Отговори
# 60
  • Мнения: 350
silrai и аз съм навита да направим нещо за децата от домовете по Коледа, хубаво е наистина по от рано да започнем за да разполагаме с повече време и повече хора да се включат.
карчита вие си знаете, но наистина съжалявам че не можахме в действителност да се запознаем,  Sad то докато се наканим и вие си тръгнахте.Е надявам се да не е за винаги и да дойдете отново.  Hug Целувки на малките принцеси.
Саби нямам нищо против със или без половинките ще се срещнем, само се обади кога идвате към Мадрид. Кръста ли те боли или корема? Поздрави на мъжа ти и целувки на Йоана и повече да те слуша.
ГериПетрова внимавай какво си пожелаваш за преспите става въпрос, то и аз си пожелах да има дъжд като в Швейцария а вчера едва не ни удави от дъжд в Мадрид, такива гръмотевици с проливен дъжд бяха рано сутринта да ти настръхне косата.

# 61
  • Мнения: 1 156
Хай
Мимки  за последно по на6ия край е валяло 1976 год сняг. Так 4е с глобалното затопляне едва ли 6те го бъде. Но виж, в МАдрид като живеехме, там си пада6е сняг, е не като в Плевен, но има6е.  Просто съм се затъжила за малко свеж въздух.
А относно каво си пожелаваме, нали си 4увала японската поговорка в тозва отно6ение. Внимаваъ какво си пожелава6 за6тото може да се осъ6тестви. ... Та поста ти ми напомни за нея.

Ако 6те се организира коледа кампания за подпомагане, вклу4ете ме.
Целувки на вси4ки малки и големи

# 62
Здравейте и от мен на всички мами.  Много е романтично за мен когато вали сняг и е студено а в къщи е топличко. Именно това ми липсва тук . В градчето в което живея не е валяло сняг само веднъж местните казват че съвсем за малко е преваляло и то е било преди много години. Един дъжд се изсипа снощи с грамотевици и светкавици. И днес цял ден ту превалява ту пеква слънце - това не го харесвам. А за подпомагане на дечицата ще помогна с каквото мога. На всички мами   bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug

# 63
  • Мнения: 1 271
Здравейте мацки,

За картички за дечицата от Дома в Плевен-който иска да изпрати картички, нека ми пише на ЛС, за да разпределя дечицата.
Мисля да процедираме по същият начин като миналата година.Ще видим колко мами ще се съберем и ще си разделим дечицата.После всеки ще си вземе картички и ще ги изпрати на дечицата-на всяко поименно с персонална картичка.

Моят мъж тази година и той ще се включи в инициативата с избирането и надписването на картичките!   Heart Eyes

За кой Дом ще събираме парички?Кой ще ги събира и да ми изпрати сметката на ЛС?

Найстина тази година , ако успеем да се организираме по рано ще е чудесно  Hug

# 64
  • Варна
  • Мнения: 313
Здравейте мами,
при нас времето е същото, или вали, или пече...сега се сгушило, мисля че ще има тормента....
Да ви питам, имате ли котка вкъщи, и ако да, какво мислите по въпроса с новороденото и котката?

Един въпрос към саби. Имаш ли прорязвания от време на време, където е пикочния мехур. На мен ми се случва доста вече и почна да ме притеснява, а и е едно такова чувство, като че ли ми се пишка, ама няма как да е, тъй като съм ходила преди 3 мин. Само няколко пъти ми се е случвало досега. Затова питам...

# 65
  • Мнения: 1 461
Моята щерка пак направи алергичен спазъм  Sad, сега се връщаме от хомеопата дадоха ни гранулките и се надявам до сутранта да й се подобри дишането.  Sad.В Испания нямахме такива проблеми , явно найстина е по сух климата, а тук преди да тръгнем беше нещо страшно алергични спазми , алергични обриви.Ако така продължават нещата искам не искам ще трябва да се върнем.
Пакри аз имах такива прорязвания но бяха защото имах прясно секцио и операцията ми опъваше. ДАно спрат тези прорязвания при теб и бременноста ти мине леко до края Heart Eyes

# 66
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Силрай, миналата година за кой дом сьбирахме Joy Embarassed,4е не помня Embarassed.
Аз ей сега говорих с майка ми и тя ми каза ,4е в Доганово децата са голями,та не зная аз дали биха се зарадвали много ,много на вафли4ки и Шоколад4ета newsm78.Може би Ще е добре да е дом с малки деца.
НО Ако сте сьгласни за Доганово ,може да сьбираме за там,в такьв слу4ай майка ми Ще има занесе каквото е купено..

kar4ita ,много лоШо това при вас Thinking,дано му мине на детенцето Praynig по скоро Praynig.

