Преди 2 часа вдигна температура

  • 3 533
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 910
37.7 не е температура. Crazy
Децата вечер естествено я вдигат.
Под 38.5 въобще и не си помислям да дам лекарство. Остави тялото на детето да се бори. Ако е налице проблем това е по-добрата услуга, която можеш да направиш. Просто следи за повишаване. Също си купи един добър, ушен термометър - да не се чудиш дали си измерила правилно.
Да не си го пооблекла в повечко от страх, че ще му е студено в това време?

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Давам лекарство на температура по-висока от 38 градуса.
Днес заведи детето на преглед Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Как е детенцето  днес, водихте ли го на лекар?

А за Т аз също слагам кърпи с вода и оцет.Ако е над 38.5 го слагам в коритото и го обливам с хладка вода.Лекарства давам над 38.5 градуса.

# 18
  • Мнения: 1 596
Благодаря,
там е работата,че реално не можем да измерим температурата,защото само като усети студения термометър почва зверски да плаче.И за секунди се измерва до 37.8 Confusedкоето значи че е повече,но....не става.
Тази сутрин пак имаше и повиках лекарката на домашно посещение,но ще дойде след сутрешната си смяна.Каза да му дам Канпол.Ако пак вдигне.

# 19
  • Мнения: 3 695
По съвет на нашия педиатър, хомеопата ни и след много четене, температура под 38,5 не се сваля, не се дава температуропонижаващо! Тази температура помага на организма да се пребори с проблема и организма в същото време си изработва защитна реакция! С даването на температуропонижаващо лекарство този процес се стопира, не се изгражда никакъв имунитет и при следващ проблем тялото започва да разчита, че ще му помогнеш с лекарства и се влиза в омагьосан кръг.
Когато температурата е по-висока или се включат и други симптоми, тогава вече се реагира по някакъв начин, най-добре с хомеопатично лекарство.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 062
Всички съветвате, да не се дава температуропонижаващо. По-принцип е така, но ако детето се чувства добре. Аз пък не бих си гледала детето да страда и нищо да не правя. Ако детето е видимо жизнено, ок, но ако е сънливо, кисело, отпаднало, не бих го оставила така.
П.П. Купи термометър за ушенцето, измерването там става много бързо и децата обикновено не се противят. Важно е да знаеш, каква Т поддържа детето ти.

# 21
  • Мнения: 1 596
Да,
благодаря ти.
Аз също много се притеснявам от температури,защото много съм изчела темите за гърчовете и ме е страх да не получи.Все пак е малко дете.
Но още чакам лекар,сега няма температура,но изцяло отказва да яде SadСамо пие.

# 22
  • Мнения: 257
Дано бързо се оправите

# 23
  • Мнения: 1 596
Благодаря много.
Беше лекарката,изписа оксилококцинум и едно друго хомеопатично за гърло.Каза че е леко зачервено.Нищо му няма на гърдите,но ако вдигнел над 39 градуса да даваме Аугментин Confused
Какво да се прави.
Днес цял ден не е вдигал темп.,но вечерно време се вдига та ще видим.
Стискайте палци да минем без антибиотик,че като беше на 11 месеца пи Confused
 Praynig

# 24
  • Мнения: 1 062
Е, на какво основание този Аугментин? След като не вижда проблем, защо го е изписала? Щом му няма нищо на детето, най-вероятно е да са зъбки. Отказа от храна също ми говори за това. Не се притеснявай, че не яде, няма да му стане нищо за ден, два. Давай му мляко и вода. Ако предлагаш сокчета, също. Заради Т е добре да пие много течности. Предлагай му нещата, които обича, но не го насилвай. И не се притеснявай за яденето. Според мен, ако и довечера продължи да вдига Т, утре го заведи при друг педиатър, но не давай антибиотик, без никаква причина. Да се изписва антибиотик, само заради Т е меко казано безотговорно. Леко зачервено гърло не е причина за това. А ако всичко идва от зъбките, червено гърло е напълно възможно. Като се замисля, предписва му хомеопатично, а веднага след това антибиотик.  Shocked

# 25
  • Мнения: 4 784
Аз също бих те посъветвала да не давате лекарства против температурата, поне докато не надвиши 38 градуса. А дано и въобще да не вдигне повече! А за антибиотика не ми се коментира.
Синът ми също не ми позволява да му меря температурата с живачния термометър, а на дигиталния му нямам много вяра. Та най-добре му я измервам като заспи. Тогава го издебвам и мушвам термометъра под мишничката.
Бързо възстановяване Ви желая.

