Кашлица и сополки вече месец и повече- Моля ви Кажете каво е това?

  • 6 319
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 408
Гачони, намерете си кадърен лекар  Peace Аз вече на джипита не вярвам. А от "дежурни" лекари само проблеми съм видяла. Аз намерих точния лекар за децата ми и благодарение на нея малката разреди боледуванията, а каката от "епизодична астма"/поставена"диагноза" от друг лекар/ вече година и половина, пу-пу, проблеми не е имала.

# 16
  • Мнения: 328
Благодаря ви много за отговорите. Hug Heart Eyes
Незна вече какво да кажа,за сега има малко подобрение кашля по2-3 пъти за целия ден и сополките се сгъстяват и вече по малко текат.
Искам да питам до какъв доки трябва да я заведа за алергии,и на такова малко дете може ли нещо дда се установи.
Другото за зъбките да кажа че през периода в който се почна да се разболява УЖ-започнаха да никнат кътниците и и излезнаха 4 кътника и едни преден зъб който отдавна трябваше да излезе но сега се появи.От две седмици я наблюдавам че и нови зъби я мъчат защото редовно ръката и е в устата и чепка венците.А и са доста надути кучешките  newsm78

# 17
  • Мнения: 91
нашите кучешки зъби бяха надути сигурно 2месеца зъбите се виждаха във венеца а той беше направо като топче И преди ми беше правила хрема от зъбките но като излезеше зъбчето и хремата изчезваше а сега много зор видяхме Аз по принцип не вярвах много че зъбите могат да са причина за разболяване но вече се убедих минахме и хреми и зачервено гърло  та чак и тая пневмония Така или иначе трябва да се лекува дано да намерите добър лекар за детенцето и да се оправя вече  Praynig Peace

# 18
  • Мнения: 117
Внимавайте с алерголога, лекарите много обичат да предписват лекарства особено  антиалергените, но с тях се влиза в един порочен кръг от който няма излизане.
Аз мисля, че всичко е от зъбите. Трябва да намерите лекар, който да преглежда често детето и да определя лечението така, че да избегнете задълбочаване на проблема. При нас хремата започна ноември, февруари вече оздравявахме.
Може да ви помогне хомеопат, аз след лечението в болница, първо се консултирам с хомеопат.

# 19
  • Мнения: 328
Parvo izvinete me 4e pi6a na latineca /mnogo mi e trydno taka da pi6a iskam si pak BG/,no ot barzane da promenq ezika i natinax nai dolnoto na ezika i mi se zagybi ikonkata za ezika i neznam kak da si q vana pak na mqstoto si  Embarassed Cry
Neznam ve4e zapisax 4as do alergolog,i ve4e se 4yda vab6te da xodq li  newsm78,pritesnqvam se da ne bi kato otida do alergolog i vednaga da kajat 4e e aleriq /a mnogo se nadqvam da NE E ALERGIA  Praynig/.
Kade da go nameria tozi xomeopat  newsm78,lamby dai malko info.
Edna poznata ima dve deca i po neinite dymi i dvete si deca e izvadila "ot bataka"qkazva 4e sa boledyvali mnogo i xodila i tq do kakvi li ne=Namerila edna doki na vazrast golqma okolo60-70gog= i mnogo dovlna ot neq kazva 4e mnogo i pomognala i naistina kakvoto my e na deteto poznavala a ne tak kvoto si znaqt dokitata i edno i sa6to da izpisvat i t.n. dade mi nomera i sega se 4ydq ytre da se obadq li da si zapazq 4as i pri neq i kato xodq v Plovdiv do alergolo6kata i da otida i do drygata=A i sega i za xomeopat se 4ydq da otida li  newsm78
Ox ve4e neznam  Cry
Izvinete me pak za ezika,ako nqkoi znae kak da si go varna pak molia da pmogne  Praynig Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 2 908
Аз не съм убедена,а съм сигурна,че всичко е от зъбите,защото и ние през всички зъби,минахме през почти всичко от това-сополи по 2-3 седмици,кашлици,температури до 39.3,разстройства,червени гърла....ами не съм давала и грам антибиотик,минаваше си от само себе си,само с температуропонижаващи,ако има температура,ако няма-само Тантум верде за гърлото-това моята педиатърка ми го изписа и каза,че не препоръчва сиропи за кашлица,ако тя не е влажна и отново си зависи каква е точно,Олинт за носа и физ.разтвор.След изникването на всички мъчещи зъби всичко преминаваше.Зависи обаче дали червеното гърло ще се влоши,или както е казала предната потребителка-ще се влоши слизането на сополите назад в гърлото....тогава може да се наложи антибиотик.