# 67
  • Мнения: 1 271
Вал, миналата година събирахме за дечицата в Дома в Плевен.Аз съм съгласна да събираме за този Дом в Доганово.Какво као са големи, може да имат нужда от другинеща.Ако е възможно майчето ти да се свърже с директорката на Дома и да  попита от какво се нуждаят децата.И ще съберем парички о тук и ще ги пратиш на майка с, а тя от там ще вземе нещата и ще ги занесе.Така е най-удачно според мен, защото ако трябва да изпращаме с колет от тук ще излезе много скъпо, а тези пари за колета може да отидат за децата

# 68
  • Мнения: 1 461
Аз на този етап няма да мога да се включа  Cry
ние изкарахме тежка вечер едвам дишаше миличката имах чувството че ще тичаме до спешното.Сега отиваме при хомеопата

# 69
  • Мнения: 154
Здравейте момичета .Надявам се че ще ме приемете във темичката ви-може и за кратко да е т.е.Края на октомври или ноември имаме планове да отидем в Испания-Тарагона.И нали сме с бебче  та ми е малко притеснено.Дали ще може да ми отговорите на някои въпросчета?Знам че щом нямам карта не мога да я запиша на педиятър там,нали?Ами аз съм решила тогава да не я записвам а ако не даи си боже се налижи да я заведа на частен кабинет.Как стои въпроса с лекарите?А ако в бърза помо отидем каква е процедурата там?Казаха ми че се плащало 100евро ако нямаш карта.2006 г и началото на 2007  бях там но не ми се е налагало да търся лекар.На зъболекар ходих веднъж не не ми искаха пари.
Има ли детска кухня както е в БГ?Пуретата,памперсите и другите неща за бебо от Шлекера ли ги купувате?За самолета трябва ли за бебо червен паспорт?Аз миналата година като пътувах бях само с личната карта.Никъде не са ми искали паспорта.С мъжа ми да си го носим ли?
И да ви питам за тази криза в Испания,знам че е по строителството,така ли е?Казват че януари щело да се оправи положението,какво знаете вие?
Извиняваите за дългия пост,надявам се да ме приемете и се надявам да не е за кратко.

# 70
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
pakri ,при мен по-скоро е постоянна болка,ниско долу и обикновено е през нощта.Говорих с матроната ми и тя ми пусна изследвания на орината,защото каза,че това може да се дължи на инфекция в орината.Ако не е постоянна болката може да са и контракции,а може просто да те притиска бебето пикочния мехур и затова да имаш чувството,че ти се пишка.Ако те боли много,най-добре е да се консултираш с личния ти лекар или с матроната Peace.

Карчита,дано малка да се оправи бързо,наистина много неприятно Sad.

BORQNA ERININA ,добре дошла,ти направо ни заля с въпроси Mr. Green.До колкото знам тук по закон всеки има право на безплатна лекарска помощ,така че не би трябвало да ти взимат пари в бърза помощ.При всички случаи зависи къде ще попаднеш,някой беше писал тук,че са го карали да плаща,така че не знам какво да ти кажа.Детска кухня няма с Испания.Пюрета и памперси можеш да купуваш от много магазини,не само от Шлекер,аз лично ги купувам от Карефур.А за кризата,къде да можехме да знаем до кога ще е,на това едва ли някой ще може да ти отговори,очаква се че ще е няколко години Confused...Аз лично пътувам с паспорт и на дъщеря ми съм и извадила,но мисля че може да се пътува и само с лична карта,нека да кажат и другите момичета Peace

# 71
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Здрявейте момичета поздравления за темата  bouquet!!!имам едно въпросче към майките родили 2007,някоя от Вас получи ли прословутата помощ от 2500е.?

# 72
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045


Добро утро!

Карчита, правили ли сте изследвания, за да се установи точно към какво има алергия малката? Предписаха ли й нещо?

Саби, засега не е отпаднало идването ни, до края на септември ще се знае точно. Ако всичко върви по план, ще сме от 14 окт. поне седмица. Лошото е, че от болницата в Мадрид го мотаят, още не могат да преглътнат, че избра да дойде тук Laughing. Като си представи готовата дипломна, не я харесаха, че била дълга, че била сложна за разбиране и не знам си какво, и го накараха да я преработи Twisted Evil, та сега довършва, но не се знае кога ще приключи. Другото е, че вероятно ще трябва да пътувам с лична карта към Мадрид, дано ме пуснат Laughing. А ти не се притеснявай, ако е за виждане, ние и при теб може да дойдем събота или неделя, ти само намери място за пикник Laughing.  А Йоана е станала истинска малка госпожица Heart Eyes

Мимки, така е, като си пожелаваш дъжд  hahaha - пратих ти го Mr. Green. Добре, че при нас не е валяло, че иначе колата в гаража щеше да се научи да плува...

Боряна, добре дошла!  Hug Саби ти е обяснила подробно за всичко. А за кризата - не е само в строителството, засяга всички отрасли. Може и да се оправи януари, но няма да е януари 2009. Просто няма начин.

# 73
  • Мнения: 154
Благодаря ви момичета за топлото посрещане и за бързите отговори. Heart Eyes Hug

# 74

Общи условия

Активация на акаунт