Необходими документи за немска детска градина

  • 11 128
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 605
Да, не могат да те zадължават да ваксинираШ детето, но ако има епидемия и детето не е ваксинирано, могат да ти откажат да го гледат докато не мине епидемията.

# 16
  • Мнения: 2 567
Пепе, за субсидията-ние нали сме в Eltern-Kind-Initiative, там субсидията от държавата е към 70%, другите разходи се поемат от нас.

# 17
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Тази субсидия специално за чуждестранните деца ли е или за всички?

# 18
  • Мнения: 2 567
Май не съм доразбрала  Embarassed Под субсидия имах предвид, че държавата поема към 70% от разходите за персонал, наем, материали и тн, а останалите разходи, които прави градината се поема от нас под формата на месечни такси. Няма значение гражданство.

# 19
  • Мнения: 7 803
темата е актуална у нас. от 2 седмици ходят на градина. искаха да видят мутерпаса на децата и бещетигунг от детския лекар,че са им направени профилактичните прегледи и кои ваксини имат. друго не са ми искали. за протокола децата са автрийци, аз съм бг.

# 20
  • Мнения: 2 761
Копие искаха ли ти?

А някой питал ли е на какво основание искат тази информация?Нали има лекарска тайна и следователно здравна информация не може да се огласява тук и там.Влиза се в нару6ение със Закона за за6тита на ли4ните данни.С бележката за градината от Kinderarzt-a би следвало да се приклю4и въпроса.

# 21
  • Мнения: 7 803
копие не са искали, но е възможно да са си направили  Peace щото мутерпаса беше при тях няколко часа

# 22
  • Мнения: 3 880
Я уточнете какъв е този "мутерпас на децата"? Аз имах мутерпас като бременеех, но това какво общо има с деца в детско-градинска възраст? ..... Или за унтерзухунгсхефт-а говорите newsm78

# 23
  • Мнения: 2 761
копие не са искали, но е възможно да са си направили  Peace щото мутерпаса беше при тях няколко часа

Мда,и нас искаха да ни минат с този номер-да си оставим документите за по удобно...

Я уточнете какъв е този "мутерпас на децата"? Аз имах мутерпас като бременеех, но това какво общо има с деца в детско-градинска възраст? ..... Или за унтерзухунгсхефт-а говорите newsm78

Мен ме интересува унтерзухунгсхефтa,мутерпаса си е за бременееенето.То остава и него да искат. ooooh!

# 24
  • Мнения: 7 803
ми аз щото имам мутер-киндпас от австрия, там са заедно и затова ви обърках малко. точно за унтерзухунгсхефтa иде реч, гледат ваксини и прегледи. не че доктора не написа същото в бещетигунга  Tired за 10 евро

# 25
  • Мнения: 2 761
При мен доктора само се разписа сре4ту 14 евро,4е детето може да посе6тава градина.Не ме е питал за ваксини изоб6то,нито някъде е писал.

# 26
  • Мнения: 7 803
моя си има готови формуляри, само слага кръстчета, че е направен профилактичния или имунизацията и накрая се се подписа. това и в унтерзухунгсхефтa го има егати  Tired

# 27
  • Мнения: 3 880
Aма и пари са ви взели за подписа? Shocked
На мен до сега лекаря и една стотинка не са ми е искал за нещо свързано с детето....(

# 28
  • Мнения: 7 803
и на мен така, докато не поисках този бещетигунг за детската градина  Confused обаче ме мина с намаление  Mr. Green 10 евро за двата броя

# 29
  • Мнения: 2 761
За детската градина ми взеха само.Доколкото знам от познати на вси4ки вземат,като цената си я определя практиката,само от едно място 4ух,4е е било без пари.Ами всеки си прави каквото поиска в таз държава,съ6тото е като у БГ-то.

Дъмпер,за6то са ти 2 броя?

Общи условия

Активация на акаунт