ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 3

  • 56 797
  • 622
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 108
И при мен установиха този проблем. Пия вече трети месец Сиофор от 850мг. три пъти на ден по половинка. Какви изследвания трябва да направя, за да видя дали има резултат от лечението.
Иначе изобщо не съм отслабнала, но и не съм с наднормено тегло.

# 541
  • Мнения: 4 700
Vrabcho, не zнам дали 3 месеца лечение са достатъчни. Тук нека се включат другите момичета. Но zа да раzбереШ дали има ефект трябва да си направиШ обременяване с глюкоzа, при което се иzследва инслулин и глюкоzа. На теб как ти установиха реzистентността?

# 542
  • Мнения: 108
С теста за обременяване с глюкоза ми остановиха проблема. Дори се оказа, че е преддиабетно състояние, тъй като и захарта ми беше над норма на 60 и 120 минута. Ето ми резултатите от първия тест с обременяване с глюкоза.

Глюкоза-0 мин.    5,82 /реф.3,8-6,1/
Глюкоза-60 мин.   11   /реф. < от 8,9/
Глюкоза-120 мин.   9,23 /реф. < от 7,8/

Серумен инсулин-0 мин.    10,61 /реф.3-25/
Серумен инсулин-60 мин.   67,62 /реф.3-25/
Серумен инсулин-120 мин.  87,39 /реф.3-25/

В годините си останахме с неизяснен стерилитет. Искрено се надявам това да е само проблема при нас. А този хормон  (SHBG) не съм го изследвала никога. От хормоналните ми изследвания ЛХ е близо до горна граница, тестостеронът е в норми, но пък ДХЕА е много нисък - под референтните стойности. При последното ми инвитро ми казаха, че съм с лоши яйцеклетки, а аз все още нямам и 30 години. Доста четох, че този проблем влошава качеството им. Надявам се да е така. Моля потвърдете, че ми се иска да го чуя и от други.

# 543
  • Мнения: 763
Vrabcho аз напълно потвърждавам твоите опасения  Peace Определено инс.резистентност влияе зле на качеството на яйцеклетките, най-вече защото  повишеният инсулин размества важните репродуктивни хормони. Виждам, че ЛХ-то ти е било на горната граница, моето беше 3 пъти по-високо от нормалното. Поради тази причина не можеше и да става въпрос за спонтанна овулация, пък да не говорим за качествени яйцеклетки. Метформина влияе положително върху този проблем. При мен само три месеца след прием на сиофор и НВД, ЛХ влезна в норма. Е, спонтанна овулация пак нямах, но се видя, че нещата вървят нанякъде.
По твоя въпрос - три месеца са достатъчни, за да си пуснеш контролни изследвания. Но ако не си спазвала необходимата диета, едва ли стойностите ти ще се различават особено. Иначе Миле правилно ти е казала, какви изследвания трябва да си пуснеш.

# 544
  • Мнения: 4 700
Vrabcho , аz съм чувала, че качеството на яйцеклетките се влияе от инсулина и е напълно въzможно при теб тоzи проблем да иzчеzне Щом вкараШ инсулина в норма. ЛХ съЩо би трябвало да се оправи. Абе всички хормони са върzани, един като не е наред и другите иzлиzат от норма. Та ходи и търси къде е проблемът.  newsm78  Важното е, че при теб той е открит и е наzначена терапия.

Докато пиШа и Доди ме иzпреварила.  Laughing

# 545
  • Мнения: 108
Благодаря ви за отговорите! Поуспокоихте ме.
А този хормон  (SHBG) на кой ден от цикъла се изследва и трябва ли да е на гладно? Защото мисля и него да изследвам?
А знаете ли дали инс. резистентност оказва влияние и на ФСХ и ДХЕА освен на ЛХ? Изобщо освен на ЛХ, на кои други хормони влияе инс.рез.?

# 546
  • Мнения: 4 700
Ами на мен ми го иzследват, когато падне. не са ми каzали да има zначение. И никога не е било на гладно. На ФСХ не би трбявало да окаzва влияние, но на ДХЕА може.

# 547
  • Мнения: 18
Здравейте отново момичета Simple Smile. Мина ми прегледа при Тодорова. От десетина дни пия метформин 3 х половин таблетка от 500мг. От начало получавах силни болки в корема след приема на лекарството, сега това отшумя, но непрекъснато ми се повдига (леко, но все пак е доста неприятно). Имала ли е някоя от вас този проблем и дали ще отшуми.
Освен метформин Тодорова ми изписа и Лимфомоизот - за хашимотото. На листовката, обаче пише всякакви други неща, но не и че е за хашимото. Ако някой го е пил ще съм благодарна ако сподели.

Лек ден на всички!

# 548
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Vrabcho, на мен лично ми се струва малка подобна дозировка на Сиофора. Аз бях с много по-леко изразена форма на ИР и пиех 3х1 таблетка дневно (850мг), само първите седмици ми препоръчаха да пия по 1/2 за да свикне организма ми със страничните ефекти.
correl, аз бях с подобни симптоми от Метфогамма-та, за 3-те месеца прием не отшумяха, но аз им свикнах Wink.

# 549
  • Мнения: 108
Може би си права за дозировката. Посетих трима ендокринолози и тримата ми изписаха различни дозировки:

1. 3х1/2 от 500мг.
2. 3х1/2 от 850мг.
3. 2х1 от 1000мг.

Аз реших да пия 3х1/2 от 850мг., но може би трябва да предприема вариант 3.

# 550
  • Мнения: 2 111
correl,и на мен д-р Тодорова ми изписа метформин 3х1/2т. от 500мг за 5 дни и после 3х1т.
Определено не е приятно усещането в стомаха,мисля че посвикнах вече след 2 месеца прием,понякога в устата имам усещане,че съм яла нещо много гадно  SickС гаденето свикнах,но не е всеки ден.
Пия и капките лимфомиозот за Хашимото-съдържат л-тироксин,не се притеснявай за това какво пише в листовката.
Ето и темата за Хашимото,можеш да пишеш ако имаш някакви въпроси
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370998.msg10108542#msg10108542

# 551
  • Мнения: 253
Може би си права за дозировката. Посетих трима ендокринолози и тримата ми изписаха различни дозировки:

1. 3х1/2 от 500мг.
2. 3х1/2 от 850мг.
3. 2х1 от 1000мг.

Аз реших да пия 3х1/2 от 850мг., но може би трябва да предприема вариант 3.



На мен ми беше завишен само инсулина и също като KayRenn пиех 3 пъти по 1 табл. от 850мг Сиофор, но почнах да въвеждам лекарството постепенно за привикване. Сега не помня точно но примерно 1 седмица взимах сутри и вечер по половин, после , една седмица да кажем три пъти по половин, после лека полека започнах да взимам 3 пъти по 1. Май така беше, но при всеки случай постепенно въвеждане, за да привикне организма по-лесно.

# 552
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мисля, че  метформина се пие 3х850 при инс резистентност  .Така ми е назначаван и досега от всичките лекари, до които съм се допитвала .Ниските дози са само в началото докато организма ни се запознава с този хап Laughing.От това лекарство не само ми се гадеше , ами и си повръщах редовно  няколко месеца, н о аз го комбинирах с бромокриптин и може от това да е било толкова изявено .Иначе се появи овулация и цикъла ми стана редовен  като свалих инсулина в норма  Peace

Лимфомоизот и на мен ми е изписван , ама да пази щитовидната жлеза, а да я  лекува пиех еутирокс.

Хормоона ДХЕА също ми беше завишен и единствено гинеколога му обърна внимание ,като потърси бледолилави стрии по корема и кръста ,каквито намери при мен и каза че това говори за проблем с панкреаса и надбъбречната жлеза.Поиска още изследвания,ама вече бях бременна и ги отложих за бъдещето .

# 553
  • Мнения: 231
Хм, интересно. И аз имам бледо червени стрии по корема. И ми се появиха наскоро. Може би месеци след раждането. През бременността не образувах нито една стрия. След като родих съвсем малко по корема. Но от тогава все още са червени и сякаш стават повече. Забелязах, че имам и по кръста отзад. Твърде вероятно е да имам проблем с надбъбречните жлези или с панкреаса. Но може и да се дължи и на напълняването. Откакто родих качвам на месец по килце...

Врабчо, относно SHBG това е гликопротеин, който се произвежда от черния дроб и се свързва с половите хормони. Вероятно се измерва с обикновена кръвна проба сутрин на гладно. Не знам дали има значение на кой ден от цикъла се прави. Но при положение, че имаш установена инсулинова резистентност, мисля че да се изследва SHBG е излишно. Предполага се, че е в норма или е долнограничен. Но най-добре лекарите знаят какво точно да изследват. Успех!   bouquet

# 554
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Озадачихте ме с SHBG-то.Моят беше доста завишен,въпреки че съм с много висок Инсулин newsm78

Общи условия

Активация на акаунт