Социални придобивки на служителите?

  • 31 759
  • 231
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 124
Нищо! Даже бонусите отпаднаха от декември миналата година, нито 13та заплата нито премии...нищо! А компанията се води уж голяма и що годе престижна.
Да не сме колеги? Даже, като дойде ред да ми увеличат процента за трудов стаж, ми намалиха заплатата, сакън, да не се увеличи нетната. А купоните за храна, тях ги приспаднаха от заплатата, те не са моя далавера, а на работодателя, защото до 40 кинта са освободени от данъци. Даже това лято и минералва вода не ми се полага. в жегите на софетата безплатно по улицата, а Вълците крачат в жегата и чалдисват.
хаха, не сме, ние не сме имали до сега  купони за храна, дори приспаднати от заплатата/
сега се сетих, че от време на време и хартията за ръце в тоалетната от време на време ни я спестяват. Crazy

# 196
  • Мнения: 124
200, 500 или 700 лв квартирни, зависи от трудовия стаж във фирмата до момента
200 - социални разходи за транспорт и храна, 5 лв на ден- само за присъствените дни
допълнително здравно осигуряване с покриване разходите за лекарства
50 лв във ваучери за храна на 3 месеца
доскоро и служебен фитнес -  4 посещения на месец.
Къде работите бе хора??? ooooh!

# 197
  • Мнения: 3 425
200, 500 или 700 лв квартирни, зависи от трудовия стаж във фирмата до момента
200 - социални разходи за транспорт и храна, 5 лв на ден- само за присъствените дни
допълнително здравно осигуряване с покриване разходите за лекарства
50 лв във ваучери за храна на 3 месеца
доскоро и служебен фитнес -  4 посещения на месец.
Абе май ни кодошиш нещо тука,особено в условия на криза ми звучи направо несериозно ooooh!

# 198
  • Мнения: 1 943
.

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 17:08 от galia_mi

# 199
  • Велико Търново
  • Мнения: 11
Момичета тези придобивки още със започване на работа ли ги получавате или с натрупан стаж.Аз вече осми месец работя в тази фирма и дори заплатата не са ми мръднали поне малко нагоре.Няма за храна ,няма за транспорт,дори служебен телефон чак сега ще ми дадат.А ако ви кажа и за какви смешни пари работя,но е добре откъм работно време и почивки и затова стоя още.

# 200
  • Мнения: 3 425
Момичета тези придобивки още със започване на работа ли ги получавате или с натрупан стаж.Аз вече осми месец работя в тази фирма и дори заплатата не са ми мръднали поне малко нагоре.Няма за храна ,няма за транспорт,дори служебен телефон чак сега ще ми дадат.А ако ви кажа и за какви смешни пари работя,но е добре откъм работно време и почивки и затова стоя още.
И ти ли работиш в Johnson?

# 201
  • Мнения: 4 586
Има огромна разлика в придобивките на работещите в една и съща фирма, но на резлични нива, в различни отдели и т.н.

# 202
  • Мнения: 4 300
Обикновено този тип придобивки- допълнително здравно осигуряване, пари за храна, дрехи, 13та заплата и т.н.- се регламентират в КТД и са еднакви за всички, от смаото начало на започване на работа във фирмата. Е, разбира се 13тата заплата е по голяма за този, чиято и 12та е по голяма. Но все пак всички получават.
Иначе за някои неща е резонно д аима разлики- като например в лимита за служебен телефон или за служебна кола, те си зависят от длъжността и естеството на работа.

# 203
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
На мен пък ми е странно защо, ако макар и рядко се появи потребител, чийто работодател осигурява хубави социални придобивки на служителите си, все се намира някой да не му повярва.

Има и свестни работодатели все още. В Джонсън Контролс нещата наистина стоят по този начин.

# 204
  • Мнения: 1 008
Виждам,че съм се разписала в темата,
отдавна.Сега работя за същата организация,
но в друг отдел.Придобивките се промениха
(преместването ми донесе допълнителни).
Но ако бях останала на същата позиция,
пак щяха да се променят или по-точно-да
намалеят.

# 205
  • Мнения: 4 586
На мен пък ми е странно защо, ако макар и рядко се появи потребител, чийто работодател осигурява хубави социални придобивки на служителите си, все се намира някой да не му повярва.

Така излиза, че на една от двете потребителки не трябва да вярваме. Защото така пише в учебниците по логика - от две взаимно изключващи се твърдения, само едното може би е вярно. Ти предлагаш да вярваме на Сладурка, а да не вярваме на Виванавт. Ми, добре.

# 206
  • Мнения: 4 965
Момичета тези придобивки още със започване на работа ли ги получавате или с натрупан стаж.Аз вече осми месец работя в тази фирма и дори заплатата не са ми мръднали поне малко нагоре.Няма за храна ,няма за транспорт,дори служебен телефон чак сега ще ми дадат.А ако ви кажа и за какви смешни пари работя,но е добре откъм работно време и почивки и затова стоя още.

Ооо, не са от началото - имам 12 г. стаж в тази област и последните 3 са в тази фирма, като за 3-те години минах и едно ниво нагоре по "стълбата". Peace

# 207
  • Мнения: 3 425
Ооо...Азаф ти по-добре не казвай какви придобивки имаш,че като те чета се депресирам направо Crazy

# 208
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Така излиза, че на една от двете потребителки не трябва да вярваме. Защото така пише в учебниците по логика - от две взаимно изключващи се твърдения, само едното може би е вярно. Ти предлагаш да вярваме на Сладурка, а да не вярваме на Виванавт. Ми, добре.

Вълк, нещо ми убягва логиката ти.

Аз предлагам да вярваме на galia_mi и ми е странен скептицизмът на Сладурка.

Виванавт
дори не съм я прочела, така че не взимам отношение по нейния пост. Тя няма как да работи в Джонсън Контролс, ако живее във Велико Търново.

# 209
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
5 лв на присъствен ден за храна, работно и фитнес облекло, 30 работни дни отпуска (събираме ги за снимка  Mr. Green), фирмените фитнес и сауна (звучи повече, отколкото е, но ги има и са само за служители), домашната ракия на шефа (елексир  Mr. Green) и винаги отлично вино. Сланината зимата не я броя към придобивките.

За служители от други градове се плаща квартира. Отделно има служебни автомобили, телефони, безплатно защитно облекло и оборудване и пр, които аз съм избрала да не употребявам.

За съжаление, нормалните фирми (не добри, това са нормални условия на работа) са толкова малко, че звучат като изключения, които доказват правилото.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт