Отказва мляко

  • 1 435
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 171
И аз така правя първо предлагам млякото ако иска пие колкото пие и после сгъстявам с каша и дохранвам и все пак се надявам да е период които да отмине  PraynigУспех и от мен. Hug

# 16
  • София,
  • Мнения: 4 267
При нас със сигурност не е период а си е за постоянно, щото то период, период , ама вече четири - пет месеца сме така Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 4 717
ами ние йогурти папаме от края на 7ми месец, та няма проблеми, даже и със сиренцата, мисълта ми беше дали са достатъчно балансирани, така както АМ? newsm78

# 18
Аз имам същия пробемлСъщо си мислех, че е ериод, но вече доста време продължава може би около 3 седмицилИмам син на 8 месеца и упорито отказва бялата течност, а на киселото се цупи.Виж ако му дам пюре или пък супички домашни няма проблем.Изобщо предпочита ядене с лъжичка, а дори и сокове нито вода иска да пие.В момента съм на същия хал и незнам какво да правя.По същия начин с каша и пюрета се опитвам да меся АМ, но изпива около 50 гр.Незнам как от 180 мл АМ изведнъж за няколко дни падна едва на 70 мл.Направо съм в шаш.А на всичкото отгоре съм накупила 4 кутии Милумил, защото ми предстои пътуване за около месец и съм се запасила уж.Сега какво да ги правя тези млека незнам.
Сина ми аде от около 10 дена 4 пъти на ден , като първото хранене е в 8 и беше АМ.После в 12.30 пюре зеленчуково, в 16 .00 супичка или каша или плодово пюре и в 20.30 пак АМ.Но вече не е така и незнам какво да правя.Вечер педпочита кашичка а аз се притеснявам да не стане дебел.Искам да допълня, че всичко сама готвя в къщи и сега още 2 хранения как ще ги измисля да са разнообразни.

# 19
  • София,
  • Мнения: 4 267
dekoto не се тревожи, нито затова че детето ти отказва да пие с биберон, нито че си се запасила с толкова много мляко, ще го изразходиш. Явно и твоят син неиска вече да пие от шише, а предпочита лъжичката. СУтрин можеш да му правиш попара, а ако не я харесва можеш да му я правиш с АМ  и бисквитки да стане по гъстичка и да му я даваш с лъжичка. А щом си му готвиш още по добре защото и в пюретата може да слагаш винаги АМ по две три лъжички, разтворени с малко водичка, че ако го сложиш на прах и може да не се разтвори и да стане на топченца, следобед може да му правишплодово пюре пак със АМ по същия начин 4 - 5 л. АМ разтваряш в около 30 - 40 мл. вода или повече и добавяш вътре пюрето - става много хубаво и моята много ги ядеше тези комбинации, сега и ги правя пак но с кисело мляко, аз им викам плодови шейкове, може да му правиш и нишестета - кисел дето им се вика, ама пак вътре с АМ. Вечер му прави АМ като го сгъстяваш с каша и пак с лъжичката и не се тревожи няма да наддаде толкова, ще му я даваш кашата по веднъж на ден! Хайде успех и дано пък да се оправите скоро и пак да си пропиете от шишето, че то не друга ама с лъжицата е по бавно. А за сокчетата и водата опитай да го научиш да пие от сламка! Аз също се опитвам, ама засега нямам успех, но моята поне водата си я пие с биберон и няма проблеми в това, много ми е странно, но е така. Явно при нея проблема не е биберона, ами адаптираното мляко , не го харесва и тва си е! Hug

# 20
  • Мнения: 569
  И ние се присъединяваме към вашия отбор Sad
  Приблизително от 1 месец- откакто беше с възпалено гърло отказа да пие АМ и всички мои опити да подновя са неуспешни засега. Мисля след известно време да пробвам пак , но просто в момента в който види "бялата течност" категорично отказва.
  Пробвах в чаша с накрайник , в чаша със сламка и дори обикновена чаша , от каквато много обича да пие напоследък , но - не и АМ!
  Преди лягане яде кисело мляко с лъжичка , а през деня слагам АМ в сутрешната и следобедната закуска , във попара, овесени ядки , грис , бисквити с АМ , кремчета ,кус-кус- и въобще където може.
 
Докторите съветват до 3г детето да пие 2пъти дневно АМ,а не казват как да стане това... Close
  и аз това искам да знам newsm78Или пък като прочета постове от рода на: " АМ е по-полезно за детето отколкото к. мляко.Аз ще давам до 3 годинки!"
  Ами добре- и аз ще давам , но на кого и как? Peace

# 21
  • Мнения: 4 717
това за плодовото пюре, смесено с малко АМ не се бях сетила и ще го пробвам още днес Peace, благодаря за съвета
и ние пием вода, но малката си познава бутилката за вода и нея не отказва, като сложих вътре мляко го пробва на вкус и се погнуси, което потвърждава, че вече май няма надежда да пием пак адапте, колкото и да ми е гадно...  Confused Confused

# 22
  • Мнения: 569
и ние пием вода, но малката си познава бутилката за вода и нея не отказва, като сложих вътре мляко го пробва на вкус и се погнуси, което потвърждава, че вече май няма надежда да пием пак адапте, колкото и да ми е гадно...  Confused Confused

Този експеримент завърши с абсолютно същия резултат и реакция при нас Crossing Arms

# 23
  • София,
  • Мнения: 4 267
и ние пием вода, но малката си познава бутилката за вода и нея не отказва, като сложих вътре мляко го пробва на вкус и се погнуси, което потвърждава, че вече май няма надежда да пием пак адапте, колкото и да ми е гадно...  Confused Confused

Този експеримент завърши с абсолютно същия резултат и реакция при нас Crossing Arms



НЕ се учудвам и при нас също Naughty

# 24
  • Мнения: 171
Да ви пиша майчета прояде моята шушчица мляко но като минахме на двойка(частичноадаптирано)е не яде кой знае колко много но за 6мес.и половина изяжда по 170 180гр за мене е супер.Но то и на мен двоиката по ми харесва мирише на ванилиика направо е супер.Дано да продължи да си яде така мляко.

# 25
  • Мнения: 4 717
Да ви пиша майчета прояде моята шушчица мляко но като минахме на двойка(частичноадаптирано)е не яде кой знае колко много но за 6мес.и половина изяжда по 170 180гр за мене е супер.Но то и на мен двоиката по ми харесва мирише на ванилиика направо е супер.Дано да продължи да си яде така мляко.

ее, това е много добре, ние и на близо годинка  пиехме тези количества, не насилвай, важното е,че пие  bouquet
целувки

# 26
  • Мнения: 171
Да ти кажа не насилвам колкото изпие толкова но тя от бебе си е така пусне ли веднъж бибита край повече не поема.

# 27
Това което ще кажа ще се види на повечето от вас странно, но е изпробвано. Голямата ми дъщеря беше много злоядо бебе и на 2 месеца като каза, че не ще да пие мляко в чудо се видях. Тогава открих че като заспи изпива всичко и така я изгледах, като заспи напъхвам биберона и проблема се решава. С малката ми дъщеря нямах проблем докато сучеше, но постепенно кърмата свърши и се наложи да премина на адаптирано мляко. Не ще и това е, извърта глава, накрая и на нея същия метод проложих и всичките ми проблеми с млякото отпаднаха. Казах и на една друга майка, която имаше проблем с млякото и нейното бебче засмука спейки.
Не смятам, че трябва да се слага каша в млякото, щото от нея се качват килцата в повече. Моята педиатърка ми каза да не давам повече от 2 пъти седмично каша. Кашата не е заместител на млякото. Пробвайте това което ви казвам - действа.

# 28
  • Мнения: 171
По принцип като идея е много добра но при нас не помогна пробвала съм.Колкото до кашите може и да има нешо вярно че се качват килограми от тях но не и при моето момиче защото на 6 мес. е само 6кг и 300гр при раждането беше 3кг.

# 29
по принцип аз изчаквам малко да се унесе по дълбоко да заспи.
Вашите килограми в момента са супер, тъкмо сте удвоили. Пожелавам ви да сте все така стройни.

Общи условия

Активация на акаунт