# 21
  • Мнения: 328
Първо извинете ме за езика преди малко отново  Embarassed,като виждате вече го оправих този проблем  ooooh!
Ами значи през това врем дето е болна по едно време имаше хрипове и малко след това и Гнойна ангина,за сега уж вече няма гнойна ангина,и хриповете се загубиха това поне и аз го разбирам защото преи направо и хъркаха гърдичките а сега вече не.

# 22
  • Мнения: 1 984
и кво за 3 м не сте направили 1 посявка? и пак суметролим... ми даваите го... ползата винаги е една и съща - никаква... и коларгол? сега никой не би могъл да каже дали не е реактивен ринит от него... кошмар... мисля е безмислено да питам как и какви изследвания са правени... предполагам и цефзила е бил за 3 -4 дни... или в половин доза... направете посявка - носен и гърлен секрет спешно! ако можете да направите суе и ЦРП... да прегледат ушичките на детето...

# 23
  • Мнения: 3 089
да се включа с пример от камбата, който има пълна уста със зъби и сополи като реката нил, т.е. зъбите при нас не са причина за неразположнията. при една ангина случайно се озовахме в детска пулмология в МА, където, казват, били най-добрите доктори. в интерес на истината, даже поостанахме там за ден-два. лекарите там поставиха диагноза сино-бронхит, като тая диагноза просто ми я споделиха, но не я описаха в никакви документи, защото казаха, че в медицната към момента се приемало, че синузит и производни не може да бъде диагностицирано на деца под 3 години. добавиха, обаче, че камен има всички от описаните симптоми за сино-бронхита и именно това отключва непрекъснатите сополи, които аз наричах задна хрема, и съответното покашлене, идващо от тях.
т.е. предположи, че може и да е това  Peace

# 24
  • Мнения: 1 984
при деца под 2 г няма синуси, най - често, над 2 има... не че това има голямо значение... лечението е еднакво... пускат снимка и виждат какво има и какво няма... ако пуснат и микробиология има и шанс да поставят и етиологична диагноза...

# 25
  • Мнения: 117
tonev - много е лесно да пишеш, но когато ти е първо дете и не си се сблъсквал с болести не е толкова лесно. Все пак тук говорим, за дете което не ходи на ясла и посявката едва ли ще покаже нещо. Докато лекувах сина си се нагледах и наслушах на изследвания и лечения на хреми и алергии. След зелено ако в 4 месец на сина ми му лепнаха АБКМ, след 1 год. в болницата с бронхит ми се смяха кърмаче с алергия, лекуваха му бронхита с урбазон след като изчистиха дробовете той вдигна температура 38, но ни изписаха, щото това не им е в ресора те настинки не лекуват. И пак съм благодарна на личната че не го натъпка със капки сиропи и АБ за тези месеци с хрема.  През тези 3 месеца съм го водила при двама УНГ (уж светила) и те казаха да има заден секрет, щом е толкова светъл сигурно е алергичен ринит, следете да не слезе, никакви изследвания не са необходими и за по лесно Зиртек да изсуши лигавицата.
До сега на 3 год. съм му капала всички капки за нос за да установя кои имат ефект и кои не.
Индикатор за  това дали са зъбите е зачервено дупе. Въпроса е в това, че ако секрета е в резултат на разстежа на зъбите не може да се направи  нищо с лекарства.
gachoni моята хомеопатка е в София, във форума има доста за хомеопатите, можеш да прочетеш.

# 26
  • Мнения: 328
lamby Благодаря за подкрепата към tonev.Още снищи като прочетох неговия пост ми стана много гадно,че така някак си с пренебрежение писал за мен.Другото което повечето неща който е писал незнам какво и означават.Като напраимер - посявка,коларгол /това ясно че е сироп но даже и за първи път го чувам/, реактивен ринит /за заден ринит съм чувала но за това Не/,какво искаш да кажеш с това - предполагам и цефзила е бил за 3 -4 дни... или в половин доза... ,от това нищо не вдянах - суе и ЦРП
Не знам кой си, но по начина по който се изрази-извинявай но немога да го приема като приятелко мнение.Все пак си мисля че тук във форума сме се приятели и гледаме да си помагаме някак си, макар и с подкрепа.
За това не ти и отговорих нищо,защото много ме подразни.
Все пак както каза lamby - много е лесно да пишеш, но когато ти е първо дете и не си се сблъсквал с болести не е толкова лесно. Все пак тук говорим, за дете което не ходи на ясла
Да така е не ходим на ясла,и това ми е първо дете,за първи път се сблъскавам с разни болести.Да сега малката ми е боледувала от разни вирисчета и последно беше болна точно на нейната първа годинка.Пак беше Гнойна Ангина,но след като бихме Аб и всичко мина и забравих до преди малко повече от месец когато се започна това.Притеснявам се и незнам къде направо вече да я водя.Затова направих и тази тема,мамите който са преживели нещо подобно или нещо такова да дадт съвет или мнение и аз да преценя какво да правя.На ли за това е форума-да си помагаме и да си даваме мнения-А не УБИДИ.
Извинете ме за големия пост. Embarassed
lamby Благодаря ти отново за отговора  Hug

