Социални придобивки на служителите?

  • 31 749
  • 231
  •   1
Отговори
# 75
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
При нас допълнителното здравно осигуряване се изразява в абонамент за доболнично обслужване в частен медицински център.

Пълен профилактичен преглед веднъж годишно (без гинеколог). Ако се наложи болничен престой или закупуването на скъпи лекарства, те се покриват до определен процент от здравния пакет, платен от работодателя. Не включва стоматологични услуги.

При баща ми на допълнително здравно осигуряване подлежи не само работника, но и неговото семейство.

За мен това е най-ценната социална придобивка  Peace

Относно очилата -  нашата фирма просто има бартер със скъпа верига оптики. Той включва очен преглед и съответните очила+рамки. Аз нямам диоптър за това очилата ми са само за компютър, със специално покритие.

# 76
  • Мнения: 4 965
При нас допълнителното здравно осигуряване е за сметка на работодателя, съгласно колективния трудов договор. Ако осигуряваш свои близки, плащаш за тях сам. Покрива също определен пакет, който включва (това го преписвам от картата) услуги при: 1. Подобряване на здравето и предпазване от заболяване.; 2. Извънболнична медицинска помощ.; 3. Болнична медицинска помощ.; 4. Услуги, свързани с битови и други допълнителни условия при предоставяне на медицинска помощ.; 5. Възстановяване на разходи.

# 77
  • Мнения: 1 417
13 та заплата + паричен бонус за почивка, всяка год. увеличение на заплатите, безлихвени кредити за не големи суми.Добро отношение и ще проверя как стоят нещата с допълн.здравно осигуряване Wink

# 78
  • Мнения: 2 018
Имаме лимит за рецепти  на човек 500лв,от които дружеството връща 300лв

Благодаря echolalia! Само това не го разбрах. И още нещо - най-важните изследвания, не са ли включени в задължителното здравно осигуряване?

Трябва ми инфо, на практика как стоят нещата, не само написано някъде, но непроиграно. Изпълняват ли се наистина изброените от вас точки в допълнителното здр осигуряване, от фонда?
Ако авторката реши, че спамя темата, да ми каже.  Peace

# 79
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Peace

# 80
  • Мнения: 2 058
В предната фирма, в която работех имаше допълнително здравно осигуряване и бях много доволна, но за съжаление имаше съкращения и ме съкратиха. Всички лекарства, които ползвах ми ги заплащаха /лимит 500 лв./ Също си направих металокерамична коронка и фотополимерни пломби за сума до 500 лв.
В момента работя на друго място и има само ваучери за храна. Но пък ми е по-спокойно и имам свободно време.

# 81
  • Мнения: 3 794
Имаме лимит за рецепти  на човек 500лв,от които дружеството връща 300лв

Благодаря echolalia! Само това не го разбрах. И още нещо - най-важните изследвания, не са ли включени в задължителното здравно осигуряване?

Бо_, имам предвид, че най-важните изследвания са включени. Да речем кръвен тест за наличие на хеликобактер не се включва.
Това е само част от пакета услуги:
6. Клинична лаборатория:
- пълна кръвна картина, глюкоза, СУЕ;
- биохимия - креатинин, холестерол, триглицериди
- урина - химично изследване на pH, специфично тегло, белтък, глюкоза, кетони, билирубин, уробилиноген, кръв, седимент;
- PSA - скрининг за рак на простатата (за мъже над 50 г.)
 Hug

# 82
  • Мнения: 92
Ваучери за храна,допълнително здравно осигуряване за мен и съпруга ми,преференциални условия по кредити,преференциални условия за ползване на интернет и мобилна телефония и някви почивни бази за които трудно би могъл да се уредиш....

