Майонезени соленки

  • 2 579
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 163
Не, не стават тежки, защото се слага една малка майонеза. Пробвала съм и с обикновена майонеза, но като че ли с млечната по-добре стават Thinking

Стават мекички, но зависи от дебелината, ако ги направите много тънки ще хрупкат.

Тестото трябва да стане такова, че да може да се разточи с точилка и да не лепне.

Правете ги с амонячна сода. Продават я във всеки хранителен магазин. Иначе се изменя рецептата, обикновената сода изисква да се угаси в кис. мляко, така тотално се изменя рецептата. Правила съм и варианти с обикновена сода и мляко, и да ви призная не ставаха толкова сполучливи, колкото тези. А и тази рецепта е идеална за такива като мене дето мразят привкуса на обикновената сода. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 4 496

Стават мекички, но зависи от дебелината, ако ги направите много тънки ще хрупкат.


Правете ги с амонячна сода. Продават я във всеки хранителен магазин. Иначе се изменя рецептата, обикновената сода изисква да се угаси в кис. мляко, така тотално се изменя рецептата. Правила съм и варианти с обикновена сода и мляко, и да ви призная не ставаха толкова сполучливи, колкото тези. А и тази рецепта е идеална за такива като мене дето мразят привкуса на обикновената сода. Mr. Green

Благодаря за отговорите!  bouquet Ако, освен амонячна сода, в някой шкаф открия и малко свободно време, ще ги направя!   Mr. Green bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 2 164
В момента унищожаваме първата тава  Mr. Green
Не ми достигна брашното и не можах да разточа тесто, затова ги направих на кръгчета. Станаха малко неугледни, но затова пък вкусни  Blush

# 18
  • Мнения: 385
Току-що "наготвих" 2 тави, 1-та даже вече ометохме Laughing Само че добавих ленено семе и пшенични трици - стана мнооого вкусно, че и полезно. Рецептата е страхотна  Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Страхотни соленки. Вчера направих 2 дози и за днес имам нова поръчка от милото.
Благодаря за рецептата sillsav   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 10 858
Записах си рецептата, тези дни ще ги направя и ще пиша отзиви.

# 21
  • Мнения: 929
Тъкмо се чудех утре какви соленки да правя - мерси за предложението!

Общи условия

Активация на акаунт