Социални придобивки на служителите?

  • 31 719
  • 231
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 018
Не Бо, фирмата ги строи специално с тази цел.

Е, предполагам работи в строителна фирма. Тя може да си го позволи.

# 166
  • Мнения: 7 128
Сетих се за една много готина соц. придобивка, която получаваше позната. Полагаше й се безплатна компютърна игра+месечните такси за цъкането на нея. Единственият недостатък беше, че шефът им много държеше да си играят в колектива и след работно време.  hahaha

# 167
  • Мнения: 7 002
Ай, Рони, е тва е придобивка  Mr. Green Тиймбилдинг  Joy

# 168
  • София, център
  • Мнения: 3 455

Лу, смешно е от гледна точка на локациите и условията в разни Фондови жилища. А и от "програма" до "програма" има разлика колкото от тук до Марс и обратно.

В известна степен е така. Мисълта ми беше, че идеята за подобен вид програма е доста стара.
Друг е въпросът как е била осъществявана.

Чудесно е, че има фирми, които дори се наемат с инвестицията да построят подобен тип жилища за служителите си  Peace

А, естествено, че е стара, те навремето и работниците от заводите са имали такива програми, и сега от блоковете им се къртят балкони и козирки и падат стени от холове. Въпросът е в качеството, а качество има когато интереса е взаимен и програмата е наистина осъзната, а не продиктувана от чужда идеология.

Не Бо, нищо, ама нищо общо няма със строителството.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 15:41 от Nansen

# 169
  • Belgium
  • Мнения: 7 731


А, естествено, че е стара, те навремето и работниците от заводите са имали такива програми, и сега от блоковете им се къртят балкони и козирки и падат стени от холове. Въпросът е в качеството, а качество има когато интереса е взаимен и програмата е наистина осъзната, а не продиктувана от чужда идеология.


Nansen кой тук говори за идеология или вид икономика?  Shocked Shocked

Похавли се, ние казахме че е супер подобна инициатива.
За какво точно искаш да спориш?  Thinking

# 170
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Лу, ми май като гледам си говоря сама. И не се хваля. И не споря с абсолютно никой. Просто имам мнение, което няма обвързваща сила спрямо абсолютно никой!

Подчертаването на цитати от контекста на постовете ми с какво ти помага  newsm78

# 171
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Nansen да определно няма какво да говорим повече по случая.  Stop

Подчертавам това, което ме очуди в думите ти. Говорим за социални придобивки, ти намесваш чужда идеология, скоро и световната конспирация може би.

# 172
  • Варна
  • Мнения: 261
Не Бо, нищо, ама нищо общо няма със строителството.
Скоро ми предлагаха работа в подобна фирма.Строят жилища специално за служителите си и те могат да ги ползват абслютно безплатно. PeaceВ тази фирма също имаше и 13 заплата,на всеки три месеца бонуси,допълнително здравно осигуряване и разни други,които не запомних.

# 173
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Nansen да определно няма какво да говорим повече по случая.  Stop

Подчертавам това, което ме очуди в думите ти. Говорим за социални придобивки, ти намесваш чужда идеология, скоро и световната конспирация може би.



Едностранчивото разглеждане на социалните проблеми не води до разрешаването им.

Ахаа, разбра ли сега защо казах, че пускам бомба?

Аре, че оспамихме хубавата тема.

# 174
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 001
Поне 5 потребители на този форум изброиха фантастични соц.придобивки.За мене има два варианта или лъжат или си падат секретарки на дебелия шеф/образно казано к*рвета/.А и ми е много интересно как тези хора се държат с простосмъртните,които нямат тези придобивки.Ловя бас,че су мислят,че са хванали госпуд за шлиферу и че останалите са балъци и същевременно мрънкат за все повече и повече.
Ето го и моя мизерен опит със соц.придобивките-за 5 години -соц.придобивки-зеро(0).Това не означава,че нямам 13 заплата и т.н,а означава,че нямам соц.осигуровки и здравни такива и т.н.Следва един период от 1година,където соц.придобивките са ми:
1)Осигуряване на пълна заплата(чисто 450)/не знам,защо никой не го смята за соц.придобивка(то закона едно,ама.../
2)Карта за транспорта
3)Намаление в едно заведение т.е една пържола като е 6 лева,то тя ти става 4.50 т.е не го ползваш,защото с 4.50 требе да ядеш поне 3-4 дни.
Сега следва период,в който бях официално безработен и взимах 200лв помощи(това си е соц.придобивка).
И в момента съм си намерил работа,в която соц.придобивки за огромни(поне така си мислех преди да прочета темата)
1)Осигуряване на пълна заплата(чисто 850)
2)Ваучери-40лв
3)Достъп до едно "заведение" с много хубава и евтина храна.
4)Неограничен достъп до и-нет.
Сега някои хора ще ме нападнат,ама на мен не ми пука особено,ама вместо да се жалвате "Аууу само 500лв за зъболекар муци" си набийте в кратуните,че има хора,които се скъсват от бачкане и не им е до такива "проблеми".
А и ми е много интересно тия с големите привилегии имат ли някакво образование или знаят само френски?Ето аз ще си кажа завършил съм вишу в СУ/ФМИ/"Математика" баклавар и семестриално магьосник.
Аре със здраве и се надявам да не срещам в живота си такива заблудени хора с толкова "малки" соц.придобивки.
Благодаря.Един пикльо на 28год с трудов стаж 1 година(по трудова книжка).

Малееей, след дълго отсъствие влизам в темата и гледам... направо не мога да повярвам!
Момко, аз работя в софтуерна фирма. Преди това в друга (най-голямата в БГ). От 8 години съм HR този бранш! Търсият се хора именно с ФМИ - не може да не знаеш! Пазарът ни е много тесен, критериите са направо ниски! Програмистите взимат много над 850 лева, дори и посредствените. Не ми се ще да се заяждам, но щом ти не си сред тези хора, то очевидно не ставаш... ама очевидно за нищо!

# 175
  • Berlin
  • Мнения: 11 321
мда, ако е завършил чистата спец. математика и не се е интересувал малко извънлекционно, няма да става за програмист. Peace
сега по темата: до мин. седмица работех във фирма, в която нямаше дори и вода за пиене в офиса...

# 176
  • варна
  • Мнения: 229
и аз до миналата седмица работих във фирма дето водата за пиене беше от "младост", а пласмасови чашки  въобще нямаше

# 177
  • Мнения: 0

Малееей, след дълго отсъствие влизам в темата и гледам... направо не мога да повярвам!
Момко, аз работя в софтуерна фирма. Преди това в друга (най-голямата в БГ). От 8 години съм HR този бранш! Търсият се хора именно с ФМИ - не може да не знаеш! Пазарът ни е много тесен, критериите са направо ниски! Програмистите взимат много над 850 лева, дори и посредствените. Не ми се ще да се заяждам, но щом ти не си сред тези хора, то очевидно не ставаш... ама очевидно за нищо!
Ха-ха,по-добре не казвай къде работиш,че ако твоя шеф чете тва,което си написала вземе да те уволни.Не знам как ме прецени дали ставам за нещо само от едно мнение ха-ха.Ако така си подбираш кандидатите за работа след време тая фирма ще клекне.Много ми е кеф да споря с ХР,то е като да говориш като на стената,а най ми е кеф,когато точно ХР-и допрат до моите услуги и тогава се чудите къде да се сврете.Това важи и за други заблудени хора,но за ХР е в пълна сила.Ха-ха направо не мога да се спра да се смея.Май се изживяваш,че си хванала Господ за шлифера!?!Охх мислех,че са свършили заблудените овци в България,но явно не е така.А и тая дума как си я написала рулеццц "Търсият".

# 178
  • Мнения: 4 300
Ох, младежо, оняден докато си четях вестника се сетих за теб. В Софийския имало незаети места в специалност Математика- от 30 12 или 8 свободни след последното класиране. Т.е. достатъчно малко хора имат желание да учат тази специалност. Сигурно има защо. Успешната кариера започва от университета.

# 179
  • Мнения: 7 192
Само да кажа, че за предоставянето на очила /които са лично предпазно следство/, не е необходимо да се доказва, че ти е увредено зрението, а да се установи, че има такъв риск - от увреждане, което се прави при извършването на Оценка на риска на работното място, което работодателят сам може да направи.
Извинявам се за отклонението.

Общи условия

Активация на акаунт