Колко време след секциото изпитвахте пронизващи болки?

  • 7 590
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 112
пронизващи болки и трудно ставане от леглото 1 месец
други болки по-леки 3-4 месец
до 7 месец все още усещах операцията

бързо възстановяване     bouquet

И аз така. Но самото място на операцията дъъълго време ще ти стои като изтръпнало и като го докоснеш -сякаш не е твое Confused

Но се опитвай да не вървиш приведена, уж за да не се  допуснат сраствания...и да не носиш тежко. Даже рехабилитаторът ни беше казал:"По-тежко от едно бебе да не носите!"  Mr. Green

Бързо възстановяване  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 605
случвало ми се е и месец след секциото и то при натоварване-ходене брързо или вкъщи покрай детето. Иначе още от първия ден след секциото си бях на крака

# 32
  • Мнения: 219
Моите болки бяха ниско в корема както при цикъл обясниха ми,че това се дължи на свиването на матката тя се уголемява през бременността и след раждането докато си върне предишния размер боли доста особено при кърмене на бебето. Хубаво е да споделиш с лекар,за да се успокоиш полага ти се безплатен преглед след раждането при лекаря водил бременността. Живо и здраво да ти е бебчето  bouquet

# 33
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Не съм изпитвала пронизващи болки и не съм ходила нито леко, нито силно приведена.
Щом казвате, че е нормално, дано е така.
Бързо възстановяване! Hug

И аз така. И при по-сериозно натоварване не чувствах болка.Дано бързо се възстановиш  bouquet

# 34
  • Мнения: 9 490
Аз 20 дни не можех да стоя права повече от 5мин.

# 35
  • Мнения: 4 555
Болки имах само първите няколко часа, след като ме пусна упойката и не ми дадоха обезболяващо.
По време на кърмене първите дни усещах много слаби менструални болки.
На седмия ден вече излизах с бебето на разходка и го носех с слинга два часа.

Най-добре се консултирай с доктор. Дори и всичко да е наред, не е зле да провериш дали няма нещо. Успех и дано скоро спрат болките!

# 36
  • Мнения: 451
това е от матката,до 10 ден ще си пушка Hug Peace
Освен това сега докато се нагласят разбърканвите ти вътрешности #Crazy Аз и двете ги раждах секцио и доста си ме болеше 10 дена и ме дърпаше над операцията!

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Мен пък доста дълго време си ме боля.3 седмици след операцията още си ходех леко приведена.

# 38
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мен не ме е боляло особено. След 7-мия ден, тоест след изписването ми от болницата, се възстанових. Най-много ме болеше в първите два дни след операциите.

# 39
  • Мнения: 4 965
... Освен това сега докато се нагласят разбърканвите ти вътрешности #Crazy ...

Разбъркани? Каво имаш предвид?

# 40
  • Мнения: 2 197
Консултирай се с лекар.
Не съм изпитвала болки след първия ден, когато придвижването ми беше болезнено, но пък за сметка на това не спрях цял ден (така ми каза кинезитерапевтката, която ни раздвижваше). След това не ме е боляло или е било толкова слабо,че не съм обърнала внимание.

# 41
  • Мнения: 593
Аз съм 7ми ден след секцио и все още изпитвам постоянно пронизващи болки от двете страни, сякаш на яйчниците - предполагам, че това е свиването на матката. Тук във форума чета, че много майки са се възстановили много бързо, за седмица някъде. Означава ли това, че не изпитвахте никаква болка? Все още ли ходехте леко приведени? Притеснявам се да не би нещо при мен да не е наред.
Благодаря ви предварително.
Усещах ги около един месец след раждането. Доста болеше, но ми казаха че когато е второ раждане боли повече.

# 42
  • Мнения: 290
Най-силни болки имах втория ден, когато ни караха да се разхождаме. На третия бях по-добре, макар да ставах и сядах трудно и ходех приведена.
На четвъртия ден ми донесоха бебка и някак си покрай грижите за нея позабравих за себе си и сякаш отведнъж започнах да ходя изправена и да ставам и сядам бързо. До 10-ти ден си имах болки ,но не силни, по -скоро беше като придърпване. Болезнено ми беше като ходя и до WC. Вече съм почти два месеца след операцията и отвреме, навреме имам някакви острички, тънки болки. Не са отшумели съвсем.

# 43
  • Мнения: 451
... Освен това сега докато се нагласят разбърканвите ти вътрешности #Crazy ...

Разбъркани? Каво имаш предвид?

Ами докато си била бременна всеки орган си е намерил място - където намери и сега си се наместват Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 1 262
Мисля, че "пронизването" (както го описваш) е именно от наместването на органите ни, свиването на матката и разтоварването на костната система след бремеността.
При мен болка имаше само 5-6 часа след първото радвижване (при мен стана 30 часа след операцията), и после нито помен... Болките бяха поносими, нищо общо със страшните истории, които бях чувала.
Ходенето приведена напред е по-скоро реакция на страха ти, че ще те заболи. Изправи се спокойно, вече е минало достатъчно време  Hug

Общи условия

Активация на акаунт