Да си платя ли задълженият към Топлофикация?

  • 17 609
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 11 127
И колко са тези градини и училища с локално парно? Особено в София?

Има доста нетоплофицирани квартали, мисля няма нужда да изброявам.
Цял живот съм живяла в такъв, последните 5 години ползвам парно, ей ме жива и здрава.  Wink

# 151
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, има нетоплофицирани квартали. Но има и много топлофицирани. Ако няма парно как тези училища и градини ще се отопляват? Има и такива болници. Това не е като да сложиш бойлер в банята, защото мащабът е различен. Хората колко време се занимават да си сложат локално парно, да не говорим калко време ще е нужно за големите сгради. Кога и как ще се монтират нови инсталации, че да се тестват за безопасност, че децата да се върнат да учат?
Ти свеждаш всичко до жилището. Дори и така да е, в един блок, който е бил постоянно на парно и топла вода ще има много проблеми при пригодяването му за отопление на ток или твърдо гориво. Както казват холистите "цялото е повече от простия сбор на съставните му части".

А ти защо не продължи да живееш и през последните 5 години без парно? Пак щеше да си жива и здрава. Ама, друго си е да ти е топъл радиаторът. Wink

# 152
  • София
  • Мнения: 11 127

А ти защо не продължи да живееш и през последните 5 години без парно? Пак щеше да си жива и здрава. Ама, друго си е да ти е топъл радиаторът. Wink

Защо ли, ожених се и се преместих в апартамент с парно. А така или иначе сума години и аз супсидирах топлофикация, та мисля, че заслужавам топъл радиатор.  Wink Но темата не е за мен и топлия ми радиатор...

# 153
  • Мнения: 335
...  А така или иначе сума години и аз супсидирах топлофикация, та мисля, че заслужавам топъл радиатор.  Wink Но темата не е за мен и топлия ми радиатор...


Да, темата е "Да си платя ли задълженият към Топлофикация?"
Философският въпрос, който мъчи най-вече Вальо и още няколко задължени, дето най-напред трябва да отговорат:

Парите на Вальо Топлото изкушили и магистрати/23 септември 2008
Софийският градски съд (СГС) даде ход на делото за длъжностно присвояване срещу Валентин Димитров. Днес е първото заседание по процеса. Подсъдими за присвояване на близо 6 млн. лева от дружеството, заедно с Димитров по това дело, са друг бивш началник на "Топлофикация" - Георги Рогачев, заместникът му Емил Антонов, Лина Абланска и Мая Стоилова...
Стоилова е собственик на фирма "Шибър". Според прокуратурата посредством тази фирма "Топлофикация" е източвана..."

http://dnes.dir.bg/2008/09/23/news3400832.html

# 154
  • Мнения: 410
Анту,
дано на твоя адрес в твоя град има още много тебеподобни с такива задължения, които си задават същия въпрос като теб.
Само че няма гаранция, че и при тях факторът "две деца" ще ги тика към положителен отговор... И така всички ще седите на студено, тъй че я по-добре не се коси с такива комплицирани казуси... Междувременно може да пробваш да изнесеш пълна количка от супермаркета без да платиш, може пък и там да важи същия принцип?
ooooh!

# 155
  • Мнения: 335

... Междувременно може да пробваш да изнесеш пълна количка от супермаркета без да платиш, може пък и там да важи същия принцип?
ooooh!

Какъв супермаркет?!
Говорим за Топлофикация!

"...Стоилова е собственик на фирма "Шибър". Според прокуратурата посредством тази фирма "Топлофикация" е източвана..."
http://dnes.dir.bg/2008/09/23/news3400832.html

Как се компенсира "длъжностно присвояване" на десетки милиони с количка от супера  Laughing

# 156
  • Мнения: 9 814
Всеки трябва да плати.
Няма безплатен обяд.
Възмущаваме се от кражбите на Вальо Топлото.Е, да крал е, но на едро- 6 милиона.
За съжаление някои го правят на дребно- 500-1000 лв.

# 157
  • Мнения: 13 805
Не мислех да се включвам в темата, тя е бездънна яма, но ми стана интересно. Всички се оплакват от сметките, възмущават се от надписване от страна на Топлофикация, но никой не посочва конкретни цифри.

Кое наричате големи сметки и как преценихте, че ви ги надуват? Но не с "на едни познати" или "в един блок"...  Вашите цифри какви са?

Веднага давам разходите по два апартамента:
    Двустаен - под 600 лв. за сезона. С топлата вода. Топло - навсякъде, нормално. Е, не се ходи по потници, но то не е и нужно през зимата. (Само у нас можеш да видиш космат чичка да си седи и почесва пред телевизора по потник през зимата )
    Двойно по-голям - под 1000 за 5-те месеца.

Колко искате да плащате за парно? В смисъл, колко смятате, че трябва да бъде?

