Социални придобивки на служителите?

  • 31 720
  • 231
  •   1
Отговори
# 135
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
2,50 на ден за храна (само за отработените дни), безплатен медицински преглед (веднъж годишно) и удоволствието да работиш за "престижна" фирма.

# 136
  • София
  • Мнения: 1 423
Медицинският преглед не е социална придобивка, то по закон е задължително да те закара на преглед веднъж годишно и работодателя да плаща за него. Но допълнителното здравно осигуряване и то,ако може и семейството ти да се възползва от него е голям плюс.

# 137
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Медицинският преглед не е социална придобивка, то по закон е задължително да те закара на преглед веднъж годишно и работодателя да плаща за него. Но допълнителното здравно осигуряване и то,ако може и семейството ти да се възползва от него е голям плюс.

и аз така мисля, но беше срам да напиша само 2.50 за храна при положение, че доста хора знаят, че работя за голяма компания.

# 138
  • Мнения: 662
И аз работя в много голяма компания, но това за съжаление не е гаранция нито, че заплатата ще е добра, нито, че социалните придобивки ще са много.При нас едното е за сметка на другото.Като се зачетох какво са изброили останалите пишещи по темата, аз изглежда се нареждам сред тези, които "избодоха" очите на bgmamcho със социалните си придобивки.Само, че на фона на не малкото такива, заплатата ми не е висока, а работата е много и изтощаваща психически.И наистина се работи-може да са шест или седем часа, но са запълнени до секунда.

# 139
  • Мнения: 940
Дори днес в обявите на jobs-a заплатите са максимум 500 лв.

Пълна глупост!!!

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 19:41 от dalka

# 140
  • Мнения: 2 018
Медицинският преглед не е социална придобивка, то по закон е задължително да те закара на преглед веднъж годишно и работодателя да плаща за него. Но допълнителното здравно осигуряване и то,ако може и семейството ти да се възползва от него е голям плюс.

Чакай, чакай от кога допълнителното здравно осигуряване е задължително?

Аз съм си мушмула - някои работодатели са задължени да ти осигуряват обяд - минимум 2 лв. Зависи в коя сфера си и отдалечеността на работното място... има и други но сега това ми идва на прима виста от наредбата.

# 141
  • Мнения: 4 965
Медицинският преглед не е социална придобивка, то по закон е задължително да те закара на преглед веднъж годишно и работодателя да плаща за него. ...

Бъркаш нещата. Задължителен годишен преглед има само по Здравната каса и за него работодателят е длъжен да те освободи (безвъзмездно - т.е. не ти взема ден от платена/неплатена отпуска) от работа (не да го плати), за да не го пропуснеш.
Тук става дума за допълнително здравно осигуряване, което не е задължително и за годишни прегледи и изследвания в рамките на това допълнително осигуряване. Peace

# 142
  • София
  • Мнения: 38 905
А аз искам само пари за дрехи - по 1000 лева на сезон ще ми стигнат! Sunglasses

# 143
  • Мнения: 2 018
Научих нещо от тази тема. Тези годишни прегледи са безплатни за работодателя. Чудя се тогава, за какво се плаща на трудовата медицина? Само за бележка за пригодност ли?

# 144
  • Мнения: 0
Квото съм искал да кажа съм го казал.Дет се вика за вас ще си остана неудачник,а за мен хора,които взимат заплати по 5-6хил+разни соц.придобивки са к8рволяци(според мен около 90% от тях).Лошото е,че постовете прерастват в лични нападки и едва ли не,ако не работиш поне за 1к+разни придобивки,то си като bgmamcho неудачника.Само че мили дами се замислете колко шофьори,продавачки,земеделци,консултанти и т.н работят за около макс.600лв.Дет се вика ебах ги у неудачниците.
Е да,но аз пък се чудя на едно друго нещо,а именно,че аз имам интернет от 1998год и членувам в някои други форуми(дир-а,ваувето,баскебол-бг и много други) и досега имам максимум 500-700 мнения общо.Докато повечето вечно заети работещи по 9 часа и всяка секунда им е заета и имат и деца,готвят,чистят и т.н имат над 3000 мнения само в този форум.
И все пак вместо да ме нападате без причина и ако толкова ви дразня има едно бутонче "информирай модератор" и така.Не знам само каква ще е причината,че съм много проз или че съм много беден и без солидни соц.придобивки......живота винаги има поне две страни.

# 145
  • София
  • Мнения: 38 905
Някои хора май си просят бан, още преди да са навъртели и една публикация.

# 146
  • София
  • Мнения: 2 430
служебна кола,служебен телефон,лаптоп

# 147
  • Мнения: 662
Квото съм искал да кажа съм го казал.Дет се вика за вас ще си остана неудачник,а за мен хора,които взимат заплати по 5-6хил+разни соц.придобивки са к8рволяци(според мен около 90% от тях).Лошото е,че постовете прерастват в лични нападки и едва ли не,ако не работиш поне за 1к+разни придобивки,то си като bgmamcho неудачника.Само че мили дами се замислете колко шофьори,продавачки,земеделци,консултанти и т.н работят за около макс.600лв.Дет се вика ебах ги у неудачниците.
Е да,но аз пък се чудя на едно друго нещо,а именно,че аз имам интернет от 1998год и членувам в някои други форуми(дир-а,ваувето,баскебол-бг и много други) и досега имам максимум 500-700 мнения общо.Докато повечето вечно заети работещи по 9 часа и всяка секунда им е заета и имат и деца,готвят,чистят и т.н имат над 3000 мнения само в този форум.
И все пак вместо да ме нападате без причина и ако толкова ви дразня има едно бутонче "информирай модератор" и така.Не знам само каква ще е причината,че съм много проз или че съм много беден и без солидни соц.придобивки......живота винаги има поне две страни.

Ти защо преди да напишеш нещо не го обмислиш? Не видях къде някой е посочил колко взима, ти откъде ги "извади" тези пет-шест хиляди? И кой е казал, че да си продавач, земеделец е срамна работа.Просто някой хора са учили други неща и съответно си работят по специалността.А шофьорите са доста добре платени-какви са тези максимум 600лв.? И според твоята логика, щом някой взима четирицифрена заплата и има големи социални придобивки е боклук или к...а? ooooh!Интересно, ако си на по-висока длъжност или по-специфична, или по-рискова, какво-трябва да взимаш 300лв. ли? Големи глупости изписа, и не ние, а ти отправи много нападки. Съжалявам, но не всички можем и искаме да сме продавачки или чистачки.Дай сега да ни е срам, че някои хора от нищо не разбират и нищо не са учили, и солидарно с тях да започнем да продаваме на пазара, например. Ей, тея социални придобивки много ти бодат очите.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 15:53 от melinda_

# 148
  • София
  • Мнения: 6 577
Медицинският преглед не е социална придобивка, то по закон е задължително да те закара на преглед веднъж годишно и работодателя да плаща за него. ...

Бъркаш нещата. Задължителен годишен преглед има само по Здравната каса и за него работодателят е длъжен да те освободи (безвъзмездно - т.е. не ти взема ден от платена/неплатена отпуска) от работа (не да го плати), за да не го пропуснеш.
Тук става дума за допълнително здравно осигуряване, което не е задължително и за годишни прегледи и изследвания в рамките на това допълнително осигуряване. Peace
не е точна така
1. задължителен ежегоден по НЗОК - задължителен е и за лицето и Джи Пи-то
2. второто е ето това : http://www.nhif.bg/bg/naredba_3_2006.phtml (периодичността на прегледите май беше различна в зависимост от годините на лицето служител )
3. и третото е доп. здравно и медицинско обслужване на частни начала с частна здравноосигурителна компания и е равно на соц. придобивка за работника и се признава за разход на работодателя  Mr. Green до определена сума.

# 149
  • Мнения: 5 370
От вчера вече имаме и активно здравно осигуряване, доста добра сума се покрива годишно, доволна съм.
Само едно не схващам-ако отидеш в болница, с която въпросната компания не работи, и вземеш фактура, ще ти изплатят ли сумата? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт