Майки vs. Пенсионери

  • 5 233
  • 111
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 405
Т.е дайте да сменим заглавието, че да стане по- зле!!!
МАЙКИ vs. МАЙКИ.

не

управляващи, които имат хотели на въпросните курорти, пращат пенсионерите там, за да си вземат парите от бюджетния излишък обратно. 

ето това би било по-подходящо за заглавие

# 91
  • Мнения: 6 646
Заглавието нарочно е такова,целта на авторката е да има противопоставяне и после в предаването да се обсъжда .

# 92
  • Мнения: 3 405
Пък в темата отричат да има противопоствяне  Thinking

# 93
  • Мнения: 3 886
Детските са 25 лв , а не 18лв.

 И аз съм ЗА да се дадат тези пари за лекарства и лечение на пенсионерите , а не почивка на море.
Това подкрепям и аз или да им се даде като  увеличение към пенсиийте.На море на тези години едва ли ще им е по добре вместо да си подпомогнат малко с повечко пари от посочения бюджет

# 94
  • Мнения: 6 646
Пък в темата отричат да има противопоствяне  Thinking
Явно не се получи очаквания от авторката сеир.
Повечето майки не са против парите да отидат в пенсионерите , а против начина по който ще им ги дадат и то на една малка част от тях.

# 95
  • Мнения: 1 134
Отказвам да повярвам, че тема с подобно заглавие наистина съществува.
И се моля никога да не изпадна до там, щото 50 или 100 лева Коледна надбавка да са нещо, за което да завидя на пенсионерите (миналата година по Коледа мине не мине, току цъфваше някоя тема с доволно количество  #Cussing out #Cussing out и  #2gunfire #2gunfire ....)Също така на октомврийското "море" не мога да завидя... И дано никога не мога...


Политиката (фискална, социална и т.н.) не трябва да поставя хората vs... Но това е съвсем, ама съвсем друга тема.


Това е и моето мнение. Само, че също си задавам въпроса - за останалите възрастни хора, които не са могли да пътуват, какво? По - скоро темата е пенсионери vs пенсионери.

# 96
  • Мнения: 3 405
Повечето майки не са против парите да отидат в пенсионерите , а против начина по който ще им ги дадат и то на една малка част от тях.

Което не е "майки vs пенсионери", а по-скоро "майки vs правителствена политика".

# 97
  • Мнения: 9 814
Отказвам да повярвам, че тема с подобно заглавие наистина съществува.
И се моля никога да не изпадна до там, щото 50 или 100 лева Коледна надбавка да са нещо, за което да завидя на пенсионерите (миналата година по Коледа мине не мине, току цъфваше някоя тема с доволно количество  #Cussing out #Cussing out и  #2gunfire #2gunfire ....)Също така на октомврийското "море" не мога да завидя... И дано никога не мога...


Политиката (фискална, социална и т.н.) не трябва да поставя хората vs... Но това е съвсем, ама съвсем друга тема.


Това е и моето мнение. Само, че също си задавам въпроса - за останалите възрастни хора, които не са могли да пътуват, какво? По - скоро темата е пенсионери vs пенсионери.
Peace
Е, то една голяма бройка пенсионери отидоха на море.
Цели кордони с рейсове задръстиха магистралите.
Името на темата е наистина страшно провокативно.
Е, да сме живи и здрави след 30-ина години да четем из форумите какво пишат за нас нашите деца и как се възмущават от това, че сме получили 50 лв. отгоре над пенсииките.
Но, както беше казал някой всеки гледа от собствената си камбанария.

# 98
  • София
  • Мнения: 932
Аз до тук не прочетох някой да роптае срещу пенсионерите или аз не чета внимателно  Rolling Eyes.

То стига да прочетеш заглавието "Майки vs. Пенсионери". Противопоставянето започва от него и всички го виждат, не е като да не са чели темата.

Да  за заглавието съм съгласна че е провокативно, ама има три- четири мнения , че е по добре парите да отидат за детски, което е наистина глупаво, повечето от пишещите тук не искат това и казват че не са против пенсионерите. Хайде сега да не разводняваме темата , като се хващаме за думите, просто исках да отбележа че пишещите тук нямаме нищо против пенсионерите , както се пише в някой постове.

