Вие ли сте най-успелите от вашия випуск?

  • 13 473
  • 261
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 24 467
Джуди, стига с тези дрехи бе. ...
Че аз сега за пръв път ги обсъждам сега, преди писах за неправилно съставеното уравнение:
успял = материално наваксал.  Laughing А, даже не ги и обсъждам май, като се зачета.  Laughing
Ох, що като се замисля за модни и маркови дрехи първата, за която се сещам е любовницата /чиста "държанка" си е/ на силния на деня. Е, други има също, ама за нея първо се сещам... Е, може и тя самата в собствените си очи и успяла да е, не знам. По моите критерии е друго.

# 106
  • Мнения: 410
Приятно ми е, още един лузър в статистиката ти, Марадона.
Личи, че нямаш хал-хабер, как е в останалата част от България.
Сигурно ако вземах 601лв, по твоята блестяща логика щях да съм в другата графа.
 Thinking

# 107
  • на село
  • Мнения: 3 969
Бях преди 2 години на среща на класа - 20 години  Grinning.
 24 човека клас, всички изглеждаха добре, всеки беше постигнал нещо,
с професията, семейството си. Много хубаво ми бе да се видим, дойдоха почти всички, без 2-3-ма, които бяха зад граница.
Момичетата на вид изглеждаха по -добре от момчетата, повечето са се поотпуснали, напълнели  Grinning, пооплешивели.

Въобще не съм се замисляла кой е най -успелият и кой -не в класа.
Важното, че всички бяхме здрави.

Мога да кажа, че тази среща беше една от най -хубавите,
другите някак си бяха много скоро от завършването и не бе толкова интересно, особено 5-те години,
сега е различно, по -зрели сме  Simple Smile.

# 108
  • Мнения: 592
Четох една книжка, която сина ми даде да прочета!?!?  Shocked Там пишеше, че ако най-голямото вложение на един човек е апартамента /къщата, дома/, то той е много зле и нищо хубаво не го чака, особено ако са на кредит... Но българския манталитет е ужасен и като влезе човек в семейната академия и решава че животът му започва да върви към края си и губи секви стимули. Не казвам, че няма изключения като брат Сели! Но чичовците и лелите са болшинство. Като характер сме същите. Аз съм от редовните по срещите -и от гимназията и от висшето. Имаме фира и от двата випуска.  Sad Ходя от вътрешно уважение към времето в което съм се образовал и държа да го почитам /както е с отношението към починалите примерно/.
Иначе се имам за първи след уинърите!  newsm78

# 109
  • Мнения: 274
Приятно ми е, още един лузър в статистиката ти, Марадона.
Личи, че нямаш хал-хабер, как е в останалата част от България.
Сигурно ако вземах 601лв, по твоята блестяща логика щях да съм в другата графа.
 Thinking

Нямаше. Минимума е 2 бонбона. Чисто.

# 110
  • Мнения: 4 841
Не обичам подобни сравнения - кой е по-по-най. Всичко зависи от гледната точка. Имаме във випуска жена, която е домакиня и отглежда три прекрасни деца. Имаме супер известна и състоятелна бизнес дама - разведена, но пък с по-млад любовник. Как да поставиш двете на кантар и да кажеш коя е по-успяла? Със сигурност на всяка една от двете поне понякога и се иска да е на мястото на другата. И пак със сигурност това никога няма да стане.

# 111
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
На събиране на класа не съм ходила, но случайността ни среща и така научаваме един за друг. Повечето са женени/омъжени, имат деца, видимо щастливи. Една съученичка завърши заедно с мен и университета и сега е адвокат. Друга - лека й пръст, почина в катастрофа. Трета има близначета. Момчетата ни бяха само три. Единият не е мръднал като развитие, но за другите двама нямам информация.
В сравнение с останалите съм в графата уинъри. Какво съм поставила за цел, съм го постигнала.

