Социални придобивки на служителите?

  • 31 684
  • 231
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Здравейте, девойки!
Бихте ли споделили ли какви допълнителни придобивки получавате от фирмите си, извън заплатите. С други думи - социалната програма на компанията ви какво включва?
Мерси предварително за отговорите!  Peace

# 1
  • Мнения: 6 998
Ох, само ще се разсмея с пълно гърло.
Нищо не включва Rolling Eyes, само ваучери за храна, по 2 лв на ден.
Щедри са, а  Mr. Green

# 2
  • Мнения: X
Безплатен транспорт и ваучери за храна - 20 лв на месец. Whistling

# 3
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Допълнително здравно осигуряване в частна клиника.

Чат-пат специални намаления или ваучери за определени магазини.

# 4
  • Мнения: 229
Нищо. Нито ваучери за храна, нито допълнително осигуряване. Нямаме 13-та заплата. Каквото си изработиш, това получаваш.

# 5
  • Мнения: 5 940
Безплатен транспорт, ваучери за храна и добавки към възнаграждението за празниците.

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Безплатен транспорт...
Какво имате предвид - карти за градски транспорт, оргнизиран служебен транспорт, таксита?

# 7
  • Мнения: 4 586
Купони за храна за 40 лв. Здравна осигуровка на мен и семейството ми, покриваща прегледи и лекарства. Застраховка в пенсионна компания до 25 лева месечна вноска. Профилактичен медицински преглед и противогрипна ваксина. Работно облекло в достатъчно количество.
Заплатата обаче изостава от растежа за страната.
Нищо за празниците, даже и мейл.

# 8
  • Мнения: 9 814
Нищо.
Само една заплата.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
300 кинта за дрехи, ама миналата години нЕмаше.
ДМС всеки месец, но то е по-скоро, защото без него заплатите биха били смешнички и няма да има кой да бачка.
Най-сериозният бонус е супер изгоден лихвен процент при кредитиране от банката, с която работим, благодарение на който плащам по кредита си поне 200-250 лв. по-ниска вноска , отколкото бих плащала за същия кредит, ако не работех на това място.
А, и премии за празниците - Коледа, Великден, понякога и някой друг. Обикновено дават по една заплата, а при по-голям остатък във фонд работна заплата в края на годината и по повече.
Не мога да се оплача с две думи Peace

# 10
  • Мнения: 0
Здравей! В сравнение с предишните постигни излиза, че социалните придобивки, които получавам са много добри, а именно:ваучери за храна; ваучери за всякакви други вещи, от които може да се нуждае един човек/домакинство; карта за градски транспорт; допълнително медицинско осигуряване + безплатни зъболекарски услуги; служебна кола /в случай, че нямаш лична/; безплатна храна; ежегодно увеличение на заплатата; еднократна помощ при раждане и ... добро отношение /което включвам тук, защото го смятам за една от най-ценните си социални придобивки Wink, въпреки, че на някои може да им се стори смешно/. Е, ако имаше и база за почивка, с каквито разполагат повечето държавни администрации, щеше да е супер, но със заплатата, която получавам мога да си позволя такава без особени затруднения. Grinning

# 11
  • Мнения: 5 940
Безплатен транспорт...
Какво имате предвид - карти за градски транспорт, оргнизиран служебен транспорт, таксита?
Карта за градски транспорт и служебен превоз, когато се налага да ходя много рано на работа или да се връщам много късно.
Безплатни телефонни разговори на стойност 50 лева. Някои от писалите ме подсетиха, че и при нас има еднократна помощ при раждане, немалка, база за почивка, два пъти в годината безплатни профилактични прегледи и намаление в цената  на прегледите в една частна клиника.
П.П В момента съм в майчинство и не ползвам тези придобивки, освен допълнителните пари по празници.

# 12
  • Мнения: 3 622
13-та заплата

# 13
  • Мнения: 3 576
Уф, много са, ако почна да изброявам......

Сума за храна, за транспорт, отделно служебен транспорт който си има маршрут, допълнителна здравна осигуровка, сума за зъболекар, служебни телефони + неограничени разговори, сауна, фитнес, солариум, коледни бонуси, годишен бонус, отстъпки в много магазини, специални оферти за покупка на автомобили, за почивки, специални кредитни условия в определени банки.... някои длъжности имат служебни коли, но аз и без това не бих заменила мойта за каквато и да е служебна.... има и други неща, които сигурно изпускам... не бих могла да желая нищо повече откъм социални придобивки.

# 14
  • Мнения: 491
20% от заплатата всеки месец (почти покриват осигуровките, които ми удържат), застраховка в частен медицински фонд, безплатни прегледи на 6 мес., 13 заплата с плаващ размер ( според годишната оценка).

# 15
  • Мнения: 4 965
Като чета, ако напиша моте, сигурно още утре ще има поне 100 кандидата за моето място. Засега няма да ги пиша. Утре може да нахвърлям набързо...

# 16
  • Мнения: 1 008
26% от заплатата всеки месец(почти покриват осигуровките, които удържат).
Застраховка в частен медицински фонд.
Безплатно целогодишно обслужване в частен МЦ.
Бонуси на всеки четири месеца.
Дежурствата се заплащат 200%.
Специални оферти за определени курорти, хотели, магазини и търговци.

# 17
  • Мнения: 662
Допълнително здравно осигуряване+безплатни лекарства, ваучери за храна, служебен телефон, служебна карта с лимит до 120 лв., но честно казано нито веднъж досега не е имало проблем, че надвишавам сумата; освен това каквито и разговори да водя /в България, в чужбина/, на каквито и телефони да се обаждам /на игри, еротични  Laughing/ не ми се таксува ДДС; ваучери за такси, отстъпки в определени магазини, почивки лятото /зимата/ във ведомствени станции, преференциални условия в някои банки, застраховка в пенсионна компания...За сега това се сещам, най-вероятно има и още.Не мога да се оплача. Grinning
Много съм доволна от допълнителното здравното осигуряване-като родих платих 550лв. за избор на лекар, след седмица сумата ми беше възстановена.Лекарствата също не плащам, същите условия важат и за семейството ми.
И още нещо, което много ми харесва /нищо, че не е социална придобивка/-работната смяна е осемчасова /или шест/, но почти навсякъде всъщност са девет часа, от които се вади един за почивка, а при нас от осемте се вади един и всъщност работим седем Wink.
Освен това няма и минута оставане след работно време.

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 23:18 от melinda_

# 18
  • Мнения: 491
20% от заплатата всеки месец (почти покриват осигуровките, които ми удържат), застраховка в частен медицински фонд, безплатни прегледи на 6 мес., 13 заплата с плаващ размер ( според годишната оценка).

26% от заплатата всеки месец(почти покриват осигуровките, които удържат).
Застраховка в частен медицински фонд.
Безплатно целогодишно обслужване в частен МЦ.
Бонуси на всеки четири месеца.
Дежурствата се заплащат 200%.
Специални оферти за определени курорти, хотели, магазини и търговци.

Сещам се къде. thumbsup  Hug
Сори за офф-а. Embarassed

# 19
  • Мнения: 1 008
[

Сещам се къде. thumbsup  Hug
Сори за офф-а. Embarassed
Там е, там е. То, и аз те позаподозрях малко...  bouquet Hug

# 20
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Освен 2 лв.  на ден за храна, друго нищо,дори и добро отношение няма. /когато си отпуск или болнични- не ядеш/

# 21
  • Мнения: 365
 Stop newsm78 ::Абе хора къде работите вие!?? newsm78 newsm78Искам и аз,има ли свободни работни места?Моля помогнете, какви са тези придобивки???Където работя ни направиха парите за храна от 1лв на 1,60лв и ни казаха да се радваме,нито дават пари за транспорт нито за нова година и други празници??!!!!Да не говорим че за нова година обещаха, който работи 300% ще получи за дините в които е работил ,но уви останахме си само с надеждите!Аз да не съм от друга планета?? : :ooooh:crazyeyes: :money

# 22
  • Мнения: 2 018
Само ще следя темата  Peace

# 23
  • Мнения: 4 841
Безплатен транспорт (служебен автобус) и коледна премия в размер на заплата и половина.
Безплатни напитки (голяма кафе-машина с 8-9 вида топли напитки и машина за топла/студена трапезна вода).
Допълнително здравно осигуряване, но е малко проформа, защото пакета е много малък и не включва кой знае какво, да не кажа почти нищо.

# 24
  • Мнения: 3 405
Единствената придобивка за служителите във фирмата, където работех беше коледна премия. Всяка година размерът беше различен, според заслугите явно. Нищо друго.
Извънредният труд се третираше като нещо от рода "работиш след работно време, значи не ти е стигнал деня да си приключиш задачите и сам си си виновен".

Кафемашината и водата не ги смятам за такива Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 3 421
Кафемашината и водата не ги смятам за такива Simple Smile

И аз не ги смятам, ама онзи ден имаше разговор в офиса - дали са длъжни да ни осигуряват кафе и вода - т.е. бий самара да се сеща магарето, ама магаретата отказаха да се сещат. Wink

Единствената ми придобивка е някоя премия от време на време(не повече от 1 път в годината) - ама по различно време.
Плюс е, че мога да ходя по-късно на работа, да излизам по-рано, през деня ако се наложи да отстъствам, болнични - и си получавам пълната заплата, въпреки отсъствията. Офиса е на 1 минута от детската градина(за мен е плюс).

# 26
# 27
  • Мнения: 817
Служебен телефон, без ограничения в разговорите, транспорт, безплатен обяд, сокове, кафета, всеки месец премии.
Общо взето-това е, но за Бургас, това си е направо богатство Mr. Green

# 28
  • Мнения: 3 405
Служебния телефон също не е придобивка за мен, а средство да си върша работата. Както компютъра, стационарния телефон, офиса ...

# 29
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Служебния телефон също не е придобивка за мен, а средство да си върша работата. Както компютъра, стационарния телефон, офиса ...

Разбира се че служебният телефон не е социална придобивка  ooooh!
Аз за това и не съм го спомнавала, както и служебната кола.
Допълнителните обучения за квалификация също не са социални придобивки.

# 30
  • Мнения: X
Безплатна карта за градския транспорт, те това.

# 31
  • Мнения: 1 898
Безплатен транспорт и напитки. Това е.

# 32
  • Мнения: 4 965
1. Парични премии: 25% на всяко 3-месечие и 50% на всяко 6-месечие; (отделно) още 100% за Коледа и Великден; различни суми за различните други празници; бонуси при добро справяне с работата (отпускат се на отдела и началникът решава как да ги разпредели, според заслугите). По 1000 лв. за новородено и за сватба. На всеки 6 месеца сума за дрехи, която не отчитаме с фактури и подобни.
2. Предметни: различни подаръци за празниците (особено за Коледа и за кръглите годишнини), вкл. и за семейството (примерно, детски партита). Различни рекламни фирмени сувенири, които служителите да могат да ползват в свободното си време (спортни дрехи, електроуреди и т.н.). На всеки 6 месеца получаваме комплект перилни, почистващи и т.н. препарати, сапуни, комплект хавлиени кърпи и др. (в количества наистина за 6 мес.).
3. Допълнителна медицинска застраховка (вкл. за стоматолог) и пълни прегледи и изследвания на всеки 6 мес. Парично подпомагане при специфично лечение на служител или член от семейството му.
4. Служебен автомобил (ползва се и в извънработно време), служебен мобилен с 30 безплатни минути и 25 лв. след безплатните минути за неслужебни разговори (служебните разговори са в група и са безплатни) - за мен са придобивки, защото е огромно облекчение за семейния бюджет (все пак, можеш да ползваш колата семейно и да провеждаш лични разговори).
5. Почивни бази с хотелско обслужване и символични цени.
6. Определена сума за храна + постоянно налични вода, безалкохолни, кафета, сандвичи, сладки, соленки и т.н. (т.е. сумата за храна можеш да си я спестиш).
7. При добра работа на отдела - различни "семинари" - т.е. почивка в избрано място в страната.
8. При командировка в чужбина - допълнителна сума за лични разходи.
9. Компенсации за извънреден труд - по избор на служителя - парични или в свободно време.
10. СПА.
11. Ваучери за такси.
12. Преференциални кредитни условия в определени банки.


Към момента единственият минус е, че държат на сутрешното идване до секундата, независимо до колко стоиш вечер, но това само да е кусурът. А и от другата седмица ще имаме и шофьори, които ще ни вземат за работа, за да се компенсира това неудобство.


Аааа, при нас има и курс по английски, ама го забравих, че не ходя. Отделно, фирмени партита и тийм-билдинги, ама аз тях не ги приемам като бонуси - тях е добре да ги има навсякъде (добре е и да се разпуска понякога и с колегите, не само да се работи).

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 12:04 от azaf

# 33
  • Мнения: 3 405
Да взема да ти стана колежка  Mr. Green Подробности за квалификацията ми дай на ЛС, ако искаш  Grinning
Наистина съм впечатлена!

# 34
  • Мнения: 3 794
Ваучери за храна, карта за градския транспорт (ваучер за бензин), фитнес, басейн, тенис на корт, допълнително здравно осигуряване (вкл. доболнична помощ, както и до 60% възтановяване на разходи по рецепти, сума за очила и стоматолог), традиционно 2 пъти в годината - team building, възможност за работа от вкъщи (5 дена), Коледен бонус, безплатни напитки, подаръци от сорта на USB-та и подобни, преференциални кредитни условия в определени банки (copy-paste от azaf), курс по английски език, поемат разноски за полагане на изпит и сертификация (не само по чужд език, а курсове, свързани с работата ни)  Whistling
и най-сладкото от последния месец...от другата година ще имаме повече платен отпуск  Crazy

# 35
  • София, център
  • Мнения: 3 455
При мен е като при azaf  Laughing спести ми дългото изброяване  Mr. Green

Има малки разлики къде в (+), къде в (-)

# 36
  • Мнения: 817
Служебния телефон също не е придобивка за мен, а средство да си върша работата. Както компютъра, стационарния телефон, офиса ...