# 26
  • Мнения: 1 910
Аз също много се притеснявам от температури,защото много съм изчела темите за гърчовете и ме е страх да не получи.Все пак е малко дете.
Явно четеш, това което искаш да четеш. Simple Smile Не забравяй, че има и такива хора, които преувеличават или спестяват някои важни моменти.
Спокойно. Гърч не се получава току-така. Просто не го навличай, когато е с температура. Боди и една тъничка завивка при 22 градуса в стаята.
А педиатърката ти не е никакъв професионалист. Редно е да ти обясни за температурата, какво да правиш и за какво да следиш. Не да дава антибиотик, за да се презастрахова или да ти угоди.
Пак ти казвам - купи си ушен термометър. Мери за 3 секунди. Парите ще ти се върнат, защото спестява доста напрежение. Тогава ще си и по-уверена да не тъпчиш детето излишно с химикали. 

...и да се похваиш утре, че всичко си е ок.  Grinning

Като се замисля, предписва му хомеопатично, а веднага след това антибиотик.  Shocked
Ами има две възможности - или не е достатъчно образована по въпроса с антибиотиците. Или (според мен) гледа да си няма разправии с пациентите. Защото много хора, ако не им дадат шепа лекарства мислят, че не са им обърнали внимание. Което не я прави по-добър лекар.  Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 44 120
Не се дава ако няма.
Всъщност не се дава нищо под 38 градуса.

Най-вероятно утре ще се разбере...моя син така боледува - 1 ден само Т и на втория вече и разни други екстри се почват, а Т поспада Wink
Не се шашкай, само през ноща проверявай, чат-пат да не дигне много.
Ако трябва - буди и давай лекарства.
И гледай реве не реве да мериш добре- Ако не можеш под мишницата - в дупето по-бързо става.Или си вземи някой бърз термометър.


Относно гърча - децата, които са предразположени към такива могат да направят и при 37,2, не им трябват високи стойности...така че - не го мисли.
И бързо оздравяване.


А за Антибиотика - така както го описваш - много се съмнявам да се наложи....

# 28
  • Мнения: 666
И моя син снощи вдигна внезапно 39 градуса, педи каза да даваме антибиотик аз разбира се не дадох. Дадох му само Нурофен и днес всичко е ок и няма температура повече. Ние обаче се лекуваме с хомеопатия и след консултация с нашия хомеопат снощи и една доза от лекарството, която тя ни даде проблема е овладян. В момента има много вируси и какви ли не бацили, така че не е необичайно, че и твоето детенце е прихванало нещо.

# 29
  • Мнения: 1 596
Момичета много ви благодаря,много сте мили.
За сега Т е 37.2.Ръцете му са ледени,а челото малко повече от топло.Отказва да се храни,пие само сок разреден с вода-И хапна само следобед любимата каша.Сега нищо не желаеше да вечеря и му направих мляко,но изпи само 120гр Confused
С мъжът ми си мислим.....Той явно има по-добра интуиция от моята и казва,че тази педи не е добра и да го водим при един друг частен,ако утре няма подобрение.Мислим,че може и да са зъби.
Но повярвайте ми,детето има толкова много зъби и кътници даже,само още кучешки няма,до сега никога не е вдигал Т от зъби.И не сме имали проблем с никненето им,а сега.Възможно ли е за първи път да има реакця?
Дано да е това.
Благодаря за подкрепата и пак ще ви пиша Praynig Hug

И да ви питам...майките от София,знаете ли някой частен добър педиатър,да го заведем при него?

Общи условия

Активация на акаунт