хляб в саксия

  • 8 575
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 496
 labrex, колко са 11-13 децилитра брашно? Embarassed
Че са 1л. и 300 мл знам....А в грамове? Embarassed

# 16
  • Мнения: 22 867
labrex, колко са 11-13 децилитра брашно? Embarassed
Че са 1л. и 300 мл знам....А в грамове? Embarassed

мис арк, според пресмятанията на авторката, това са 6 ч.ч. от 240 мл брашно или приблизително толкова. Аз карам малко на око, т.е. слагам брашно постепенно, до замесване на средно меко еластично тесто, и не съм мерила точно в грамове.

# 17
  • Мнения: 4 496
Благодаря!    bouquet ЯВно половин доза ще направя... Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 283
Имам много гювечи, имам и много саксии, но всички са гледжосани. В тях ще стане ли? newsm78 Или трябва да си купувам заради "Копчето - балтон" Wink

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пепика, би трябвало да стане.

тук дори и гювечите не са гледжосани, всичко си е натурално и се кисне във вода...
понеже се твърди, че при висока Т гледжта отделяла оловни съединения и била вредна за здравето...

та и аз се чудех дали да не си взема гледжосана саксия, но всичките бяха с неподходяща форма или материал...

та пробвай в някой гювеч, поне е сигурно, че ще оцелее във фурната. само гледай да е с такава форма, че да можеш да извадиш хляба  Peace

аз си купих от най-евтините саксии, понеже знам, че те са изпечени в пещ и ще оцелеят Peace

# 20
  • Мнения: 1 804
Много интересна идея! Ако на някой му се занимава - може да измисли някаква плетка или пък да сложи цветенца отгоре - за да стане истинска саксия с цветя! Simple Smile

Иначе - да си призная - аз лично не бих минала през всичко това - много сложно ми се вижда! Embarassed

# 21
  • Мнения: 2 774
Много оригинална идея,представям си ако се направи за гости ,ей така ще са  Shocked
Много оригинално   bouquet.
На зима ще се пробва,мерси   bouquet

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 01:50 от polly

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Поли, за гости можеш да вземеш малки саксиики и всеки да си има хлебче само за него  Laughing
да си го вади от саксийката  Laughing

нещо подобно...

# 23
  • Мнения: X
Страшно оригинално! Благодаря много за идеята  bouquet Мисля да изненадам някой път свекито Simple Smile ако стане де, защото хлябовете и питите не са ми много в стихията Wink

# 24
  • Мнения: 2 774
asyalein , верно.....така ще е още по оригинално  Hug
Трябва да замисля подобна вечеря.....нещо на сач,зелеви и лозови сърми в гювечета ...и тези идейни питки .
Ще се получи страхотно  ,мерси  bouquet.

# 25
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Това е стара италианска легенда от околностите на Милано Grinning, така е изобретено панетонето. Хлебаря Тони от едно миланско село имал много красива дъщеря Франческа и един търговец от Милано я харесал, но бащата много я пазел, не я пускал да излиза от къщи. Търговецът Анджело Laughing измислил да примами бащата в Милано и му предложил да отворят заедно пекарница. Но когато отишъл в Милано на хлебарят му се завило свят от красивите сладкиши които вече се предлагали там, той можел да прави само обикновен хляб Tired. Решил да се откаже и да се прибира. Но дъщерята го убедила да купи продукти и да се опита да направи нещо достойно за Милано. Обнадежден, пекарят накупил сушени плодове, брашно, захар, яйца, затворил се в кухнята и три дена не излязъл. На третия изпекъл цяла фурна сладкиш, всичките му тави били пълни, та сложил останалото тесто в няколко саксии и също го изпекъл. На другия ден поели с каляската пълна със сладкиши към Милано. Народът разграбил плодовия сладкиш и всички искали още от високите, печени в саксия Laughing. Пане - хляб - хляба на Тони - панетоне. Сега всички го ядат по коледа.  Peace

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ели, да знаеш случайно дали саксиите са били гледжосани  Laughing

мерси за историйката, много сладко  Hug

традицията да се пече в глинени съдове е стара и не е чак толкова странно да се пече в саксия...
аз също търсех цилиндрична, като за панетоне, но намерих само едни италиански, които не ми допаднаха като качество  Rolling Eyes

затова си взех тази на вълничките.

вече изпробвах  и от хляба в нея става чудесна солена торта  Party

# 27
  • Мнения: X
Ели, да знаеш случайно дали саксиите са били гледжосани  Laughing

мерси за историйката, много сладко  Hug

традицията да се пече в глинени съдове е стара и не е чак толкова странно да се пече в саксия...
аз също търсех цилиндрична, като за панетоне, но намерих само едни италиански, които не ми допаднаха като качество  Rolling Eyes

затова си взех тази на вълничките.

вече изпробвах  и от хляба в нея става чудесна солена торта  Party
уауу  #Crazy каква красота, а и изглежда много вкусно. Ще споделиш ли рецепта за тази солена торта Simple Smile

# 28
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Много интересна идея наистина,особено за малките саксийки. Mr. GreenИ аз искам рецептата за солената торта.

# 29
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Амиии, това е от една книжка с народни приказки на хлапето  Laughing, картинките са като за хлапета, доста стилизирани, но саксията ми прилича като да не е гледжосана  Peace ...

Общи условия

Активация на акаунт