Великобритания - дъждовна, но празнична, тема 18-та

  • 28 352
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 948
Мери, благодаря за новата тема  Simple Smile   bouquet  bouquet  bouquet (абсолютно, ако още можеш да редактираш, мятай образователния линк); ще е полезен.

Момичета имам един въпрос как стоят нещата с документите за майчинство,или по-скоро какво трябва да направиш, за да взимаш такива? Със сигурност сте обсъждали някаде тази тема ,но никаде не я намерих.  Ако някои може да ми помогне с този въпрос,че нещата  не са ми ясни съвсем?

Били - ето ти линка (от тези в първия пост на темата); обяснява всичко за майчинството, правата, документите, плащанията, детските, и т.н.   bouquet
http://www.worksmart.org.uk/rights/viewsubsection.php?sun=52

Ея, честита месечинка; разкошна сладуранка, да и имам роклята прекрасна  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен ! Честита месечинка на сладкишчето !  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 673
Здравейте и от мен в новата тема!

Мегита, снощи гледах в обяви за работа-почасова детегледачка за по няколко дни в седмицата за две деца едновременно и домакинска работа- 8 лири на час. Мъжът ми каза, че полякините за толкова чистели къщи, без да гледат и деца, та на мен малко ми се струва, но зависи от коя страна на проблема седиш, де.

Ея, честита ви първа месечинка! И ние празнуваме с мини торти на всяка месечинка, хем прехвърлихме годинката!  Blush

На добър път на всички малки ученици! Толкова ми е интересно да чета как е системата в Англия, наистина е различна. От сега се подковавам с инфо покрай вас!

Грозното_пате и Анджи, момичета, неделното училище не е ли само доброволно и допълнително? Има ли статут на пълноправно, т.е. зачита ли се после като образование?

И да ви питам нещо на свой ред: да ме насочите към сайтове за втора ръка мебели (ще ни трябва разтегателен диван, маса за хранене със столове и детска кошарка) в Лондон? И някой ако знае също надежден човек с ван за превоз?

Лека седмица на всички, здрави дечица, леки бременности и раждания!

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



             Здравейте и от мен!В събота пристигнахме благополучно.Всичко е добре, градът е хубав, но къщата ни е адски мръсна SickТова няма чистене Confused

  GAKIVI, видях, че с теб сме почти съседки, имало и други българи, супер Simple Smile

 Днес ходихме да  регистрираме Калин за джипи и ние да се прехвърлим от предишният адрес.Утре как ще излизм с децата, не знам.Всички къщи и улици са ми еднакви.Или ще ме арестуват за влизне с взлом в чужда къща, или ще ме докара да вкъщи полицията.

  Хубав ден на всички.

# 19
  • Мнения: 7
Биляна тИ в Лутън ли си или около, кажи ако си наблизо ще спретнем една среща?

# 20
  • Мнения: 5
А няма ли мами от североизточен Лондон ,та и ние да си спретнем една срещичка Hug

# 21
  • Мнения: 125
Здравейте момичета. В събота пътуваме до Англия за 1 мес на гости. Имам син почти на една годинка и искам да ви питам, дали ще намеря аз във Лондон АМ Фризолак. Не знам какво да правя, да се запася от тук с Фризолака  newsm78

# 22
  • Мнения: 20
Здравейте момичета. В събота пътуваме до Англия за 1 мес на гости. Имам син почти на една годинка и искам да ви питам, дали ще намеря аз във Лондон АМ Фризолак. Не знам какво да правя, да се запася от тук с Фризолака  newsm78
Alyona тук Фризолак не съм виждала има Аптамил,Хип и няколко техни си марки ,които не се продават в България.
А много бързо бременеят другите майки ето Лида е вече осмият месец,браво Лида хайде не остана,а аз бременеех цяла вечност.
Добре дошла на Биляна.
Ние се местим да живеем на село
ура,ура,ура,три пъти ура
ставам селянка,има ли бг хора в Surrey?
jkaterina не се доказва трудно ,трябва да представите всякакви видове сметки ,кореспонденция,банкови извлечения за период 2 години ,които показват,че живеете на един и същи адрес.

# 23
  • Мнения: 191
А пък ние сме в Ромфорд - източен Лондон и все чакам някоя мама да се обади ако е по-наблизо Whistling.
Ох LOKO, и на мене първата бременност ми се видя цяла вечност и че няма краи ooooh!, но сега с малката двегодишна калпазанка почти не усетих времето. По някога даже се чудя брееееи кога ми порасна корема толкова много???

# 24
Привет момичета.
Присьединявам се и аз кьм младите лондонски мами. Да са ви живи и здрави бебоците на ввсички.
Моята дьщеричка Елерина вече е на месец и седем дни.
Исках да ви попитам понеже ще пьтувам с нея до Бьлгария за две седмици другия месец та се чудя какьв документ за самоличност искат за бебето на бьлгарската и английската граница. Тя за сега има издаден само английски сертификат за раждане. Трябва ли да го превеждам на бьлгарски или да изисквам допьлнителен документ от посолството?

# 25
Привет момичета.
Присьединявам се и аз кьм младите лондонски мами. Да са ви живи и здрави бебоците на ввсички.
Моята дьщеричка Елерина вече е на месец и седем дни.
Исках да ви попитам понеже ще пьтувам с нея до Бьлгария за две седмици другия месец та се чудя какьв документ за самоличност искат за бебето на бьлгарската и английската граница. Тя за сега има издаден само английски сертификат за раждане. Трябва ли да го превеждам на бьлгарски или да изисквам допьлнителен документ от посолството?

Трябва да изкарате паспорт на бебето.

# 26
Ами за паспорт не трябва ли пьрво да ни е издадено егн т.е. да е регистрирана в Бьлгария? newsm78 Звьня до посолството но все е зает номера а дават инфо само от 13 до 15 часа  Sad

# 27
  • Мнения: 948
Има цялата информация на страницата на консулството. Ето за паспортите:

- от тук, вадене на български паспорт за бебе отнема 4-6 месеца (чрез консулството)

- бебето пътува до БГ с ПАСАВАН - отнема 5 работни дни (има и експресна процедура), попълва се бланка в консулството, струва 4 лири, трябват 2 снимки, двамата родители, свидетелството за раждане. Пасаванът важи само и единствено за еднократно пътуване до БГ

- в БГ трябва да извадите паспорт на бебето, за да се върне с него в Англия. За паспорт ви трябва АПОСТИЛ на английския акт за раждане (вади се във Форин Офис). После (вече в БГ) се превежда на български, регистрира се бебето, вади се ЕГН, пускат се документите за паспорт

- всички бланки ги има на страницата на консулството; ако ще пътува само единия родител, трябва бланката за паспорт да се подпише предварително пред нотариус или да се направи пълномощно на другия родител. Ако отидете двамата в консулството, на място може да се направи

- за пътуване с един родител също ще трябва пълномощно

# 28
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моми4ета,привет  Hug

Бърза питанка,понеже имам доста работа и нямам много време да се ровя...  Embarassed
Предстои ни с мъжа ми ходене до Шотландия за 4ри дни в на4алото на октомври.Ще спим в Глазгоу. Та в тази връзка се 4удех:

- с какъв документ се влиза в страната :ит.ли4на карта или паспорт
- разреШено ли е да се внася алкохол в страната и ако да в какво коли4ество ( става дума за една ботилка ракия,за подарък  Mr. Green )
- освен Единбург какво друго бихме могли да видим в околията в рамките на 2 дни


Благодаря ви сърде4но в аванс   bouquet

# 29
  • UK
  • Мнения: 1 351
Мари благодаря за отговора  Hug
 А никой ли не знае дали няма детегледачки които да водим децата в техния дом. Не съм тръгнла да го давам защото още и работа нямам но питам информативно.
 

Общи условия

Активация на акаунт