Разбира се че служебният телефон не е социална придобивка  ooooh!
Аз за това и не съм го спомнавала, както и служебната кола.
Допълнителните обучения за квалификация също не са социални придобивки.
Служебен телефон, без ограничения в разговорите, транспорт, безплатен обяд, сокове, кафета, всеки месец премии.
Общо взето-това е, но за Бургас, това си е направо богатство Mr. Green

Писала съм за служебнмия телефон, понеже е БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЯ в разговорите и сумата! Тоест си е облекчение за семейния бюджет! Няма нужда да се чудите и да се хващате за главата ooooh! Laughing

# 37
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Сега ще се наредят дълги опашки от желаещи да работят при azaf и Nansen  Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 607
При мен са:

1.Парични премии - 1 път годишно.
2.Увеличение на заплатите - 1-2 пъти годишно, в зависимост от оценката на прекия ръководител и колегите.
3.Сума за транспорт - всеки си я използва, за каквото иска - карта, маршрутка.
4.Заплащане на такси, ако идваш в извънработно време.
5.Всеки ден - безалкохолни и дребни сладки и соленки, машина за вода, кафе от безплатна кафемашина.
6.Годишнен медицински преглед в частен център.
7.Годишен семинар - поне 2 дена.
8.Коледно парти за служителите.
9.Коледно парти за децата на служителите.
10.За извънреден труд се дават свободни дни.
11.Пари за новородено дете.

За мен това е достатъчно, не си сменям работата за нищо на света.  Hug

# 39
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
 Shocked
Браво на вас и вашите работодатели!
При нас соц. придобивки са Н И К А К В И = 0

# 40
  • Мнения: 5 539
Shocked
Браво на вас и вашите работодатели!
При нас соц. придобивки са Н И К А К В И = 0
Е! Не ти ли стига удоволствието, че им работиш?!

# 41
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Хехехе!
Инак не е лошо като работно място.
Предполагам, че който е изброил много соц. придобивки все пак е доста квалифициран и работи в сериозни фирми.
Което в момента не мога да кажа за себе си (все още, надявам се) newsm78

# 42
  • Мнения: 3 405
Не се чудя, Цветенце, за мен телефонът не е придобивка, а средство да си върша работата. Естествено е да няма ограничения, все пак е за работа, не за удоволствие. Не споря с теб Peace
За други разговори си имам личен.  Grinning

# 43
  • Мнения: 662
Сетих се и още нещо-карта с отстъпка при зареждане на гориво в някои бензиностанции, тримесечен бонус в зависимост от индивидуалните резултати, отделно годишен бонус, при желание и необходимост безплатни очила, защото работим с компютър.Другото, което за мен е вид придобивка е възможността за ползване на електроуреди-хладилник, кафе машина, микровълнова, в стая пригодена за почивка.Там има и компютри, тъй като служебните не са за лично ползване.Партита по различни поводи не ги смятам за придобивка, въпреки, че има за всеки празник и са невероятно организирани, и на тях винаги има подаръци.Отделно работата на официални празници се заплаща двойно.Освен това в началото на всяка година /януари/ по карта ни се възстановяват надвзети данъци /нелоша сума/.Осигурени сме на реални заплати, освен това няма абсолютно никакъв проблем с болнични и майчинство.Когато забременях спрях работа още на втория месец.Отделно, ако работиш докато си бременна си с привилегии откъм работно време, ако имаш малко дете-също.Колкото до телефона, грешно написах, че е служебен-не е, дават ми го за лични разговори без ограничение към един от операторите, а към другите два и за всякакви други опции /разговори в чужбина, игри, смс и т.н./ е ограничението от 120лв.
Най-вероятно пропускам още неща, но досега не се бях замисляла всъщност колко придобивки имам. Laughing
По едно време си мислех да сменям работата, но вчера и днес при изброяването на всички тези благини май сериозно започвам да се разубеждавам.Най-много да се преместя на по-спокойна и по-високоплатена позиция при същия работодател. Thinking

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 14:06 от melinda_

# 44
  • Мнения: 301
- Бонуси на 3 месеца
- Служебни телефона - 2  Rolling Eyes - не ми е предимство да влача служебен телефон и личен,  че и лаптоп  Naughty и редовно бъркам номерата на стационарните вкъщи и в офиса  Embarassed
- Представителни (за дрехи) - 2 пъти годишно
- в работно време ползвам служебен транспорт, ако се налага да ходя някъде по работа  Whistling мерцедеси и аудита (същите и като джип мога да ползвам)
- кафе, вода - безплатни от машина
- партитa за празниците, подаръци съответно, тим-билдинги и командировки (не само у нас но и по света)  - не е придобивка но не е за пренебрегване  bowuu

# 45
  • Мнения: 4 195
azaf i nansen на ЛС да споделите къде работите, щото просто ми звучи невероятно Peace
Благородно ви завидях Peace

# 46
  • Мнения: 38
Azaf,това истина ли е..............Аз просто недоумявам............Би ли споделила на лични местоработата.При мен:1/символични суми на тримесечие2/суми за дрехи-400лв/веднъж годишно/3/сума за очила/веднъж годишно/4/в края на годината 1 заплата5/служ.телефон с неограничен лимит.Май с това се изчерпват придобивките. Sad

# 47
  • Мнения: 689
+ 50 лв. за Коледа, брои ли се за социална придобивка? А 20 - 30лв. увеличение на заплатата/веднъж годишно, де/? Laughing

# 48
  • Мнения: 4 965
Само да питам за сумите за очила. Всъщност, те не се ли покриват точно от допълнителната здравна осигуровка (поне при нас е така - т.е. не са пряко свързани с работодателя, но могат да бъдат изписани и купени с рецепта, която после се осребрява от застрахователя)?

# 49
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Само да питам за сумите за очила. Всъщност, те не се ли покриват точно от допълнителната здравна осигуровка (поне при нас е така - т.е. не са пряко свързани с работодателя, но могат да бъдат изписани и купени с рецепта, която после се осребрява от застрахователя)?

Да ти кажа и аз не съм сигурна  Thinking
Моят работодател плати на всички ни очила директно от фирмата. Но не ми дойде на ум да го пиша като придобивка.

# 50
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Само да питам за сумите за очила. Всъщност, те не се ли покриват точно от допълнителната здравна осигуровка (поне при нас е така - т.е. не са пряко свързани с работодателя, но могат да бъдат изписани и купени с рецепта, която после се осребрява от застрахователя)?

Не, за очила трябва да покриваш определени изисквания по Наредбата за здравословни и безопасни условия на труд. Т.е. Работодателя е длъжен да ти ги осигури. Същото се отнася и за работните столове, вида монитори, климатици, шумоизолиране, абе интересна Наредба.

# 51
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Благодаря на всички отговорили!  Hug Много ми помогнахте с идеи! bouquet

# 52
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ноеми ти да не си от ЧР отдела и да ни използваш тука за опитни зайчета  Joy

# 53
  • Мнения: 3 405
Ноеми ти да не си от ЧР отдела и да ни използваш тука за опитни зайчета  Joy

Хе, хе  Grinning

# 54
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Ноеми ти да не си от ЧР отдела и да ни използваш тука за опитни зайчета  Joy
Да, от ЧР отдела съм  Laughing Отскоро съм в ЧР мениджър в нова фирма и сега събирам идеи каква социална програма да изработя.
И, Лу, не сте ми опитни зайчета, а феи - вдъхновителки  Laughing Много хора биха ви били благодарни след някой и друг месец!  Hug

Анджи,  Heart Eyes

# 55
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ноеми ти да не си от ЧР отдела и да ни използваш тука за опитни зайчета  Joy
Да, от ЧР отдела съм  Laughing Отскоро съм в ЧР мениджър в нова фирма и сега събирам идеи каква социална програма да изработя.
И, Лу, не сте ми опитни зайчета, а феи - вдъхновителки  Laughing Много хора биха ви били благодарни след някой и друг месец!  Hug


Ейй как познах  Hug
Ноеми радвам се че мислите за разработване на социална програма.
Крайно време е работодателите да разберат, че освен заплатата има и други инструменти за задържане на служителите  Peace
Пък ако земем случайно да останем без работа ще ти драснем по едно ЛС  Laughing

# 56
  • Мнения: 3 405
Ноеми, успех и попътен вятър! Heart Eyes
Дано фирмата ви да има удовлетворени работници и служители.

# 57
  • Мнения: 4 195
Браво Ноеми  bouquet

# 58
  • Мнения: 2 018
Крайно време е работодателите да разберат, че освен заплатата има и други инструменти за задържане на служителите  Peace


Според повечето писали по тази тема, работодателите вече го знаят!   Wink

# 59
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Крайно време е работодателите да разберат, че освен заплатата има и други инструменти за задържане на служителите  Peace


Според повечето писали по тази тема, работодателите вече го знаят!   Wink

Бо_ така е, но има още много, които не са и помирисвали идеята за социална програма.
Моят работодател им такава, но винаги може и още. Човек като се научи на хубаво иска още  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 2 018
Крайно време е работодателите да разберат, че освен заплатата има и други инструменти за задържане на служителите  Peace


Според повечето писали по тази тема, работодателите вече го знаят!   Wink

Бо_ така е, но има още много, които не са и помирисвали идеята за социална програма.
Моят работодател им такава, но винаги може и още. Човек като се научи на хубаво иска още  Mr. Green

А има и такива работници, които и не осъзнават, че въобще имат социални придобивки.
Както тук една съфорумка каза, че чак когато е трябвало да ги изреди в темата е разбрала за какво иде реч и ще преосмисли решението си за напускане.

# 61
  • Мнения: 1 520
Здравейте, девойки! Бихте ли споделили ли какви допълнителни придобивки получавате от фирмите си, извън заплатите. С други думи - социалната програма на компанията ви какво включва? Мерси предварително за отговорите! Peace

ДМС - веднъж на 3 месеца и коледни добавки.

# 62
  • София
  • Мнения: 550
Ваучери за храна в размер от 40 лв. на месец, коледна премия и една премия, която не разбрах регулярна ли ще е или не  Thinking

# 63
  • Мнения: 6 998
Ние сме по цял ден пред компютрите, но никой не ни дава очила Sick
Ох, толкова я ненавиждам вече тази фирма.
Както и да е, браво, Ноеми. Радвам се за служителите ви Grinning

# 64
  • Мнения: 4 195
а при нас дори влиза един наглец и казва - нали знаете, че на всеки астрономически час пред компютъра, трябва да почивате 15 минути Close, много му е лесно да го каже, ама познайте колко бързо ще си тръгнеш, ако вземеш да го правиш #2gunfire
имаме евтин стол, в който обаче готвят кошмарно Rolling Eyes
имаме тийм билдинг, за който обаче ни покриват само спането, което в базата ни е 4 лв Rolling Eyes
искат да сме строго официални и то със костюми на специална марка, но пари за дрехи не ни дават Rolling Eyes
човек, като ни гледа фасадата на фирмата и като и чуе името си мисли ( както и аз се излъгах между впрочем ), че професионализма ще е двустранен. Е, не е Confused

# 65
  • Мнения: 5 370
Ние сме по цял ден пред компютрите, но никой не ни дава очила Sick
Ох, толкова я ненавиждам вече тази фирма.
Както и да е, браво, Ноеми. Радвам се за служителите ви Grinning
Това с даването на очила не е задължителен момент. Проверила съм.
Но за нас има опцията за очила с намаление, казвала съм ти. Peace

Иначе по темата - имам си ваучери за храна плюс ваучери "подарък", имам си карта за цялата градска мрежа, мисля, че скоро ще ни пуснат и допълнителното здравно осигуряване. Него чакам с най-голямо търпение.

# 66
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
От прочетеното до тук си правя извода, че социалните придобивки са в София, в другите градове са просто символични, както и заплатите. При нас се увеличават заплатите само когато се увеличи минималната заплата и то не пропорционално, а с 10-20 лева, макар че в същото време минимална скачаше с 30-40 лева и сега разликата им е минимална.  Е това е в провинцията!

# 67
  • Мнения: 2 018
Това с даването на очила не е задължителен момент. Проверила съм.

А това:

Чл. 9. (1) Работодателят осигурява преглед на очите и оценка състоянието на зрението на лицата, работещи с видеодисплеи, от специалист по очни болести:
1. преди започване на работа с видеодисплеи;
2. един път на три години за лицата, ненавършили 40 години, и ежегодно за лицата, навършили 40 години;
3. при оплаквания от смущения на зрението, които могат да се дължат на работа с видеодисплеи.
(2) Работодателят осигурява за своя сметка средства за корекция на зрението на работещия за работата му с видеодисплей, ако са предписани от специалиста по очни болести при прегледите по ал. 1.

# 68
  • Мнения: 5 370
Това с даването на очила не е задължителен момент. Проверила съм.

А това:

Чл. 9. (1) Работодателят осигурява преглед на очите и оценка състоянието на зрението на лицата, работещи с видеодисплеи, от специалист по очни болести:
1. преди започване на работа с видеодисплеи;
2. един път на три години за лицата, ненавършили 40 години, и ежегодно за лицата, навършили 40 години;
3. при оплаквания от смущения на зрението, които могат да се дължат на работа с видеодисплеи.
(2) Работодателят осигурява за своя сметка средства за корекция на зрението на работещия за работата му с видеодисплей, ако са предписани от специалиста по очни болести при прегледите по ал. 1.


Да, точно последното изречение имах предвид, Бо. Че трябвало да им нося някакви специални документи, които да ДОКАЖАТ, че работата ми е повредила зрението ми. А аз си имам астигматизъм по рождение. Не ми се занимаваше  и се възползвах от 20%-ово намаление, което една софийска верига оптики даваше на компанията .

# 69
  • Мнения: 2 018
Ако има промяна и се нуждаеш от корекция в диоптри от започването ти на работа до следващия момент в който се е наложила корекцията /как го обясних само Crazy/, би следвало да ти осигурят средствата.
Направиха ли ти преглед, преди започване на работа?

# 70
  • Мнения: 6 998
На баща ми му дават всяка година пари за очила. Никой никакви бележки не му иска. И това е държавна агенция, уж трябва да се спазват алинеите. Значи може и без да се захващаш за буквата.
Друг е въпросът, че отвратителната фирма по-скоро би ни взела заплатите и хранила с фъстъци, от колкото да даде нещо.  Laughing
О, да, обещават ни и на нас някакво си медицинско осигуряване. Тези ,които сте по-вътре в нещата - това фирмата ли ще го плаща или ще ми вземат пари от заплатата? Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 2 018
И мен ме интересува повече за това допълнително здравно осигуряване. Моля, някой знаещ да разясни.

# 72
  • Мнения: 48 023
Почти нищо: коледна и великденска премия, която общо е около 1 заплата;кафе,чай, вода;сл. телефон; сл. коли само за шеф отдел;фирмено парти веднъж годишно. Sad
Дори и тим билдинг си организирахме и платихме самички. Rolling Eyes
Но не се оплаквам, иначе си е ОК фирмата. Бих се радвала на доп. здравно осигуряване най- вече, както и на безплатен транспорт. Останалите неща не ме вълнуват толкова.

# 73
  • Мнения: 3 794
Бо_ , ще ти кажа при нас как е с допълнителното здравно осигуряване Simple Smile
Има различни пакети, които покриват различни услуги. Нашата е "Златна" (най-хубавата е "Луксозна"). Имам карта на мое име,с която мога да ходя в различни клиники и болници. Нашият пакет включва доболнична помощ (всякакви прегледи, излседвания (е,не всички възможно, но най-важните) , както и възстновяване на разходи по рецепти. Имаме лимит за рецепти  на човек 500лв,от които дружеството връща 300лв. За стоматолог (не съм пробвала още) има също някаква сума, както и за очила(тази май се включва в онези 500лв). Направиха ни профилактичен преглед - за 1ви път ми правиха подобно нещо - очен,ПКК, електрокардиограма,неврологичен (май така се казваше), АГ (е,това не ми беше непознато..хихи), ехомамография, вътрешни болести и не помня още какво. Фирмата плаща за всеки служител по 25лв на месец, а ние се сдобиваме с всички гореспоменати екстри. Възможно е да осигуриш семейството си,но парите си ги плащаш ти Simple Smile Май това е в общи линии, питай ме ако ти трябва повече информация  Hug

# 74
  • Мнения: 6 998
 Shocked
А, на такъв преглед ще ни пращат и нас Rolling Eyes Дано да е толкова подробен.
Не е лошо, де, ще ми спестят прегледите, които смятах да си платя преди бебеправенето.

# 75
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
При нас допълнителното здравно осигуряване се изразява в абонамент за доболнично обслужване в частен медицински център.

Пълен профилактичен преглед веднъж годишно (без гинеколог). Ако се наложи болничен престой или закупуването на скъпи лекарства, те се покриват до определен процент от здравния пакет, платен от работодателя. Не включва стоматологични услуги.

При баща ми на допълнително здравно осигуряване подлежи не само работника, но и неговото семейство.

За мен това е най-ценната социална придобивка  Peace

Относно очилата -  нашата фирма просто има бартер със скъпа верига оптики. Той включва очен преглед и съответните очила+рамки. Аз нямам диоптър за това очилата ми са само за компютър, със специално покритие.

# 76
  • Мнения: 4 965
При нас допълнителното здравно осигуряване е за сметка на работодателя, съгласно колективния трудов договор. Ако осигуряваш свои близки, плащаш за тях сам. Покрива също определен пакет, който включва (това го преписвам от картата) услуги при: 1. Подобряване на здравето и предпазване от заболяване.; 2. Извънболнична медицинска помощ.; 3. Болнична медицинска помощ.; 4. Услуги, свързани с битови и други допълнителни условия при предоставяне на медицинска помощ.; 5. Възстановяване на разходи.

# 77
  • Мнения: 1 417
13 та заплата + паричен бонус за почивка, всяка год. увеличение на заплатите, безлихвени кредити за не големи суми.Добро отношение и ще проверя как стоят нещата с допълн.здравно осигуряване Wink

# 78
  • Мнения: 2 018
Имаме лимит за рецепти  на човек 500лв,от които дружеството връща 300лв

Благодаря echolalia! Само това не го разбрах. И още нещо - най-важните изследвания, не са ли включени в задължителното здравно осигуряване?

Трябва ми инфо, на практика как стоят нещата, не само написано някъде, но непроиграно. Изпълняват ли се наистина изброените от вас точки в допълнителното здр осигуряване, от фонда?
Ако авторката реши, че спамя темата, да ми каже.  Peace

# 79
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Peace

# 80
  • Мнения: 2 042
В предната фирма, в която работех имаше допълнително здравно осигуряване и бях много доволна, но за съжаление имаше съкращения и ме съкратиха. Всички лекарства, които ползвах ми ги заплащаха /лимит 500 лв./ Също си направих металокерамична коронка и фотополимерни пломби за сума до 500 лв.
В момента работя на друго място и има само ваучери за храна. Но пък ми е по-спокойно и имам свободно време.

# 81
  • Мнения: 3 794
Имаме лимит за рецепти  на човек 500лв,от които дружеството връща 300лв

Благодаря echolalia! Само това не го разбрах. И още нещо - най-важните изследвания, не са ли включени в задължителното здравно осигуряване?

Бо_, имам предвид, че най-важните изследвания са включени. Да речем кръвен тест за наличие на хеликобактер не се включва.
Това е само част от пакета услуги:
6. Клинична лаборатория:
- пълна кръвна картина, глюкоза, СУЕ;
- биохимия - креатинин, холестерол, триглицериди
- урина - химично изследване на pH, специфично тегло, белтък, глюкоза, кетони, билирубин, уробилиноген, кръв, седимент;
- PSA - скрининг за рак на простатата (за мъже над 50 г.)
 Hug

# 82
  • Мнения: 92
Ваучери за храна,допълнително здравно осигуряване за мен и съпруга ми,преференциални условия по кредити,преференциални условия за ползване на интернет и мобилна телефония и някви почивни бази за които трудно би могъл да се уредиш....

# 83
  • Мнения: 304
получавам по 0.50 стотинки на ден и имаме лафка-можеш да ги ползваш само там обаче проблема е че закуската е 0.70 ст-направо е плачевно и смешно Joy Joy Joy това е нищо друго

# 84
  • Мнения: 8
Като прочетох написаното до тук установих, че не съм съвсем зле:
1.годишен бонус в размер на 2 нетни заплати
2.Ваучери за храна за 40 лв/месец
3.Плащат ми телефонните разговори до 50 лв/месец
4.Профилактични прегледи/годишно
5.Безплатна противогрипна ваксина
6. Кафе, вода и безалкохолни на воля
7.Допълнителна осигуровка за медицинско обслужване
8.По 300лв еднократно при раждане на дете и /или брак

 

# 85
  • Мнения: 4
В нашата фирма получаваме ваучери за храна на стойност 40 лв., безплатна карта за градски транспорт или се покриват разходите за бензин, премии за постигнати резултати, подаръци по различни поводи, не само за рождени дни, два пъти в годината актуализиране на заплатата.
Като чета някои от другите постинги, май не е много, но пък атмосферата в офиса е страхотна и не мога да се оплача от лошо отношение от страна на шефовете. Това, поне за мен, компенсира по-скромния социален пакет.

# 86
  • Мнения: 0
Поне 5 потребители на този форум изброиха фантастични соц.придобивки.За мене има два варианта или лъжат или си падат секретарки на дебелия шеф/образно казано к*рвета/.А и ми е много интересно как тези хора се държат с простосмъртните,които нямат тези придобивки.Ловя бас,че су мислят,че са хванали госпуд за шлиферу и че останалите са балъци и същевременно мрънкат за все повече и повече.
Ето го и моя мизерен опит със соц.придобивките-за 5 години -соц.придобивки-зеро(0).Това не означава,че нямам 13 заплата и т.н,а означава,че нямам соц.осигуровки и здравни такива и т.н.Следва един период от 1година,където соц.придобивките са ми:
1)Осигуряване на пълна заплата(чисто 450)/не знам,защо никой не го смята за соц.придобивка(то закона едно,ама.../
2)Карта за транспорта
3)Намаление в едно заведение т.е една пържола като е 6 лева,то тя ти става 4.50 т.е не го ползваш,защото с 4.50 требе да ядеш поне 3-4 дни.
Сега следва период,в който бях официално безработен и взимах 200лв помощи(това си е соц.придобивка).
И в момента съм си намерил работа,в която соц.придобивки за огромни(поне така си мислех преди да прочета темата)
1)Осигуряване на пълна заплата(чисто 850)
2)Ваучери-40лв
3)Достъп до едно "заведение" с много хубава и евтина храна.
4)Неограничен достъп до и-нет.
Сега някои хора ще ме нападнат,ама на мен не ми пука особено,ама вместо да се жалвате "Аууу само 500лв за зъболекар муци" си набийте в кратуните,че има хора,които се скъсват от бачкане и не им е до такива "проблеми".
А и ми е много интересно тия с големите привилегии имат ли някакво образование или знаят само френски?Ето аз ще си кажа завършил съм вишу в СУ/ФМИ/"Математика" баклавар и семестриално магьосник.
Аре със здраве и се надявам да не срещам в живота си такива заблудени хора с толкова "малки" соц.придобивки.
Благодаря.Един пикльо на 28год с трудов стаж 1 година(по трудова книжка).

# 87
  • Мнения: 4 195
е от такива мрънкяла като тоя сме на туй дередже, честно ви казвам.
Суяк, ти кво образование имаш брато, та бачкаш за тая заплатка,м?
не ми отговаряй, няма смисъл.
Имам чуството, че много мъже ( не казвам всички) много ги е яд, че не са се родили жени и че проституирането ги влече неудържимо Rolling Eyes, щото е лесно и щото няма да им се налага нищо друго освен да вирят краци Mr. Green

# 88
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Чут Чут много мъже ги е яд, че взимат по-малко от жените.  Mr. Green
И се успокояват като си въобразят, че жените са го постигнали с отваряне на крака  Joy

Кво да го праиш българския мъж, малко е комплексиран горкия  Twisted Evil

# 89
  • Мнения: 1 212
Eх, хубава тема ...
Сега ако вземете всички писали и да споделите , на кратко само :
"Име на компанията", за която работите  ....  нищо повече Laughing

От голяма полза ще сте ми да знаете     bouquet

# 90
  • Мнения: 5 370

Аре със здраве и се надявам да не срещам в живота си такива заблудени хора с толкова "малки" соц.придобивки.
Благодаря.Един пикльо на 28год с трудов стаж 1 година(по трудова книжка).

И с много комплекси за избиване, забрави да добавиш.
Яла в моята фирма и се пробвай да вземеш САМО  заплатата единствено с отваряне на крака или бузи. Без да говориш фински, шведски, датски, холандски, немски, френски, италиански....да продължа ли? Mr. Green Mr. Green

# 91
  • Мнения: 4 965
Е, само злобата и магьосническа титла по математика не носят висока заплата и социални придобивки...
Срещу моите "придобивки", освен тяло на жена, стоят няколко "магьоснически титли" + няколко "немагьоснически" + няколко чужди езика + повече от 12 трудов стаж /и съм точно 2 г. по-голяма от теб/.
Извинявай, "пикльо", ама аз имах 1 г. трудов стаж 10 г. преди да навърша твоята възраст. А оправданието, че жените работят само с "отваряне на краката" може да го измисли само поредния комплексар...
И ако наистина се скъсваше от бачкане, нямаше да се навиеш да работиш само за 850 лв. /да не говорим за мъж на тази възраст със заплата 450 лв./ Всъщност, с истинско скъсване от работа се изкарват далеч повече пари, отколкото с "отваряне на краката"... Ако пък мислиш обратното, има и достатъчно дебели шефове, които си падат с лява резба - т.е. нямаш никакъв проблем да се пробваш в "доходоносния бизнес". Желая ти успешна кариера...
А и щом неограничен достъп до нет за теб е социална придобивка, какво да си говорим - аз си мислех, че последните години за младите хора той е просто удобство и на работа, и у дома...
А и като гледам как ти мрънкаш...

# 92
  • Мнения: 797
А бре добре , като сте толкова социално богати всички, па вземете споделете къде работите- име на фирма, длъжност, и т.н.,
 че все си мисля , че като не сте комплексарки това не би трябвало да е най-строго пазената ви тайна, собено на azaf  Money-най-нахъсаната тук магьосничка-
и много интересно регламентиран трудов стаж от 1 година, вписан в трудова книжка ли е имала azaf на 18години newsm78
А и хайде azaf да ми извади една извадка колко взима средно един мъж във възрастовата граница 25-30 в България, а пък и не само мъж, че да видим откога 850 лева са малка заплата тук, при положение , че средната пенсия е около 150лева, и доста хора живеят на ръба на мизерията.
Че сигурно и заплатата на azaf, която тя с нейните магьоснически титли и 1 милион езика, е по-малка от чистата заплата на един прост, немагьосник, 23 годишен немец, шофьор на мотокар в завод за захар ....lololol , или пък на прост заварчик шотландец....
/ за цифри -след отговора на най-социално богатата тук/
А пък темата наистина вече почва да изглежда на състезание по мерене на пишки, пардон шунди както се казваше в една друга тема.
Накой хора си пишат истината, други се хващат да се изтъкват ,че май имат комплекси за избиване.

# 93
  • Мнения: 5 370
ха ха ха-споделете, моля, къде и какво работите. Mr. Green
Каква заплата вземате-също. А после и номера на кредитната карта.
Хаххххааааахаааа, смях преди полунощ. Mr. Green Mr. Green
Ай лека нощ.

# 94
  • Мнения: 2 013
Един куп са.
Но най-важната е - СВОБОДА.

# 95
  • Мнения: 4 300
Явно идеята, че всички сме равни, е дълбоко вкоренена в някои. Толкова ли не можете да вденете, че има хора, които са по умни, по предприемчиви, по образовани, по оправни, и всичко по- от вас? Че резонно изкарват повече пари?
Не съм си описвала придобивките, тъй като са конфиденциални ( особено във връзка с името на работодателя), но са по големи от тези на Азаф. И какво?

Като толкова не вярвате на писаното тук, отворете някой вестник и вижте средните заплати по сектори, вижте дяловете на на частните здравни фондове и кои големи фирми на кого са клиенти, вижте данните на мобилните оператори за корпоративните групи, колко коли се продават на фирмен лизинг и т.н., и т.н. Малко акъл трябва, да можеш да осмисляш информацията. Това също е умение, което се заплаща добре Wink

# 96
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
azaf мога ли да те попитам колко ЛС-та получи с въпрос къде работиш?

Много ми е любопитно  Joy

# 97
  • Мнения: 4 965
Надя, нито съм нахъсана, нито нещо подобно. Темата имаше идея да помогнем на една ЧР-ка да събере идеи. Това, че съм писала е било само с тази цел, а последният отговор беше реакция на обидите от конкретен потребител - съжалявам, но не мога да стоя спокойно, докато някой ме нарича к...ва.
И не става въпрос за сравнение на моето заплащане с това на някой друг, нито имам намерение да правя извадки. Какво работя аз и къде - не мисля, че засяга конкретно някой, че да пиша и имена. И не става въпрос за строго пазена тайна - думичката е коректност - неназоваването на фирмата или на точната цифра на заплащането е точно това - коректност. Непитането по груб начин и неквалифицирането на хората, подбудено от недотам положителни чувства - пък се нарича с друга думичка...
Прочетете написаното от Рокси и помислете дали си заслужава да лежите на тази кълка, че еди-каква-си сума е малка или голяма... Това е субективно понятие и за всеки чашата изглежда различно тпълна/празна.
Нямам намерение да пиша повече по темата. Който ме е попитал нормално досега, съм му отговорила. Който го е яд, проблемът си е негов - аз работя това, което умея, пък как и кой го оценява и дали съм доволна от оценката - това е проблем само на мен и на работодателя ми...  .

# 98
  • Мнения: 2 013
Не прочетох абсолютно всички социални придобивки, изброени тук, но се чудех дали някъде някой работодател се е сетил за детска градина за служителите си. "Овъргаз" имаше такава, която май прерасна и в частно училище, където служителите можеха да пращат децата си срещу малка сума месечно. Не съм работила за тях, само са ми казвали.

# 99
  • Мнения: 1 212
Защото заговорихте за средна заплата ....

http://www.zaplatomer.bg/bg/index.php

- според този сайт тя е 933 лв за София .

Има и други интерснотийки за четене, ако на някой му се чете.
Блгодарна съм за темата и никак не ми изглежда като "мерене на пишки и други работи " .... напротив дава много полезна информация, стига да можеш да си направиш правилните изводи.

# 100
  • Мнения: 940
Фирмата на съпруга ми:
13-та заплата (за Великден)
14-та заплата (за Коледа)
Детска градина за служителите--преференциални цени
Училище, което е в строеж, пак преференциални цени за служители
Безплатни здравни грижи
Допълнително пенсионно осигуряване
Допълнително здравно осигуряване (оттам и безплатните здравни грижи)
Пари за почивка лятото
Пари за очила
Пари за зъболекар
Служебен телефон
Служебна кола (за някой)
900 лева при раждане на дете
900 лева при сключване на брак
Работно облекло
Допълнително по 360 лева за дрехи
Преференциални лихвени проценти в 4-5 банки
Тиймбилдинги, партита--коледни, за рожденни дни....с подаръци (това по-скоро не е социална придобивка)

При мен:
Телефон без лимит
Карта за транспорт

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 10:28 от dalka

# 101
  • София
  • Мнения: 1 423
Темата е доста добра, за да се види какво и колко може да искаме и да търсим от работното си място.
Иначе за отчета:
- ваучери за храна (около 100 лв на месец)
- всякакви безалкохолни, кафе, сладки и солени неща на корем в офиса
- подарък от фирмата за брак
- една заплата бонус за родено дете
- тиймбилдинг и партита за децата на служителите (но тва за мен не са никакви придобивки за мен)
-допълнително здравно осигуряване, но само на мениджърската част (не съм от нея)
- странно изчислена 13-та заплата за Коледа
- овъртаймър се изплаща коректно

# 102
  • Мнения: 212
Работодателя ми (държавата) ми поема изцяло разходите по погребението ако умра по време на работа. Никой досега не се е похвалил с подобна придобивка. Нека да ви е яд...

# 103
  • Мнения: 4 195
вместо да се радвате, че има светлина в тунела, вие обявихте azaf за лъжкиня, само че, тя сподели с мен къде работи, оказа се, че имам познат там,който твърди, че има почти същите соц. придобивки аи заплатата му отдавна знам, че е голяма и отговаря на позицията му.
И да, човек със опита и дипломите и знанията на azaf колко искате да взима - 600 лв ли newsm78
за под 2000 ако се е хванал, ще ми падне в очите Peace

# 104
  • Мнения: 2 013
Предлагам да изпратим като линк тази тема към мейлите на работодателите си Simple Smile

Аз лично се радвам като виждам, че има работодатели, които се опитват да правят живота на служителите си по-хубав. И моите са от тези. Не че не бих ги критикувала за разни неща, де.
Надявам се, че сред тези готини работодатели има и достатъчно български фирми, а не са само чужди, които просто пренасят модела отвън.

# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
В момента не работя,но ще ви кажа при съпруга ми как е/това е за неговата позиция/
-служебен автомобил без лимит на горивото
-безплатни телефонни разговори,отново без лимит
-служебно облекло/Montelli/
-безплатна храна
-уикенд на море и планина
-2 годишни премии
-ежегодно индексиране на заплатите
-подаръци за Коледа,за рождени дни и при раждане на дете
-преференциални условия за кредити от банката,с която работят
Това се сещам за моментa.А...има и екскурзии в БГ и чужбина,тази година например бяха на финала на европейското във Виена.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 15:25 от Жижи

# 106
  • Мнения: 769
В нормалните държави (както ги наричам аз) социалните придобивки под различна форма са нещо нормално. За някои са повече, за някои по-малко. Хубаво е, че и в България лека по лека нещата стават 'нормални'. За съжаление голяма част от трудещите се дори не се осигуряват на реална заплата, а какво остава за допълнителни придобивки.

.. и да, няма начин подобна тема да не придизвика различни реакции.. но не може всички да сме равни нали.. Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 607
Не мога да разбера защо винаги, когато се появи някоя смислена тема се оспамва по такъв долен начин.  newsm78

Вместо всички да се стремим да постигнем такива условия във фирмите, в които работим ние се хванахме за косите..... ooooh!  ooooh!

Аз лично поздравявам авторката на темата за инициативата да направи нещо добро във фирмата, в която работи.  Hug   bouquet

# 108
  • Мнения: 0
1)В поста съм си написал какво съм завървил ,ама кате нема кой да чете...
2)Как от моя пост се вижда,че съм комплексиран?Значи съм комплексиран от някоя си,а няма да съм комплексиран от Майкъл Джордън,Бил Гейтс,Уорън Бъфет,Христо Стоичков,....и т.н.
3)До мамата,която на 18 години е имала 1 год,трудов стаж.Май и ти не го прочете цялото ми мнение аз много ясно казах,че имам 1 год стаж по ТК и че съм работил и доста други работи,ама кой да чете.То ако така си четеш документите пази се ти...
А и не знам защо решихте всичко дружно,че к*рволяка трябва са има сексуални действия с шега,за да успее и се хванахте за това твърдение.К*рволяка може да е също една долна комунистическа подлога,която без знания и образование взима на някой кадърен българин работата.Веднага давам примери с фирми,в които тези бонуси са достижими:(БТК,Телелинк,ИБМ,много от ЗД(застр,друж. и т.н.).Така че azak не знам как на 18 год. възраст си била на максимална заплата и т.н ,ама или лъжеш или си просто с тези с връзките.
А и още нещо относно полиглотските умения аз лично знам само български и малко английски и искам до тези,които апелират,че знаят ххх-броя езици да не би да са завършили филологии или за всеки език да са ходили поне по 1 година в държавата,за да го овладеят поне на 20%.И ми е много интересно как някои от вас с милиони езици и т.н не се научихте на елементарен френски или английски,че да си пазарувате от Ла редут и и-гей.
И още нещо средната заплата в София е 600-700лв,а в страната 450лв,така че изказвания като тея,че на тази си възраст изкарвам 850лв са леко обидни и то не само към мене,а към много хора.И искам само да кажа,че съм избрал да си изкарвам парите по честен начин и за мене най-важното е свободата,така че предпочитам свободен и беден отколкото поредната подлога на шефа.

# 109
  • Мнения: 2 042
Наистина ли има хора, които считат 850 лв. заплата за малка.Повечето ми познати - и мъже, и жени, получават много по-малко и биха си мечтали за 850 лв. чисти. Дори днес в обявите на jobs-a заплатите са максимум 500 лв.

# 110
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
bgmamcho само едно не ми стана ясно наистина ли мислиш, че успял човек с хубава заплата (не говоря за милионер) се става само по "другия" начин ?  Thinking

Предостатъчно примери има за успели хора без връзки, подлоги, отворени крака и т.н.

tdj да има много хора за които 850 лева е малко. Разбира се зависи от множество фактори - среда на живот, умения, квалификации...

# 111
  • Мнения: 4 965
 ooooh!

Само не разбрах бг-мамчо къде точно прочете, че на 18 г. съм била на максимална заплата  newsm78.
Както и да е...
По-скоро ми е чудно защо модераторите позволяват държането на подобен тон и обиди Rolling Eyes...
Гади ми се от хора с подобно мислене, на които все другите им пречат...
Не дължа на никого обяснения за собствения си живот - аз знам как и по какъв начин си изкарвам парите и няма нищо, което да ме накара да се срамувам (напротив, гордея се, че съм постигнала всичко сама - само със собствени усилия). Пак повтарям, писах по темата, за да отговоря на конкретен въпрос от човек, който трси идеи за подобрение на собствената си работа. Останалото се нарича спам...

И темата беше конкретно за социалните придобивки, а не за заплащането. В БГ отдавна заплащането е различно навсякъде, а не "всеки според възможностите, всекиму според нуждите" (ако цитирам правилно, защото аз спомени от цитирания по-горе комунизъм нямам)...

И да питам: специално ли се регистрира, че да се заяждаш по темата (гледам, че имаш точно 2 мнения във форума и то по тази тема)? Толкова ли нямаш и други интереси в живота, освен да обиждаш хора, които не познаваш?

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 16:54 от azaf

# 112
  • Мнения: 7 122
Азаф, не се нерви за глупости. Хората гледат придобивките, а не кОпането за да ги получиш.   Hug
Още когато реши да се включиш, вече знаех какво ще настане в темата. Обещай да не си правиш разгрозяваща пластична операция. Wink Който е могъл, видял е и през черупката, че си качествена якда.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 423
По повод изказването, че повечето хора работят за 500-600 лв искам да попитам как с тази заплата се живее в София. Може би другите градове е различно, но в София е мъчително, ако е такава заплатата. 500 лв а само за храна и транспорт, от къде пари за наеми и други  елементарни неща с такава заплата?

# 114
  • Мнения: 4 586
Ама моля ви се, защо си мислите, че в провинц;ията е по-евтино. Бялата техника, автомобилите втора употреба - остави.
Марулите в Софето бяха 15 ст, а в същия ден на кварталното ни пазарче в Разград бяха 40.
Как караме ли - ами даяним с две банички с утра до вечера. И тях увеличиха, станаха 80 ст. Обиколката на градското автобусче е 5км и половина, билетчето е 80 ст. Не сме ходили на море от 2000г - на бунгалце на Бяла.

# 115
  • Мнения: 4 195
Азаф, не се нерви за глупости. Хората гледат придобивките, а не кОпането за да ги получиш.   Hug
Още когато реши да се включиш, вече знаех какво ще настане в темата. Обещай да не си правиш разгрозяваща пластична операция. Wink Който е могъл, видял е и през черупката, че си качествена якда.
много добре казано
вкл и аз в първата минута си казах - ехаааааа, какви придобивки, след малко се замислих - какво прави тази жена, за да ги заслужи. Е, каза ми къде работи и ми беше инаф, дет се вика.
Азаф със здраве да си ги позлваш Peace

# 116
  • Мнения: 3 405
Не прочетох абсолютно всички социални придобивки, изброени тук, но се чудех дали някъде някой работодател се е сетил за детска градина за служителите си.

Такава идея имахме в нашата фирма. Но не се осъществи, за съжаление.

# 117
  • Мнения: 5 370
.И искам само да кажа,че съм избрал да си изкарвам парите по честен начин и за мене най-важното е свободата,така че предпочитам свободен и беден отколкото поредната подлога на шефа.
Амин. Да бъде.
Ама после що подскачаш като пале покрай тези, дето изкарват, а?
Ти да не си член на анархистите? Mr. Green Те развиват подобни теории. Whistling
П.С. С този правопис и пунктуация и 600 даже са ти много.

# 118
  • Мнения: X
Моите придобивки са следните:
1. Не ме осигуряват на реалната заплата.
2. Върша служебна работа с моя си автомобил.
3. До скоро въртях от собствения си телефон. Не че имам служебен - просто спрях да въртя...
4. Редовно ни бавят парите за месеца.
5. На колегата (син на шефката. Шефката е със средно образование. Братчедка и работи тук. Кумицата и също. На кумицата и любовника тоже...) му миришат краката, но хубавото е, че рядко се застоява в офиса (но не липсва щото има работа ....).
6. Тихо е - или го нема колегата или спи като е тук. Само да вметна, че миризмата на краката си е същата и при спящ човек.

# 119
  • Мнения: 274
Сидеров, ти си моят антипод. Нали имаше такава тема. Всъщност, по-точно моят работодател е антипод на твоя.
1. Плащам данъци и осигуровки на всяка една стотинка, която изкарвам от фимрата (имам и други доходи, те не влизат тук), въпреки, че не искам. Мултинационална компания - нямаш избор. Спазват закона и дума не искат да чуят за най-елементарни врътки.
2. Имам служебен автомобил, но не го ползвам, защото личния ми е доста по-добър. Когато разбраха, че си ползвам моята кола, ми се извиниха за неудобството и ми дадоха карта за омв, като плащат сметката всеки месец.
3. Имам служебен телефон без лимит. Няма как да нямам - говоря много, с това ми е свързана работата
4. Комисионните и премиите ми са фиксирани в договора и нямам един ден забавяне и една стотинка не изплатена
5. Офиса ни е в баровска бизнес сграда с перфектна климатизация и много прозорци, съответно и да му миришат на някой краката, не се усеща. НО се съмнявам - колегите изглеждат чистоплътни. Има само един, който обича да яде риба от консерва. Тогава смърди, но вече го гоним навън.

Имам и други социални придобивки, но няма да дразня хората сега.

Сидеров, сменяй местоработата, пич.

# 120
  • Мнения: 476
Прочетох прословутите социални придобивки в компанията, в която работи Азаф и искам да кажа, че не само звучат реалистично, но и открих, че моят работодател е даже по-щедър. Наясно съм, обаче, че това не масова практика и затова гледам снизходително към нападките по този въпрос, а с познати почти не обсъждам тази тема.

# 121
  • София
  • Мнения: 38 704
Записвам се да следя темата, защото ми е интересна. Иначе в момента не работя.

Придобивките на мъжо мога да кажа:
13 и 14 заплата.
Работни дрехи /но са хубави, стават и за всеки ден/.
Пари за храна /40-50 лв месечно/.
Автомобил и телефон.

При предния ми работодател почти никакви ексти нямаше.
Само преференциални лихви за кредит.
Въвеждаха допълнително здравно осигуряване.
Е, и коли и телефони за търговците, ама те си трябват за работата.

# 122
  • Мнения: 4 965
При мъжа ми "екстрите" са само: 13 и 14 заплата, пари за дрехи - веднъж годишно, служебни автомобил и телефон (което е спорно дали са предимство или ангажимент), стол с вкусна и евтина храна, непланирано работно време, карта за градски транспорт и веднъж в годината му превеждат определена сума за почивка + покриват му парите за пътни по време на почивката (до определен километраж и срещу бележка от мястото на пребиваване).

# 123
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Ама моля ви се, защо си мислите, че в провинц;ията е по-евтино. Бялата техника, автомобилите втора употреба - остави.
Марулите в Софето бяха 15 ст, а в същия ден на кварталното ни пазарче в Разград бяха 40.
Как караме ли - ами даяним с две банички с утра до вечера. И тях увеличиха, станаха 80 ст. Обиколката на градското автобусче е 5км и половина, билетчето е 80 ст. Не сме ходили на море от 2000г - на бунгалце на Бяла.

Е това много ме дразни. Много било скъпо в София, а тези в провинцията я карат чудесно с 400 кинта заплата, спор няма  Tired

# 124
  • Мнения: 87
При нас най-много ме дразни, че няма нищо регламентирано!
Иначе като съм в командировка в чужбина дефакто всичко необходимо ми е подсигурено- хотел, храна, но пък не ми дават пари в брой, колкото са предвидени по закон (мисля, че 35 евро на ден беше). Когато си поискам ползвам служебната кола като лична, но трябва да спомена този детайл на шефа си. Същото е с телефона като личен, но това също не ми е "разрешено официално". Дават ни се всеки месец разни нещица...прах за пране, сапуни, дезодоранти.Чат-пат по повод ходим някъде да се черпим фирмено. Сутрин си закъснявам, ако така ми е кеф, не трябва в 9 да цепя секундата. Дадоха ми и половин заплата още по Коледа.Имаме си и осигурено кафе в офиса, даже е Lavazza  Flutter

Като гледам така...всички май си ползваме и служебните компютри като лични и то през работно време- обсъжданията в този форум го доказват  Laughing

# 125
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Е това много ме дразни. Много било скъпо в София, а тези в провинцията я карат чудесно с 400 кинта заплата, спор няма  Tired

В никакъв случай не бих искала темата да се обръща в "колко е скъпо в София, колко е евтино в провинцията". Но факт е, че ако получавам заплатата, която взимам тук в София, но живея в провинцията ( визирам големи градове като Бургас и Пловдив, не някое село) ще имам още по-висок стандарт на живот.

# 126
  • Мнения: 2 018

Е това много ме дразни. Много било скъпо в София, а тези в провинцията я карат чудесно с 400 кинта заплата, спор няма  Tired

В никакъв случай не бих искала темата да се обръща в "колко е скъпо в София, колко е евтино в провинцията". Но факт е, че ако получавам заплатата, която взимам тук в София, но живея в провинцията ( визирам големи градове като Бургас и Пловдив, не някое село) ще имам още по-висок стандарт на живот.

Не искаш, а подклаждаш. Ела във Варна, да видим колко ще ти се повиши стандарта. А Балчик беше обявен за един от най-скъпите градове в България.
Ще имаш по-висок стандарт, само ако живееш на село и си гледаш доматите и картофите и да взимаш "софийска" заплата.

# 127
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Не искаш, а подклаждаш. Ела във Варна, да видим колко ще ти се повиши стандарта. А Балчик беше обявен за един от най-скъпите градове в България.
Ще имаш по-висок стандарт, само ако живееш на село и си гледаш доматите и картофите и да взимаш "софийска" заплата.

Бо ами ако ти кажа, че съм живяла във Варна? И в Бургас също.
Не се изказвай за нещо, което не знаеш. Аз имам база за сравнение и за София и за Варна.
Само един показател ще ти дам - наем на жилище. Помисли си пак какви са нивата в София и в Балчик примерно.

Така че нищо не подклаждам, казвам фактите.

# 128
  • Мнения: 1 454
Нали нямаше да се обръща темата на София- Провинцията...
Цените на някой стоки (в частност хранителните) са по-високи в провинцията
Цените в ресторантите и заведенията обаче са МнооГо по-ниски...

Пример за хранителните стоки имам благодарение на работат си и проучванията в тази насока, които правим
Пример за заведенията: Бях в Троян в някакво заведение...3 кафета, кола и минерална вода се равняваха на 3.90  Shocked

# 129
  • Мнения: 2 018
Наемите почти изчерпват тезата ти.
А, аз говоря за неща от първа необходимост - като храна, ток, вода, облекло.
Благодаря!  

/спирам със спама/

# 130
  • Мнения: 274
Дават ни се всеки месец разни нещица...прах за пране, сапуни, дезодоранти...

Според мен шефа ви намеква, че личната ви хигиена  не е на ниво.

# 131
  • Мнения: X

Не искаш, а подклаждаш. Ела във Варна, да видим колко ще ти се повиши стандарта. А Балчик беше обявен за един от най-скъпите градове в България.
Ще имаш по-висок стандарт, само ако живееш на село и си гледаш доматите и картофите и да взимаш "софийска" заплата.

Бо ами ако ти кажа, че съм живяла във Варна? И в Бургас също.
Не се изказвай за нещо, което не знаеш. Аз имам база за сравнение и за София и за Варна.
Само един показател ще ти дам - наем на жилище. Помисли си пак какви са нивата в София и в Балчик примерно.така че нищо не подклаждам, казвам фактите.
Бо е права - в софия е мноооогоооо по евтино от всяко друго место. Мога да ти кажа, че наемите във Варна не са по ниски от софийските, но в софия имате едно любимо на цялата провинция местенце - Илиянци... Това е златно място - това фактури за хотел и за разни други законни разходи по време на командировка.... За да не бягам от темата мога да предложа на работодателите следния бонус - екскурзия до илиянци, плюс официален обяд в пицарията на петте кюшета ....

# 132
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Сидеров, лъжеш се за наемите, но не ми се занимава да те изкарвам от заблудите ти.

Айде си стой на Илиенци, или от което там местенце си.

Съжалявам за спама, явно всяка хубава тема ще бъде налазена от комплексари.

# 133
  • Мнения: X
Сидеров, лъжеш се за наемите, но не ми се занимава да те изкарвам от заблудите ти.

Айде си стой на Илиенци, или от което там местенце си.

Съжалявам за спама, явно всяка хубава тема ще бъде налазена от комплексари.
Извинена си е за спама, не се притеснявай!!! И аз ти се извинявам, че те комплексирах!!! ИЗВИНЕТИ!!!!

# 134
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Уф, много са, ако почна да изброявам......

Сума за храна, за транспорт, отделно служебен транспорт който си има маршрут, допълнителна здравна осигуровка, сума за зъболекар, служебни телефони + неограничени разговори, сауна, фитнес, солариум, коледни бонуси, годишен бонус, отстъпки в много магазини, специални оферти за покупка на автомобили, за почивки, специални кредитни условия в определени банки.... някои длъжности имат служебни коли, но аз и без това не бих заменила мойта за каквато и да е служебна.... има и други неща, които сигурно изпускам... не бих могла да желая нищо повече откъм социални придобивки.

Знам-знам  Laughing-това е една телекомуникационна компания!! hahaha

# 135
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
2,50 на ден за храна (само за отработените дни), безплатен медицински преглед (веднъж годишно) и удоволствието да работиш за "престижна" фирма.

# 136
  • София
  • Мнения: 1 423
Медицинският преглед не е социална придобивка, то по закон е задължително да те закара на преглед веднъж годишно и работодателя да плаща за него. Но допълнителното здравно осигуряване и то,ако може и семейството ти да се възползва от него е голям плюс.

# 137
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Медицинският преглед не е социална придобивка, то по закон е задължително да те закара на преглед веднъж годишно и работодателя да плаща за него. Но допълнителното здравно осигуряване и то,ако може и семейството ти да се възползва от него е голям плюс.

и аз така мисля, но беше срам да напиша само 2.50 за храна при положение, че доста хора знаят, че работя за голяма компания.

# 138
  • Мнения: 662
И аз работя в много голяма компания, но това за съжаление не е гаранция нито, че заплатата ще е добра, нито, че социалните придобивки ще са много.При нас едното е за сметка на другото.Като се зачетох какво са изброили останалите пишещи по темата, аз изглежда се нареждам сред тези, които "избодоха" очите на bgmamcho със социалните си придобивки.Само, че на фона на не малкото такива, заплатата ми не е висока, а работата е много и изтощаваща психически.И наистина се работи-може да са шест или седем часа, но са запълнени до секунда.

# 139
  • Мнения: 940
Дори днес в обявите на jobs-a заплатите са максимум 500 лв.

Пълна глупост!!!

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 19:41 от dalka

# 140
  • Мнения: 2 018
Медицинският преглед не е социална придобивка, то по закон е задължително да те закара на преглед веднъж годишно и работодателя да плаща за него. Но допълнителното здравно осигуряване и то,ако може и семейството ти да се възползва от него е голям плюс.

Чакай, чакай от кога допълнителното здравно осигуряване е задължително?

Аз съм си мушмула - някои работодатели са задължени да ти осигуряват обяд - минимум 2 лв. Зависи в коя сфера си и отдалечеността на работното място... има и други но сега това ми идва на прима виста от наредбата.

# 141
  • Мнения: 4 965
Медицинският преглед не е социална придобивка, то по закон е задължително да те закара на преглед веднъж годишно и работодателя да плаща за него. ...

Бъркаш нещата. Задължителен годишен преглед има само по Здравната каса и за него работодателят е длъжен да те освободи (безвъзмездно - т.е. не ти взема ден от платена/неплатена отпуска) от работа (не да го плати), за да не го пропуснеш.
Тук става дума за допълнително здравно осигуряване, което не е задължително и за годишни прегледи и изследвания в рамките на това допълнително осигуряване. Peace

# 142
  • София
  • Мнения: 38 704
А аз искам само пари за дрехи - по 1000 лева на сезон ще ми стигнат! Sunglasses

# 143
  • Мнения: 2 018
Научих нещо от тази тема. Тези годишни прегледи са безплатни за работодателя. Чудя се тогава, за какво се плаща на трудовата медицина? Само за бележка за пригодност ли?

# 144
  • Мнения: 0
Квото съм искал да кажа съм го казал.Дет се вика за вас ще си остана неудачник,а за мен хора,които взимат заплати по 5-6хил+разни соц.придобивки са к8рволяци(според мен около 90% от тях).Лошото е,че постовете прерастват в лични нападки и едва ли не,ако не работиш поне за 1к+разни придобивки,то си като bgmamcho неудачника.Само че мили дами се замислете колко шофьори,продавачки,земеделци,консултанти и т.н работят за около макс.600лв.Дет се вика ебах ги у неудачниците.
Е да,но аз пък се чудя на едно друго нещо,а именно,че аз имам интернет от 1998год и членувам в някои други форуми(дир-а,ваувето,баскебол-бг и много други) и досега имам максимум 500-700 мнения общо.Докато повечето вечно заети работещи по 9 часа и всяка секунда им е заета и имат и деца,готвят,чистят и т.н имат над 3000 мнения само в този форум.
И все пак вместо да ме нападате без причина и ако толкова ви дразня има едно бутонче "информирай модератор" и така.Не знам само каква ще е причината,че съм много проз или че съм много беден и без солидни соц.придобивки......живота винаги има поне две страни.

# 145
  • София
  • Мнения: 38 704
Някои хора май си просят бан, още преди да са навъртели и една публикация.

# 146
  • София
  • Мнения: 2 430
служебна кола,служебен телефон,лаптоп

# 147
  • Мнения: 662
Квото съм искал да кажа съм го казал.Дет се вика за вас ще си остана неудачник,а за мен хора,които взимат заплати по 5-6хил+разни соц.придобивки са к8рволяци(според мен около 90% от тях).Лошото е,че постовете прерастват в лични нападки и едва ли не,ако не работиш поне за 1к+разни придобивки,то си като bgmamcho неудачника.Само че мили дами се замислете колко шофьори,продавачки,земеделци,консултанти и т.н работят за около макс.600лв.Дет се вика ебах ги у неудачниците.
Е да,но аз пък се чудя на едно друго нещо,а именно,че аз имам интернет от 1998год и членувам в някои други форуми(дир-а,ваувето,баскебол-бг и много други) и досега имам максимум 500-700 мнения общо.Докато повечето вечно заети работещи по 9 часа и всяка секунда им е заета и имат и деца,готвят,чистят и т.н имат над 3000 мнения само в този форум.
И все пак вместо да ме нападате без причина и ако толкова ви дразня има едно бутонче "информирай модератор" и така.Не знам само каква ще е причината,че съм много проз или че съм много беден и без солидни соц.придобивки......живота винаги има поне две страни.

Ти защо преди да напишеш нещо не го обмислиш? Не видях къде някой е посочил колко взима, ти откъде ги "извади" тези пет-шест хиляди? И кой е казал, че да си продавач, земеделец е срамна работа.Просто някой хора са учили други неща и съответно си работят по специалността.А шофьорите са доста добре платени-какви са тези максимум 600лв.? И според твоята логика, щом някой взима четирицифрена заплата и има големи социални придобивки е боклук или к...а? ooooh!Интересно, ако си на по-висока длъжност или по-специфична, или по-рискова, какво-трябва да взимаш 300лв. ли? Големи глупости изписа, и не ние, а ти отправи много нападки. Съжалявам, но не всички можем и искаме да сме продавачки или чистачки.Дай сега да ни е срам, че някои хора от нищо не разбират и нищо не са учили, и солидарно с тях да започнем да продаваме на пазара, например. Ей, тея социални придобивки много ти бодат очите.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 15:53 от melinda_

# 148
  • София
  • Мнения: 6 572
Медицинският преглед не е социална придобивка, то по закон е задължително да те закара на преглед веднъж годишно и работодателя да плаща за него. ...

Бъркаш нещата. Задължителен годишен преглед има само по Здравната каса и за него работодателят е длъжен да те освободи (безвъзмездно - т.е. не ти взема ден от платена/неплатена отпуска) от работа (не да го плати), за да не го пропуснеш.
Тук става дума за допълнително здравно осигуряване, което не е задължително и за годишни прегледи и изследвания в рамките на това допълнително осигуряване. Peace
не е точна така
1. задължителен ежегоден по НЗОК - задължителен е и за лицето и Джи Пи-то
2. второто е ето това : http://www.nhif.bg/bg/naredba_3_2006.phtml (периодичността на прегледите май беше различна в зависимост от годините на лицето служител )
3. и третото е доп. здравно и медицинско обслужване на частни начала с частна здравноосигурителна компания и е равно на соц. придобивка за работника и се признава за разход на работодателя  Mr. Green до определена сума.

# 149
  • Мнения: 5 370
От вчера вече имаме и активно здравно осигуряване, доста добра сума се покрива годишно, доволна съм.
Само едно не схващам-ако отидеш в болница, с която въпросната компания не работи, и вземеш фактура, ще ти изплатят ли сумата? newsm78

# 150
  • Мнения: 662
Цитат
Само едно не схващам-ако отидеш в болница, с която въпросната компания не работи, и вземеш фактура, ще ти изплатят ли сумата? newsm78

Да, ще ти възстановят сумата.Поне при нас е така.Най-добре им се обади и те ще ти обяснят подробно-какви документи ще трябва да предоставиш, какви разходи покриват и т.н.Не знам към кои си, но предполагам имат и сайт.

# 151
  • Мнения: 4 965
...
Само едно не схващам-ако отидеш в болница, с която въпросната компания не работи, и вземеш фактура, ще ти изплатят ли сумата? newsm78


При нас допълнителното осигуряване е в "Закрила" - те признават фактури само от болници/лекари/аптеки и т.н., които имат сключен с тях договор.

# 152
  • Мнения: 3 576
При нас допълнителното осигуряване е в "Закрила" - те признават фактури само от болници/лекари/аптеки и т.н., които имат сключен с тях договор.
Мисля, че не е така.
И ние сме в Закрила, ако имат сключен договор с опр. болници и лекари, то въобще не плащаш при тях, а признават фактури от места, с които нямат договор.
Аз няколко пъти съм носила такива фактури, друг е въпроса, че чакам 2 месеца минимум, докато ми преведат парите....

# 153
  • Мнения: 4 965
Мисля, че не е така.
И ние сме в Закрила, ако имат сключен договор с опр. болници и лекари, то въобще не плащаш при тях, а признават фактури от места, с които нямат договор.
Аз няколко пъти съм носила такива фактури, друг е въпроса, че чакам 2 месеца минимум, докато ми преведат парите....

Е, ако е така - добре. Трябва да питам. Иначе, аз обикновено ходя направо в тяхната клиника (а и на лекар не ходя често, та може и да не съм разбрала правилно).
Останах с такова впечатление покрай очилата, които ни правиха - т.е. преглед и рецепта от закрила и после фактура от аптека, с която имат договор (държаха тази рецепта да е точно от аптека по договор - която ние си изберем; за друга аптека мисля, че имаше някакво условие за осребняване на фактурата само до определена сума).

# 154
  • Мнения: 3 576
Може би е бил такъв конкретния случай заради очилата, на нас не ни покриват такъв тип разходи и не знам.
Но пък в тяхната клиника не стъпвам (изкл. годишния преглед), дълбоко се съмнявам с компетентността им  Peace

# 155
  • Мнения: 2 220
Темата е много интересна. Аз имам един въпрос към тези, които работят в по-малки фирми - те дали имат някакви социални придобивки? Аз работя в сравнително известна фирма в Пловдив, но сме общо 5 човека (с шефовете) и нямам никакви допълнителни стимули. Интересно ми е дали е така и при другите малки колективи или няма зависимост между двете неща.

# 156
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пускам поредната бомба.

В компания, в която работи моя близка, и която ми се пада браншова, за служители от провинцията, които нямат собствено жилище в София и са семейни, се осигурява ведомствено такова в престижен квартал и напълно безплатно с опция за закупуване на невероятно преференциални цени. Става дума за постоянно живеене, а не за командировки до София.

И да направя още едно уточнение, имам близки, които имат наистина невероятни социални придобивки. Т.е. напълно реални са, не написани анонимно в мрежата

# 157
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Nansen това, за което пишеш е чудесно, но защо да пускаш бомба?  Thinking

Опцията за закупуване на жилище на префернициални цени се предоставя дори на кадровите военни, а не бих казала че военното министерство е особено добър работодател  Peace

Що се отнася до хубавите социални придобивки в темата вече се видя, че има доста хора с такива, което е много хубаво  Laughing

# 158
  • София
  • Мнения: 443
Да, това могат да си го позволят само много богати компании, и то - не български. Вероятно важи само за мениджърския персонал. Идва ти мениджър от Холандия, Германия и т.н. Естествено че няма да се навие в източна европа ако не му е апетитно.

# 159
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не важи само за мениджърския персонал, когато моята близка получи правото да се възползва от това ведомствено жилище беше новопостъпила служителка.

Смешно е да се правят сравнения с Министерство на отбраната или пък с Железниците. Това, което те предлагат е начин да се освободят от панелната си собственост, която е в състояние пред разруха, да го продадат на свои служители в пълна безизходица, а компанията, за която говоря наистина цели да подобри и улесни начина на живот на служителите си.

И пак уточнявам, че някой не чете. В тези жилища придобивах правото да живееш БЕЗПЛАТНО. Купуваш ги, само ако прецениш.

# 160
  • Мнения: 76
Уф, много са, ако почна да изброявам......

Сума за храна, за транспорт, отделно служебен транспорт който си има маршрут, допълнителна здравна осигуровка, сума за зъболекар, служебни телефони + неограничени разговори, сауна, фитнес, солариум, коледни бонуси, годишен бонус, отстъпки в много магазини, специални оферти за покупка на автомобили, за почивки, специални кредитни условия в определени банки.... някои длъжности имат служебни коли, но аз и без това не бих заменила мойта за каквато и да е служебна.... има и други неща, които сигурно изпускам... не бих могла да желая нищо повече откъм социални придобивки.
Peace За един мобилен оператор ли става дума?  Mr. Green

# 161
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Смешно е да се правят сравнения с Министерство на отбраната или пък с Железниците. Това, което те предлагат е начин да се освободят от панелната си собственост, която е в състояние пред разруха, да го продадат на свои служители в пълна безизходица, а компанията, за която говоря наистина цели да подобри и улесни начина на живот на служителите си.

И пак уточнявам, че някой не чете. В тези жилища придобивах правото да живееш БЕЗПЛАТНО. Купуваш ги, само ако прецениш.

Не никак не е смешно, давам пример за други работодатели с програма за решаване на жилищние проблем на служителите.

Ясно ми стана, че купуваш АКО поискаш на преференциални цени. Защо трябва да го повтаряш не знам.  Thinking

# 162
  • Мнения: 2 018
Сигурна съм, че има хора с такива придобивки или по-скоро фирми, които могат да си позволят да предложат такива придобивки, но те са малко в България.

Nansen, твоята приятелка сигурно работи в голяма фирма, която може да си позволи да закупи жилища и да ги дава на служителите си.  Hug

# 163
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не Бо, фирмата ги строи специално с тази цел.

Лу, смешно е от гледна точка на локациите и условията в разни Фондови жилища. А и от "програма" до "програма" има разлика колкото от тук до Марс и обратно.

# 164
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Лу, смешно е от гледна точка на локациите и условията в разни Фондови жилища. А и от "програма" до "програма" има разлика колкото от тук до Марс и обратно.

В известна степен е така. Мисълта ми беше, че идеята за подобен вид програма е доста стара.
Друг е въпросът как е била осъществявана.

Чудесно е, че има фирми, които дори се наемат с инвестицията да построят подобен тип жилища за служителите си  Peace

# 165
  • Мнения: 2 018
Не Бо, фирмата ги строи специално с тази цел.

Е, предполагам работи в строителна фирма. Тя може да си го позволи.

# 166
  • Мнения: 7 122
Сетих се за една много готина соц. придобивка, която получаваше позната. Полагаше й се безплатна компютърна игра+месечните такси за цъкането на нея. Единственият недостатък беше, че шефът им много държеше да си играят в колектива и след работно време.  hahaha

# 167
  • Мнения: 6 998
Ай, Рони, е тва е придобивка  Mr. Green Тиймбилдинг  Joy

# 168
  • София, център
  • Мнения: 3 455

Лу, смешно е от гледна точка на локациите и условията в разни Фондови жилища. А и от "програма" до "програма" има разлика колкото от тук до Марс и обратно.

В известна степен е така. Мисълта ми беше, че идеята за подобен вид програма е доста стара.
Друг е въпросът как е била осъществявана.

Чудесно е, че има фирми, които дори се наемат с инвестицията да построят подобен тип жилища за служителите си  Peace

А, естествено, че е стара, те навремето и работниците от заводите са имали такива програми, и сега от блоковете им се къртят балкони и козирки и падат стени от холове. Въпросът е в качеството, а качество има когато интереса е взаимен и програмата е наистина осъзната, а не продиктувана от чужда идеология.

Не Бо, нищо, ама нищо общо няма със строителството.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 15:41 от Nansen

# 169
  • Belgium
  • Мнения: 7 731


А, естествено, че е стара, те навремето и работниците от заводите са имали такива програми, и сега от блоковете им се къртят балкони и козирки и падат стени от холове. Въпросът е в качеството, а качество има когато интереса е взаимен и програмата е наистина осъзната, а не продиктувана от чужда идеология.