За ток ние лично не слизаме под 30 лв. на месец.  За печка, хладилник, пералня, миялна, комп. и ТВ. От всички тези ел. уреди постоянно работи само хладилникът. Нима очаквате постоянно течащата топла вода, която не пестиш + чисто, равномерно и комфортно отопление на всички помещения да бъде 20 лв., например.
-------------------------------
Живяла съм в нетоплофицирана сграда. Никога няма да забравя онзи клинч.  Сега с климатиците може и по-добре да е, но надали е по-добре от централно топлофицирано жилище.
Проточните бойлери може и да осигуряват нормална топла вода, но с обикновените бойлери дълго плацикане в банята е невъзможно.
-------------------------------
Един бойлер струва около 200 лв. Един климатик над 600 поне. Добрите - по 1000. Ако си купиш два или три, за да отопляваш цялото жилище, а не една стая - трябва да вложиш наведнъж минимум 1500, а може сумата да стигне и до 3000 лв. Ами май за тези пари  Топлофикация ще ме топли доста години. При това разсрочено.

А сметките после?
Миналото лято за затопляне на вода с бойлер в продължение на по-малко от месец - сметката за ток скочи с 30 лв.

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=doit&Number=194637333 … amp;sb=5&vc=1 - последните мнения.

Според мен сметките не са високи, лошо е, че доходите ни са ниски.
И много се краде. И дружеството не е фелно, но и ние потребителите покрадваме! Някои съвсем съзнателно и целенасочено, обявявайки отказ от потребление и точейки тайно.  Други - отказвайки да си платят изразходваното.

Истина е, че масовото изключване на цели апартаменти  и отделни радиатори или включването за кратко вечер също влошава нещата. В блокове, където се отопляват всички живущи и постоянно, температурите в помещенията са по-високи, а сметките по-малки. Имаме в съседство такива с хоризонтални щрангове. Голяма мъка им беше на хората, че не могат да си сложат топломери навремето, но сега потриват ръце - топло и евтино им е!

И да, тръбите, които минават през жилищата топлят, колкото и да недоволстваме срещу такса мощност. Много се спекулира с това "нищо не ползвам, пък трябва да плащам", но истината е, че не е истина. Ползваш!

И накрая, нито съм представител на Топлофикация, нито съм Вальо Топлото, нито никой Stop Но съм учила физика, разговаряла съм по тези въпроси с топлоинженери (любопитно ми е Холограма какъв специалист е) и се опитвам да преценявам обективно нещата. И аз не се радвам на сметка от 200 лв, но ми е ясно, че по-ниска реално не може да бъде. Е, ако всички си платят изразходваното, ако всички се отопляват постоянно и равномерно, може би... Но всички останали приказки да фалират Топлофикация, да се премахне централното отопление, ме ужасяват. Май повечето от говорещите ги са родени и израснали в топлофицирано жилище и представа си нямат какво е другото!

Извинявам се за дългия пост, но тя и темичката е дълга Simple Smile

ПС. И стига с този Вальо Топлото ooooh! Вие наистина ли мислите, че той ги е "крал" за себе си!!!

# 158
  • Мнения: 738

Възмущаваме се от кражбите на Вальо Топлото.Е, да крал е, но на едро- 6 милиона.
За съжаление някои го правят на дребно- 500-1000 лв.

Викаш, ако бяхме откраднали милионче-две, нямаше да го правиш на въпрос... Друго си е, кво да играем на дребно...

# 159
  • Мнения: 13 805
Надали вика това Simple Smile
Но е права, че неиздължаването с 1000 лв. не е толкова безобидно, колкото се опитват да я представят повечето тук. Кражба си е. И както се вижда, няколко десетки хиляди по 1000 - ето ти ги станали многото милиони.
Отделно, че тези с по 1000-2000 лв днес, със сигурност биха откраднали повече, просто нямат реална възможност за това.

# 160
  • Мнения: 46 580
Е то по тая логика, дайте да не плащаме нищо, щото продавачът все някога е откраднал нещо  newsm78
Пък и Топлофикация да не е бащиния на Вальо, държавна е, и той е крал, и ние (докато не се издължим до 0) ...

# 161
  • Мнения: 3 827
дали Вальо се е издължил ?
австрийците още през 2001-2 са казали , че има негови сметки там и какво ? - нищо
той е бил шеф по време на 3 ( три ) !!!! правителства - и си е крал на принципа - един за мен , един за теб ...ами ако има сметки в швейцария ? кой ще ни каже ?
защото единствено се знае сумата  по неговите и на майка му сметките , ами жена му ?  какво точно е откраднато никой не знае и няма и да научи ,
а накрая ние плащаме , то се знае

# 162
  • Мнения: 25 808
защото единствено се знае сумата  по неговите и на майка му сметките , ами жена му ?

Аууу, сакън! Няма да плюеш по съфорумки!  Naughty
Не мога да разбера едно - вие защо се ядосвате, защото трябва да плащате нещо, което сте консумирали, или защото някой е крал повече от вас?  newsm78

# 163
  • Мнения: 3 827
какво я чешеш тая глава ? - елементарно е  - ние плащаме това , което те са откраднали , и продължават да крадат , просто го калкулират в нашата цена , и това никога няма да спре
и ако доскоро сме им вярвали ( аз например ) , че всичко е ок - то случаят с Вальо , който бе разкрит от чужбина , и отказът на правителството да реагира , показа за какво става въпрос .

# 164
  • Мнения: 25 808
Минете на ток и няма да ви крадат.  Joy
Ама пробвайте и да не плащате...  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт