раждане в Шумен

  • 6 833
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 128
Моля дайте информация за раждане в Шумен. Добър специалист? Съответно изискване за плащане. Питам за моя приятелка, която ще ражда след 45 дена?

# 1
  • София
  • Мнения: 888
Аз родих при д-р Маринова. Много я харесах. Тя ми води и консултацията.
За плащане не сме говорили. Мисля да й направя подарък, защото съм много доволна, но още не съм измислила какъв.

# 2
  • Мнения: 2 609
Извинявай за любопитството,но защо приятелката ти държи да ражда срещу заплащане Thinking?
Никоя моя приятелка/позната не е раждала по този начин,но ...останала съм с впечатление,че екипите в нашата болница си вършат добре работата и без да им се плаща.Е,разбира се ако държи да си плати,сигурно няма да и откажат Laughingама...
Иначе аз раждах при д-р Антонов(секцио не по мое желание)и съм доволна от него Party
Леко раждане и пожелавам  bouquet

# 3
  • Мнения: 128
не , не бих казала, че държи да плаща, но когато наближи, човек започва да си задава всякакви въпроси, особено, когато му е за първи път. Затова и питам. А всеки отзив за лекар, при който се раждали, разбира се е от помощ. Благодаря

# 4
  • Мнения: 2 609
когато наближи, човек започва да си задава всякакви въпроси, особено, когато му е за първи път
Да,така е найстина Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 210
Аз на тази темичка отговорих вече в здравен справочник където съцо си я пуснала. Но искам да допълня че аз също бях решила да не плащам но една позната е имала такова кошмарно раждане че просто реших че няма да рискувам моето и здравето на бебо. Никой не ти  оръща внимание ако не си си платил. Добре е да познаваш и някоя акушерка те също много помагат.

# 6
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Аз раждах в екипа на доктор Балабанов и доктор Янакиев - страхотни специалисти. Не съм уговаряла предварително нищо, просто при тях се паднах. Целият екип беше при мен през цялото време, много внимателни и коректни.
Не съм плащала, просто след раждането съпругът ми занесе някои неща за почерпка на екипа. И не знам дали заради това, но после, докато бяхме с бебо в родилно, доктор Балабанов идва да се интересува как сме и т.н.
Само един съвет - не раждай при Здравкова - оса голяма е. /бично мнение/
Иначе за предварителна уговорка - знам, че доктор Великова е страхотен специалист, а тарифата й е около 300 Rolling Eyes лева.

# 7
тарифата й е около 300 Rolling Eyes лева.
Лелелееееее за какво става дума тука  smile3501 дано никой не ми поиска пари ,че незнам  newsm53
А можете ли да кажете какви са условията  в болницата ?

# 8
  • Мнения: 968
Клео, ти кога ще раждаш?
За условията в болницата съм чувала само лоши неща...било пълна мизерия! Мои познати, които са раждали в Шумен, не искат вторите си деца да раждат пак тук! Shocked

# 9
  • Мнения: 2 609
тарифата й е около 300 Rolling Eyes лева.
Лелелееееее за какво става дума тука  smile3501 дано никой не ми поиска пари ,че незнам  newsm53
А можете ли да кажете какви са условията  в болницата ?

Първо(и за мен най-важно,особенно в това отделение)  няма топла вода Twisted Evil
Иначе всеки ден минават с един парцал и почистват newsm28
Има столова и храната е ужасна

# 10
Термина ми е към края на юли , дано да си го дочакам , че бебчо ми се вижда още малък  Wink
За водата кофти  Confused , че не е ли  най важното нещо топлата вода в болницата , особено ако имаш и някои друг шев и с тез течове , че ние ше се вмиришем там  Thinking
А някои дава ли ти списък като влезеш какво да си вземеш ( имам предвид от персонала ) като чаши , вилици и др. подобни ?

