За или против ограничаване на броя раждания чрез секцио

  • 16 028
  • 403
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 374
- няма индикации- неиндикации!

Да бе.Сериозно ли,аз това не съм го чула,как така няма индикаций неидндикаций?Какво ще рече това,че те ще определят коя жена как ще ражда,та това е абсурдно.

Абе каквото и да решат,винаги ще има лекари,на които да платиш и пак да стане каквото ти искаш.

# 16
  • Мнения: 2 521
Против съм.Не подкрепям секциото по желание,и исках да си родя нормално,но и двата пъти не стана и се наложи да викат спешно екипа за секцио.Представям си какво щеше да е ако имаха ограничен лимит Shocked

# 17
  • Мнения: 2 374
Против съм.Не подкрепям секциото по желание,и исках да си родя нормално,но и двата пъти не стана и се наложи да викат спешно екипа за секцио.Представям си какво щеше да е ако имаха ограничен лимит Shocked

Е щом не го подкрепяш значи си "За",да ограничат секциото. Wink

# 18
  • Мнения: 24 467
В очакване съм на следващия алогизъм- някой да ми забрани да си купувам или по колко да си купувам АМ /каши, сокчета, пюрета/ на месец.
Разбирам, че операцията, когато може да се избегне, е по- лошия вариант, както и че тя води до много по- големи рискове, но не можеш да решиш предварително по колко жени на месец процентно ще следва да се ползват от нея.
Понятието "епидемия" в случая е несъотносимо и неприложимо по отношение вида на раждането. Секциото не е вид заболяване, все пак.
По безсмисленост и глупост идеята ми прилича на тази, с пенсионерине на море в хотелите на "нашите хора" в сезон, когато тези хотели няма да са запълнени. Просто са ми еднакво безсмислени идеите. Толкова ли се изчерпа правителството?

# 19
  • Мнения: 233
Секциото не е вид заболяване, все пак.

Хаха, браво, много ми хареса   Peace  Подкрепям!!!

# 20
  • Мнения: 4 335
Явно може,като се из4ерпа бройката на секциото за този месец и другите естествено.Няма такова нещо седалищно бебе или двурога матка NaughtyНа коит не му харесва да 4ака другия месец и новите броики за секцио,може там да му излезе кьсмета ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 695
Аз пък съм "За". Очевидно цялата работа е с цел да се намалят секциата по желание поради страх на майката. Секцио - само по медицински причини.  Peace
Сравнено с процента на секциото в другите страни, 35 % си е направо висок процент.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 763
Против. Жената трябва да има право на избор. Аз не бих избрала секцио, защото ме е страх от операции, но ако някоя жена много я е страх от нормално раждане, защо да не роди секцио?

# 23
  • Мнения: 1 347
Подобни безумни инициативи дори в българското пространство са рядкост. Браво на автора на идеята за оригиналността  Twisted Evil
Изобщо, забелязвам, че напоследък е много модерно да се подхващат всякакви кампании и да бъдат широко пласирани дори в националните медии, които следва да са малко по-обективни и поне да представят различни гледища. За това вероятно има няколко причини: да се отклони вниманието от сериозни проблеми като корупцията, несправянето на съдебната система и пр., да се симулират социални дейности и грижа за здравето на народа, да се насочи цялото внимание към катастрофите, от които загиват по 1000 души годишно (колкото и да е ужасно), но да не се обръща внимание на тоталната разруха на здравеопазването, благодарение на която годишно умират по 30 000 от инфаркти и инсулти... Съжалявам, ако това изглежда като отклонение от темата, но според мен това безумно пропагандиране на естественото раждане напоследък за мен е просто поредната такава кампания. А дали някой от държавниците, дето са се загрижили да ограничават секциото, се замисли, че ако условията в болниците бяха малко по-нормални, ако нямаше зали, в които да раждат едновременно по 6 жени и ако лекарите и акушерките не крещяха и не се караха на родилките, може би и родилките щяха да са "по-смели" и да предпочитат "нормалното" раждане?!