# 27
  • Мнения: 6 029
тонев е лекар до колкото си спомням.

Посявката е изследване на секрет (ако не бъркам), коларгол са капки гадни за нос.
Няма приятелско мнение, гачони.
Вземи мерки, блъскаш детето с антибиотици за тоя дето духа.
Направете изследвания на секрети, заведи я на УНГ, ако все още не си я завела.

# 28
  • Мнения: 1 984
tonev - много е лесно да пишеш, но когато ти е първо дете и не си се сблъсквал с болести не е толкова лесно. Все пак тук говорим, за дете което не ходи на ясла и посявката едва ли ще покаже нещо. Докато лекувах сина си се нагледах и наслушах на изследвания и лечения на хреми и алергии. След зелено ако в 4 месец на сина ми му лепнаха АБКМ, след 1 год. в болницата с бронхит ми се смяха кърмаче с алергия, лекуваха му бронхита с урбазон след като изчистиха дробовете той вдигна температура 38, но ни изписаха, щото това не им е в ресора те настинки не лекуват. И пак съм благодарна на личната че не го натъпка със капки сиропи и АБ за тези месеци с хрема.  През тези 3 месеца съм го водила при двама УНГ (уж светила) и те казаха да има заден секрет, щом е толкова светъл сигурно е алергичен ринит, следете да не слезе, никакви изследвания не са необходими и за по лесно Зиртек да изсуши лигавицата.
До сега на 3 год. съм му капала всички капки за нос за да установя кои имат ефект и кои не.
Индикатор за  това дали са зъбите е зачервено дупе. Въпроса е в това, че ако секрета е в резултат на разстежа на зъбите не може да се направи  нищо с лекарства.
gachoni моята хомеопатка е в София, във форума има доста за хомеопатите, можеш да прочетеш.

.

# 29
  • Мнения: 1 984
lamby Благодаря за подкрепата към tonev.Още снищи като прочетох неговия пост ми стана много гадно,че така някак си с пренебрежение писал за мен.Другото което повечето неща който е писал незнам какво и означават.Като напраимер - посявка,коларгол /това ясно че е сироп но даже и за първи път го чувам/, реактивен ринит /за заден ринит съм чувала но за това Не/,какво искаш да кажеш с това - предполагам и цефзила е бил за 3 -4 дни... или в половин доза... ,от това нищо не вдянах - суе и ЦРП
Не знам кой си, но по начина по който се изрази-извинявай но немога да го приема като приятелко мнение.Все пак си мисля че тук във форума сме се приятели и гледаме да си помагаме някак си, макар и с подкрепа.
За това не ти и отговорих нищо,защото много ме подразни.
Все пак както каза lamby - много е лесно да пишеш, но когато ти е първо дете и не си се сблъсквал с болести не е толкова лесно. Все пак тук говорим, за дете което не ходи на ясла
Да така е не ходим на ясла,и това ми е първо дете,за първи път се сблъскавам с разни болести.Да сега малката ми е боледувала от разни вирисчета и последно беше болна точно на нейната първа годинка.Пак беше Гнойна Ангина,но след като бихме Аб и всичко мина и забравих до преди малко повече от месец когато се започна това.Притеснявам се и незнам къде направо вече да я водя.Затова направих и тази тема,мамите който са преживели нещо подобно или нещо такова да дадт съвет или мнение и аз да преценя какво да правя.На ли за това е форума-да си помагаме и да си даваме мнения-А не УБИДИ.
Извинете ме за големия пост. Embarassed
lamby Благодаря ти отново за отговора  Hug
само ми е интерсно къде са Убидите... за црп и суе има гугал или лс... ще ви кажа... пак да ви кажа в прав текст - лечението ви е неадекватно! ако до сега не е станало ясно не знам кога ще стане...

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 13:02 от tonev

Общи условия

Активация на акаунт