Каква спалня да си взема - по поръчка или готова?

  • 3 391
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
По поръчка разбира се, но се чака. Нашата е от ПДЧ и включва легло+механизъм с ракла, нощни шкафчета, 4-крилен гардероб с плъзгащи врати до тавана и скрин ни излезе малко над 2000лв, не помня точната сума. Матракът ще е отделно и за него съм приготвила около хилядарка.

# 16
  • Мнения: 8 999
В повечето големи мебелни къщи се предлагат български мебели, които, естествено, ги няма на склад. Правиш поръчка и след месец си обзаведен. Винаги ти дават варианти за цвят, материеал, модел. И може да добавяш или махаш елементи.
Готови мебели на склад има май само в магазини с вносни стоки. Но пък и там не винаги има в наличност и се налага пак да чакаш и пак е около месец.
Когато поръчвахме леглата на децата, ходихме навсякъде, но не намерихме точно това, което си бях наумила като модел. Питах за поръчкови, но ме изненадаха с невероятна цена /сякаш нямаше да са от обикновено ПДЧ, а от екзотично и рядко дърво!/. Най накрая, в мебелна къща Лабиринт намерих нещо, което горе-долу ме устройваше. Попитах и ми отговориха, че моделът търпи промяна, без това да влияе на цената. Нарисувах им идеята си, като за база взех наличното легло в магазина и стана  хем по поръчка, хем с цената на конфекция. Мебелната фирма-производител беше някаква русенска /не й помня името/, но съм страшно доволна. Всичко стана в уречения срок, а дори след едно местене /и разглобяване/, леглата не са мръднали.

# 17
  • Мнения: 936
Благодаря ви за отговорите. Заинтригува ме тази фирма Валиани.
Това което искаме е пдч, леглото да е с механизъм, скрин, нощни шкафчета и гардероб. Както и повечето сте описали. Засега сме се спрели на модел на Мебел дизайн, има и ракла зад леглото. Казаха, 4е модела търпи промни в размерите. Има и избор от цветове. И ще се поберем в рамките на отделените пари.

# 18
  • Мнения: 4 965
Само да споделя. Напоследък аз лично съм много доволна от полските мебели - повечето мебелни къщи предлагат техни неща по каталог и после ти ги доставят до 2-3 седмици.
Лошото е, че определени модели са цветово ограничени, но за по-дълъг срок ги правят и с цвят на клиента.
Качеството е доста по-добро и кантовете не се отцепват на 3-тото ползване. Peace

# 19
  • Мнения: 2 803
Още един глас за полските мебели.  PeaceВ хола си сложих и ми харесват като изработка и механизми.

# 20
  • Мнения: 4 300
Зависи от много неща. Например, дали е ПДЧ или масив (масивът, не знам защо, но е по-евтин),
Кой масив е по евтин newsm78 Аз се утрепах да търся масив или поне естествен фурнир и не видях да е по евтин, напротив.

# 21
  • Мнения: 2 388
По-добре е по поръчка, но според мен няма да ти стигне посочената от теб сума.
Ние взехме преди три години - готова.
Полска е, не съм доволна от качеството определено.

# 22
  • Мнения: 625
Още един глас за полските мебели.Спалня,хол,коридор....само от гардероба малко съм разочарована,но то беше голямо блъскане от страна на дечко Whistlingи 5000 да струва нямаше да издържи Crazy

# 23
  • варна
  • Мнения: 564
Моята е готова кожена и гардеробите ми са готови-череша/дърво/и съм много доволна.Отидох дадох парите и си я взех.Но реших да си правя по поръчка детска стая-избрах мадел,чертахме ,смятахме и стаята ми излезна 5000,дадох парите-монтираха ми я след месец и от там почнаха ядовете ми.Това не е както исках,това не е такова,онова майстора мислел че ще е по-добре,ама не ме е предопредил и така.

Общи условия

Активация на акаунт