До кога всичко в устата?

  • 2 391
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 864
Моят син все още лапа всичко.Дори и навън ако хареса нещо,пак го слага директно в устата.

И моята девойка прави така  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 674
ние все още лапаме всичко

# 17
  • Мнения: 257
 Моят малкия лапа всичко което му привлича вниманието без значение къде се намира дали вкъщи дали навън редовно лапа хартия тя чу е любима  но мисля че със времето това ще отшуми

# 18
  • Мнения: 1 554
до като им писне Laughing

# 19
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
PeaceИ моята Tired

# 20
  • Мнения: 4 335
Денис защо ли и моята рька все я тегли кьм устата си,сигурно още не ме изследвал и опознал hahaha

# 21
  • Мнения: 1 900
това,което аз съм забелязала,е че има разлика между периода на слагането на всичко в устата между кърмените и некърмените деца.слагането в устата наистина служи за опознаване на света,но още и за задоволяване на желанието да се смуе нещо,да се суче за успокоение,като това последното особено се засилва в периода на зъбките,и то на разните му там кътници и кучешки,които излизат по-трудно и бавно.та това,което съм забелязала аз(никъде не съм го чела-мое наблюдение е),че при кърмените деца,особено на поискване,желанието за лапане и смукане на абсолютно всичко отминава много по-рано.моята дъщеря,например,е на година и 3 месеца и не си спомням откога не си е пъхала нещо в устата-сега опознава нещата чрез ръцете си.тя е кърмено бебе и се различава от връстниците си(некърмените от тях) по това,че те лапат,смучат,дъвчат апсолютно всичко,освен това все още пият вода от шише с биберон,някои дори използват залъгалки.
Съгласна съм с написаното. При кърмените деца, който са отбити се наблюдава лапане на ръце и смучене на пръсти в търсене на това да се задоволи нуждата от изгубеното вече орално удоволствие свързано с кърменето и майката.
На по късен етап лапането на предмети е просто един начин за детето да опознае заобикалящата го среда и в частност предмета който лапа.
До кога продължава незная. Пазя го от опасни предмети, мръсни и така.

# 22
  • Мнения: 668
До 1 и половина лапаше ама всичко което намери.Сега дава с изключение на неща като книги,хартии ,етикети smile3511Незнам как да го откажа от това да чопли етикетите и да яде книжките,честно видях се в чудо.

Общи условия

Активация на акаунт