Помощ!!! - диагноза ЧЕРВЕН ВЯТЪР или НЕ???

  • 47 750
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 606
Привет и от мен,

Отдавна не съм влизала в темата.
n е писала изчерпателно за какво стана въпрос. Никой не можа да установи дали е червен вятър или не.
Антибиотиците, който ми слагаха септември месец се справиха само с абцеса, но не решиха проблема, а да не забравя и ГЪБИЧКИТЕ КАНДИДА, с който 4 месеца се борих.
Аз заложих на това да закрепя имунната си система- започнах да пия имунностимуланти, започнах да спортувам, започнах да се храня по-здравословно и ето, че се преборих с проблема.

Пожелавам ти успех и да намериш верния път. Ако се интерисуваш от още нещо- съм на разположение.

Не разбрах какво стана накрая с "червения вятър".Питам,защото и аз съм на същото дередже от 40 дни.Посетих всички възможни лекари- съдовите хирурзи казват:"Не е тромбофлибит".Кожните казват: Не е  червен вятър" Нямам температура.Започна от малко зачервяване над глезена.Вече е 20 см.Сърби ме,зачервено.Кажи как го излекува твойто.
Поздрави

# 46
  • Мнения: 39
Много сте мили!
Температура нямам по никое време на денонощието.
Нямам втрисания и потене.
Нямам болка и подуване на лимфните възли.
Не са правени посявки и биопсия -ще се мъча да направя.
Аксеф 500mg-Cefuroxime го пих 10 дни,по 500мг на ден-не помогна.
Сега вземам Clindamycin-MIP,3 пъти дневно x 600mg-8 дни-остават ми още 3 дни-(ако не умра до тогава)
Поздрави

# 47
  • Мнения: 606
nicole83 а мястото, което ти е червено - оттича ли, топло ли е мястото?
Аз също нямах температура. Чак когато излязох от болницата започнах да имам температура, невероятно, но факт.

Пиши повече за твоите симптоми за твоята болест.

# 48
  • Мнения: 39
Не е топло мястото.Сърби ме много.Антибиотиците не помогнаха.Кожата се напука и тече вода и кръв.Вече е 30 см раната.Ходих и на разни знахари.Нищо не разбират-казват:4ервен вятър,но не знаят че е бактериална зараза.Шарлатани.

# 49
  • Мнения: 606
Не е топло мястото.Сърби ме много.Антибиотиците не помогнаха.Кожата се напука и тече вода и кръв.Вече е 30 см раната.Ходих и на разни знахари.Нищо не разбират-казват:4ервен вятър,но не знаят че е бактериална зараза.Шарлатани.

Привет,
това, което пишеш е различно като следствени симптоми. но общото според мен е имунната система. Започни да я подсилваш. най-важното е да откриеш каква  епричината за тази инфекция.

Успех.

# 50
  • Мнения: 478
nicole83,
Цитат
Кожата се напука и тече вода и кръв.Вече е 30 см раната.
Това което казваш звучи много страшно, как е възможно да не са ти направили няколко микробиологични изследвания лекарите. И си сигурна че не може да е попаднало замърсяване в раната от животно ..та дори и ти лично да не си отглеждаш, помисли, има много известно състояния след котешко одраскване/фелиноза.
Аз не мога по никакъв друг начин да ти дам съвет, освен да направиш скандал да те изследват лекарите и ако много се правят на разсеяни да си платиш в частна лаборатория, но първо настоявай по каса каквото отпуснат.
В частна лаборатроия микробиология раневи секрет е около 30 лв а ако го поеме касата ще ий струва не повече от 7 лв, срамота да те съсипват лекарите с бездействие.
Чувствам се длъжна да спомена че има и понятия като "кожна туберкулоза", макар че при теб едвали може да е - нямаш субфебрилна темп. и не знам как изглежда, но все някой от докторите трябва да се е запитал кои бактерии не се поддават на АБ или да може да го разпознае визуално.

nicole83, бори се, дано най-после някой доктор се амбицира и ти оправи проблемите, може да кажеш че плануваш бременност и ще видиш как изведнъж ще се заинтересуват да ти съдействат.

# 51
  • Мнения: 478
nicole83,
иначе паралелно може да си пуснеш и малко имунологични изследвания, имунологичните със сигурност няма да ти ги дадат по каса, така че може да не чакаш лекарска благословия за да ги пуснеш в лаборатория. Става въпрос за: CRP, AST/ASO антистрептолизинов титър, протеинограма(електрофореза), Общи Имуноглобулини IgA IgM IgG IgE.

# 52
  • Мнения: 606
nicole83,
иначе паралелно може да си пуснеш и малко имунологични изследвания, имунологичните със сигурност няма да ти ги дадат по каса, така че може да не чакаш лекарска благословия за да ги пуснеш в лаборатория. Става въпрос за: CRP, AST/ASO антистрептолизинов титър, протеинограма(електрофореза), Общи Имуноглобулини IgA IgM IgG IgE.

nicole83, n е права.
Кръвните изследвания могат да покажат много.
Дръж ни в течение- как се развиват нещата при теб.

# 53
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Здравейте,

Само тази тема намерих тук за червения вятър. Имам една питанка. Мой приятел се разболя и му поставиха тази диагноза. Беше в болница една седмица на системи и антибиотици. Казват, че е излекуван. Мен ми е страх дали мога сега аз да се заразя от него?  Shocked Все пак още не са минали десет дена от поставянето на диагнозата и лечението в болницата. Аз имам отворени ранички по ръцете и краката, имам и малко пъпки по лицето. Та живо съм уплашена, да не се заряза като се видя с него. Нали се предава по въздушно-капков път и избива през раните.

Предварително благодаря!

# 54
  • Мнения: 769
Здравейте!От днес и аз съм с такава диагноза smile3511....ще прочета предните страници и дано да нямам питанки.

# 55
  • Мнения: 478
nordina, съжалявам че ви се е случило.
Как ви поставиха диагнозата, от колко време са оплакванията, други заболявания/терапии имате ли.
Сега с какви изследвания са ви поставили диагнозата и какво лечение са ви назначили, за колко време.
Ако са ви казали просто да пиете само 7 дни пеницилин, просто не е сериозно.

Надявам се да са ви направили посявка микробиология от раневи секрет, и според антибиограмата да са ви назначили  по-продължителен антибиотичен курс(напр. 10дни), защото стрептокока има дълъг цикъл на растеж и често е в широк спектър на резистентност към антибиотици.
Помислете си какви антибиотици сте пили някога, можете да допуснете че към някои от антибиотиците бактериите ви може да са развили резистентност.
Моите стрептококи не бяха на рани по кожа респ. не беше т.н. червен вятър, та мойте стрептококи уж невинни се оказаха резистентни на 5 вида АБ и ми образуваха доста антитела и последваха ставни болки ..до ревматолози и субфебрилна температура над година стигнах.
Всъщност стрептокока бе предшестван от EBV инфекциозна мононуклеоза - грипоподобно уж детско вирусче ...ама какво може да се прочете за лимфополиферативността му...

# 56
  • Мнения: 769
n ,благодаря ви че пишете в темата.Проблема е,че имам автоимунно заболяване-булозен пемфигоид.Приемем повече от година цитостатик,кортикостероид и антибиотик.От няколко години имам различни проблеми със здравето и доста лекарства изпих.Въобще не ми е ясно как ще протече лечението.Взеха ми раневи секрет и чакам резултата.

Общи условия

Активация на акаунт