# 24
  • Мнения: 24 467
Проблемът със стараха се решава не посредством силови методи, а с прилагане на единна кампания по информиране на жените. Ако моето хлапе се страхува от тъмното как ще реша проблема? Едва ли като заключа за по- дълго време в килера.
Препоръчвам на правителството вместо да съчинява глупави начини за отстраняване на проблемите първо да си отговори на въпроса, защо последните са се проявили. Защо, напр., у нас секциото е толкова масово? Защо не се говори и не се разяснява нищо относно методите на обезболяване, протичането на раждането и не се провеждат курсове, като в нормалния свят, а често проследяването на бременността се свързва с мерене и теглене /което мога в къщи да си спретна и сама/?

Истината е, че страхът идва от липсата на информация, а не от самата болка.

# 25
  • Мнения: 3 695
Който се страхува от мечки, не ходи в гората. Wink

# 26
  • Мнения: 24 467
Ами ще се наложи да си раждат по 1-2 жени месечно по болниците тогава, аз не познавам такава, която да не е поне притеснена, ако не и изплашена. Ако не е- нещо ще да липсва в естествените й възприятия.

# 27
  • Мнения: 233
Който се страхува от мечки, не ходи в гората. Wink

tini-mini, ето ти моя казус:
 Аз съм на 27 и не съм раждала още. Но НИКОЙ, НИКОЙ АМА НИКОЙ не може да ме накара да раждам по нормален начин. След едно зверско изнасилване с дефлорация ,когато бях на 13 год. всички поцедури там долу ме стресират, дори по някога припадам по време на обикновен преглед. Психически не бих понесла едно такова раждане, камо ли да се цепвам, да ме шият, а пази боже да има и усложнения както беше с кака ми, която беше в деветия кръг на ада с раждане с форцебс, зашиване с 2 шева повече и отново принудително цепване, за да може все пак да прави секс с мъжа си. Ако трябва отивам на часна болница и плащам 1 чувал пари само и само да ми сложат пълна упойка и да не ставам свидетел на цялото приключение. Психоложката ме пъсъветва за същото. Каза, че има опастност под съзнателно да асоциирам раждането с изнасилването и да навредя на бебето. За това каза, не си слагай таралеж занете къде, а си направи едно секцио и да ти е мирна главата. За съжаление в BG това не са рални медицински причини. Повечето доктори биха казали че е лигавщина. Какво ще направиш ако все пак ти се налага да отидеш в гората? Страхлива ли съм според теб?

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 857
"За", но не ми се вярва, лекарите, практикували по този начин това да ги спре. По-скоро трябва да се промени мисленето и отношението на бъдещата майка към този вид раждане.

# 29
  • Мнения: 24 467
Имам зад гърба си две нормални раждания, никога не съм подкрепяла, ЗА СЕБЕ СИ идеята за операция, когато тя може да се избегне, но показанията за такава не са свързани само с физиологичната невъзможност за раждане по нормален път. Примерът на  issy81  е показателен. Част от показанията за раждане с епидурална упойка, са напр... преживяно предходно тежко раждане. При такива психологически проблеми естественото раждане само може да нанесе повечи вреди /говоря от съвсем личен опит/.
Та не разбрах, ако имаме 35% норма, а без "лигавщини" в болничното заведение нуждаещите се /чисто физиологично/ са 36% какво правим?
Кофти е, когато социалистическото мислене не си е заминало при съвременното общество. Кофти е, когато определящи са голите цифри, неподплатени с каквато и да било логика.

Именно за мисленето на майката говорих- то не се променя с външни ограничения, а с информация и човешко отношение насреща.
Ползвам червено- дано любител на потическите сили, от когото зависи вземане на все пак важни решения, а не писане на статийка или рефератче, се зачете.

Общи условия

Активация на акаунт