# 11
  • Мнения: 854
И аз раждах при екипа на Балабанов и съм доволна. Не съм плащала нищо, нашите накупиха това-онова да се почерпят всички в отделението.
Топла вода има, ама до тоалетната, в самите стаи няма. Аз си се измивах в тоалетната, с една чашка си пълнех вода и така. Иначе сутрин ни правеха промивка на шевовете.
Списък не вярвам да ти даде някой, Клео, мен Великова, която ми следеше бременността ми каза какво да си нося, също и Бубинка ми каза какво си е носила. Чаша, вилица, лъжица, хавлия, памперси, чаршафи, нощница, кърпички за бебчо, дрешки ти трябват вече чак за изписването, повиват ги докато са в болницата. Май друго не се сещам в момента Thinking На мен между другото си ми носеха храна от нас, не съм яла от болничната храна.

# 12
И аз си мислех за храна от нас , но разбрах че не пускат никои в родилното и незнам как ще стане  Thinking
Ами малко да се отклоня , но не ви ли прави впечатление че в Шумен има много бременни това лято ( или аз си въобразявам ) ?

# 13
  • Мнения: 854
И аз си мислех за храна от нас , но разбрах че не пускат никои в родилното и незнам как ще стане Thinking
Ами малко да се отклоня , но не ви ли прави впечатление че в Шумен има много бременни това лято ( или аз си въобразявам ) ?
И бременни, и бебета има много Simple Smile Много се кефя Hug
Наистина не пускат в самото отделение, но на вратата можеш да си висиш един час и да си лафиш с твоите хора. Сега не е и студено, аз раждах зимата и не ме беше страх да седя навън в коридора. Нашите всеки ден идваха по 2 пъти да ме видят и ми носеха храничка. Така че не се притеснявай, за всичко си има начин Wink

# 14
  • Мнения: 2 609
Ами малко да се отклоня , но не ви ли прави впечатление че в Шумен има много бременни това лято ( или аз си въобразявам ) ?

Хм и аз миналото лято забелазах,че има много бременни,а сега много бебета Party
Може и преди да е било така,но да не ни е правило впечатление Flutter,ама сега нали сме вече мами Laughingи все това гледаме

П.С.Може да си носиш и залъгалка,ако бебчето е ревливо,че какви методи имат там ooooh!

# 15
  • Мнения: 210
ох защо повдигнахте този въпрос за условията в Шумен. Направо според мен е престъпление в такива условия да се държат деца. Без топла вода без парно /аз раждах в най- голямата зима/ и добре че си носех печка те и за нея ми правеха проблеми че щял да изгори бушона какво щели да правят после по празниците нямало техник ама от студ ли да умра. Никой не ти обръща внимание само те овикват. Казвам ви раждането беше песен в сравнение с престоя ми там. Храната и за пумия не  става. За три дена само веднъж ми изчистиха стаята и то само по пътеките под леглата изобщо не бръкна. Накрая и мивката в стаята се запуши и беше небивала воня.накрая ревях и се молех да ме изпишат. В интензивното имаше толкова много деца а аз бах единствената родилка с бебето в стаята всички други бебета бяха в интензивно и естествено на мен никакво внимание не ми обръщаха. Вечно закъсняваха да дойдат да повият бебо сутрин и тя плаче от глад обаче не смея да я нахраня защото първия ден ми се скараха че преди да се повие бебето не се хранело че щяло да повърне и аз чакам.
Не искам да ви плаша сигурно при мен беше така защото е по празниците но все пак условията са си ужасни.
Никой не ти дава списък с нещата които трябва да носиш. Ето за какво се сещам - памперси /около 10 бр./ и морки кърпи за бебо, за теб - чаршафи, нощница, чехли /да се почистват лесно че може да ги изцапаш/, хавлиика, термометър, прибори за хранене, лични принадлежности, бельо. Спирт  че може да ти се наложи да почистиш шкафчето и ли нещо друго, лист и химикал ако ти трябва да си запишеш някое имае или координати на някоя друга мама.
Стана малко дълго ама много ми е болно и исках да си кажа какви са ми спомените от болницата.
Успех на всички с раждането.

Общи условия

Активация на акаунт