Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - 5 тема

  • 67 463
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 8 939
Има ли някой впечатление кои климатици са с по - безшумни външни тела - Дайкин или Мицубиши?
Зависи, за кои модели на Мицубиши и Дайкин питаш?

# 61
  • Мнения: 127
ясно, ще проверя

# 62
  • София
  • Мнения: 549
Здравейте, предстои ни да си купим климатик за хола - 21кв. (57куб). Четох много тази тема и до голяма степен ми помогнахте да сведа избора на климатик до минимум, а и да знам кои параметри и марки да гледам, за което ви благодаря. Но все пак имам въпрос и ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите Praynig. B избора ми на климатик кое е по-важно - разхода на енергия или коефициента СОР ?
Бюджета ни е до около 1400 лв. (мах. 1500). Спряла съм се на следните модели:
HITACHI - RAS/RAC - E14H2
                RAS/RAC - 14EH1

PANASONIC - E12GKE
                      E12HKE
                      E12DKE Delux
Какво ще кажете за тях и кой ще ми препоръчате??? Двоумя се и между 2 фирми за климатици, но как да ви питам без да стане реклама? newsm78

# 63
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
bubalina - ако си с добра дограма, външна изолация и не си със северно изложение, смело можеш да си купиш Panasonic E09 HKE-3. за 1300лв.
Ako все пак сте решили да е 12-ка, то тогава си вземете Panasonic E12 HKE. за 1500лв.
Много внимавай, да пише точно HKE на модела, което означава че е от 2008г.
1. PANASONIC - E12GKE - това е модел от 2007г. Техномаркет си чисти складовете.
2. PANASONIC - E12DKE - това пък е модел от 2006г. Най-кофти модел е, с лоша партида, влязла в БГ. Още по-гадна чистка.

Освен това, малайзийските Панасоници са с 5г. гаранция на компресора.

Колкото до Хитачи-тата... По-слаби са от към отоплителна мощност. Тези 14-ки на практика са си чисти 12-ки.
За сравнение:
12ка Панасоник е с 4.8кВт отоплителна мощност по номинал
14ка Хитачи е с 4.2кВт отоплителна мощност по номинал.

Разликата в 2те Хитачи-та е в произхода. Модел 14ЕН1 се води Made in Japan, но аз сертификат за произход така и не видях.

# 64
  • Мнения: 262
Здравейте , имам и аз едно питане към по-вещите.

Наши приятели свалят старите си климатици , казват че им били "малки" и ще си взимат нови , по-мощни.

Та сега се чудим дали да вземем един от техните : LG - моделът е LS-P0960CL , произведен в Корея (поне така пише на него) , 8500 BTU/h (това предполагам значи че е 9-кя   Rolling Eyes )

Проблемът ми е , че не намирам никаква информация за този климатик в И-нет , намерих само ръководтсва за употреба на различни езици , а ми се иска да съм по-наясно какво ще си вкарам в къщата и колко ще ми харчи  Wink

На стикера му пише на италиански , цитирам : "potenza absorbita - 900 W"  и "corrente absorbita - 3.9A"

Стаята , в която евентуално ще го слагаме е югоизточна , средна , отоплява се отвсякъде , тухла , терасата ще се остъкли в най-скоро време , 44 куб.м

Според вас дали си струва да вземем LG-то или просто да си купим нов.

Благодаря предварително   bouquet

# 65
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
LG, особено моделите от 2007 и 2008 си струват и то доста  Grinning

Виж, климатик 2ра употреба не бих препоръчала.
Също рових в нет-а за инфо за посочения от теб модел, но и аз не намерих.
Поне някакви техн. параметри да има, та да се видят възможностите му....

http://bg.lge.com/proddivergent.do?categoryId=0901&modelCate … =&parentId=09

# 66
  • Мнения: 262
Странното е , че никъде няма инфо за него , даже на сайта на LG.

В ръководството за употреба също не пише техн. му характеристики.

Дали е възможно да е менте  Thinking

# 67
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дали е възможно да е менте  Thinking

не мисля...
По-скоро е много стар модел...

# 68
  • София
  • Мнения: 8 939
Това potenza absorbita, най-вероятно означава, че харчи 0,9КВ ток, но колко КВ отдава не се знае? Явно е доста стар модел, което означава, че няма да има читава потдръжка, не се знае колко е работил и колко още ще изкара. Лично аз не мисля, че си струва да го взимате, дори и без пари.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
А на колко от вас почнаха да им смърдят климатиците? На 2-3-4 година някъде. От месец се борим със смрадта. Почти постигнахме успех, да видим дали ще е траен ooooh!

Да, на третата година се появи ужасна миризма на застояло. Как се борите? Чувала съм за спрейове, но незнам дали това е начина? newsm78
Да, със спрей. И основно почистване на климатика, за което платихме 60лв. Спрея струва 10лв. Обаче не се пръска просто ей така, трябва да се отвори климатика и да се пръска по... едно като решетки изглежда.
А за филтъра - няма значение колко често го чистим. Заради децата сме го чистили на всеки две седмици, измивам, изсушавам и пак на третата година нещото засмърдя.

# 70
  • Сливен
  • Мнения: 295
Здравейте, искам да ти питам за помещение всекидневна 20 кв.м, тухла без изолация, с алуминиева дограма, западно изложение, вътрешен апартамент, но около нас не се отоплява, освен отгоре, на 5 етаж сме от общо 8. само едната стена с прозорците е външна, 2.70 височина daikin FTX/RX35GV достатъчен ли е и заслужава ли си парите. Възможност до 1500 лв, просто това имаха налично и то е Белгийско производство, а имаше и едно хитачи на по малка цена, и беше уж Японско, така пишеше на самия климатик, но самия продавач изрази съмнение. Очаквам вашите предложения

# 71
  • Мнения: 2 803

2. PANASONIC - E12DKE - това пък е модел от 2006г. Най-кофти модел е, с лоша партида, влязла в БГ. Още по-гадна чистка.


Шани, много се притесних, на детето е такъв климатика, може ли малко по-подробно. Какво да очаквам, че и профилактика не съм му направила?

# 72
  • Мнения: 212
Какво рискувам ако си купя климатик "Осака" или друга подобна "куча" марка. Ще се развали бързо, няма да топли, ще замръзва, ще трака и вибрира или какво още... Моля запознатите с тези "кучи" марки да ми кажат.

# 73
  • Мнения: 1 925
Какво рискувам ако си купя климатик "Осака" или друга подобна "куча" марка. Ще се развали бързо, няма да топли, ще замръзва, ще трака и вибрира или какво още... Моля запознатите с тези "кучи" марки да ми кажат.
Ами ти сам си си отговорил на въпроса - Ще се развали бързо, няма да топли ( или поне в големите студове ), ще замръзва ( почти 100% е сигурно ), ще трака ( това също е сигурно ) и вибрира  Peace

# 74
  • Мнения: 212
Ами ти сам си си отговорил на въпроса - Ще се развали бързо, няма да топли ( или поне в големите студове ), ще замръзва ( почти 100% е сигурно ), ще трака ( това също е сигурно ) и вибрира  Peace

Ами другите климатици не ги ли правят тия работи. И щом е толкова зле положението с тази климатици "Осака" защо като вървя из града поне 80 % от климатиците по блоковете са "Осака". Ако бяха толкова зле досега фирмата да беше фалирала и хората да бяха ги изхвърлили тези климатици. А те не само че не фалират ами дори нямат свободни бригади за монтаж на "Осака" за близките 2 месеца... Що така става... Гадни климатици пък хората ще се избият за тях... Това нещо парадоксално ми звучи...

Общи условия

Активация на акаунт