Световната икономическа криза или каквото там се случва в момента

  • 77 571
  • 1 312
  •   1
Отговори
# 645
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Още една компания - този път за рентакар, обявява съкращения: Hertz to cut more than 4,000 jobs

# 646
  • Мнения: 9 052
кой пита за софтуерния бранш? днес в буса една жена говореше, ;е Майкрософт щели да съкратят 5000 души . Не знам колк ое вярно.

# 647
  • Мнения: 7 837
И не са само те.
http://www.msnbc.msn.com/id/28854051/


Преди малко казаха по новините, че в Боинг ще съкратят около 10 000.

# 648
  • Мнения: 1 169
Не знам, нещата не изглеждат никак добре. Не виждам какво могат да направят, за да съвземат икономиката по- бързо. В нашия щат безработицата от вчера е 9.1%, което е застрашително, много. Казват, че до края на Февруари ще стигне 10%.
Най- дразнещото е че първо отрязаха бюджета на образованието.

# 649
  • usa
  • Мнения: 2 113
Най- дразнещото е че първо отрязаха бюджета на образованието.

естествено! кой го е грижа за образованието??? при нас се говори за въвеждане на четиридневна учебна седмица  #Cussing out! тъй и тъй на нищо не ги учат, за какво да им хабят времето за разкарване до училище  #Cussing out!

# 650
  • Мнения: 653
Не знам, нещата не изглеждат никак добре. Не виждам какво могат да направят, за да съвземат икономиката по- бързо. В нашия щат безработицата от вчера е 9.1%, което е застрашително, много. Казват, че до края на Февруари ще стигне 10%.
Най- дразнещото е че първо отрязаха бюджета на образованието.

охохо при нас го разбиха направо   Crazy не знам дали успяха да променат неЩо със ста4ките, но искаха дори в детската градина да има 1 у4ителка на група (за около 25 деца)
моля феиам да се намеси за по_горното образование  Laughing

# 651
  • Мнения: 9 052
и Oracle консултантите ...

# 652
  • Мнения: 191
Не знам, нещата не изглеждат никак добре.
Най- дразнещото е че първо отрязаха бюджета на образованието.
охохо при нас го разбиха направо   Crazy не знам дали успяха да променат неЩо със ста4ките, но искаха дори в детската градина да има 1 у4ителка на група (за около 25 деца)
моля феиам да се намеси за по_горното образование  Laughing
Поне за тази година 2009/2010 ще има full time за на4алното у4илище, догодина не е ясно.....
А следващата стъпка е да отрежат и от здравеопазването, нещо което ве4е е в процес, закриват болници, увели4ават цените на услугите ("тикет " ве4е е двойно пове4е в сравнение с преди 8 години..... )

# 653
  • Мнения: 167
В първата част на този филм http://www.zeitgeistmovie.com/add_bulgarian.htm - обясняват как се създават парите и защо има и винаги ще има криза. Тъжни факти за съжеление, но истински.

# 654
  • Мнения: 1 783
В първата част на този филм http://www.zeitgeistmovie.com/add_bulgarian.htm - обясняват как се създават парите и защо има и винаги ще има криза. Тъжни факти за съжеление, но истински.

Нищо лично Ели, ама това е поредната безумна теория на конспирацията.  Peace

# 655
  • Мнения: 7 837
Големи легенди се носят за този филм, който така и не издържах да догледам  Simple Smile

 

# 656
  • Мнения: 167
В първата част на този филм http://www.zeitgeistmovie.com/add_bulgarian.htm - обясняват как се създават парите и защо има и винаги ще има криза. Тъжни факти за съжеление, но истински.

Нищо лично Ели, ама това е поредната безумна теория на конспирацията.  Peace

Искам само да подчертая, че това е втората част на този филм и поне анализа, който дават в началото за инфлацията, лихвените проценти и т.н на мен ми изглежда много правдоподобен и обоснован. Не видях никъде теории за конпирации, а само факти.  За това си позволих да пейстна линка в темата за кризата - защото според мене има много общо.

# 657
  • Мнения: 1 783
Искам само да подчертая, че това е втората част на този филм и поне анализа, който дават в началото за инфлацията, лихвените проценти и т.н на мен ми изглежда много правдоподобен и обоснован. Не видях никъде теории за конпирации, а само факти.  За това си позволих да пейстна линка в темата за кризата - защото според мене има много общо.

Не съм го гледала, ама няма нито една заслужаваща и залужила доверие (финансова или не) медия, която да си е направила труда даже да го рецензира. Ако беше толкова достоверен едва ли щеше да се подвизава, като най-добре пазената тайна в интернет пространството. Всички теории на конспирацията звучат правдоподобно, но всъщност са измислици базирани на факти.
Отоново, не го приемай лично, всеки си избира на какво да вярва. Аз съм изключително скептична, към подобни теории. Peace

# 658
  • Мнения: 232


Не съм го гледала, ама няма нито една заслужаваща и залужила доверие (финансова или не) медия, която да си е направила труда даже да го рецензира. Ако беше толкова достоверен едва ли щеше да се подвизава, като най-добре пазената тайна в интернет пространството. Всички теории на конспирацията звучат правдоподобно, но всъщност са измислици базирани на факти.
Отоново, не го приемай лично, всеки си избира на какво да вярва. Аз съм изключително скептична, към подобни теории. Peace
Как беше-не сым чел "Доктор Живаго ",ама осыждам автора"?Или за Солженицин  се отнасяше?

Интересно ми е кои са тези заслужаващи и заслужили медии , на които може да се вярва?Щото май до скоро/че някои и сега /не само медии и други институции ,заслужаващи, трыбяха, че нещата не са лоши, или поне не чак толкова лоши.И се изненадАха,като софийски кмет през зимата.Или пык ,ако са знаели е ,мисля, още по-зле-Знаехме, ама не ви казахме ...

# 659
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Започнах го този филм, не ми е положително мнението, но ще го изгледам евентуално другата седмица и ще пиша (да не съм като дяволът цитирал евангелието).  Grinning

В това, което видях, имаше отявлени глупости.

Общи условия

Активация на акаунт