Социални придобивки на служителите?

  • 31 755
  • 231
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 1 745
В момента не работя,но ще ви кажа при съпруга ми как е/това е за неговата позиция/
-служебен автомобил без лимит на горивото
-безплатни телефонни разговори,отново без лимит
-служебно облекло/Montelli/
-безплатна храна
-уикенд на море и планина
-2 годишни премии
-ежегодно индексиране на заплатите
-подаръци за Коледа,за рождени дни и при раждане на дете
-преференциални условия за кредити от банката,с която работят
Това се сещам за моментa.А...има и екскурзии в БГ и чужбина,тази година например бяха на финала на европейското във Виена.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 15:25 от Жижи

# 106
  • Мнения: 769
В нормалните държави (както ги наричам аз) социалните придобивки под различна форма са нещо нормално. За някои са повече, за някои по-малко. Хубаво е, че и в България лека по лека нещата стават 'нормални'. За съжаление голяма част от трудещите се дори не се осигуряват на реална заплата, а какво остава за допълнителни придобивки.

.. и да, няма начин подобна тема да не придизвика различни реакции.. но не може всички да сме равни нали.. Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 608
Не мога да разбера защо винаги, когато се появи някоя смислена тема се оспамва по такъв долен начин.  newsm78

Вместо всички да се стремим да постигнем такива условия във фирмите, в които работим ние се хванахме за косите..... ooooh!  ooooh!

Аз лично поздравявам авторката на темата за инициативата да направи нещо добро във фирмата, в която работи.  Hug   bouquet

# 108
  • Мнения: 0
1)В поста съм си написал какво съм завървил ,ама кате нема кой да чете...
2)Как от моя пост се вижда,че съм комплексиран?Значи съм комплексиран от някоя си,а няма да съм комплексиран от Майкъл Джордън,Бил Гейтс,Уорън Бъфет,Христо Стоичков,....и т.н.
3)До мамата,която на 18 години е имала 1 год,трудов стаж.Май и ти не го прочете цялото ми мнение аз много ясно казах,че имам 1 год стаж по ТК и че съм работил и доста други работи,ама кой да чете.То ако така си четеш документите пази се ти...
А и не знам защо решихте всичко дружно,че к*рволяка трябва са има сексуални действия с шега,за да успее и се хванахте за това твърдение.К*рволяка може да е също една долна комунистическа подлога,която без знания и образование взима на някой кадърен българин работата.Веднага давам примери с фирми,в които тези бонуси са достижими:(БТК,Телелинк,ИБМ,много от ЗД(застр,друж. и т.н.).Така че azak не знам как на 18 год. възраст си била на максимална заплата и т.н ,ама или лъжеш или си просто с тези с връзките.
А и още нещо относно полиглотските умения аз лично знам само български и малко английски и искам до тези,които апелират,че знаят ххх-броя езици да не би да са завършили филологии или за всеки език да са ходили поне по 1 година в държавата,за да го овладеят поне на 20%.И ми е много интересно как някои от вас с милиони езици и т.н не се научихте на елементарен френски или английски,че да си пазарувате от Ла редут и и-гей.
И още нещо средната заплата в София е 600-700лв,а в страната 450лв,така че изказвания като тея,че на тази си възраст изкарвам 850лв са леко обидни и то не само към мене,а към много хора.И искам само да кажа,че съм избрал да си изкарвам парите по честен начин и за мене най-важното е свободата,така че предпочитам свободен и беден отколкото поредната подлога на шефа.

# 109
  • Мнения: 2 058
Наистина ли има хора, които считат 850 лв. заплата за малка.Повечето ми познати - и мъже, и жени, получават много по-малко и биха си мечтали за 850 лв. чисти. Дори днес в обявите на jobs-a заплатите са максимум 500 лв.

# 110
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
bgmamcho само едно не ми стана ясно наистина ли мислиш, че успял човек с хубава заплата (не говоря за милионер) се става само по "другия" начин ?  Thinking

Предостатъчно примери има за успели хора без връзки, подлоги, отворени крака и т.н.

tdj да има много хора за които 850 лева е малко. Разбира се зависи от множество фактори - среда на живот, умения, квалификации...

# 111
  • Мнения: 4 965
 ooooh!

Само не разбрах бг-мамчо къде точно прочете, че на 18 г. съм била на максимална заплата  newsm78.
Както и да е...
По-скоро ми е чудно защо модераторите позволяват държането на подобен тон и обиди Rolling Eyes...
Гади ми се от хора с подобно мислене, на които все другите им пречат...
Не дължа на никого обяснения за собствения си живот - аз знам как и по какъв начин си изкарвам парите и няма нищо, което да ме накара да се срамувам (напротив, гордея се, че съм постигнала всичко сама - само със собствени усилия). Пак повтарям, писах по темата, за да отговоря на конкретен въпрос от човек, който трси идеи за подобрение на собствената си работа. Останалото се нарича спам...