Nansen кой тук говори за идеология или вид икономика?  Shocked Shocked

Похавли се, ние казахме че е супер подобна инициатива.
За какво точно искаш да спориш?  Thinking

# 170
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Лу, ми май като гледам си говоря сама. И не се хваля. И не споря с абсолютно никой. Просто имам мнение, което няма обвързваща сила спрямо абсолютно никой!

Подчертаването на цитати от контекста на постовете ми с какво ти помага  newsm78

# 171
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Nansen да определно няма какво да говорим повече по случая.  Stop

Подчертавам това, което ме очуди в думите ти. Говорим за социални придобивки, ти намесваш чужда идеология, скоро и световната конспирация може би.

# 172
  • Варна
  • Мнения: 261
Не Бо, нищо, ама нищо общо няма със строителството.
Скоро ми предлагаха работа в подобна фирма.Строят жилища специално за служителите си и те могат да ги ползват абслютно безплатно. PeaceВ тази фирма също имаше и 13 заплата,на всеки три месеца бонуси,допълнително здравно осигуряване и разни други,които не запомних.

# 173
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Nansen да определно няма какво да говорим повече по случая.  Stop

Подчертавам това, което ме очуди в думите ти. Говорим за социални придобивки, ти намесваш чужда идеология, скоро и световната конспирация може би.



Едностранчивото разглеждане на социалните проблеми не води до разрешаването им.

Ахаа, разбра ли сега защо казах, че пускам бомба?

Аре, че оспамихме хубавата тема.

# 174
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Поне 5 потребители на този форум изброиха фантастични соц.придобивки.За мене има два варианта или лъжат или си падат секретарки на дебелия шеф/образно казано к*рвета/.А и ми е много интересно как тези хора се държат с простосмъртните,които нямат тези придобивки.Ловя бас,че су мислят,че са хванали госпуд за шлиферу и че останалите са балъци и същевременно мрънкат за все повече и повече.
Ето го и моя мизерен опит със соц.придобивките-за 5 години -соц.придобивки-зеро(0).Това не означава,че нямам 13 заплата и т.н,а означава,че нямам соц.осигуровки и здравни такива и т.н.Следва един период от 1година,където соц.придобивките са ми:
1)Осигуряване на пълна заплата(чисто 450)/не знам,защо никой не го смята за соц.придобивка(то закона едно,ама.../
2)Карта за транспорта
3)Намаление в едно заведение т.е една пържола като е 6 лева,то тя ти става 4.50 т.е не го ползваш,защото с 4.50 требе да ядеш поне 3-4 дни.
Сега следва период,в който бях официално безработен и взимах 200лв помощи(това си е соц.придобивка).
И в момента съм си намерил работа,в която соц.придобивки за огромни(поне така си мислех преди да прочета темата)
1)Осигуряване на пълна заплата(чисто 850)
2)Ваучери-40лв
3)Достъп до едно "заведение" с много хубава и евтина храна.
4)Неограничен достъп до и-нет.
Сега някои хора ще ме нападнат,ама на мен не ми пука особено,ама вместо да се жалвате "Аууу само 500лв за зъболекар муци" си набийте в кратуните,че има хора,които се скъсват от бачкане и не им е до такива "проблеми".
А и ми е много интересно тия с големите привилегии имат ли някакво образование или знаят само френски?Ето аз ще си кажа завършил съм вишу в СУ/ФМИ/"Математика" баклавар и семестриално магьосник.
Аре със здраве и се надявам да не срещам в живота си такива заблудени хора с толкова "малки" соц.придобивки.
Благодаря.Един пикльо на 28год с трудов стаж 1 година(по трудова книжка).

Малееей, след дълго отсъствие влизам в темата и гледам... направо не мога да повярвам!
Момко, аз работя в софтуерна фирма. Преди това в друга (най-голямата в БГ). От 8 години съм HR този бранш! Търсият се хора именно с ФМИ - не може да не знаеш! Пазарът ни е много тесен, критериите са направо ниски! Програмистите взимат много над 850 лева, дори и посредствените. Не ми се ще да се заяждам, но щом ти не си сред тези хора, то очевидно не ставаш... ама очевидно за нищо!

# 175
  • Berlin
  • Мнения: 11 285
мда, ако е завършил чистата спец. математика и не се е интересувал малко извънлекционно, няма да става за програмист. Peace
сега по темата: до мин. седмица работех във фирма, в която нямаше дори и вода за пиене в офиса...

# 176
  • варна
  • Мнения: 229
и аз до миналата седмица работих във фирма дето водата за пиене беше от "младост", а пласмасови чашки  въобще нямаше

# 177
  • Мнения: 0

Малееей, след дълго отсъствие влизам в темата и гледам... направо не мога да повярвам!
Момко, аз работя в софтуерна фирма. Преди това в друга (най-голямата в БГ). От 8 години съм HR този бранш! Търсият се хора именно с ФМИ - не може да не знаеш! Пазарът ни е много тесен, критериите са направо ниски! Програмистите взимат много над 850 лева, дори и посредствените. Не ми се ще да се заяждам, но щом ти не си сред тези хора, то очевидно не ставаш... ама очевидно за нищо!
Ха-ха,по-добре не казвай къде работиш,че ако твоя шеф чете тва,което си написала вземе да те уволни.Не знам как ме прецени дали ставам за нещо само от едно мнение ха-ха.Ако така си подбираш кандидатите за работа след време тая фирма ще клекне.Много ми е кеф да споря с ХР,то е като да говориш като на стената,а най ми е кеф,когато точно ХР-и допрат до моите услуги и тогава се чудите къде да се сврете.Това важи и за други заблудени хора,но за ХР е в пълна сила.Ха-ха направо не мога да се спра да се смея.Май се изживяваш,че си хванала Господ за шлифера!?!Охх мислех,че са свършили заблудените овци в България,но явно не е така.А и тая дума как си я написала рулеццц "Търсият".

# 178
  • Мнения: 4 300
Ох, младежо, оняден докато си четях вестника се сетих за теб. В Софийския имало незаети места в специалност Математика- от 30 12 или 8 свободни след последното класиране. Т.е. достатъчно малко хора имат желание да учат тази специалност. Сигурно има защо. Успешната кариера започва от университета.

# 179
  • Мнения: 7 167
Само да кажа, че за предоставянето на очила /които са лично предпазно следство/, не е необходимо да се доказва, че ти е увредено зрението, а да се установи, че има такъв риск - от увреждане, което се прави при извършването на Оценка на риска на работното място, което работодателят сам може да направи.
Извинявам се за отклонението.

# 180
  • Мнения: 142
Докато работех, социалните ми придобивки бяха вода от автомата за топла/студена вода и ако останат бисквитки с изтекъл срок на годност- пей сърце- в стаята за почивки има бол от тях (работех в супермаркет). Напуснах, защото продължавам с лекциите си, но не проумвам в Пловдив кой ли ще ми даде такива социални продобивки, пък камо ли ако искам да се занимавам с нещо близко поне до моята специалност - социална педагогика, ирония...

# 181
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Имам само едно въпросче: Вие за България ли говорите? Thinking

# 182
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
N_A_N™ да за България говорим  Laughing

Просто е малък все още процента на фирмите, предлагащи хубави социални придобивки на фона на останалите, които дори не си правят труда да осигуряват служителите си на реална заплата.

Мога и поименно да изброя няколко фирми, предлагащи добри социални придобивки, но не е необходимо  Peace

# 183
  • Мнения: 678
Ноеми  Hug
Хайде и аз да се включа със социалните придобивки
1. Допълнително здравно осигуряване - поемат включително и раждане в болница с избор на екип и ВИП - стая. Стоматологични услуги до 300 лв.
2. Здравна осигуровка, която покрива болничен престой и възстановяване на средства за лекарства.
3. Храна - не бих казала, че е точно социална придобивка, тъй като е съгласно минимално определеното.
4. Лятна и коледна заплата + годишен бонус в зависимост от резултатите и мнението на прекия ръководител(това с прекия ръководител е малко гадно, защото се намесва субективния фактор и както може да си симпатичен на един, така друг да не те харесва).
5. Тримесечни бонуси при постигане на определен резултат.
6. Служебни автомобили има само за началник отделите, но пък през работно време ги кара всеки, който има работа извън сградата.
7. Служебни мобилни телефони пак разполагат само началник отделите, но пък на работното място имаш стационарен, от който да си вършиш работата. А и кат осе замисля с тоз мобилен те трябва да са на разположение едва ли не 24 часа.
Като недостатъци мага да посоча - редовното оставане след работа. Ако си тръгваш на време, считат че не си отдаден достатъчно на фирмата и работата. Но пък от друга страна никой не те следи дали си отишъл точно в 8,30  Simple Smile
Що се отнася до мобилните оператори -  да, единият от тях определено има много добра социална програма, но тя е основно за служителите в централния офис, тъй като тези, които работят в офисите им е много трудно да се възползват от фитнес, солариу, масаж, кетъринг  Peace Но пък там ти дават реална възможност да растеш, за разлика от другите два.

# 184
  • Мнения: 662
Всъщност и трите мобилни оператори са с много добра социална програма, дори за служителите си, които са най-ниските позиции в централните им офиси.Говоря за София, не знам как е в другите градове.Категорично и в трите има реална възможност за развитие.Общо взето между социалните придобивки на трите места има минимални разлики.Осигуряват на реална заплата, бонуси, допълнително здравно осигуряване, телефон и карта за лична употреба /като разговорите ти са абсолютно безплатни към оператора, в който работиш/, таксита /или бензин, ако си със собствен автомобил, карта за градски транспорт/, отстъпки в някои магазини, преференциални условия в определени банки, ваучери за храна, допълнително пенсионно осигуряване, оборудвана стая за почивка с всичките необходими електроуреди и телевизор и т.н.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 12:40 от melinda_

# 185
  • Мнения: 196
Интернет достъп за вкъщи,4-5 фирмени партита годишно,двойно заплащане ако работя по празници,лятото почивка на море(спането от фирмата)и карта за солариум с намалени,13-та заплата
.А забрави в ОББ при теглене на кретит имам намаление на лихвата.

п.п на мъжа социалните придобивки са много повече...

# 186
  • Мнения: 5 370
Двойното заплащане НЕ Е бонус, това си е по кодекс, все пак. Grinning
Отделен е въпросът колко работодатели го правят.

# 187
  • Мнения: 45
При нас нещата стоят по следния начин:
- 40лв. месечно ваучери за храна
- 16лв. допълнително пенсионно осигуряване
- лятна премия
- коледна премия
- лимит за гориво (но само за определени длъжности)
- служебен мобилен телефон (само за определени длъжности)
- годишен бонус

# 188
  • Мнения: 196
Двойното заплащане НЕ Е бонус, това си е по кодекс, все пак. Grinning
Отделен е въпросът колко работодатели го правят.

По принцип е така..... Laughing

# 189
  • Мнения: 2
300 кинта за дрехи, ама миналата години нЕмаше.
ДМС всеки месец, но то е по-скоро, защото без него заплатите биха били смешнички и няма да има кой да бачка.
Най-сериозният бонус е супер изгоден лихвен процент при кредитиране от банката, с която работим, благодарение на който плащам по кредита си поне 200-250 лв. по-ниска вноска , отколкото бих плащала за същия кредит, ако не работех на това място.
А, и премии за празниците - Коледа, Великден, понякога и някой друг. Обикновено дават по една заплата, а при по-голям остатък във фонд работна заплата в края на годината и по повече.
Не мога да се оплача с две думи Peace

Belinda, коя е тази и фирма. Звучи като работа мечта Simple Smile Аз нещо все не попадам на подходящите.

# 190
  • Мнения: 2 042
Имам само едно въпросче: Вие за България ли говорите? Thinking

# 191
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Служебен фитнес, солариум, сауна - безплатни. Масажи - платени но цените са между 6 и 20 лева за час / това без козметиката /. Служебен паркинг охраняем с места за всички служители, служебни автобуси за превоз сутрин и вечер до офиса. Годишни бонуси. Премии за празници и постигнати резултати. Спортни събития - ски училища, училище по гмуркане, картинг, футболни турнири, участие в регата, служебна детска градина в офиса / платена е де /. Осигуряване в частна здравноосигурителна компания. Покриване на разходи за лечение извън тези покрити частно - например лечение в чужбина. Доста изгодни лихви по заеми в няколко банки + изключително опростена процедура по одобрение.

Гледам че са написани служебните телефони но за мен те не са придобивка а връзка с работата дори когато не си на работа.

# 192
  • Мнения: 124
Нищо! Даже бонусите отпаднаха от декември миналата година, нито 13та заплата нито премии...нищо! А компанията се води уж голяма и що годе престижна.

# 193
  • Мнения: 1 926
200, 500 или 700 лв квартирни, зависи от трудовия стаж във фирмата до момента
200 - социални разходи за транспорт и храна, 5 лв на ден- само за присъствените дни
допълнително здравно осигуряване с покриване разходите за лекарства
50 лв във ваучери за храна на 3 месеца
доскоро и служебен фитнес -  4 посещения на месец.

# 194
  • Мнения: 4 586
Нищо! Даже бонусите отпаднаха от декември миналата година, нито 13та заплата нито премии...нищо! А компанията се води уж голяма и що годе престижна.
Да не сме колеги? Даже, като дойде ред да ми увеличат процента за трудов стаж, ми намалиха заплатата, сакън, да не се увеличи нетната. А купоните за храна, тях ги приспаднаха от заплатата, те не са моя далавера, а на работодателя, защото до 40 кинта са освободени от данъци. Даже това лято и минералва вода не ми се полага. в жегите на софетата безплатно по улицата, а Вълците крачат в жегата и чалдисват.