# 112
  • София
  • Мнения: 444
Замислих се. Завършили сме гимназия преди 15 години, а съм ги виждала само веднъж наскоро след завършването. И си бяха почти същите. Сега сигурно ще е доста по-различно.  Обикновено човек доста се впечатлява от подобни съпоставки. Една приятелка беше в криза цяла седмица след такава среща. Защото всички изглеждали "успели", а тя не била. Била разведена, с дете, не особено успяла в професионален план, не ходила на почивка в чужбина, със старичка кола и т.н. В края на краищата живота на всички се стича различно. Някои имат късмета да имат по-малко бръчки, други живота ги смила тотално.
С колегите от университета е различно - още там си бяхме по- дъртички и поочукани. Всеки си беше избрал на къде ще се движи, така че едва ли разликата ще е толкова фрапантна.   

# 113
  • Мнения: 2 070
живота е една въртележка.утре може да си разменим местата.така че спора е безмислен

# 114
  • Мнения: 308
   Когато се събираме се веселим. Танцуваме, дивеем, ядеме и пиеме. Събрали сме се за да се видим, а не да си ги мерим. Не съм питала най-добрата ми приятелка от училище, от къде си е купила дрехите, ама явно следващия път трябва да го направя, за да преценя дали съм по-успяла или напротив.

# 115
  • София
  • Мнения: 18 679
Един от съучениците ми почина, Бог да го прости, на 27 години от инсулт! Така че айде малко да стъпим на земята, а Confused С това вече темата не е чак толкова майтапчийска.

# 116
  • Мнения: 4 806
"Успял" може да значи две неща:
- успял - постигнал онова, което му се е искало и поради тази причина е щастлив човек (нещото може да е супер дребно)
или
- успял - постигнал нещо значимо (професия, бизнес, престиж, слава, пари), което не предполага задължително да е щастлив човек

Едното е за човека като такъв. Другото е за човека сред множество хора.

Отдавна не съм виждала съучениците си. За няколко имам информация. Те са успели по втория смисъл на думата и затова знам за тях. Само предполагам, че и от първата група има доста - постигнали онова, което са искали - дом, семейство, някаква професия.
Аз ли? Не знам, не мога да отговоря в коя категория съм към днешна дата. В семейно-битов план - твърдо съм успяла, чувствам се щастлива. Но това не ми е достатъчно.

# 117
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Темата ми изглежда зададена в смисъл - да идем да видим съучениците си и да се покефим на техен гръб  Thinking Доста дребнаво ми се струва.

С моя клас се виждаме веднъж на 2-3 години. 18 човека бяхме и сме си сравнително близки и сега.
Около 4-5 човека са в чужбина. Почти всички сме със стабилни доходи, добра професия, кой със семейство, кой без. Имам съученик, женен за прекрасна пуерториканка, в САЩ. Имаме адвокати, държавни служители и т.н.

Не бих се смяла на гърба на лузърите, егати тъпата дума  ooooh!
Отчет кой колко чисто получава не сме си давали.

# 118
  • Мнения: 4 965
"Успял" може да значи две неща:
- успял - постигнал онова, което му се е искало и поради тази причина е щастлив човек (нещото може да е супер дребно)
или
- успял - постигнал нещо значимо (професия, бизнес, престиж, слава, пари), което не предполага задължително да е щастлив човек
...

Разбира се, двете неща може се припокриват. Този, при когото се припокриват, наистина е успял - и обикновено изобщо не му пука как го възприемат другите...

# 119
  • Мнения: 3 268
Завършила съм елитна гимназия-Немската гимназия в Хасково.Навремето тя беше за цяла Южна България,не като сега под път и над път-Немска гимназия.Влизаше се само с отличен на приемните изпити.Съучениците ми ,освен че бяха умни хора,бяха и много готини,търсещи,бунтари за времето си.Често се събираме,почти всяка година,тук в София.Който може-идва.Винаги е страшен купон,осъмваме в някой поанобар.Повечето са адвокати,зъболекари,лекари,митничари,имаме апелативен съдия даже,бизнесмени,А най-известният от всички,макар,че с него бях само в УПК,т.е последната година е Христо Лачев.Той със сигурност е най-богат,но вчера чух по новините,че го е закършил малко и дано не влезне в затвора.
Не съм се сравнявала с останалите,просто сме готин випуск.

Общи условия

Активация на акаунт