дайте съвет за запушено носле

  • 6 718
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Заведи бебето на лекар и вземете секрет Peace

# 16
  • Мнения: 3 219
Заведи бебето на лекар и вземете секрет Peace

О, те толкова лесно не пускат изследвания за секрети докторите, само при продължителна и упорита хрема.

# 17
  • Мнения: 982
Заведи бебето на лекар и вземете секрет Peace

Е, ако секретът е бистър и не влачи хремата със седмици, едва ли има нужда от взимане на секрет.
Освен Стеримара, от който съм доволна, през нощта, близо до главата, слагам чинийка с нарязан лук.Миризмата в стаята не е от най-приятните, но помага.

От капките, знам, че Олинт са за отпушване, но не съм сигурна дали стават за 8-месечно бебе.

След като е първо боледуване, предполагам, си притеснена, повече отколкото е нужно.Спокойно, ще мине, със или без капки, за около седмица. Wink

# 18
  • Мнения: 3 314
низита  Peace

# 19
  • Мнения: 8 242
Синът ми го лекувам с хомеопатия и от хомеопатката знам, че Виброцил са едни от най-гадните капки  Rolling Eyes макар че масово се изписват..
Ако е само запушено нослето - пробвай да овлажниш малко въздуха в стаята.. Можеш да даваш вит. С и да пръскаш низита или стеримар..
Към капки прибягвай в краен случай, защото колкото помагат токлова и вредят.. и най-много да хронифицират хремата..

А за вземането на секрет - по мое желание съм взимала секрет на сина ми и с бистри и с тъмнозелени сополи - и двата пъти нищо не изолираха. Спрях да го тормозя с тез глупости, ама нали съм любопитна - какво пък толкова им е на зелените сополи  Mr. Green Е, оказа се че и те може да са "чисти" откъм гадинки Simple Smile

# 20
  • Мнения: 569
  Ние сме в абсолютно същото положение Sad
  Но освен , че се запушва и непрекъснато му тече нослето. Почиствам с аспиратора , първите 2 дни слагах Тетрисал, но нямаше голям ефект, 2 нощи почти не сме спали- плаче и не може да диша. За това от вчера слагам Виброцил - но максимум 3 пъти на денонощие по 1-2 капки за максимум 3 дни- иначе има обратен ефект. Sad
  Днес вече е по-добре!Дано и при вас скоро да отмине!

# 21
  • Мнения: 127
Здравейте мами! Бебето ми е на 8 месеца и от 2 дни и е запушено нослето.Слагам и капки Виброцил,но маи полза няма голяма.Преди това и Тонимер и помпичка.От време на време подкашля,но ми се струва че това е от капките.Дайте съвет дали да и дам Нурофен или ако знаете нещо по добро.Просто за първи път ни се случва и сам притеснена ,защото милата не може да спи заради нослето.Благодаря ви предварително!

   Аз те съветвам да пуснеш една микробиология - купи си от аптеката един стерилен тампон или пък си вземи от лаборатория на място и вземи носен секрет. Занеси го в някоя лаборатория. В много случаи тези симптоми се дължат на някаква инфекция (най-често Staphylococcus aureus или Streptococcus). Така по-лесно ще се разбере причината. Ако е инфекция ще пие 1 седмица антибиотик и ще мине всичко.

# 22
  • Мнения: 76
ние няколко месеца бяхме така докато се намери не6то което да действа наистинадобре и това беше BACTRUBAN, но определено заведи детето на лекар

# 23
  • Мнения: 3 219
Здравейте мами! Бебето ми е на 8 месеца и от 2 дни и е запушено нослето.Слагам и капки Виброцил,но маи полза няма голяма.Преди това и Тонимер и помпичка.От време на време подкашля,но ми се струва че това е от капките.Дайте съвет дали да и дам Нурофен или ако знаете нещо по добро.Просто за първи път ни се случва и сам притеснена ,защото милата не може да спи заради нослето.Благодаря ви предварително!

   Аз те съветвам да пуснеш една микробиология - купи си от аптеката един стерилен тампон или пък си вземи от лаборатория на място и вземи носен секрет. Занеси го в някоя лаборатория. В много случаи тези симптоми се дължат на някаква инфекция (най-често Staphylococcus aureus или Streptococcus). Така по-лесно ще се разбере причината. Ако е инфекция ще пие 1 седмица антибиотик и ще мине всичко.

Е, момичето каза, че е от два дни със сополи, вие веднага-секрети, антибиотици и т.н.
БактрОбана се изписва при стафилококова инфекция, ако не се лъжа. Ето какво намерих:

Описание
ПОКАЗАНИЯ:
Антибактериално средствo за локално приложение в носа.
Действа бактериостатично срещу Staph. aureus, Strept.spp и др.
За елеминиране на назално стафилококово носителство.
ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ:
Нанася се 2 пъти на ден за не по-малко от 5 дни. За нанасяне на унгвента се използва памучен тампон. След нанасяне ноздрите трябва да се притиснат с пръсти няколко пъти.
Не прилагайте лекарството повече от 10 дни.

# 24
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Можеш да даваш вит. С и да пръскаш низита или стеримар., но определено го заведи на доктор

# 25
  • Мнения: 2 825
Аз само пръскам с морска вода на спрей, не знам как се казва в БГ, не мисля, че лекарства ще помогнат за запушено носле.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 721
Низита!
Все пак обаче е добре да ви види педи!

# 27
  • Мнения: 2 122
секрет няма лошо да пусне, но Бактробан пък е пълен абсурд без доказана инфекция да се ползва

# 28
  • Мнения: 8 999
С дъщеря ми мъчех и себе си, и нея със Стеримар. Със сина ми бях безкомпромисна със сополите - преди сън задължително капвам Олинт или Ксилометазолин. Спи спокойно цяла нощ, без да хърка и да се буди. Беше на 7м., когато пробвах за пръв път след три безсънни нощи. Оттогава, каквото и да капя през деня, за през нощта слагам нещо, което със сигурност държи носа отпушен и подсушава сополите /за да не се стичат надолу и да няма усложнения/.

# 29
  • Мнения: 1 059
Низита- мас и спрей, страхотно действа  Peace
маста поддържа лигавицата на носа влажна и не позволява изсушаване

Освен това при нас помогнаха и черните капки(изписани от педито)-Коларгол.

Общи условия

Активация на акаунт