П.С. Добре де дори заглавието да е поставено нарочно такова,за да предизвика спорове и конфронтации, нали всички или почти всички сме единодушни, че не сме против пенсионерите , тогава защо се дръглиме и се напъваме да се изкажем коя от коя е по умна и начетена. То така със съскане  до никъде няма да стигнем,нищо няма да направим ще си останем със съскането във форума и у дома на масата. Всъщност и управляващите на това разчитат и медиите също за да си правят репортажите и предаванията. И какво се получава в един момент : Кучето си лае, керванът си върви, оправия няма и като гледам скоро няма и да има.

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 17:31 от nellyani

# 99
  • Мнения: 2 018
Начкова, Милен Цветков май е доста зает с ББ и ви е поставил задача.  Mr. Green
А, дали ще се справите? Ще следя!  Peace

# 100
  • Мнения: 2 032
Ха така.
А защо не "раково болни срещу пенсионери", "деца със специални нужди срещу раково болни", "самотни майки срещу нуждаещи се от хемодиализа" и т.н.
Тотална тъпотия срещу умерена просветеност?
Войнстващо тесногърдие срещу наченки на цивилизованост?
Гладък мозък срещу костатация, че от това, дали шепа пенсионери ще отиде на море, не зависи дали на майката ще й се броят повече левчета за благодарност, че е пръкнала отроче? 
Ами ако пенсионерката пък е пръкнала три деца и е бачкала като вол цял живот, а майката не е създала брутен продукт за три стотинки?
Къде са тези везни, на които ще премерим несравнимите неща?

# 101
  • Мнения: 27 524
Пак ли този казус, бе  ooooh! Rolling Eyes Crazy Вие да не сте малоумни? Да сте чували нещо, че бременната не е нито болна, нито инвалид, нито център на Вселената? Нито майката трябва да се ползва с кой знае какви привилегии? Да сте чували, че детските по света също са крайно ниски и недостатъчни? И правилно! Иначе какво става - да родим дете, две, три, пет, 16... и да чакаме държавата да ни/ги храни, така ли? Правете си сметка, кой какво и доколко може да си позволи. Деца се раждат с мисъл, умисъл, разум и е добре да бъдат планирани, а не снасяни безразборно и после да мрънкаме как държавата не ни помага. Държавата не е социална помощ като цяло. Тя е сбор от правила и норми, които трябва да се спазват. И след това да се нагаждаме според тях и да си правим сметката. Ако повечето хора са съвестни, разумни и интелигентни, голяма част от проблемите по света нямаше да ги има сигурно  Peace
Пенсионерите, специално в България, са милион пъти по-онеправдани, лишени и зле от майките с деца. Поради куп причини. Надявам се, че няма чак толкова недосещащи се защо персони  Rolling Eyes

# 102
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
По повод на горните мнения, че децата са граждани на държавата и те не били взели нищо от нея.

Държавата не дава за децата само еднократна сума за раждане и 25 лева на месец. Държавата, поне на теория, предоставя евтини ясли и детски градини, безплатно образование и (донякъде) здравеопазване. Какво е качеството на тези услуги е отделна тема. Та стига сте ревали.

Аз по принцип съм последният защитник на държавата, еле пък на това правителство, но такива глупости ме изкарват от кожа.

По въпроса за пенсионерите - явно някаква нова далаверка са спретнали партийните другари. Не ме е яд, че 80 пенсионера са отишли някъде, където друг път не биха.

# 103
  • Мнения: 3 405
Начкова, Милен Цветков май е доста зает с ББ и ви е поставил задача.  Mr. Green
А, дали ще се справите? Ще следя!  Peace

Няма да се справят. Уж заданието е майки срещу пенсионери, а видите ли няма майка, която да е против тях.
Майки срещу правителствена политика - това е вече друга тема.

# 104
  • Мнения: 6 646
Блонди ти прочете ли цялата тема или само заглавието ?
Радвам се ,че тази тема не върви по същия начин  като няколкото такива за миналогодишните коледни надбавки за пенсионерите.Те наистина бяха  в по-голямата си част майки с/у пенсионери.

Общи условия

Активация на акаунт