плаче от всички иска само мама???

  • 2 640
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 674
При нас положението е същото.Не съм го смятала за проблем.И с баткото бяхме така и за известно време всичко отшумя.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 541
Ок маски - Благодаря за отговорите - само да поясня че и аз не бих си оставила детето на чужди хора Naughty ,но собствената ми майка - БАБА НА БЕБЕТО НЕ Я СМЯТАМ ЗА ЧУЖДА  ! исках само да я погледа докато уча за държавен изпит  Rolling Eyesно това е вече друга тема ...още веднъж БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ които ми писаха!  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 616
Нищо не прави. Купи си слинг и я води колкото се може по често с теб, колкото по-малко я натискаш да свикне с другите хора, толкова по-дълго време ще ви отнеме това. Между 10 и 18 месец бебетата разбират, че са с отделни същества от мама, до сега тя се е възприемала за едно с теб, както по време  на бременността, но извън корема ти и сега, когато разбира, че нещата са различни това я плаши. Ще премине! Но ако я оставяш по-рядко и по-за кратко при други хора тя ще разбере, че ти си там, въпреки, че си друг човек и че тя може винаги да разчита на теб и това че не сте вече едно в никакъв случай не е страшно и шокиращо. Ако си достатъчно търпелива и нейните протести не те притесняват, а напротив това ти бъде повод за повече ласки и гушкания, ти гарантирам, че всичко ще отшуми за месец-два.

# 18
  • Мнения: 9 814
Период, който преминава.
Моето дете също го мина на тази възраст, само дето плачеш неистово за баща си.
Сега е на вълна "мама" и макар и на 4 години вече има поведението на малко бебе Laughing

# 19
  • Мнения: 4 784
Въпреки че много е свикнал с баба си и синът ми мина през един такъв период. Бях настоятелна в оставянето обаче. Не ни отне много време. Всеки ден по малко и така отново свикна с баба си и въобще не ме търси.

# 20
  • Мнения: 2 803
Както са писали по-горе това е период. И ние бяхме така. Неможеш да се изкъпеш, да си оправиш тоалета и т.н.
Не иска при нико само мама, но вече този период отмина.
И при мене беше така. Този период отминава.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 541
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 666
Това е период, който бързо отминава. Започни да я оставяш на родителите ти, като все повече удължаваш времето на престоя. Така ще свикне и с тях. И ще разбере, че мама като излезе, не изчезва завинаги, а пак се появява.

 Peace

# 23
  • Мнения: 1 967
когато видях заглавието на темата ти бях сигурна че детето ти е около годинката  Peace това е период, през който минава всяко или почти всяко дете на тази възраст, продължава няколко месеца и отминава, спокойно   bouquet  гушкай си детенцето и го успокоявай,  говори му че винаги се връщаш, за да е сигурно в теб и това бързо ще отмине  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 7 191
Мдааа, дъщеря ми е на 2 години и явно е в друг период - понеже днес е леко болничка, останах да я гледам, но тотално ми стопи лагерите, защото повече от час врещеше "тати, тати, къде е тати, гушни ме тати, погали ме тати"  Grinning
(обаче днес не ми беше весело).

# 25
  • Мнения: 304
аз си мислех,че само при нас,но явно е проблем за доста дечица засега не смея да я оставям за по дълго време

# 26
  • Мнения: 388
Това е период, който бързо отминава. Започни да я оставяш на родителите ти, като все повече удължаваш времето на престоя. Така ще свикне и с тях. И ще разбере, че мама като излезе, не изчезва завинаги, а пак се появява.

и при нас беше така, но аз я оставях често за по един, два часа, като бабите идваха у дома, а аз излизах. Свикна бързо.

# 27
  • Мнения: 1 165
здравейте мамчета !
надявам се и този път да открия решение тук  Hugда ми дадете идея какво да правя!
ето и проблема ми ... моето момиченце плаче и не иска да заспи и да седи при друг освен при мен - немога да отида никъде без нея - родителите ми могат да я гледат не повече от час защото тя започва да плаче неудържимо и да иска МАМА (на 11 месеца е )какво ще правя не знам  Tired
МОЛЯ ВИ за съвет час по скоро !
БЛАГОДАРЯ!  bouquet  bouquet  bouquet
Нормално е. Децата са изключително привързани към майката.
Аз съм забелязала ,че и досега като се ударя примерно първата дума,която казвам е "Ох,мамо".

# 28
  • Мнения: 1 103
И мойте деца са много привързани към мен.Сама съм ги гледала -майка ми е на работа ,а свекито е в друг град и не могат да помагат.Всяка вечер заспиваме с малката заедно хванати за ръчичка .Скоро започнахме да ходим на ясла и нещата се нормализираха .

Общи условия

Активация на акаунт