И темата беше конкретно за социалните придобивки, а не за заплащането. В БГ отдавна заплащането е различно навсякъде, а не "всеки според възможностите, всекиму според нуждите" (ако цитирам правилно, защото аз спомени от цитирания по-горе комунизъм нямам)...

И да питам: специално ли се регистрира, че да се заяждаш по темата (гледам, че имаш точно 2 мнения във форума и то по тази тема)? Толкова ли нямаш и други интереси в живота, освен да обиждаш хора, които не познаваш?

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 16:54 от azaf

# 112
  • Мнения: 7 130
Азаф, не се нерви за глупости. Хората гледат придобивките, а не кОпането за да ги получиш.   Hug
Още когато реши да се включиш, вече знаех какво ще настане в темата. Обещай да не си правиш разгрозяваща пластична операция. Wink Който е могъл, видял е и през черупката, че си качествена якда.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 423
По повод изказването, че повечето хора работят за 500-600 лв искам да попитам как с тази заплата се живее в София. Може би другите градове е различно, но в София е мъчително, ако е такава заплатата. 500 лв а само за храна и транспорт, от къде пари за наеми и други  елементарни неща с такава заплата?

# 114
  • Мнения: 4 586
Ама моля ви се, защо си мислите, че в провинц;ията е по-евтино. Бялата техника, автомобилите втора употреба - остави.
Марулите в Софето бяха 15 ст, а в същия ден на кварталното ни пазарче в Разград бяха 40.
Как караме ли - ами даяним с две банички с утра до вечера. И тях увеличиха, станаха 80 ст. Обиколката на градското автобусче е 5км и половина, билетчето е 80 ст. Не сме ходили на море от 2000г - на бунгалце на Бяла.

# 115
  • Мнения: 4 195
Азаф, не се нерви за глупости. Хората гледат придобивките, а не кОпането за да ги получиш.   Hug
Още когато реши да се включиш, вече знаех какво ще настане в темата. Обещай да не си правиш разгрозяваща пластична операция. Wink Който е могъл, видял е и през черупката, че си качествена якда.
много добре казано
вкл и аз в първата минута си казах - ехаааааа, какви придобивки, след малко се замислих - какво прави тази жена, за да ги заслужи. Е, каза ми къде работи и ми беше инаф, дет се вика.
Азаф със здраве да си ги позлваш Peace

# 116
  • Мнения: 3 405
Не прочетох абсолютно всички социални придобивки, изброени тук, но се чудех дали някъде някой работодател се е сетил за детска градина за служителите си.

Такава идея имахме в нашата фирма. Но не се осъществи, за съжаление.

# 117
  • Мнения: 5 370
.И искам само да кажа,че съм избрал да си изкарвам парите по честен начин и за мене най-важното е свободата,така че предпочитам свободен и беден отколкото поредната подлога на шефа.
Амин. Да бъде.
Ама после що подскачаш като пале покрай тези, дето изкарват, а?
Ти да не си член на анархистите? Mr. Green Те развиват подобни теории. Whistling
П.С. С този правопис и пунктуация и 600 даже са ти много.

# 118
  • Мнения: X
Моите придобивки са следните:
1. Не ме осигуряват на реалната заплата.
2. Върша служебна работа с моя си автомобил.
3. До скоро въртях от собствения си телефон. Не че имам служебен - просто спрях да въртя...
4. Редовно ни бавят парите за месеца.
5. На колегата (син на шефката. Шефката е със средно образование. Братчедка и работи тук. Кумицата и също. На кумицата и любовника тоже...) му миришат краката, но хубавото е, че рядко се застоява в офиса (но не липсва щото има работа ....).
6. Тихо е - или го нема колегата или спи като е тук. Само да вметна, че миризмата на краката си е същата и при спящ човек.

# 119
  • Мнения: 274
Сидеров, ти си моят антипод. Нали имаше такава тема. Всъщност, по-точно моят работодател е антипод на твоя.
1. Плащам данъци и осигуровки на всяка една стотинка, която изкарвам от фимрата (имам и други доходи, те не влизат тук), въпреки, че не искам. Мултинационална компания - нямаш избор. Спазват закона и дума не искат да чуят за най-елементарни врътки.
2. Имам служебен автомобил, но не го ползвам, защото личния ми е доста по-добър. Когато разбраха, че си ползвам моята кола, ми се извиниха за неудобството и ми дадоха карта за омв, като плащат сметката всеки месец.
3. Имам служебен телефон без лимит. Няма как да нямам - говоря много, с това ми е свързана работата
4. Комисионните и премиите ми са фиксирани в договора и нямам един ден забавяне и една стотинка не изплатена
5. Офиса ни е в баровска бизнес сграда с перфектна климатизация и много прозорци, съответно и да му миришат на някой краката, не се усеща. НО се съмнявам - колегите изглеждат чистоплътни. Има само един, който обича да яде риба от консерва. Тогава смърди, но вече го гоним навън.

Имам и други социални придобивки, но няма да дразня хората сега.

Сидеров, сменяй местоработата, пич.

Общи условия

Активация на акаунт