Социални придобивки на служителите?

  • 31 723
  • 231
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 142
Докато работех, социалните ми придобивки бяха вода от автомата за топла/студена вода и ако останат бисквитки с изтекъл срок на годност- пей сърце- в стаята за почивки има бол от тях (работех в супермаркет). Напуснах, защото продължавам с лекциите си, но не проумвам в Пловдив кой ли ще ми даде такива социални продобивки, пък камо ли ако искам да се занимавам с нещо близко поне до моята специалност - социална педагогика, ирония...

# 181
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Имам само едно въпросче: Вие за България ли говорите? Thinking

# 182
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
N_A_N™ да за България говорим  Laughing

Просто е малък все още процента на фирмите, предлагащи хубави социални придобивки на фона на останалите, които дори не си правят труда да осигуряват служителите си на реална заплата.

Мога и поименно да изброя няколко фирми, предлагащи добри социални придобивки, но не е необходимо  Peace

# 183
  • Мнения: 678
Ноеми  Hug
Хайде и аз да се включа със социалните придобивки
1. Допълнително здравно осигуряване - поемат включително и раждане в болница с избор на екип и ВИП - стая. Стоматологични услуги до 300 лв.
2. Здравна осигуровка, която покрива болничен престой и възстановяване на средства за лекарства.
3. Храна - не бих казала, че е точно социална придобивка, тъй като е съгласно минимално определеното.
4. Лятна и коледна заплата + годишен бонус в зависимост от резултатите и мнението на прекия ръководител(това с прекия ръководител е малко гадно, защото се намесва субективния фактор и както може да си симпатичен на един, така друг да не те харесва).
5. Тримесечни бонуси при постигане на определен резултат.
6. Служебни автомобили има само за началник отделите, но пък през работно време ги кара всеки, който има работа извън сградата.
7. Служебни мобилни телефони пак разполагат само началник отделите, но пък на работното място имаш стационарен, от който да си вършиш работата. А и кат осе замисля с тоз мобилен те трябва да са на разположение едва ли не 24 часа.
Като недостатъци мага да посоча - редовното оставане след работа. Ако си тръгваш на време, считат че не си отдаден достатъчно на фирмата и работата. Но пък от друга страна никой не те следи дали си отишъл точно в 8,30  Simple Smile
Що се отнася до мобилните оператори -  да, единият от тях определено има много добра социална програма, но тя е основно за служителите в централния офис, тъй като тези, които работят в офисите им е много трудно да се възползват от фитнес, солариу, масаж, кетъринг  Peace Но пък там ти дават реална възможност да растеш, за разлика от другите два.

# 184
  • Мнения: 662
Всъщност и трите мобилни оператори са с много добра социална програма, дори за служителите си, които са най-ниските позиции в централните им офиси.Говоря за София, не знам как е в другите градове.Категорично и в трите има реална възможност за развитие.Общо взето между социалните придобивки на трите места има минимални разлики.Осигуряват на реална заплата, бонуси, допълнително здравно осигуряване, телефон и карта за лична употреба /като разговорите ти са абсолютно безплатни към оператора, в който работиш/, таксита /или бензин, ако си със собствен автомобил, карта за градски транспорт/, отстъпки в някои магазини, преференциални условия в определени банки, ваучери за храна, допълнително пенсионно осигуряване, оборудвана стая за почивка с всичките необходими електроуреди и телевизор и т.н.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 12:40 от melinda_

# 185
  • Мнения: 196
Интернет достъп за вкъщи,4-5 фирмени партита годишно,двойно заплащане ако работя по празници,лятото почивка на море(спането от фирмата)и карта за солариум с намалени,13-та заплата
.А забрави в ОББ при теглене на кретит имам намаление на лихвата.

п.п на мъжа социалните придобивки са много повече...

# 186
  • Мнения: 5 370
Двойното заплащане НЕ Е бонус, това си е по кодекс, все пак. Grinning
Отделен е въпросът колко работодатели го правят.

# 187
  • Мнения: 45
При нас нещата стоят по следния начин:
- 40лв. месечно ваучери за храна
- 16лв. допълнително пенсионно осигуряване
- лятна премия
- коледна премия
- лимит за гориво (но само за определени длъжности)
- служебен мобилен телефон (само за определени длъжности)
- годишен бонус

# 188
  • Мнения: 196
Двойното заплащане НЕ Е бонус, това си е по кодекс, все пак. Grinning
Отделен е въпросът колко работодатели го правят.

По принцип е така..... Laughing

# 189
  • Мнения: 2
300 кинта за дрехи, ама миналата години нЕмаше.
ДМС всеки месец, но то е по-скоро, защото без него заплатите биха били смешнички и няма да има кой да бачка.
Най-сериозният бонус е супер изгоден лихвен процент при кредитиране от банката, с която работим, благодарение на който плащам по кредита си поне 200-250 лв. по-ниска вноска , отколкото бих плащала за същия кредит, ако не работех на това място.
А, и премии за празниците - Коледа, Великден, понякога и някой друг. Обикновено дават по една заплата, а при по-голям остатък във фонд работна заплата в края на годината и по повече.
Не мога да се оплача с две думи Peace

Belinda, коя е тази и фирма. Звучи като работа мечта Simple Smile Аз нещо все не попадам на подходящите.

# 190
  • Мнения: 2 053
Имам само едно въпросче: Вие за България ли говорите? Thinking

# 191
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Служебен фитнес, солариум, сауна - безплатни. Масажи - платени но цените са между 6 и 20 лева за час / това без козметиката /. Служебен паркинг охраняем с места за всички служители, служебни автобуси за превоз сутрин и вечер до офиса. Годишни бонуси. Премии за празници и постигнати резултати. Спортни събития - ски училища, училище по гмуркане, картинг, футболни турнири, участие в регата, служебна детска градина в офиса / платена е де /. Осигуряване в частна здравноосигурителна компания. Покриване на разходи за лечение извън тези покрити частно - например лечение в чужбина. Доста изгодни лихви по заеми в няколко банки + изключително опростена процедура по одобрение.

Гледам че са написани служебните телефони но за мен те не са придобивка а връзка с работата дори когато не си на работа.

# 192
  • Мнения: 124
Нищо! Даже бонусите отпаднаха от декември миналата година, нито 13та заплата нито премии...нищо! А компанията се води уж голяма и що годе престижна.

# 193
  • Мнения: 1 941
200, 500 или 700 лв квартирни, зависи от трудовия стаж във фирмата до момента
200 - социални разходи за транспорт и храна, 5 лв на ден- само за присъствените дни
допълнително здравно осигуряване с покриване разходите за лекарства
50 лв във ваучери за храна на 3 месеца
доскоро и служебен фитнес -  4 посещения на месец.

# 194
  • Мнения: 4 586
Нищо! Даже бонусите отпаднаха от декември миналата година, нито 13та заплата нито премии...нищо! А компанията се води уж голяма и що годе престижна.
Да не сме колеги? Даже, като дойде ред да ми увеличат процента за трудов стаж, ми намалиха заплатата, сакън, да не се увеличи нетната. А купоните за храна, тях ги приспаднаха от заплатата, те не са моя далавера, а на работодателя, защото до 40 кинта са освободени от данъци. Даже това лято и минералва вода не ми се полага. в жегите на софетата безплатно по улицата, а Вълците крачат в жегата и чалдисват.

Общи условия

Активация на акаунт