.

Така че, не винаги причината за поведението на децата ни е раздялата с майката. Възможно е причината да е в човека, на когото оставяме детето.

# 17
  • София
  • Мнения: 344
Липсвала си му на детето, обича те.
Моята дъщеря е вече на 4 год, но винаги когато се появя аз зарязва този, който я гледа до момента. Прави го дори с баща си и то доста демонстративно. Става ми направо мъчно, защото той е много внимателен с нея, винаги й намира интересни занимания, никога не й повишава тон,весело им е заедно....и въпреки това е готова да го "захвърли".

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
По-голямото ми момче така "удря", което си е един вид потупване за "виж кой дойде". Когато изненадващо ни дойде на гости някой, който много обича идва, тупва ме по рамото и сочейки казва "виж....дойде". Тича и гушва човека.

Иначе, наистина може и да го прави поради причините, които по-горе са написали майките.

# 19
  • Мнения: 4 195
Означава "Мамо, аз не съм ти изневерила, нищо, че до сега си играх с .... , всъщност обичам само теб!".
същото щях да напиша  bouquet
моя син например, не удря, човека който го е гледал, но спира да го слуша, все едно няма друг около нас.
Сега поотрасна и е по - добре, вече не съм център на вселената му и това е добре и за двама ни Peace

# 20
  • Мнения: 267
По-голямото ми момче така "удря", което си е един вид потупване за "виж кой дойде". Когато изненадващо ни дойде на гости някой, който много обича идва, тупва ме по рамото и сочейки казва "виж....дойде". Тича и гушва човека.

Иначе, наистина може и да го прави поради причините, които по-горе са написали майките.
При нея със сигурност не е потупване, защото го прави със замах и прави една такава физиономия в смисъл"знам, че не е хубаво да се удря, но пак ще го направя" и гледа като малко дяволче Laughing

# 21
  • Мнения: 439
И при нас е така,в момента в който отида да го взема от баба му/майка ми/,започва да я удря и да казва "Вече не я харесвам баба,лоша баба"
според мен той свързва нейното присъствие с моето отсъствие и затова реакцията е такава

# 22
  • Мнения: 242
д-р Фицхю Додсън-Изкуството да бъдем родители и Как да приучим децата си към дисциплина-две прелестни книги, които ми помогнаха да разбера много от реакциите на моето дете и да се справя с разни сложни ситуации Laughing

# 23
и аз мисля, че свързва "чуждото" присъствие с твоето отсъствие и по този си начин изразява всички бушуващи в малката й главица емоции- защо пак мама ме остави? обича ли ме още? ами ако си мисли, че аз не я обичам- я да взема да го фрасна този, при който ме остави, за по-достоверно...като няма риба и ракът е риба, но сега вече мама е тук така че на! ти...
може и да ти прозвучи странно, но бих ти предложила да поговориш с детето - спокойно, без да го упрекваш или да му се извиняваш, все едно е голям човек. обясни й, че мама просто трябва да ходи на работа, независимо дали иска или не, но че винаги след работа се връща у дома, че дори и да не сте заедно, мама винаги я обича...ей такива...  дай й да разбере че понякога отсъстваш, но ВИНАГИ я обичаш

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
И вероятно е време да помислиш за постепенно преминаване към ясла - поне за по половин ден. Място, където има и други деца в същото положение... един вид, не че мама ме зарязва на някого - явно просто така става като порастваш.

Общи условия

Активация на акаунт