Спиране на кърма

  • 12 165
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А кой ти назначи лечението с този препарат - предполагам, алерголог или пулмолог? Хубаво е да се посъветваш и с пулмолог - особено предвид, че доскоро шеташе един изключително неприятен и ужасен вирус с изключително неприятна давеща суха кашлица, продължаваща повече от 4-5 седмици и неповлияваща се с нищо, нито със сиропи, нито с антибиотици и другите обичайни мерки, който си минава също така внезапно, както се е появил. Майка ми го изкара и още няколко души около нас, страшно изтощително беше, защото хората не можеха изобщо да спят нощем от кашлиците и това в продължение на седмици Confused
Аз също прегледах инфото за лекарството (по принцип винаги го правя) - листовките за пациентите обаче не разполагат с цялата информация за даденото лекарство и в повечето има стандартни предупреждения срещу употребата им при бременни и кърмачки (мога веднага да ти дам пример със съвсем обикновени и добре проучени лекарства като Нурофен примерно, на листовката на който пише че е противопоказан, докато в действителност е едно от безопасните за употреба лекарства и даже с по-добри свойства от парацетамола). Точно затова си има специализирани справочници за употребата на лекарства конкретно по време на кърмене и винаги е наложителна консултация с лекар. А предвид че повечето лекари рутинно не работят с кърмачки, особено пък в специализирани ситуации и смятат, че е излишно главоболие да го мислят сега как ще се отрази и на бебето, предпочитат да се презастраховат и да препоръчат веднага отбиване, независимо дали наистина е наложително. Затова за допълнителна сигурност в такива ситуации винаги е добре да се прави консултация поне с още един лекар и особено с лекар, който е наясно с кърменето, за да се знае дали има разминаване в мненията. В самата листовка също си пише, че само лекар може да определи противопоказанията за употреба на лекарството, т.е. всичко се преценява на момента и според случая. Оттам нататък вече решаваш сама как ще постъпиш - има майки, които не се чувстват комфортно да кърмят, докато приемат лекарства, дори когато знаят, че не представляват проблем.
Иначе ако се замислиш, по чиста логика ще видиш, че няма начин лекарството да е противопоказано при кърмене - в момента ако алергията е проблема, ти си с изключително остра и неприятна алергична реакция, при това от месец и продължаваш да кърмиш. Т.е. реакциите на твоето тяло не застрашават детето ти - никой досега не ти е препоръчал да спреш да кърмиш заради алергична раекция или защото тялото ти произвежда силно увеличено количество имуноглобулини. А когато започнеш тази терапия, ще приемаш алергена в по-малки дози от тези, които сега предизвикват остри реакции и постепенно ще ги увеличаваш, за да свикне организма ти да ги понася. А и доколкото разгледах, препаратът е насочен основно към алергии, които се проявяват при контакт (полени, акари, животински косми и т.н.), а не при поглъщане. Практически детето няма да има досег с тези неща - дори да приемем, че въобще нещо минава в кърмата (което е силно невероятно предвид естеството на препарата и начина на приложение), при него ще стигне през храносмилателния тракт, т.е. е много малко вероятно да предизвика какъвто и да е ефект (още повече, че вероятно детето въобще не е алергично към тези неща).
Изобщо трябва добре да се преценят нещата - предвид че при теб има такъв сериозен проблем с алергии, е още по-важно детето да се кърми, за да му осигуриш възможната защита поне през първите 6 месеца.
В добавка си мисля, че едва ли скоро ще пристъпиш към това лечение - в листовката изрично си пише, че към хипосенсибилизация се пристъпва чак след овладяване на проблема с други средства (противоалергични) и когато пациентът е закрепен, което определено не е случая при теб предвид острите оплаквания, които имаш. Така че е по-вероятно първо да изкараш поне 1-2 месеца на противоалергични, преди да стигнете до Сталорала - противоалергичните са ок при кърмене, поне повечето от тях, но все пак пиши пак какво са ти изписали, тъй като някои намаляват млякото и е хубаво да търдиш варианти, ако случайно ти изпишат такъв. Така че най-вероятно имаш още доста време за мислене и консултации Grinning

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз като отбивах изцеждах гърдите само малко-колкото да отмине напрежението

# 17
  • Мнения: 159
Момичета,и на мен ми трябва малко помощ-кърмя дъщеря си вече почти 19 месеца и съм влюбена в този процес...
Обаче се наложи да ми извадят един зъб,който е причинил парадонтоза,която пък без антибиотици няма да се излекува.Предстоят ми още доста процедури за лечение на зъбите и доста медикаменти,които ще трябва да приемам,упойки и т.н.За съжаление ще трябва да се откажа от кърменето,за сметка на риска да нося протези по-нататък  Close  Направо ми се реве,като знам колко ни е приятно и на двете... От опит знам,че гърдите ми се подуват,когато спра за малко (въпреки,че се кърмим само по 2,3 пъти дневно),а не съм сигурна как да спра кърмата.Изцеждането не ми е по вкуса.Зная,че имаше един сайт,в който се проверяваше съвместимостта на антибиотиците с кърменето,но надали упойките са....Дайте някоя идея  Peace

Общи условия

Активация на акаунт