Към майки с две деца - обувки втора употреба?

  • 5 022
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
И аз си ги пазя. Всичко пазя, голям съм плюшкин Embarassed
Скоро ще направя чистка на дрехи и обувки, само да разбера какво ще е бебето.
Смятам да ползвам запазените.
Нямаме деформирани.
За прохождането ще са нови.

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Малкия износваше обувките на кака си, за жалост вече не става- никак няма да му отиват розови, лачени и блестящи чепици  Mr. Green

За деформирането на обувките не съм съгласна- каква ще е тази походка, че да се деформират здрави, нови и качествени обувки за толкова кратко време? И втория собственик все пак няма да стъпва на желязо, а на обикновена мека кожа....

 Може и още как.Голямата ни дъщеря стъпва леко навътре с едното краче.на това ни обърна внимание ортопед,за мен не е толкова забележимо.
 Препоръча хубави и качествени обувки,по възможност сандалите да са затворени отзад колкото се може по-дълго и колкото и запазени да ни се струват обувките и малката да не ги носи след нея. PeaceАного от тях видимо нямат никакъв проблем и изглеждат съвсем нови и запазени.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 688
Ще ползвам обувките от баткото за Лъчезара Simple Smile

# 18
  • Мнения: 8 999
Носят, разбира се! Ако фортовете не са изкривени, няма опасност за походката.

# 19
  • Мнения: X
От баткото са ми останали доста почти нови/че дори и необувани изобщо/ обувки,маратонки и ботуши.Всички,които са били поужулени/нямали сме деформирани от ходене/ са заминали нанякъде вече/на други деца сме давали,но и съм изхвърляла/...така,че спокойно малкия  доизносва.Уточнявам,че е проходил с нови,купувани специално за него обувки.Проблем ми е обаче,че ми се разминават сезоните,а и малчо расте с по-голям крак......та май ще ми останат обувки и за третото.

# 20
  • Мнения: 1 447
И да искам няма да мога защото са момиче и момче,но ако бяха от един пол най вероятно щях да ги ползвам.
При тези цени на обувки,и съответно обувани много малко не виждам нищо лошо в това.

# 21
  • Мнения: 2 090
И аз си ги пазя. Всичко пазя, голям съм плюшкин Embarassed
Скоро ще направя чистка на дрехи и обувки, само да разбера какво ще е бебето.
Смятам да ползвам запазените.
Нямаме деформирани.
За прохождането ще са нови.
Така мисля и аз Peace

# 22
  • Мнения: 1 931
Синът ми е роден декември, дъщеря ми юли и за това е малко невъзможно, но си пазех ботушките, който си бяха в отлично състояние, но не мина номера. А баткото вече си износва обмувките до дупка и е невъзможно, вече не расте толкова бързо крачето както беше преди. И този сезон купуваме на него и на нея.
По принцип от едното ми дете на другото не виждам лошо да слагам.

# 23
  • Мнения: 3 695
Ползвам някои маратонки и обувки от племенника ми за дъщеря ми, когато са качествени и супер запазени.  Peace

# 24
  • Мнения: 4 292
Имам мого хубави обувки, маратонки и ботуши останали от синът ми. Тези, които са били по-износени отдавна съм ги изхвърлила, тях не ги пазя. Ако мога, ще ги ползвам и за второто ми дете, стига да не се разминат сезоните. И не говоря за обувки за прохождане, много ясно.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 24 467
Явно трябваше да уточня, но не се сетих - не става дума за обувки за прохождащо дете, а за маратонки и ботушки за след 2.5-3 годинки Peace Баш бебешките съм ги изхвърлила отдавна Simple Smile

Лично аз не предлагам носени от друг обувки и ботушки и за тази възраст /малкият е почти на 2 г. и половина вече/. Не само при прохождането, а и години след това децата оформят краката и походката си и се придържам към вече посочените мнения и информация от дадения линк, да не затруднявам тези процеси. Големият ми син си има своя походка, своя форма на крака, малкият- свои. След тази възраст пък обувките са износени достатъчно, за да ги изхвърля. Та в първия си отговор имах предвид определено не само обувки за прохождане.
Естествено е, че всеки както желае- то моите обувки от контейнера има кой да ги прибере, за минути ги няма, когато ги поставя там, до него. Лично аз обаче не предпочитам този вариант. За възрастен човек също не бих купила обувки втора употреба. Дрехите са нещо съвсем различно.

# 26
  • Мнения: 3 506
Ползвам ги, да. Обикновено не като основни, а като допълнителни обаче. Тоест купувам 1-2 чифта нови, които се ползват основно, а "наследството" - ако се налага, или от време на време за разнообразие.

# 27
  • Мнения: 5 391
Пазя ги и мисля да ги носи.
При положение, че съм купувала 2 чифта за един сезон на сина ми, е ясно колко са износени.

# 28
  • Мнения: 1 102
Точно вчера взех торбата със старите обувки и как да ги хвърлиш. Има едни страхотни кецове на Конверс, които е обул 5 пъти сигурно, гумени ботуши пак 5-6пъти обути и си ги прибрах, те са голям номер, а по-малките или ги продадох или подарих. Всеки сам си решава, малко и анатомията има дума, свекърва ми е полуплоскостъпа, мъжа ми също, малкия също.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ползвам ги, да. Обикновено не като основни, а като допълнителни обаче. Тоест купувам 1-2 чифта нови, които се ползват основно, а "наследството" - ако се налага, или от време на време за разнообразие.
И аз така. Малката си ходи основно с нови обувки, но понякога и обувам й някой запазен чифт от каката.

Общи условия

Активация на акаунт