Царска туршия

  • 24 688
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Не,няма олио.....
И аз направих една доза.....Ама ми свършиха бурканите  hahaha hahaha hahaha hahaha

# 16
  • Мнения: 39
Правя я в компотен буркан и не слагам целина.

# 17
  • Мнения: 679
Реших да споделя и моята рецепта, снощи направихме тазгодишната доза  Mr. Green
9 кг. зеленчуци /ние слагаме чушки, моркови, карфиол, зеле/
целина /зелената част/
черен пипер /зърна/
чесън /скилидки/
27 аспирина /счукани/
700 мл. оцет
700 гр. захар
500 мл. олио /може и 300 мл./
300 гр. сол
Всичко се нарязва /ние режем на едро, така повече ни харесва/, прибавят се аспирина, оцет, олио, сол, захар, без нищо да е завирало преди това. Обърква се хубаво, престоява 2-3 часа, пълнят се бурканите и се затваря, НЕ СЕ вари.

Туршията става хрупкава, супер, мммм, дори сега си представям хрупкавото карфиолче. Дано ви хареса рецептата  Peace

# 18
  • Мнения: 483
Съжалявам, че се намесвам не по темата първо.
Не давайте на децата си туршии с аспирин.
Направете им варени или още по-добре сурова (без аспирин).

Аз лично си търся рецепта за сурова туршия, като царската само със сол в 3 литров буркан.
Ако някой може да ми помогне и да ми каже какво да е количеството сол за това количество, ще съм много благодарна.

Искам да сложа:
гамби
зеле
карфиол
морков
чесън
целина
евентуално зелен домат

  bouquet

# 19
  • Мнения: 5 001
Ами слагай смело  Laughing Laughing Laughing
Заливаш със солен разствор(растваряш морска сол във студена вода.На вкус да е по-солено от това ,което ядете....Другата хитрост за да разбереш дали е достатъчно солено е да пуснеш едно яйце със черупката в соленият раствор.Ако плува и се подава от водата като 5 стотинки,значи е добър ).Наливаш саламурата в бидончето със зеленчука и после всеки ден се разклаща или се духа с един маркуч,за да се "обръща" водата(саламурата).Държи се на хладно иначе хваща сага.

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 20:18 от TheNMaster

# 20
  • Мнения: 483
TheNMaster, много благодаря за бързият отговор Hug
А как да позная че е готова?
Мътна ли трябва да стане, или...?

# 21
  • Мнения: 5 001
Зависи от времето.Ако е по-топло става за около 2 седмици,ама ти ще видиш.Започва да си мирише на туршийка  Crazy Crazy Crazy Crazy
Само не забравяй да я претакваш.

Общи условия

Активация на акаунт