# 195
  • Мнения: 124
Нищо! Даже бонусите отпаднаха от декември миналата година, нито 13та заплата нито премии...нищо! А компанията се води уж голяма и що годе престижна.
Да не сме колеги? Даже, като дойде ред да ми увеличат процента за трудов стаж, ми намалиха заплатата, сакън, да не се увеличи нетната. А купоните за храна, тях ги приспаднаха от заплатата, те не са моя далавера, а на работодателя, защото до 40 кинта са освободени от данъци. Даже това лято и минералва вода не ми се полага. в жегите на софетата безплатно по улицата, а Вълците крачат в жегата и чалдисват.
хаха, не сме, ние не сме имали до сега  купони за храна, дори приспаднати от заплатата/
сега се сетих, че от време на време и хартията за ръце в тоалетната от време на време ни я спестяват. Crazy

# 196
  • Мнения: 124
200, 500 или 700 лв квартирни, зависи от трудовия стаж във фирмата до момента
200 - социални разходи за транспорт и храна, 5 лв на ден- само за присъствените дни
допълнително здравно осигуряване с покриване разходите за лекарства
50 лв във ваучери за храна на 3 месеца
доскоро и служебен фитнес -  4 посещения на месец.
Къде работите бе хора??? ooooh!

# 197
  • Мнения: 3 419
200, 500 или 700 лв квартирни, зависи от трудовия стаж във фирмата до момента
200 - социални разходи за транспорт и храна, 5 лв на ден- само за присъствените дни
допълнително здравно осигуряване с покриване разходите за лекарства
50 лв във ваучери за храна на 3 месеца
доскоро и служебен фитнес -  4 посещения на месец.
Абе май ни кодошиш нещо тука,особено в условия на криза ми звучи направо несериозно ooooh!

# 198
  • Мнения: 1 926
.

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 17:08 от galia_mi

# 199
  • Велико Търново
  • Мнения: 11
Момичета тези придобивки още със започване на работа ли ги получавате или с натрупан стаж.Аз вече осми месец работя в тази фирма и дори заплатата не са ми мръднали поне малко нагоре.Няма за храна ,няма за транспорт,дори служебен телефон чак сега ще ми дадат.А ако ви кажа и за какви смешни пари работя,но е добре откъм работно време и почивки и затова стоя още.

# 200
  • Мнения: 3 419
Момичета тези придобивки още със започване на работа ли ги получавате или с натрупан стаж.Аз вече осми месец работя в тази фирма и дори заплатата не са ми мръднали поне малко нагоре.Няма за храна ,няма за транспорт,дори служебен телефон чак сега ще ми дадат.А ако ви кажа и за какви смешни пари работя,но е добре откъм работно време и почивки и затова стоя още.
И ти ли работиш в Johnson?

# 201
  • Мнения: 4 586
Има огромна разлика в придобивките на работещите в една и съща фирма, но на резлични нива, в различни отдели и т.н.

# 202
  • Мнения: 4 300
Обикновено този тип придобивки- допълнително здравно осигуряване, пари за храна, дрехи, 13та заплата и т.н.- се регламентират в КТД и са еднакви за всички, от смаото начало на започване на работа във фирмата. Е, разбира се 13тата заплата е по голяма за този, чиято и 12та е по голяма. Но все пак всички получават.
Иначе за някои неща е резонно д аима разлики- като например в лимита за служебен телефон или за служебна кола, те си зависят от длъжността и естеството на работа.

# 203
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
На мен пък ми е странно защо, ако макар и рядко се появи потребител, чийто работодател осигурява хубави социални придобивки на служителите си, все се намира някой да не му повярва.

Има и свестни работодатели все още. В Джонсън Контролс нещата наистина стоят по този начин.

# 204
  • Мнения: 1 008
Виждам,че съм се разписала в темата,
отдавна.Сега работя за същата организация,
но в друг отдел.Придобивките се промениха
(преместването ми донесе допълнителни).
Но ако бях останала на същата позиция,
пак щяха да се променят или по-точно-да
намалеят.

# 205
  • Мнения: 4 586
На мен пък ми е странно защо, ако макар и рядко се появи потребител, чийто работодател осигурява хубави социални придобивки на служителите си, все се намира някой да не му повярва.

Така излиза, че на една от двете потребителки не трябва да вярваме. Защото така пише в учебниците по логика - от две взаимно изключващи се твърдения, само едното може би е вярно. Ти предлагаш да вярваме на Сладурка, а да не вярваме на Виванавт. Ми, добре.

# 206
  • Мнения: 4 965
Момичета тези придобивки още със започване на работа ли ги получавате или с натрупан стаж.Аз вече осми месец работя в тази фирма и дори заплатата не са ми мръднали поне малко нагоре.Няма за храна ,няма за транспорт,дори служебен телефон чак сега ще ми дадат.А ако ви кажа и за какви смешни пари работя,но е добре откъм работно време и почивки и затова стоя още.

Ооо, не са от началото - имам 12 г. стаж в тази област и последните 3 са в тази фирма, като за 3-те години минах и едно ниво нагоре по "стълбата". Peace

# 207
  • Мнения: 3 419
Ооо...Азаф ти по-добре не казвай какви придобивки имаш,че като те чета се депресирам направо Crazy

# 208
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Така излиза, че на една от двете потребителки не трябва да вярваме. Защото така пише в учебниците по логика - от две взаимно изключващи се твърдения, само едното може би е вярно. Ти предлагаш да вярваме на Сладурка, а да не вярваме на Виванавт. Ми, добре.

Вълк, нещо ми убягва логиката ти.

Аз предлагам да вярваме на galia_mi и ми е странен скептицизмът на Сладурка.

Виванавт
дори не съм я прочела, така че не взимам отношение по нейния пост. Тя няма как да работи в Джонсън Контролс, ако живее във Велико Търново.

# 209
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
5 лв на присъствен ден за храна, работно и фитнес облекло, 30 работни дни отпуска (събираме ги за снимка  Mr. Green), фирмените фитнес и сауна (звучи повече, отколкото е, но ги има и са само за служители), домашната ракия на шефа (елексир  Mr. Green) и винаги отлично вино. Сланината зимата не я броя към придобивките.

За служители от други градове се плаща квартира. Отделно има служебни автомобили, телефони, безплатно защитно облекло и оборудване и пр, които аз съм избрала да не употребявам.

За съжаление, нормалните фирми (не добри, това са нормални условия на работа) са толкова малко, че звучат като изключения, които доказват правилото.  Confused

# 210
  • Мнения: 4 586
Разбрах, сбъркал съм. В една и съща фирма работят Азаф и Виванафт.
Ти предполагаш, че лъже Виванавт. Нямаш доказателства, но така предполагаш.
На жените не само моята логика им убягва, а изобщо логиката.

# 211
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Разбрах, сбъркал съм. В една и съща фирма работят Азаф и Виванафт.
Ти предполагаш, че лъже Виванавт. Нямаш доказателства, но така предполагаш.
На жените не само моята логика им убягва, а изобщо логиката.

Пак бъркаш.

Прочете ли, че не взимам отношение по поста на Виванавт ?

Или искаш просто да напишеш, че жените нямат логика?  Laughing

Отде го измилси това, че Азаф и Виванавт работят в една фирма? Странни изводи си вадиш.

# 212
  • Мнения: 4 965
Тцъ, не сме в една фирма - моите придобивки са различни, ама май-май и те ще се повлияят леко от кризата (например, дадоха 2/3-ти от обичайните "пари за отпуска" и на последното парти от 70 лв. куверт ни платиха само 40, другите си ги платихме).  Mr. Green

# 213
  • Мнения: 5 370
Абе май ни кодошиш нещо тука,особено в условия на криза ми звучи направо несериозно ooooh!
Нищо даже не те кодоши, при нас също има изплащане на квартирни, при определени условия.
А Галя определено не те лъже.

Има сфери, в които криза НЯМА. А хора, напротив, се търсят непрекъснато.

# 214
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ей, Азаф дорбе, че написа че не сте от една фирма с Виванавт, че Вълкът тотално се оплете  Laughing

Просто Виванавт е написала "работя в тази фирма", т.е. при настоящия си работодател от еди-колко си месеца и Вълкът веднага я сложи първо колежка на един, после на друг. Че и метна обобщение за женската логика.  hahaha

# 215
  • Мнения: 4 586
Да, пак съм сбъркал.  Embarassed

# 216
  • Мнения: 1 926
Момичета тези придобивки още със започване на работа ли ги получавате или с натрупан стаж.Аз вече осми месец работя в тази фирма и дори заплатата не са ми мръднали поне малко нагоре.Няма за храна ,няма за транспорт,дори служебен телефон чак сега ще ми дадат.А ако ви кажа и за какви смешни пари работя,но е добре откъм работно време и почивки и затова стоя още.

Viviant, пиши на ЛС ако искаш - може да се запознаем.

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 17:07 от galia_mi

# 217
  • Мнения: 662
При нас непрекъснато се търсят нови хора.Кризата усетихме по няколко показателя-съкратиха ни една от допълнителните придобивки и то драстично-от 120лв. лимит за разговори, в момента е 20лв., което си е направо подигравка.Но пък го говореха от февруари, а го направиха чак този месец, заради недоволството на всички отдели.Смениха ни и ДЗО, бяхме към "Закрила", после "Дом здраве", сега сме при фирма, с възможно най-куци условия.Ваучерите ни за храна уж са увеличени-от 40лв, вече са 60лв, но така или иначе тези пари не се усещат като някаква невероятна придобивка.А и смениха фирмата, която ги дава-няма никакъв избор на магазини, в които да се употребят.Декември ще се види дали ще има някакви бонуси, но се съмнявам...

Хубавото при нас е, че всички придобивки, които съм описала в предишни постинги, се дават и на новоназначени служители и то на най-ниското стъпало в йерархията.А всъщност те не са малко.По-нагоре в стълбицата се появяват и допълнителни бонуси.

# 218
  • Мнения: 160
Нямах време да изчета всичко, разбира се има фирми които глезят много служителите си. Чувала съм за подаръци то типа на жилища, коли и т.н., но съм чувала, и за това как петък работят до обяд или докато си свършиш работата за деня и си тръгваш. Мисля, че това е страхотно да мога да се прибера в петък на обяд, да си свърша всичката работа, да организирам уикенда си.
Считам, че тази политика на фирмата е много позитивна, мотивира служителите да си свършат работата, да организират по-добре работата си.

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 15:30 от Ronichka77

# 219
  • Мнения: 1 008
Розичке,къде раздават апартаменти
и коли,а аз да им работя до обяд в
петък-ей, така просто да се разходя
до работата да пия кафенце?

# 220
  • Мнения: 3 419
Изкарахте ме скептик,ама аз чета редовно темата з атърсенето на работа,чета колко квалифициран персонал не може да си намери работа,дори като продавачи. За щастие аз работа си имам,ама направо ми звучат нереални такиви постинги с нереални соц.придобивки,кажете къде работите-идвам и аз...

# 221
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Сладурка, ами ние казахме една от фирмите  Laughing

А че положението на пазара на труда не е розово, това е факт.

Но факт е също, че има и изключения.

# 222
  • Велико Търново
  • Мнения: 11
Не не работя в Джонсън Контролс и наистина нямам никакви привилегии.Който иска да ми вярва който иска не.Радвам се че има толкова съвестни работодатели,които мислят за служителите си.

# 223
  • Мнения: 4 965
Не не работя в Джонсън Контролс ...

И аз.

# 224
# 225
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Айде сега всеки да си каже къде работи, да не стават обърквания  Mr. Green

# 226
  • Мнения: 3 419
Айде сега всеки да си каже къде работи, да не стават обърквания  Mr. Green
Ами айде де Laughing

# 227
  • Мнения: 777
Наистина съм изумена  Shocked Радвам се, ако в действителност има такива работодатели - купони за храна, транспорт, здравни осигуровки допълнително... почивки и т.н. ИСКАМ И АЗ ТАКАВА РАБОТА!!! Работя в голяма за града ни фирма, но освен 50-60 лв за Коледа... и тук-там някой банкет по случай рожденния ден на фирмата - друго нЕма  Tired Търся си нова работа с много социални придобивки!!!  bowuu

# 228
  • Мнения: 4 965
Ааааа, подписвала съм договор за конфиденциалност. Сериозно.
На лични мога да споделя. Sunglasses

# 229
  • Мнения: 662
За да не прозвучи като реклама ще кажа, че работя в един от мобилните оператори.Общо взето, социалните придобивки са сходни във всичките.

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 16:42 от sorsha_

# 230
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз си мисля, че най-добре ще е да се споделя кой къде работи на ЛС.

Разбира се ако някой иска ще си напише работодателя и тук.

А има и тема Бял списък на работодателите  Laughing

# 231
  • София
  • Мнения: 255
Аз все мрънкам от моята работа ,ноо май трябва да съм ...доволна
-по една заплата за Коледа и летен отпуск
-60 лв купони /не се приспадат от заплатата/
- здравна застраховка
-тръгвам си ,когато свърша работата/но това не е преди 13.30-14.00/
-най-голямата" придобивка" е това ,че не ставам "под час",т.е. и в 10.00 да отида -не е проблем
-има и автомат за вода,дрехи,тийм билдинги,банкети,нооооо  заплата-440лв Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт