След коя година човек става "стара" мома иl

  • 26 747
  • 254
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 154
Абреее какво ви става днес! Стара мома и стар ерген е манталитет, не зависи от възрастта, а от човека. Има такива особи, дето дори и бракувани изглеждат като стари моми/ ергени. Обратното - има такива, които никога не се омъжват/ оженват, ама не можеш да ги окичиш с ТОЗ прекрасен етикет!

# 16
  • Мнения: 335
... А ако човек се е женил един път, развел се и няма връзка в момента, пак ли е стара мома...

Тогава е "парясница"  Laughing

(ако момата вече се е омъжвала преди)

# 17
  • Мнения: 3 091
В тамвая онзи ден се качи една жена, изглеждаща като "стара" мома - запусната, прекалено небрежна, леко мърлява.

Това предизвиква въпроса ми - образът на старата мома, ерген.
Старите моми, които аз познавам винаги са безупречни във външния си вид, поддържани.
Така е - аз познавам и от двата вида. Не мога да кажа кой е по-масовия случай.
Наша много близка приятелка, щом й направя комплимент за тоалет или грим, точно така ми казва - как, бе! Нали съм стара мома, трябва да се глася.

# 18
  • Мнения: 1 878
... А ако човек се е женил един път, развел се и няма връзка в момента, пак ли е стара мома...

Тогава е "парясница"  Laughing

(ако момата вече се е омъжвала преди)

Хихи, тази дума много ме кефи Peace

Друг случай, ако никога не е била омъжена, но си има връзка, тогава каква е ?

# 19
  • Мнения: 510

Ама сте ги зачепкали тия "стари" моми и ергени...На времето казваха "За всеки влак си има пътници."..сега вече се добавя "..но винаги остават и чакащи на перона." , т.че всеки с късмета си!

# 20
  • Мнения: 1 437
... А ако човек се е женил един път, развел се и няма връзка в момента, пак ли е стара мома...

Тогава е "парясница"  Laughing

(ако момата вече се е омъжвала преди)

Хихи, тази дума много ме кефи Peace

Друг случай, ако никога не е била омъжена, но си има връзка, тогава каква е ?

стара мома  Peace

# 21
  • Мнения: 212
... А ако човек се е женил един път, развел се и няма връзка в момента, пак ли е стара мома...

Тогава е "парясница"  Laughing

(ако момата вече се е омъжвала преди)

Хихи, тази дума много ме кефи Peace


"Парясница" е най-великата дума в българсия език. И мен много ме кефи. Особено обичат да я употребяват бабите от село. Моята баба като я каже с такава злоба я казва че направо умирам от кеф да я слушам как тая или оная били "парясници"... Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 38 521
Аз влака го фанах. Да му мислят другите.
Имам една позната, от общите ни компании, дето вече всеки се изпожени.
Наша възраст значи около 30.
Та тя е 'свободна'. Много хубава работа има, модерно се облича, ходи по заведения.
Обаче си личи, че вече е стара мома.
Пък вие си говорете каквото щете.
След определена възраст става смешно и жалко да се правиш на млад и оборотен, който може да си хване когото си иска. Защото вече не е така.

# 23
  • Мнения: 4 585

Е какво като се облича хубаво, като няма кой да я шляпне поне по дупето?
Стара мома е манталитет, дотолкова закостенели навици и воден живот на самотник,
чу и дума не може да става някой да нахлуе в живота й, да си ритне чорапите в ъгъла на
коридора, да се изпикае и да остави вдигнат капака на тоалетната чиния.

# 24
  • Мнения: 12 666
Наша много близка приятелка, щом й направя комплимент за тоалет или грим, точно така ми казва - как, бе! Нали съм стара мома, трябва да се глася.

Значи старите моми имат и чувство за хумор. Не всички, де.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 099
Като стара мома изглеждах далеч по-добре. В душата си останах донякъде такава. Не ме притеснява. То, пък, баси и неземния келепир да не си стара мома... Много от тях даже са си по-добре от нас (моля да потушите порива на ССФ! Знаем, че за вас семейството и Милото са пълното щастие...)

# 26
  • Мнения: 649
На един приятел баба му ми каза,че се е омъжила стара мома на 21 години. Според мен,това понятие вече не съществува, тъй като сега са други времена, всичко е различно.

# 27
  • Мнения: 230
Мисля, че този злобарски термин трябва да отпадне напълно и за 2-та пола Никога не ми е било ясно, защо трябва толкова много да ни интересува статута на един човек, а не онова, което предствалява в действителност. Личният живот затова е кръстен "личен", защото принадлежии на човека и той прави с него, каквото прецени. За мен, е признак на ниска култура да се говори за когото и да е, като за парясница, стара мома, стар ерген и пр. Всичко е прекалено относително, за да бъдем толкова тесногръди.

Ама, ние на Балканите много си падаме по подобни квалификации. Мен ме интересува, в работата например, дали човекът е специалист, дали е коректен и пр., в приятелството - да е "твоят човек", да има сърце, което го е грижа за теб и за другите, за съседите - да са културни, разбрани, ведри...  Грам не ме интересува, дали човекът е женен, омъжен, или не,..освен ако не страда от това и ако евентуално бих могла да му помогна някак си.

# 28
  • Мнения: X
Обградена съм със приятели- необвързани- все хубави, качествени, свестни хора. И за миг не ми е хрумвало да мисля за тях като за стари моми и ергени. Всеки има правото да търси, до момента, в който се удовлетвори или просто се умори. Когато страдаш от прекалено много предразсъдъци и прекалено много съдиш, по някакъв начин сам се осъждаш на самота, независимо дали си млад или стар, независимо дали си женен или неженен.

# 29
  • Мнения: 7 112
Бях на 23-24, когато бабата на една моя съученичка заключи: "За`одихте вие с наша Латинка, заодихтеееее!"
 Mr. Green
Имах и колежка навремето, която на шега казваше: "На нас - госпожиците трябва да ни личи, че сме стари госпожици". Laughing 

Общи условия

Активация на акаунт