Социални придобивки на служителите?

  • 31 737
  • 231
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 662
Цитат
Само едно не схващам-ако отидеш в болница, с която въпросната компания не работи, и вземеш фактура, ще ти изплатят ли сумата? newsm78

Да, ще ти възстановят сумата.Поне при нас е така.Най-добре им се обади и те ще ти обяснят подробно-какви документи ще трябва да предоставиш, какви разходи покриват и т.н.Не знам към кои си, но предполагам имат и сайт.

# 151
  • Мнения: 4 965
...
Само едно не схващам-ако отидеш в болница, с която въпросната компания не работи, и вземеш фактура, ще ти изплатят ли сумата? newsm78


При нас допълнителното осигуряване е в "Закрила" - те признават фактури само от болници/лекари/аптеки и т.н., които имат сключен с тях договор.

# 152
  • Мнения: 3 576
При нас допълнителното осигуряване е в "Закрила" - те признават фактури само от болници/лекари/аптеки и т.н., които имат сключен с тях договор.
Мисля, че не е така.
И ние сме в Закрила, ако имат сключен договор с опр. болници и лекари, то въобще не плащаш при тях, а признават фактури от места, с които нямат договор.
Аз няколко пъти съм носила такива фактури, друг е въпроса, че чакам 2 месеца минимум, докато ми преведат парите....

# 153
  • Мнения: 4 965
Мисля, че не е така.
И ние сме в Закрила, ако имат сключен договор с опр. болници и лекари, то въобще не плащаш при тях, а признават фактури от места, с които нямат договор.
Аз няколко пъти съм носила такива фактури, друг е въпроса, че чакам 2 месеца минимум, докато ми преведат парите....

Е, ако е така - добре. Трябва да питам. Иначе, аз обикновено ходя направо в тяхната клиника (а и на лекар не ходя често, та може и да не съм разбрала правилно).
Останах с такова впечатление покрай очилата, които ни правиха - т.е. преглед и рецепта от закрила и после фактура от аптека, с която имат договор (държаха тази рецепта да е точно от аптека по договор - която ние си изберем; за друга аптека мисля, че имаше някакво условие за осребняване на фактурата само до определена сума).

# 154
  • Мнения: 3 576
Може би е бил такъв конкретния случай заради очилата, на нас не ни покриват такъв тип разходи и не знам.
Но пък в тяхната клиника не стъпвам (изкл. годишния преглед), дълбоко се съмнявам с компетентността им  Peace

# 155
  • Мнения: 2 220
Темата е много интересна. Аз имам един въпрос към тези, които работят в по-малки фирми - те дали имат някакви социални придобивки? Аз работя в сравнително известна фирма в Пловдив, но сме общо 5 човека (с шефовете) и нямам никакви допълнителни стимули. Интересно ми е дали е така и при другите малки колективи или няма зависимост между двете неща.

# 156
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пускам поредната бомба.

В компания, в която работи моя близка, и която ми се пада браншова, за служители от провинцията, които нямат собствено жилище в София и са семейни, се осигурява ведомствено такова в престижен квартал и напълно безплатно с опция за закупуване на невероятно преференциални цени. Става дума за постоянно живеене, а не за командировки до София.

И да направя още едно уточнение, имам близки, които имат наистина невероятни социални придобивки. Т.е. напълно реални са, не написани анонимно в мрежата

# 157
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Nansen това, за което пишеш е чудесно, но защо да пускаш бомба?  Thinking

Опцията за закупуване на жилище на префернициални цени се предоставя дори на кадровите военни, а не бих казала че военното министерство е особено добър работодател  Peace

Що се отнася до хубавите социални придобивки в темата вече се видя, че има доста хора с такива, което е много хубаво  Laughing

# 158
  • София
  • Мнения: 444
Да, това могат да си го позволят само много богати компании, и то - не български. Вероятно важи само за мениджърския персонал. Идва ти мениджър от Холандия, Германия и т.н. Естествено че няма да се навие в източна европа ако не му е апетитно.

# 159
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не важи само за мениджърския персонал, когато моята близка получи правото да се възползва от това ведомствено жилище беше новопостъпила служителка.

Смешно е да се правят сравнения с Министерство на отбраната или пък с Железниците. Това, което те предлагат е начин да се освободят от панелната си собственост, която е в състояние пред разруха, да го продадат на свои служители в пълна безизходица, а компанията, за която говоря наистина цели да подобри и улесни начина на живот на служителите си.

И пак уточнявам, че някой не чете. В тези жилища придобивах правото да живееш БЕЗПЛАТНО. Купуваш ги, само ако прецениш.

# 160
  • Мнения: 76
Уф, много са, ако почна да изброявам......

Сума за храна, за транспорт, отделно служебен транспорт който си има маршрут, допълнителна здравна осигуровка, сума за зъболекар, служебни телефони + неограничени разговори, сауна, фитнес, солариум, коледни бонуси, годишен бонус, отстъпки в много магазини, специални оферти за покупка на автомобили, за почивки, специални кредитни условия в определени банки.... някои длъжности имат служебни коли, но аз и без това не бих заменила мойта за каквато и да е служебна.... има и други неща, които сигурно изпускам... не бих могла да желая нищо повече откъм социални придобивки.
Peace За един мобилен оператор ли става дума?  Mr. Green

# 161
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Смешно е да се правят сравнения с Министерство на отбраната или пък с Железниците. Това, което те предлагат е начин да се освободят от панелната си собственост, която е в състояние пред разруха, да го продадат на свои служители в пълна безизходица, а компанията, за която говоря наистина цели да подобри и улесни начина на живот на служителите си.

И пак уточнявам, че някой не чете. В тези жилища придобивах правото да живееш БЕЗПЛАТНО. Купуваш ги, само ако прецениш.

Не никак не е смешно, давам пример за други работодатели с програма за решаване на жилищние проблем на служителите.

Ясно ми стана, че купуваш АКО поискаш на преференциални цени. Защо трябва да го повтаряш не знам.  Thinking

# 162
  • Мнения: 2 018
Сигурна съм, че има хора с такива придобивки или по-скоро фирми, които могат да си позволят да предложат такива придобивки, но те са малко в България.

Nansen, твоята приятелка сигурно работи в голяма фирма, която може да си позволи да закупи жилища и да ги дава на служителите си.  Hug

# 163
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не Бо, фирмата ги строи специално с тази цел.

Лу, смешно е от гледна точка на локациите и условията в разни Фондови жилища. А и от "програма" до "програма" има разлика колкото от тук до Марс и обратно.

# 164
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Лу, смешно е от гледна точка на локациите и условията в разни Фондови жилища. А и от "програма" до "програма" има разлика колкото от тук до Марс и обратно.

В известна степен е така. Мисълта ми беше, че идеята за подобен вид програма е доста стара.
Друг е въпросът как е била осъществявана.

Чудесно е, че има фирми, които дори се наемат с инвестицията да построят подобен тип жилища за служителите си  Peace

Общи условия

Активация на акаунт