Яслата (10)

  • 16 768
  • 303
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 437
За мен е нормално да се поскараме, да поспорим - все пак сме много момичета, пишещи в тази тема, пък и в момента всички сме леко поизнервени от тази промяна в нашия и на нашите дечица живот!
Наистина е глупаво да се спира да се пише в дадена тема заради някакъв спор, който ще бъде забравен след 3 дни! Така че  Hug за всички и нека да пишем повече за нашите дечица, за да се събира полезно инфо за тези, на които им предстои да минат по нашите стъпки.

За нас - 4 ден, влизане с рев, тръгване с усмивка и махане с ръчичка за чао. Поговорих си със сестрата за много неща, от понеделник Венци ще спи там. Попитаха ме кога ще си го взимам, че последното дете го взимали най-късно в 17. Казах им, че по-рано от 17:30 едва ли ще успявам, отговорът беше: Не се притеснявай, ние ще те чакаме. Лошото е, че детето ще стои самичко.
Не плаче, хранел се сам, започна и да пишка (че два дни стискаше и на мен ми беше доста притеснено).
Засега съм много доволна...

Пожелавам на всички приятна почивка събота и неделя, и здрави дечица!

# 211
  • Мнения: 2 231
ronisum, щом ще пляскаш дано не си лелка в нашата ясла  Joy  hahaha  Stuck Out Tongue Winking Eye
Не съм лелка изобщо Joy И да знаете, строга съм, но справедлива Mr. Green Така, че шът и да не съм чула, т.е. прочела повече "заядки". Naughty

Сега след малко ще ходя да взема малката от яслата. Днес за последно ще са в примоционално работно време Laughing. В понеделник се връщам на работа и така ми е притеснено. Не знам как ще се оправяме ooooh!

# 212
  • София
  • Мнения: 6 296
За нашето тръгване вече има напредък - официално обявено за 6 октомври, а в понеделник сме на родителска среща.

desiteam , не спирай да пишеш в темата, просто спри да четеш определени постове.

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 10:55 от Vivi

# 213
  • Мнения: 1 586
Ей, скандалжийки такива.......... Mr. Green , стига сте спорили , темата е супер, нека не я раваляме! Hug

viliko Наистина постовете ти са много хапливи, ами ако всички пишехме в този стил......... Whistling

Desiteam Не виждам защо ще спираш  да пишеш, аз с удоволствие те чета, както и другите момичета, така,че пиши ни!  bouquet

Айде и аз ще ходя да си прибирам момченцето......... Heart Eyes

# 214
  • Мнения: 172
Момичета, аз да се оплача, че Георги продължава да е болен. На 1 септември тръгна на ясла и на 5-ти се разболя от ангина. Вече е на 3-ти антибиотик и от ангина премина в гнойна ангина. Повече от 8 дни беше с висока температура. Има гной в ушите и в гърлото. Вчера го водих на лекар и ми казаха, че вече има подобрение, но в понеделник пак трябва да го водя. Казаха ми като оздравее да не го пускам веднага на ясла, но как да го направя. Трябва да отида на работа, нямам баби, които да ми помагат. Най-лошото е, че много му е отслабнал организма и от най-малкото пак ще се разболее.  Sad

# 215
  • Мнения: 168
Здравейте и от мен. Ами чета, чета и все не намирам време да се разпиша и аз..Ей сега му дойде времето. Малкият е в ясла "Приказен свят". Не е ходил от около 2 месеца, че боледува и го поспрях, но в понеделник е пак на линия. Дано не се разболее пак, дано!!!! Иначе за яслата мога само хубави неща да кажа - доволна съм от отношение, от условия, начин на гледане на децата и въобще - дано така да продължава. Надявам се да няма ревове в понеделник, защото доста време си беше вкъщи. Ами това е от мен засега

# 216
  • София
  • Мнения: 928
desiteam, не спирай да пишеш в темата, просто игнонирай някой постове Whistling Радвам се, че разговорът с директорката е дал резултат и че има положителна промяна Peace
Аз да се оплача, че Ники днес не е на ясла, защото е хремав. От сутринта текат едни реки - в унисон с времето навън. Надявам се причината да е зъбче, въпреки че май е настинал, завалийката. Това е положението - три дни на ясла, сега ще видим колко дни ще пазим къщата.