# 83
  • Мнения: 304
получавам по 0.50 стотинки на ден и имаме лафка-можеш да ги ползваш само там обаче проблема е че закуската е 0.70 ст-направо е плачевно и смешно Joy Joy Joy това е нищо друго

# 84
  • Мнения: 8
Като прочетох написаното до тук установих, че не съм съвсем зле:
1.годишен бонус в размер на 2 нетни заплати
2.Ваучери за храна за 40 лв/месец
3.Плащат ми телефонните разговори до 50 лв/месец
4.Профилактични прегледи/годишно
5.Безплатна противогрипна ваксина
6. Кафе, вода и безалкохолни на воля
7.Допълнителна осигуровка за медицинско обслужване
8.По 300лв еднократно при раждане на дете и /или брак

 

# 85
  • Мнения: 4
В нашата фирма получаваме ваучери за храна на стойност 40 лв., безплатна карта за градски транспорт или се покриват разходите за бензин, премии за постигнати резултати, подаръци по различни поводи, не само за рождени дни, два пъти в годината актуализиране на заплатата.
Като чета някои от другите постинги, май не е много, но пък атмосферата в офиса е страхотна и не мога да се оплача от лошо отношение от страна на шефовете. Това, поне за мен, компенсира по-скромния социален пакет.

# 86
  • Мнения: 0
Поне 5 потребители на този форум изброиха фантастични соц.придобивки.За мене има два варианта или лъжат или си падат секретарки на дебелия шеф/образно казано к*рвета/.А и ми е много интересно как тези хора се държат с простосмъртните,които нямат тези придобивки.Ловя бас,че су мислят,че са хванали госпуд за шлиферу и че останалите са балъци и същевременно мрънкат за все повече и повече.
Ето го и моя мизерен опит със соц.придобивките-за 5 години -соц.придобивки-зеро(0).Това не означава,че нямам 13 заплата и т.н,а означава,че нямам соц.осигуровки и здравни такива и т.н.Следва един период от 1година,където соц.придобивките са ми:
1)Осигуряване на пълна заплата(чисто 450)/не знам,защо никой не го смята за соц.придобивка(то закона едно,ама.../
2)Карта за транспорта
3)Намаление в едно заведение т.е една пържола като е 6 лева,то тя ти става 4.50 т.е не го ползваш,защото с 4.50 требе да ядеш поне 3-4 дни.
Сега следва период,в който бях официално безработен и взимах 200лв помощи(това си е соц.придобивка).
И в момента съм си намерил работа,в която соц.придобивки за огромни(поне така си мислех преди да прочета темата)
1)Осигуряване на пълна заплата(чисто 850)
2)Ваучери-40лв
3)Достъп до едно "заведение" с много хубава и евтина храна.
4)Неограничен достъп до и-нет.
Сега някои хора ще ме нападнат,ама на мен не ми пука особено,ама вместо да се жалвате "Аууу само 500лв за зъболекар муци" си набийте в кратуните,че има хора,които се скъсват от бачкане и не им е до такива "проблеми".
А и ми е много интересно тия с големите привилегии имат ли някакво образование или знаят само френски?Ето аз ще си кажа завършил съм вишу в СУ/ФМИ/"Математика" баклавар и семестриално магьосник.
Аре със здраве и се надявам да не срещам в живота си такива заблудени хора с толкова "малки" соц.придобивки.
Благодаря.Един пикльо на 28год с трудов стаж 1 година(по трудова книжка).

# 87
  • Мнения: 4 195
е от такива мрънкяла като тоя сме на туй дередже, честно ви казвам.
Суяк, ти кво образование имаш брато, та бачкаш за тая заплатка,м?
не ми отговаряй, няма смисъл.
Имам чуството, че много мъже ( не казвам всички) много ги е яд, че не са се родили жени и че проституирането ги влече неудържимо Rolling Eyes, щото е лесно и щото няма да им се налага нищо друго освен да вирят краци Mr. Green

# 88
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Чут Чут много мъже ги е яд, че взимат по-малко от жените.  Mr. Green
И се успокояват като си въобразят, че жените са го постигнали с отваряне на крака  Joy

Кво да го праиш българския мъж, малко е комплексиран горкия  Twisted Evil

# 89
  • Мнения: 1 212
Eх, хубава тема ...
Сега ако вземете всички писали и да споделите , на кратко само :
"Име на компанията", за която работите  ....  нищо повече Laughing

От голяма полза ще сте ми да знаете     bouquet

Общи условия

Активация на акаунт