Корк за пода в кухнята- какво мислите?

  • 8 589
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 456
На мен пък ми харесва коркът.  Grinning И бих си го сложила в кухнята. За справка, в моята кухня настилката е паркет и проблем нямам никакъв. Не виждам защо трябва нещо да протича - всичко зависи от поддържането на изправна вик инсталация и правилно ползване на уредите. Аз мразя плочки, грозни са ми и не ги искам никъде в къщата си, освен в банята, колкото и да са практични.
Тъкмо взех да се отказвам от корка и най-накрая един съмишленик.

# 16
  • Мнения: 5 001
Тъкмо взех да се отказвам от корка и най-накрая един съмишленик.
Хе-хееее,ами ти питаш  - ние отговаряме.....Но щом си решила да сложиш корк в кухнята си - слагаш.....Ние само казваме нашите мнения по въпроса.Не мисля,че някой може да промени решението ти.... Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 3 456
Тъкмо взех да се отказвам от корка и най-накрая един съмишленик.
Хе-хееее,ами ти питаш  - ние отговаряме.....Но щом си решила да сложиш корк в кухнята си - слагаш.....Ние само казваме нашите мнения по въпроса.Не мисля,че някой може да промени решението ти.... Hug Hug Hug
The Master, аз самата не съм 100 процента убедена. Нали писах- затова пускам темата, за да ми помогнете да реша.  Hug

# 18
  • Мнения: 5 001
Ами де да знам...Аз за себе си не бих сложила,защото не ми се прави ремонт пак след няколко години.Просто бих избрала по-дълготрайна инвестиция....
Иначе - ДА,красиво е и радва окото,но лично мен САМО това не ме устройва.....

# 19
  • София
  • Мнения: 1 341
Аз съм за ЛАМИНАТ !
Ние сме с теракот - ужас!
Трябва яко да се търкат фугите....
Особено лятото е все отворено и прахоляка се наслоява навсякъде!
С ламинат е по-лесно  - няма търкане,само забърсваш и - готово!

# 20
  • Мнения: 544
Не прочетох другите отговори, но само ще спомена, че коркът задържа миризми, а това не е добре за кухнята.

# 21
  • Мнения: 3 456
Не прочетох другите отговори, но само ще спомена, че коркът задържа миризми, а това не е добре за кухнята.
Ето нещо, което не знаех.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 805
Аз съвсем скоро си сложих корк в кухнята и всекидневната (едно помещение са) и ми се връзва идеално и с интериора. Категорично съм против гранитогрес и теракота, освен в баня разбира се. Пред дилемата корк или ламинат, 100% корк.  Peace Няма нужда да споменавам предимствата му Hug

# 23
  • Мнения: 2 169
Аз съвсем скоро си сложих корк в кухнята и всекидневната (едно помещение са) и ми се връзва идеално и с интериора. Категорично съм против гранитогрес и теракота, освен в баня разбира се. Пред дилемата корк или ламинат, 100% корк.  Peace Няма нужда да споменавам предимствата му Hug
Защо си против теракот в кухня? newsm78

# 24
  • Мнения: 4 390
С корков паркет сме в кухнята, коридора и всекидневната, от 4 години.
Изключително доволна съм от избора си.
Никакви миризми не поема подовият корк.

# 25
  • Мнения: 8 999
У една приятелка има корк навсякъде в къщата - дори и в банята! Въпреки, че не ми допада особено, в интерес на истината у тях изобщо  не мирише лошо. Има тази настилка от 3 години, а допреди една година у тях живееха и две кучета, които чат пат си правеха тоалетна на пода.

# 26
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ние сме с корк на стълбите между двете нива, е няма по-топло и уютно кътче от там за детето, ходи си боса и посред зима, изобщо НЕ задържа миризми и не се е налагало допълнително лакиране. Освен това е много лесен за полагане, сама си го разкроявах и лепих Peace Почиствам с моп гъба и проблем с водопропускливост не е имало, разливали сме чаша вода, не се поду, изобщо нямам оплаквания.

# 27
  • Мнения: 3 456
Аз съвсем скоро си сложих корк в кухнята и всекидневната (едно помещение са) и ми се връзва идеално и с интериора. Категорично съм против гранитогрес и теракота, освен в баня разбира се. Пред дилемата корк или ламинат, 100% корк.  Peace Няма нужда да споменавам предимствата му Hug
sis to, Дивиана бихте ли споделили моля ви, какъв точно корк сложихте- колко милиметра е дебелината, с какво покритие е, от този, който се лепи или от този, който е с клик система ( като ламинатите).
Благодаря ви предварително!

# 28
  • Мнения: 3 456
Ние сме с корк на стълбите между двете нива, е няма по-топло и уютно кътче от там за детето, ходи си боса и посред зима, изобщо НЕ задържа миризми и не се е налагало допълнително лакиране. Освен това е много лесен за полагане, сама си го разкроявах и лепих Peace Почиствам с моп гъба и проблем с водопропускливост не е имало, разливали сме чаша вода, не се поду, изобщо нямам оплаквания.
Мартини, виждам, че си избрала от този корк, който се лепи. Беше ли си лакиран, когато го купихте или при монтажа вие си го лакирвахте.
Благодаря ти за подробната информация.

# 29
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ами ние си избрахме с готово покритие, но не е само лак, а някаква допълнително обработена смес и изглежда по-скоро като прозрачно пластмасово покритието Thinking

Общи условия

Активация на акаунт