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 10:56 от Vivi

# 217
  • Мнения: 629
Прибрах си гарджето, и даже бутнах едно пиле с ориз в печката  Grinning
И днес е било добре, спала е, играла си е, сутринта влезе без рев, и следобяд беше спокойна. Даже е похапнала. Има какво да се желае, но...всичко с времето. И на гърне седи. Шапка им свалям на лелките. У дома повече от 2.35 секунди не се задържаме на този уред. И адаптор за тоалетната купих...само пари на вятъра. А там си сядала чинно, и даже от време на време и работа вършила. Как са я научили за няма и две седмици не знам.  Grinning
Гледам обаче с лека хрема сме се сдобили та ще вкарвам в действие Стеримар-а и витамин С. Хубава вечер   и приятни почивни дни на всички. Grinning

# 218
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Здравейте! Скоро ми предстои да пусна дъщеря си на ясла и много ме интересува какво се случва там. А и с една такава тъга се сещам за този момент, когато гарджето ще се отдели от мама. Sad Дано се научи да заспива самичка, че това ще е най-големия ни проблем. Как беше при вас?

# 219
  • София
  • Мнения: 12 569
Да се отчета и аз за днес преди да е свършил денят. Снощи и тази сутрин бяха много тежки. Снощи Кало плака пет часа без да можем да го успокоим с баша му. Заспива и започва да пищи. Носих го, пях, люлях, гушках, молих, плаках....няма резултат. Накрая заспа някак си. Сутринта беше много унил. Стигнахме до градината и точно да му обувам пантофите, ме погледна с насълзени очи и повърна   Cry Оставих го все пак, но после се обадих да питам как е. Нито беше повръщал, нито температура, играл, изял всичко на обяд.
Какво е това чудо не знам...

Надявам се добре да му дойде почивката събота и неделя и след това по-леко да тръгне.

# 220
  • Мнения: 2 159
здравейте и от нас Hug
ние за сега добре понасяме, не била плакала и всичко ядяла Rolling Eyes надявам се да е така Simple Smile
обаче в сряда тръгнахме в петък вече сме със сополи Twisted Evil там всички са сополиви, явно няма да сме изключение.
искам да питам как се борите със сополите Rolling Eyes ние много рядко сме имали хрема и не знам какво да правя. то  е нещо ужасно като водопад, сега само се буди и плаче, не може да диша.
чудя се ако започна с капки, ама нон стоп не можем да си капем, а те сополите май са постоянно явление в яслите Sad

# 221
  • София
  • Мнения: 928
Тъй като и Ники е в отбора на сополивите Rolling Eyes от вчера, започнах да му капя Випроцил и тази нощ спа спокойно. Ще видя как ще е до понеделник и дали да го пускам.
И аз съм чувала за тъй наречените "яслени сополи", но не мога да приема да ходи болен. Още повече, че хремата не е тъй безобидна болест, още повече при малки дечица като нашите Peace
nana77, дано детенце се поуспокои събота и неделя и в понеделник да отиде на ясла с усмивка Grinning

# 222
  • София
  • Мнения: 437
Със сополите май оправия няма, особено ако всички деца в групата на Ема са в такова сополиво състояние. Даже някъде съм срещала и израза "градински сополи".
Аз лично в групата на Венци досега не съм видяла сополиво дете. Но за всеки случай от днес започнах да давам един имунотисмулатор, за който много мислех дали да давам или не, защото Венци по принцип не ми боледува. Та сега ще видим дали ще има някакъв ефект и спасение от тези сополи.  Praynig

нана, а толкова добре стартирахте - дано бързо премине това състояние и детенце се успокои.
Цветелина, за да разбереш какво се случва с яслата детето ти първо трябва да тръгне, а ти трябва много да контактуваш с персонала, който я обгрижва.  Peace Много деца заспиват в градината самички, а вкъщи ги приспиват - не се безпокой предварително за тези неща.

# 223
  • Мнения: 3 718
И Алекс е сред сополанковците, а дори още не е тръгнал на ясла  smile3555 Дано се оправи до сряда, че иначе няма как да го пусна. Слагам му едни хомеопатични капки и витамини пие...дано се размине само с това.
heart , сподели отзиви от имуностимуланта ако започнеш да го даваш. И аз се замислям за нещо подобно въпреки, че и това не е безобидно.
Бързо оздравяване на всички дечица  Hug

# 224
  • Мнения: 7 821
Моля, да върнете и запазите добрия тон на темата!

Общи условия

Активация на акаунт