Световната икономическа криза или каквото там се случва в момента

  • 77 486
  • 1 312
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 257
Пенсионират ги по-рано, пенсията им е сигурна, чистачите там получават около $ 40 на час. Изобщо - работник да си там...
Гледах скоро обява за пожарникарска позиция (случайно) на местно ниво - получават около $ 15 на час.
Защо ли не ми се сравнява изобщо?

# 616
  • usa
  • Мнения: 2 113
за автомобилния бейлаут аз не мога да реша какво ми е мнението. компаниите са една бездънна яма. докато не изрежат туморът наречен `профсъюзи` нямат и най-беглия повод да се надяват да изплува. а, да не пропусна, че ще им е от полза да си разкарат и малоумните ceo-та барабар с еднодоларовите им заплати, и те са им много... но от политическа гледна точна в настоящата ситуация държавта просто няма избор. не могат да оставят толкова хора безработни и това не са само преките работници в автомобилните заводи, а и всички странични компании свързани с обслужването и снабдяването на този отрасъл. безредиците са неизбежни.
бтв, в нашта околия върви диъла buy one dodge truck, get one free! чудесен коледен подарък! някой да се интересува?

# 617
  • Мнения: 11 315
При нас коментираха цифри от сорта на 2,3 млн работещи във фирми - доставчици на 3те гиганта.
Има ли нещо вярно?
И при нас заплатите на работещите в автомобилното производство са високи, обаче тия избиват рибата направо за часова ставка  ooooh! Определено са ви много силни профсъюзите.
Тук се опитват от няколко месеца (дори с предупредителни стачки) да вдигнат заплатите с еди-колко си процента, обаче удрят на камък. Confused

# 618
  • Мнения: 1 783
Определено са ви много силни профсъюзите.
ключовата дума  Grinning. Силни са само в автомобилните заводи, иначе хич ги няма другаде, нищо общо с тези в Германия, поне доколкото съм чела. Аз също смятам, че ще трябва нещо да направят, не могат да ги оставят така, това са ужасно много хора които ще са засегнати от ситуацията. Не знам точния брой, но 2,5 мил съкратени са най-лошите очаквания, ако ги оставят ей така да банкрутират. Не си струва според мен, това са много семейства с деца, със заеми за къщи, ефектът ще е ужасяващ. Дааа, минало им е времето на профсъюзите, определено. Ще питам един приятел, който доскоро работеше в един профсъюз, какво мисли по въпроса...

# 619
  • Мнения: 7 837
Миз и при нас така ги продават, седят си на плаца лъскави, блестят самотно на слънцето.


Този Медофф, голям пич ще се окаже. Покрай завлечените с големи суми звезди, май говорят и за няколко европейски банки.

# 620
  • Мнения: 9 052


Този Медофф, голям пич ще се окаже. Покрай завлечените с големи суми звезди, май говорят и за няколко европейски банки.
аz на такъв с двойно ф хич не бих се върzала  Joy

майтап  Wink

# 621
  • Мнения: 4 399

Този Медофф, голям пич ще се окаже. Покрай завлечените с големи суми звезди, май говорят и за няколко европейски банки.

Със сигурност горят, това го пише и тук във вестниците... само дано не иzгорят.  ooooh!


Дааа, минало им е времето на профсъюзите, определено.

Не мисля че времето им е отминало, така както и експолатацията не е отминала. Но е крайно време да се поучат от някои свои грешки и да zапочнат да поставят реалистични искания. И тук в Европа има случаи когато синдикатите не zнаят какво искат, но не zнам дали някога иzобщо някой би ни индексирал zаплатите поне с малко ако нямаше синдикати.

# 622
  • Мнения: 7 837

аz на такъв с двойно ф хич не бих се върzала  Joy

майтап  Wink

Хаха и Благоевич, който заема другата половина от новините... Все "наши хора".

# 623
  • Мнения: 868
Мадофф е замесен в 50 билионна-доларова (!) измама с пипала по цял свят.

Додж трък, не благодаря. Ами те и американските компании правят хибриди, но знам че не са толкова добри колкото тези на Тойота или Хонда, така че хората, които търсят хибриди, засега купуват японски. 

Федз отново искат да намаляват интерест рейтс и от коментарите по СНН мисля, че малко хора вярват това ще помогне по някакъв начин, защото проблемът е че банките нямат или не искат да дават заеми.

# 624
  • Мнения: 523
Този Медофф, голям пич ще се окаже. Покрай завлечените с големи суми звезди, май говорят и за няколко европейски банки.

Медофф здравата е бъркал в кацата с мед. Комичното е, че не всеки е можел да слага пари при него. Имало е желаещи, които са връщани. Само с покана на отбрани хора са взимали парите. Сега мернах, че са подгонили и SEC заради този случай. Според проверките им всичко си е било наред.
Между другото той не е ли евреин. Повечето от индивидуалните инвеститори, които са пострадали са евреи.

# 625
  • Мнения: 11 315
Медофф ша да е някой руски или български евреин. Като четох листата с "избраниците" му - все хора от неговия сой. Яко ги е одрусал пича, а как сладко се хили от рекламите... ooooh!

# 626
  • Мнения: 523
На мен ми е чудно от SEC, къде са гледали и какво са проверявали. Печалбите, които е обещавал е трябвало да са червена лампа за проверяващите. Поне да са се поинтересували каква ще да е тая толкова печеливша дейност - легална ли е или не. А нали уж там най-великите работят.

# 627
  • Мнения: 868
Медофф здравата е бъркал в кацата с мед. Комичното е, че не всеки е можел да слага пари при него. Имало е желаещи, които са връщани. Само с покана на отбрани хора са взимали парите. Сега мернах, че са подгонили и SEC заради този случай. Според проверките им всичко си е било наред.


Aми то това не е ли точно природата на hedge funds? Само за "избранници"?

А иначе имало тревожни сигнали, според Financial Times, които казват, че други мениджърз на hedge фъндове и дори Wall Street многократно са изразявали съмнения и "concerns."  Но докато играта е добра, who cares?

# 628
  • Мнения: 523

Aми то това не е ли точно природата на hedge funds? Само за "избранници"?

А иначе имало тревожни сигнали, според Financial Times, които казват, че други мениджърз на hedge фъндове и дори Wall Street многократно са изразявали съмнения и "concerns."  Но докато играта е добра, who cares?

Pixie, така е, но не всички избраници са можели да инвестират при него. Той е създавал чувството, че определени избраници са най-избраните. Това му е било нещо като маркетингова стратегия.

# 629
  • Мнения: 4 399

Федз отново искат да намаляват интерест рейтс и от коментарите по СНН мисля, че малко хора вярват това ще помогне по някакъв начин, защото проблемът е че банките нямат или не искат да дават заеми.


Е, нали ги свалиха- вЧера, или аз сънувам нещо? #Crazy

На мен ми е чудно от SEC, къде са гледали и какво са проверявали. Печалбите, които е обещавал е трябвало да са червена лампа за проверяващите. Поне да са се поинтересували каква ще да е тая толкова печеливша дейност - легална ли е или не. А нали уж там най-великите работят.

Това се Чудя и аз и то не само за него, а за още много други неща. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт